• libik

    Stah sem si z race bike informace servis/záruka na tyhle vidle a jsem docela zklamanej – jsem zvklej si delat vsechno ve vidli sám – mam marzocchi. U foxe je to ale skoro jako u auta – kazdej rok je nutny zajet do prahy do servisniho strediska a nechat si ji zkontrolovat a vymenit olej, jinak zaruka zanika… Myslim, ze je to dost omezujici… U marzocchi sem nic takovyho nenasel – teda samozrejme ze chtej odbornej serv. ale zeby i pri vymene oleje…a servisni knizku jsem taky nedostal… :)) Podelte se o zkusensti FOXari !

    0 0
    • RomanH  

      Nemam FOX ale Marzocchi, nicmene bych to nevidel tragicky (krome prvotni vymeny oleje po cca 300–500km). Vyrobni vaha se ti urcite projevi drive nez za rok, kdy tam bude menit olej. Zaruka se urcite nebude vztahovat na vady vznikle ojetim (treba vule v pouzdrech a tak). Takze klidne s chuti do toho. Jen by me zajimalo, jak je takova vymena oleje u FOXE slozita a zda k tomu existuji podrobne manuly.

      0 0
    • MartinXC  

      Radši do ní nelez, sice je v ní všecko kovové ale chce to mít grif nacvičený – hlavně utah.momenty. Když se ti něco poroučí, náhradní díly jsou blbě dostupné. Moc výkresů k Foxům taky není a ty co jsou… Mám F100 a kupoval jsem ji s výhledem, že nejméně 1× ročně půjde na servis mimo domov.

      0 0
      • libik  

        A kolik takovej vejlet tvy vidle stoji tvou penezenku ? Obecne si na kole delam uplne vsechno a razim cestu – proc za to platit, kdyz to zvladnu sam – delal jsem v servisu… A myslim, ze fox nebude o moc vic slozitejsi nez Marzocchi…

        0 0
        • MartinXC  

          Do tisícovky, olej včetně těsnění.

          0 0
          • libik  

            oproti mejm 160,– a tesneni pokud netece tak nemenim je to docela dost…

            0 0
            • MartinXC  

              Tak hodne zdaru v bastlení. Já doktorovi ten litr za servis věnuju – můj čas taky stojí peníze, a on tomu docela rozumí.

              0 0
              • p.b.s.  

                Kdo je doktor? a Kde dela?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Takovej chlapek v bilym co ho muzes potkat v nemocnici :)

                  0 0
                • enjoy  

                  takovej chlapek co dela v programu a jestli mi delal brzdy tak to neumi:-)

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Třeba ses mu nelíbil…

                    0 0
                    • enjoy  

                      ze by to byl takovej hajzl?:-)si rekl hm,tenhle kluk se mi nejak nelibi,asi mu ty brzdy trosku posteluju:-)) no moje kolo se mu rozhodne libilo:-).ale to on rikal urcite jenom tak:-)

                      0 0
                  • blue  

                    dost odvazny tvrzeni… Lukas je jeden z tech lepsich mechaniku, ktery muzes potkat, Kroupovi bych se taky nebal sverit kolo, znam se s nima docela dlouho a nerekl bych, ze by nekomu neco odflakli, i kdyz je to „obycejnej“ zakaznik z ulice

                    0 0
                    • enjoy  

                      je dost odvazny predat nekomu „serizeny“ kolo a vzit si za to litr,jenom za brzdy(ofrezovani atd.).ja ty penize dal rad,akorat to moc nebrzdi.resp. chovaj se podivne.kdyz vyjedu tak skoro nebrzdi,pak se to zlepsi,ale v delsim sjezdu zase prestavaj fungovat.delsi neznamena dlouhej.takovej v praze a okoli ani neni.ale jinak kotouc vystredili moc hezky,jsem spokojenej.akorat to asi chce odvzdusnit:-)

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Teď vážně: doktor má myslím ty stejný Hopy taky – stav se za ním s bikem a důkladně to s ním prober i s projížďkou na té jejich dlážděnici. Třeba ti půjčí svýho bika na srovnání. Chybka se mohla vloudit a pokud ji tam najde, tak ji nebude okecávat ale spraví to. Nicméně co se brzd týče já jsem paranoik – a tedy ani Doktora nenechám na svoje brzdy šáhnout (výslovně jim to zakazuju :-)

                        0 0
                        • enjoy  

                          ja se na ne nezlobim,vim ze jsou nejlepsi s nejlepsim pristupem.jenom rikam ze to patrne udelali blbe.zajdu tam a pripadne jim to znova zaplatim,hlavne ze to bude fungovat.

                          0 0
                          • p.b.s.  

                            Nicmene pokud vim aby jsme se dostali k jadru pudla tak jedinym autorizovanym centrem na fox u nas je racebike a pokud ti tam kdokoliv bude cokoliv menit ve foxu (krome veci povolenych v manualu) tak prichazis o zaruku

                            0 0
                            • enjoy  

                              pokud to nekdo v RB pozna.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Nebo si to tady precte… HA HA HA.

                                Fantomas

                                0 0
                                • p.b.s.  

                                  a mas pocit ze v neautorizovanem servise maji originalni nahradni dily????? Nebo ti nevadi ze kdyz ti delaj vidli ze tam nechaj to stary nebo soupnou neco co tam nepatri????? Me by to teda sralo. Protoze pokud vim tak FOX neprodava nahradni dily nikomu jinemu nez autorizovaným servis centrům.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Ja myslim, ze me to ani nejak nevadi co vam lisakum provadeji vasi podsiti servisaci :)

                                    0 0
                                  • blue  

                                    skoro mi prijde, jako bys byl nasazenej agent od FOXe :-)

                                    0 0
                                  • MartinXC  

                                    No kromě dražší cesty náhradních dílů přes řadu překupníků z Kanady přes USA do Evropy a pak do ČR existuje taky cesta přímo z Kanady, docela spolehlivá. Doktor kromě blbnutí v Kanadě taky myslí na své pacienty doma ;-)

                                    0 0
                                    • p.b.s.  

                                      Koupil jsem si „mercedesa“ ale nechavam si opravovat pasovanejma dilama u kamose v servisu....­.............

                                      0 0
                                      • blue  

                                        fakt nechapu, o co ti jde… vzdyt si chod do znackovych autorizovanych odbornych servisu, nikdo te nenuti davat to jinam

                                        0 0
                                      • MartinXC  

                                        Tak to tě lituju. Najít levnější obchodní cestu není pašování, ale konkurenční dovednost.

                                        0 0
                                        • p.b.s.  

                                          Najit levnejsi konkurencni cestu umeni je a dobre cenena schopnost. Ale znova nevim jak se na tebe budou koukat u mercedesu se zarukou kterou budes chtit uplatnit ale ze ti garancky delal dobrej kamos s originalnima dilama ale na cernocha sehnanejma pod rukou z ameriky pac to bylo levnejsi. Ale jako ze je dobrej servisak tak ta prace musela bejt stejne kvalitni nebo jeste lepsi nez u nich v centru…

                                          0 0
                                          • blue  

                                            fakt myslis, ze autorizovanej mechanik je automaticky zarukou kvalitnejsiho servisu? videl sem kdysi vidlici, ktera prosla servisem u nejmenovanyho odbornika, kterej mel prazskej autorizovanej servis na RS… fakt to bylo zajimavy, jakou odvedl praci… nedelej si zbytecny iluze hochu…

                                            0 0
                                            • Vilém  

                                              Nech ho pri tom.Presne takovy lidi potrebujou vyrobci,cim vic Tim lip pro ne:)

                                              0 0
                                          • MartinXC  

                                            Odhlédněme od Mercedesu zpátky k Foxce:

                                            • koupil jsem ji v Programcycle
                                            • záruku mi dává Programcycle
                                            • servisuji ji v Programcycle
                                            • Programcycle se stará o to, aby měl díly, nářadí a dovednosti pro dobrý servis

                                            Kde je problém ?

                                            PS: srovnávat Programcycle s černochama, no… to spíš RB, ne? – když jsem z kraje roku vidli sháněl, tak RB bylo naprosto impotentní a na dotazy směrem k servisu měly odpovědi ještě míň zasvěcené, než já dotazy…

                                            0 0
                                          • libik  

                                            Promin mi to, ale pripadas mi trochu naivni… Mam priklad primo „ze zivot“ znam oficialniho prodejce a opravce a proste zastupce jedny hodne zanmy a rozsireny automobilky – a predstav si, ze nektery auta davaji za roh do neautorizovaneho servisu, pac ten chlapek je tam proste sikovnejsi a nebo oni nestihaj… Jinak tam znam mechanika, takze to neni zadny – jedna babka povidala…

                                            0 0
                                            • hanz  

                                              Tak nějak, já mam zase kamaráda kterýmu vozí auta aj ofic servisy protože si stím neví rady, jde výhradně o auta jednoho dost propleteného koncernu…však určitě víte. Osobně jsem mu dal spravit snad už všechno možný a vždy to rozlouskl a tu a tam je u něj v dílně vidět auto které svou cenou asi tak 10× převišuje cenu dílny.

                                              0 0
                  • Gumicuk  

                    A jestli me delal retez tak to taky neumi… zmerit

                    0 0
    • fish  

      ja som menil olej na mojej vanillke a uplne v pohode.podla ich navodu z webu som to zvladol bez problemov a na prvy sup,dovtedy som vidli neotvaral… a neviem ako by zistili, ze bola vidla otvorena,plombu ako na PC som nikde nevidel :-)

      0 0
    • biker.rm  

      čau, Tak foxe jsem měl na lopatkách.Mám float 80R. Zvládnul jsem v pohodě výměnu oleje i stírátek. Manuál si stáhneš z netu. Není sice tak podrobný a blbuvzdorný jak u Marzocchi, ale dá se to. Je tam potřeba dát pozor na množství oleje. Něco se leje ze spod a něco z hora. No a v každé noze je jiné množství. Navíc je tam speciální olejíček na namazání molitanových kroužků, které jsou pod stírátkama. Jediná výhoda proti marzocchi je sundávání stírátek. Jde to v pohodě malým šroubováčkem na rozdíl od marzocchi, kde to musíš páčit půlmetrovým šroubovákem.

      0 0
    • winetou  

      MAM FLOAT RL A BEZ PROBLéMOV SOM JU ROZOBRAL NA CUCKY.NEPáčILO SA MI TOTIž TO KLAPANIE čO SPOMíNALI PAR KRAT AJ VO VELE.ROBIA TO ASI NEGATíVNE PRUžINY Z TITULU SVOJHO ULOžENIA JEDNA DO DRUHEJ.ALE K VECI-VYMENY OLEJA SA Bá? NEMUSíš JEDNODUCHé AKO U KAžDEJ :ODKRU?I?,VYLI­A?,NALIAT,ZAK­RU?I? :) aLE VážNE,NIE JE TO NIč ZLOžITé.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.