• PACE 31

    Tak jsem v sobotu na Oderske Mlynici zlomil karbonovou sedlovku od Woodmana.Nastesti vydrzela do cile-prisel jsem na to hned za cilovou carou.Praskla v hrdle sedlove roury hned nad objimkou v ramu zasunuta cca 16cm.Ted drzi pohromade asi petinou obvodu.Uz jste nekdo neco takoveho zkousel reklamovat???Po­dotykam,ze to nebylo zpusobeno padem.Co mam tuhle sedlovku tak jsem jeste nehapal!Pro uplnost je to hokejka a praskla nelogicky zezadu-cekal bych to spis zepredu kde je material vic „natahovany“. Toz tak… 8-(

    0 0
    • Tomcat  

      Tohle se už stalo. Bohužel to byl lom od té objímky. Byla moc dotažená, deformovala materiál víc než bylo zdrávo a způsobyla „ustřihnutí“ sedlovky. reklamovat to zkuste ,ale nevim, nevim přece jen zedadu? No stane se hlavně, že se na to nesedosed

      0 0
    • Meesha  

      Je to tak jak rika Tomcat. Nesmi bejt pretazena – pak se zdeformujou vlakna a muze prasknout. Nebo jestli si ji nemel narizlou o hranu ramu – jakmile se vlakna nariznou, karbon zacne praskat…

      0 0
    • TinkTink  

      No on tam prece klidne muze byt blbe navrstvenej karbon…napriklad..

      Jinak – ja to rikam porad, ze bych si karbon na sedlovku nedal…ja se mam na to moc rad…zlata TUNE…

      0 0
      • Meesha  

        Kolik vazi ta Tune? :-) Radsi karbon, nez 150g trubku! :-)

        0 0
        • TinkTink  

          228,8g sedlovka 420mm prumeru 31,6mm…modry elox :o)

          Karbon ee eee…

          0 0
          • Meesha  

            Tak to budu mit o par gramu vic, ale presne zmereno nemam. Modrej elox by taky nevadil… drzi?

            0 0
            • TinkTink  

              Drzi az moc…jako docela se divim jak to dokazali… :)…ale svine blatnik mi na nem vydrel dve mista. :(

              0 0
      • Tomcat  

        muze byt blbe navrstvenej karbon…ne to Woodman nedělá ;-) Ale ta Tune B-] nebo Use případně Sun-Ringle ééé to by bylo drahý.

        0 0
        • TinkTink  

          Hele…nedela…jak to vis, ze to nedela…stat se to muze kazdymu…staci mala vzduchova bublina a jses v perdeli :)

          Tune se mi libi…je skvela…a hlavne funkcni…paradni je ta dylka…to potrebuju :)

          0 0
          • wroum  

            konstrukce carbonovy sedlovky je dost podobna konstrukci specifickeho rybarskeho prutu (ten je akorat konicky, ma mnohem tenci stenu a ma vetsi prumer) s jehoz lamanim mam dost zkusenosti. pokud to praskne tak, ze se to uplne rozstipe, muze to byt vada materialu nebo nasledek hrube sily. pokud to praskne tak, ze to vypada jako uriznute (tento pripad) neni to nikdy vada materialu. tohle vypada na naruseni vlaken prilisnym utazenim objimky – bez naroku na reklamaci

            0 0
            • TinkTink  

              No to jo no…taky jsem proti pouziti karbonu na sedlovku – clovek musi byt opatrny kdyz to utahuje…kdyz to prokluzuje, tak je to na hovno a tak dal…

              Jo…mne taky prasknul rybarskej prut…ale ne kdyz jsem tahal rybu, ale vetev :o)))…od ty doby mam shakespeara (uz asi 7 let na stiky) a jsem v pohode :))

              0 0
              • wroum  

                ja sem chytal (pristi rok mozna zase budu) 2. ligu plavany v CR. tech karbonovejch dilu sem taky par zlomil (prut ma cca 14metru a 14 dílu. je bez navijaku – urcity typ bice, u „lepsich“ prutu stoji ten jeden dil – 1,5m dlouha carbonova trubka- skoro stejne jako ram RB CRX)

                link na takovy pruty pro info: http://www.trabucco.it/canne.php?…

                0 0
                • TinkTink  

                  No ja tomudle neholduju…potrebuju mit na udici navijak :o))…

                  Jinak – rybarstvi jsem zabodl pred par lety, kdy jsem se rozhodoval co si nechat a v cem pokracovat…nad modylkama a rybarstvim zvitezil adrenalin a pot – to je divny…logicky by si clovek mel vybrat nejmene namahavou praci, co? :o)))…

                  Jinak – nikomu to nerikej, ale pravidelne jednou za rok v lete si zajdu zarybarit :))))

                  0 0
                  • wroum  

                    to je husty!

                    zacinal jsem jako modelar (dodneska si rad postavim letadlo – obcas litam s erem na dalkovy ovladani)

                    pak sem zacal rybarit (to mi bylo asi 7 let a chytam dodneska)

                    pak sem zacal jezdit na kole a to me bavi stejne jako rybarina a oboje delam co nejvic to jde – vsechen volny cas delim napul.

                    jinak navijak pri zavodech zdrzuje (navic v prutu je guma ktera pri zdolavani supluje brzdu navijaku) a znepresnuje vedeni nastrahy. pri desti a silnym vetru to je opravdu markantni a chytat ryby pri zavodech je predevsim o technice a case… to sme ale nekde jinde, protoze tohle je o kolech. o rybach bych dokazal mluvit (psat) hodiny a hodiny.

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Husty…no :))..toz letadylko mi tady jeste lezi na skrini…ale mne tam proste nak pri tom rizeni zavazi 3ti rozmer :o)))))…toz zpatky k bajkum…karbon na sedlovku ne :)

                      0 0
            • PACE 31  

              Tak sedlovku jsem vyreklamoval uspesne a v designu na pristi rok-takze spokojenost.Jeste k tomu dotahovani(pre­tahovani) objimky.K sedlovkam WOODMAN se nedodava zadny cesky navod (ten musi byt ze zakona prilozen). V englistine je tam napsano sedlovku nemazat-coz jsem dodrzel.O uta­hovacim momentu ani slovo (ja vim ze bych to stejne nemel cim zmerit) ale pokud to karbonu vadi tak bych se jako vyrobce radsi nejakym cislem pojistil.Dle anglickeho textu ztracim narok na reklamaci kdyz sedlovku zkratim rezanim nebo ji provrtam apod.V kazdem pripade pred instalaci te nove zakulatim preventivne hranu na hrdle ramu(pro jistotu ze to neni od nejake ostre hrany)a prijde opet natrit Locktitem na stredne pevne spoje.Predtim po vlepeni nezajizdela a ven (cehoz jsem se trochu bal) vyndat sla bez problemu!A pak uz zbyva jenom se modlit-AMEN!Toz tak…8-)

              0 0
    • slou  

      Hmm sice to muze byt moc utazenou objimkou, ale co delat kdyz je potreba objimku dotahnout na fest aby sedlovka nezajizdela? Vim o cem mluvim Woodmama mam a byl to celkem boj to dotahnout. Jinak si podle popisu myslim ze musela dostat docela peknou prdu na hranu aby takhle rochla. Ja bych trebe predpoklaada ze praskne zrovna tady protože tlak ohyb a hrana dokaze sve.

      0 0
      • Tomcat  

        Stím utahování bejvá problém, ale mimo taky je problém často v zamaštěný s?eně sedlový trubky. Na obalu sedlovky je varování, že se nemá mazat. To rozumnej člověk uposlechne, ale vyčistit rám je horší.

        0 0
        • slou  

          No třebe ja sem nikdy sedlovku a? byla jakákoliv nemazal a vždy to bylo bez problemu. Jediny co jsem zažil tak bylo zajíždění karbonovky do rámu. A to jsem ji pro jistotu odmastil 2× . Nakonec tomu pomohlo jen to utažení na fest. Mno uvidíme jestli vydrží.

          Jinak neexistuje nějaký pravidlo nebo doporučení na výměnu karbonovky po čase nebo km?

          0 0
          • rock  

            Mně karbonovou sedlovku máznul nějakej moula v servisu. Nakonec to spravila půlhodina usilovného čiětění technickým benzínem (samozřejmě jak povrch sedlovky, tak vnitřek sedlové trubky s hadrem na klacku). Až se to podařilo vyčistit a odmastit, neměl jsem se zajížděním do rámu sebemenší problém a nemyslím, že bych objímku utahoval nějak moc na krev …

            0 0
            • PACE 31  

              Kdyz jsem tu sedlovku prohlizel s baterkou zevnitrku,tak jsem zjistil ze shodou okolnosti to prdlo zrovna na hrane vyztuzneho krouzku -je jich vevnitr nekolik.Pretazenim to mohlo byt taky mi pres odmasteni zajizdela.Mechanik to vyresil par kapkami Locktitu a stacilo dotahnout normalne a nezajizdela!A ven jsem ji taky dostal bez nasili! Toz tak…8-(

              0 0
              • scret  

                Mam ocel.ram a karb.Woodmana, ram jsem pravidelne mazal treba GTckem,da se tim docela oddalit reznuti zevnitr, hlinikova sedlovka drzela a jak jsem dal karbon, tak pravidelne zajizdela.Odmasteni je na h…, nepomaha to, aspon me ne. Tak jsem ustrihnul kousek-prouzek z plechovky a dal to tam a svete div se, drzi to i s maznutym ramem.Samozrejme ji utahuju trochu vic nez alu sedlovku, ale zas ji nepretahuju!

                0 0
                • onegear  

                  Tu samou funkce a se 100% uspechem zajisti pouziti smirkoveho papiru – kdyz se tam jeste vejde.

                  0 0
                  • scret  

                    Tak o tom jsem jeste neslysel:) Navic by se mi tam stejne nevesel.Plechovka byla tak akorat.

                    0 0
        • McBlacky  

          z webu Author… Když už hýbete se sedlem nahoru a dolů, namažte si sedlovku v délce, která je zasunuta v rámu, vazelínou. Za dva roky se rozhodnete ji vyndat a můžete být překvapeni, že vám do rámu „zaroste“ tak, že vám nic nepomůže ji vyndat. Mažte ji i v průběhu roku, zvláště tehdy, pokud jezdíte i v zimě.

          takže…

          0 0
          • rock  

            Nečetl jsem to u nich, ale to se snad týká hliníkových sedlovek a ne karbonových … nebo ne ?

            0 0
            • McBlacky  

              tam nemají napsáno jakých, ale v podstatě máš asi pravdu, protože mě nenapadá model artura kterej by měl carbon sedlovku…

              0 0
          • Volf  

            Sedlovku mažu odjakživa / ne karbonovou / a bez problémů. Jinak u karbonu si myslím, že není ani tak problém s velkým utažením, jako spíš s tím, že se sedlovka ,, ohýbá ,, přez ostrou hranu a tím dochází k porušování vláken a taky bude mít asi vliv vytažení sedlovky.

            0 0
      • dave lister  

        jojo, s tim mam taky problem… mám mezi sedlovkou a sedlovou trubkou ještě vložku a nějak se mi nedaří utáhnout to tak aby nezajížděla. čištěno několikrát a prostě nedaří se… tak zatím stále vozím starou hliníkovou sedlovku a karbonová woodman leží v krabici… někdo mi radil nechat vytočit vložku ze silonu… neznáte v Praze někoho se soustruhem, kdo by to zvládnul?

        0 0
        • MARIN  

          Zlate stranky-zamecnici kazdej se soustruhem to zvladne :)

          0 0
          • Flier  

            Vozil jsem Woodmanovu sedlovku 27.2 mm v rámu 30.2 mm se silonovou vložkou a byla to jedna velká pohoda.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.