• Mofo

    Zdravím, mám takové menší dilema. Chci si kupovat kotoučovku na přední kolo a rozhoduju se mezi dvěma hydraulikama: Hayesem HFX- 9 XC a Simano Deore M555. Máte s těmato brzdama nějaké zkušenosti? Co doporučujete??? A pak si ještě musím přezout kolo (současné Panaracery už opravdu dosluhují) a zalíbily se mi docela Maxxisy Mofo 1.95. Vzorek vypadá, že by mohl podržet, nemáte je někdo???

    0 0
    • pitelboy  

      ty deorecka sou ok. hayes nevim.

      0 0
    • wroum  

      myslim ze ani s jednema brzdama neudelas chybu. oboje brzdi dobre. mozna misto 555 bych za mensi penize koupil 525 a dokoupil lepsi desticky. ja mam hayesy (205mm kotouc) a bez problemu. zkus se kouknout do historie – o obou brzdach tu bylo napsano hafo. plast ti neporadim – zakotvil sem davno u tiogy factory Xc 1,95" a nehodlam menit.

      0 0
    • Martyss  

      Já vozím Mofo na předku i zadku. Osobně jsem s nima moc spokojenej, ale dost záleží, co jezdíš. Na silnici se moc nehodí. Spíš na tvrdé/měkké lesní cesty. V blátě moc nejezdim, takže tam jejich chování posoudit nemůžu. Defektil jsem zatim dvakrát na zadku, ale zřejmě asi vlastní chybou( nedostatečné nahuštění). Suma sumárum – hodně univerzální, ale nevim, jestli jsou dobré i na závody. Tam je asi lepší volit na tvrdý povrch poloslicky a na bláto zase jiné.

      0 0
    • X-biker  

      Sem pro deore 555. A co treba skusit maxxis highroller 2,1"???

      0 0
      • jakub  

        eeeeeee maxis nebrat mam s nima jen spatny zkusenosti, navic highroller vubec nedrzej, a ted na podzim je to celkem potreba

        0 0
    • McBlacky  

      jedno mofo jsem odjezdil páč bylo od sponzora (dík Fousi) ale už bych do něj nešel, a navíc je to mooc pomalá záležitost a ty defekty :-(

      0 0
      • Martyss  

        Jaký si měl defekty konktrétně? Taky procvaknutí duše?…btw nic proti, ale nemyslíš, že třeba když někdo jede jenom pro zábavu, tak je celkem jedno jestli někam dojede o minutu dříve nebo déle

        0 0
        • fousac  

          sem na nem najezdil asi 70km… a cvaknul sem ho.. tak sel, protoze ja NIKDY necvakam a to si plast proste nesmi dovolit… a na tvrdym povrchu vubec nedrzel v naklonech… nastesti se blacky obetoval a vzal si ho… a cvakal a cvakal…

          0 0
          • blue  

            presne tak, mel sem mofo vzadu i vpredu a uz bych si ho na kolo nedal, na tvrdsim povrchu to v zatackach hrozne plavalo

            0 0
          • Martyss  

            Jsem si vždycky myslel, že procvaknutí je poblém nedostatečného nahuštějní…tj­.uživatele kola…a ne pláště…

            0 0
    • Tominec  

      A jaké jsou Magury Julie?

      0 0
      • wroum  

        02 a 03 poruchove – tekla paka. pak me magura prestala zajimat, takze 04 netusim.

        0 0
        • vasil  

          potkal jsem docela dost julii, byly 02, 03, 04 a žádná netekla navíc je na nich 5 let záruka, takže při problémech, které nezpůsobil uživatel svou „šikovnosti“, ti je vymění kus za kus :-)

          0 0
          • wroum  

            setkal sem se odhadem s asi 10 pary julii, prevazne 03 a teklo jich pulka – vzdy paka. kus za kus mozna vymeni, ale ja bych to nechtel. jsou sice levny a brzdej pomerne pekne, ale spolehlivost je mizerna. radsi brzdy o neco drazsi, ale spolehlivy, nez si treba zkazit dovolenou kvuli vyteklejm brzdam.

            0 0
          • lubos  

            To tvrdi vyrobce. Ale vyreklamujes to pocas 5 let u prodejce v Cz ?

            0 0
      • Stax  

        A ake su Magury Marty SL?

        0 0
      • Santus  

        znam jen ty svoje Julie 04, najeto 3.7tis a zatim naprosto bezudrzbovy, neskrtaji,nezav­zdusnujou se, netecou.S brzdnym ucinkem jsem spokojenej.

        0 0
    • rock  

      Systematicky se mi procvakává Z-max na zadním kole, a myslím, že hustím dostatečně. Má najeto tak 2–3k. Máte někdo podobnou zkušenost, nebo je to rukama ?

      0 0
      • tomaasz  

        Buď málofoukáš nebo je to špatnou pilotáží. Z-MAXe jsem kdysi měl a necvak jsem ho ani jednou, ale já necvakám žádný pláště a to vážím asi 95kg.

        0 0
      • vlk  

        se z max nemám žádný problém -hustím na 3,1.Ráfky grandrock a mach1 team race.Možná to bude blbým ráfkem.

        0 0
      • Martin  

        Wolshový ruce. Je to sqělej pláš?.

        0 0
        • rock  

          Přesvědčili jste mne. Zkusím ještě prozkoumat plášt, jestli tam není nějaký zalomený zbytek trnu …

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.