no-wind,wind-stopper atd...skusenosti

27 nepřečtených
  • discover

    ake mate skusenosti s no-wind,wind-stopper-om atd… chcel by som nieco co neprefuka a nepremokne , je takato vec vhodna na jesen a zimu (aku znacku uprednostit a do akej min/max ceny sa oplati ist)… prip kolko vody to vydrzi. dik za kazdy nazor.

    0 0
    • Matts.  

      No-wind je perfektná vec proti chladu a prefúknutiu, avšak premokne hneď. Mám nohavice a rukavice, chýba už len bunda. Nohavice cca 1.400,– SKK. Dá sa v pohode jazdi? pri teplotách málo pod nulou.

      0 0
      • discover  

        takze to ci premokne alebo nie nezalezi od zacky…?a aku bundu je najvhodnejsie pouzit,tak aby to aj nadalej dychalo?

        0 0
        • Matts.  

          Takto, ISO-wind, no-vind, windstoper, to všetko dýcha, dávajú to na prednú stranu, na bunde ani na gatiach to vzadu nemáš, takže zadná čas? dýcha ešte lepšie. Druhá vec, v chlade okolo nuly sa už nejazdí tak rýchlo ako v lete, takže sa aj menej potíš. Skor si želáš, aby ti nebola zima. Aj tak pri takýchto teplotách je najdoležitejšie, aby ti neprechladla hlava.

          0 0
          • discover  

            no mam teraz trochu problem ,lebo som si kupil nepremokavu bundu,ta vsak ked zacalo prsat okamzite premokla,tak som to reklamoval,preslo mi to (pristup uplne super) ,len si treba nieco vybrat v cene bundy prip.vacsej…chcel by som nieco na tento sposob mam na vyber medzi salevou,trek-sport-om a… a to je asi vsetko cena je oklo 4200 sk ±.tak neviem ci sa na to vys..t. zobrat nieco ine a radsej investovat niekde inde do niecoho rozumnejsieho alebo to vziat.tot moj problem a kedze som v totmto absolutny laik,fakt neviem.dik za pomoc.

            0 0
            • vlk  

              nejlépe ze všeho se zatím osvědčila běžkařská bunda swix- je poteflonovaná-každé vlákno zvláš?-opravdu nepromokne, neprofoukne a pot odvádí tisíckrát rychleji než membránové bundy apod.Akorát je drahá a nedá se sehnat.kupoval si ji oTEC TAK PŘESNĚ NEVÍM ALE MÁM POCIT, ŽE KOMPLET BYL OKOLO5–6 TIS.

              0 0
            • Matts.  

              Bundu mám polartecovú Treksport s no-windovou membránou, ale to je na lyže a turistiku. Na bike by som ju zasral od kolies.Cena súhlasí.

              0 0
          • vlk  

            tak právě naopak v zimě se více ve sněhu nadřeš a proto se více potíš.Důležité je se prostě nespotit nebo jen velice málo a pot aby šel okamžitě pryč od těla.Proto potřebuješ kvalitnější oblečení.Důležité je neprofukavost a odvod potu.Nepromohavosrt se ve sněhu taktéž vyžaduje.Neprochlad­nití hlavy je důležitá věc.Ale stejně důležité je aby byl pot odváděl od pokožky pryč prostě musíš být stále suchý nebo mírně vlhký.Ještě jsem si tedy opravdu nepřál aby mi nebyla zima.A to jezdím i v –15.Kvalitní oblečení je na zimu mnohem důležitější než v létě.Když jsi pak propocený a pot máš na kůži-tak je ti pak zima právě proto, že tě ten pot studí.Neboli odvod potu je v zimě mnohem důležitější než vlétě.

            0 0
      • mars  

        S tym, ze nowind hned premokne vobec nesuhlasim! Podla vlastnych skusenosti nowindova bunda od axonu dost dlho celila humusnemu pocasiu s lejakom pri teplote 5 stupnov celzia, zatial co elastaky, rukavice, tretry s navlekami uz boli v tom case pekne mokre.

        Zevraj windstopper ma s dazdom velke problemy…

        0 0
    • Daf  

      Ty materialy funguji dobre. Windstopper jeste lepe nez No-Wind. Ty membrany nejsou nepromokave ale mensi dest neni zas takovy problem. Neexistuje material ve kterem se na kole nespotis a zaroven nepromokne. Je potreba nejakej kompromis a ja radeji volim prodysnost pred nepromokavosti. No a prave v tom je Windstopper dobrej. Bundy zacinaj tak od 2500kc.

      0 0
      • Dura  

        Materialy Windstopper a No-Wind pouzivaji stejnou membranu (a od stejneho vyrobce), jen podle vyrobce finalni latky, ve ktere je membrana zapracovana se jedno jmenuje tak a druhe jinak. Windstopper vyrabi vyhlasena firma GORE, proto jeji ceny jsou uplne nekde jinde, nez u No-Windu. Jestli mate kolem sebe schopne svadleny, muzete si No-Wind koupit v metrazi za par kacek a usit si, co potrebujete.

        0 0
    • pete  

      Používám bundu s NO WIND a jsme max. spokojenej. Už jsem odložil všechny šus?áky a používám od podzimu do jara na kolo i běžky – neprofoukne a snese i drobný déš?. Jen je tenká a neizoluje od chladu, na kolo je třeba pod ni vzít více vrstev, na běžky bez problémů i s jednou moirou duo. Ale zastavit znamená okamžitě se dooblíkat.

      0 0
    • Bub  

      Mrkni se na http://www.directalpine.com/cz/index.html V sekci podzim 2003-hitech Cerro Mam ji druhy rok a nemuzu si stezovat, neprofoukne a snese slabsi dest. V zime pod ni beru Moiru duo nebo plys a kosa nikde:) Ramena a rukavy jsou vyztuzene tkaninou s kevlarem.

      0 0
      • discover  

        …este jedna vec: je lepsie si kupit bundu volnu,alebo napasovanejsi­u…(volna asi nebude vo vetre plandat a podla mojho nazoru,pri vacsom kontakte s telom bude viac hriat / pod volnu sa zmesti viac vrstiev…)

        0 0
        • K2  

          Preferuju užší střih s dostatečnou délkou zad a rukávů než „americké“ široké krátké střihy s krátkýma rukávama. Širokou volnou bundu si nevyhřeješ. Tahle ta bunda není celoroční vrchní vrstva (Gore-Texka) aby musela mít rezervu i na lyžování a zimní celodenní přechody. Samozřejmě, kdyby jsi ji měl mít úplně na tělo, tak by to bylo taky na nic. Měl by jsi ji mít akorát cca na 2–3 vrsvy (Moira, nebo tričko/rolák plyš, nebo trio/fleace 100 – bráno z pohledu trekingu, cyklistovi stačí méně – produkuje více tepla)pod. Při jedné vrsvě ti může být volná a při dvoutřech tak akorát.

          0 0
        • Palo TT  

          Ja v zime nosim windstoperku – siroky turisticky model. Vyhoda je ta, ze ju mozes pouzit aj na ine nosenie okrem biku. A ked rozopnes zips (napr. pri dlhych stupakoch v snehu), tak sa dobre zvnutra vyvetra.

          0 0
        • K2  

          Tak a teď si vyber: Širší nebo spíš anatomický střih? :)

          0 0
          • discover  

            hmmmmmmmm :))) ako som pisal na vyber mam trek-sport (ten je zuzeny),alebo salewa sirsi (mozno az moc)

            tiez treba zvazit aky pivny pupok si cez zimu vypracujem.....

            0 0
            • igor  

              jasne, ze uzsi..nech vyzeras jak biker…

              0 0
            • igor  

              inak mrkni este na Warmpeace z windstoperu N2S, uplne perfektna bunda, lepsiu som este nemal, super material, vynikajuce vypracovanie a cykl. strih. Pradavaju ich v tej outdoorovej predajni na rohu Zahradnickej a Mileticky, alebo na Vajanskeho nab.

              0 0
    • Dura  

      Materialy Windstopper a No-Wind pouzivaji stejnou membranu (a od stejneho vyrobce), jen podle vyrobce finalni latky, ve ktere je membrana zapracovana se jedno jmenuje tak a druhe jinak. Windstopper vyrabi vyhlasena firma GORE, proto jeji ceny jsou uplne nekde jinde, nez u No-Windu. Jestli mate kolem sebe schopne svadleny, muzete si No-Wind koupit v metrazi za par kacek a usit si, co potrebujete.

      0 0
      • spipi  

        mam windstopper N2S [next to skin] a nemuzu si ho vynachvalit..vozim pod tim akorad funkcni pradlo[max 2ks] a zima mi neni ani v –10 jinak no-wind mam cepici pod helmu a ta membrana je opravdu dost podobna jako windstopper

        jo a taky bych doporucil kupovat membranovy obleceni spis od vyrobcu pro lezeni, horolezeni, VHT a tak nez od vyrobcu pro cyklistiku[nemaji s tim takove zkusenosti a jejich obleceni neni tolik „vychytany“]..

        0 0
      • vdch  

        mas nejakyu kontakt kde by se tento material dal v metrazi koupit ( no wind )?? dik pp

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.