Co všechno mazat po umytí kola???

57 nepřečtených
  • peg

    Poraďte mi prosím. Když přijedu s kolem od blata domu, vezmu hadici nebo vapku a umeju ho, co kde jak a čím mám namazat. Předem moc díky za rady.

    0 0
    • Daf  

      Ja teda mazu jen retez a cepy u brzd. Nic vic se podle me mazat nemusi.

      0 0
    • MARIN  

      Hodne zalezi jak dukladne a kam tou wapkou strikas – jestli hodne a vsude tak pak je potreba kompletni rozborka-sborka s cistenim a mazanim. Pokud se snazis byt opatrnejsi melo by stacit namazat jen retez.

      0 0
    • Volf  

      Co pořád máte s tou wapkou. Do nekonečna se tady píše, jak dokáže wapka dostat vodu i do těch nejmenších skulin. Když někomu řeknu a? kolo namočí do rybníka tak mi vrazí pod paži teploměr a bude zjiš?ovat jestli jsem zdravej. A wapka která bude výrazně horší je jak je vidět pro všechny v pohodě. Jinak pokud meješ wapkou tak budeš muset mazat asi všechno.

      0 0
      • JohnLee  

        Ja osobne bych wapkou neumyval…to radsi kybl a hadr…ono taky neni wapka jako wapka…zalezi na sile proudu…

        0 0
      • blue  

        zbytecna demagogie

        0 0
        • pitelboy  

          Ja beru kybl,vodu, smetacek a hadry. Nekdy obycejnou HADICI napojenou na kohoutek.....

          0 0
      • Smazaný účet  

        Bych ti spíš jednu fláknul, takhle trávit rybičky ropnejma produktama… :o) Já mažu asi jenom řetěz, nohy vidlice (ale ty mažu dycky), občas stříknu wd dovnitř krku vidlice…

        0 0
      • Martin  

        To jsou všechno zbytečný kecy. Kolo meju wapkou, v rybníce jezdim a je to v pohodě. Žádný rozborky nedělám. nechám oschnout a namažu.

        0 0
        • Volf  

          Původní otázka zněla co všechno mazat.

          0 0
          • peg  

            To je pravda, ale aspoň se člověk dozví něco víc. A to by mě docela zajímalo jak v tom rybníce jezdí :)

            0 0
            • Martin  

              Jakožto vodní úchyl ti to mohu naprosto dokonale popsat – když přijedeš k rybníku, sundáš si camel a popřípadě vyprázdníš kapsy (slabší povahy svlíkaj dres). Přeřadíš na nejmenší převod a rozjedeš se do vody. Začne se ti těžce šlapat a blbě držet rovnováha. Když tohle všechno překonáš, budeš odměněn krásným pocitem, že zajedeš do rybníka až po hlavu a kolo se stane nečekaně stabilním. Pak na něm můžeš řádit dle libosti toho kterého soudruha:-) Chceš i manuál pro jízdu potokem? :-)

              0 0
              • peg  

                Ten by mě zajímal. Ale v tom našem potoku co u nás teče mi asi nepomůže. Tam je tak cca 80 cm blata a asi 5 cm vody. To bys asi neušlapal. Za našich mladejch let jsme jezdili přes rybník po lávce na skládáčkách. A do vody jsme akorát padly. Pár jedinců to zkoušelo jezdit ve vodě. Asi po 10 cm jízdy vždycky zmizeli pod hladinou :) Ale bylo to prča.

                0 0
              • vrazdit  

                ma jinou specialitu, prejezd splavu! asi 30 cm relativne rovneho betonu pokryteho slizem, na jedne strane voda, na druhe strane voda o 2 m niz, mensi sraz pokryty sutrama…asi by to bolelo nejen kolo:))jen jednou se mi to podarilo nedat, nastesti sem si odslapl na tu spravnou stranu…byla strasne kalna voda a bylo ji vic nez obvykle a neslo videt tu bezpecnou stopu :))

                0 0
            • Pá-dlista1  

              To davali v televizi jak jezdili v takovym kalnym kanale, ze byl z cyklisty videt jenom snorchl.

              0 0
              • Martin  

                Tak třeba krásně se jezdí Záhořanským potokem od takovýho toho rozcestí, kde uhýbáš doleva do Petrova. Dá se jet potokem až do Vltavy. Párkrát přeneseš skok nebo nízkou lávku ale jinak je to docela sjízdný!!!

                0 0
    • RomanH  

      Vzdycky : retez, presmyk (cepy + pruzina), nohy vidlice (tesneni) vetsinou : cepy prehazovacky obcas : bovden u prehazky, bovden u zadni brzdy, cepy zadniho V, sedlovka (ocistim a natru vazelinou)

      0 0
      • RomanH  

        Jo, a jeste vetsinou prostriknu i pedaly

        0 0
        • McBlacky  

          to chce ale opatrně, jednou jsem je vzal komplet WDčkem a pak jsem se nestačil divit jak mi to vyhazovalo :-(

          0 0
          • muff  

            Dtto. co RomanH – nášlapy mažu dost často /WD,Motorex n. co je po ruce/,jinak vyhazujou o poznání hůř

            0 0
    • Komi  

      Hele … vím, že se to tady určitě řešilo X-krát, ale saspoň nezakládám novej thread ;-) … sorry jestli tím někoho pobuřuji, jsem lamka :-): Abych tak navázal … ČÍM mazat CO?? Hlavně mě zajímají nohy vidlice a taky jak (Konečně mám totiž vidlici, kterou mám aspoň trohu cenu mazat :-))

      0 0
      • MC78  

        Já mažu řetěz , bovdeny brzd a přehazek, a čepy V brzd přehazek… obyčejným olejíčkem na kola a šicí stroje snad za 50kč a má i ten „nos“ na aplikování (zvažoval jsem i jiné dražší) je akorát tekutej a v poho.Vidlici pak GT85 silikonovým sprejem, a občas když pospíchám tak stříknu i řetěz tím GTčkem a otřu papírovým ubrouskem a je a hurá ven… WD40 uvolňuje a tak ji na kolo radši nepoužívám.Jen když by něco přirezlo, ale to se zatím nestalo bo se starám … Jo a meju v paneláku ve vaně, přední a zadní kolo zvlášť a pak rám na hadry abych neodřel vanu.Používám Cyklostar a ten fachčí výborně, mám starší kartáček na zuby – na kazetu e výbornej, řetěz peru pračkou každých 500km (minulou sezonu jsem najel 2000km takže to se dá)

        0 0
        • Komi  

          Špica! .. takhle má podle mě vypadat dobrá odpověď .. dík

          0 0
        • Raydowe  

          Tak isto umyvam v byte vo vane :-) na vsetky komponenty mam WD40, zatial v poho, na vidlu take mazivo, ale davam ho len obcas..

          0 0
    • Extremist  

      Operu kolo wapkou, namazu retez a jede se dal! 1× za rok pak vymenim nektere loziska, ktere tlak wapky pravdepodobne nezvladly a je po udrzbe. :-)))

      0 0
    • rock  
      • řetěz (Motorexem Dry / Wet lube)
      • bovden přehazky a zadní brzdy, nohy vidlice, čepy přehazky a přesmyku (olej na šicí stroje)
      • když si vzpomenu, tak i nášlapy, bovden přesmyku a možná čepy véček (zase olej na šicí stroje)
      0 0
    • wbiker  

      Takový poddotaz, má smysl na vidlici, která je zevnitř mazána vazelínou, zvenku aplikovat nějaký tekutý olej? Nezředí to akorát tu vazelínu?

      0 0
      • Daf  

        To bych nedelal. rozpusti to tu vazelinu.

        0 0
        • Lišák  

          Já bych to dělal. Vnitřní nohy nejsou z venku ničím mazaný a tak bych jim pomohl. Jsou tam stíráky, který by měly olej setřít /pokud jsou funkční/. A stejně jednou za rok bych vaselinu vyměnil.

          0 0
          • ice  

            presne tak, stiraky se mazat musej jinak retez jakymkoli olejem, vidli Silikonem ve spreji bowdeny jen prilezitostne a vazelinou

            0 0
            • bradek  

              Ty stíráky mažete tak, že na ně nakapete olej jen zvenku a zapérujete s tou vidlí nebo je i trosku odchlípnete od té nohy a kápnete olej i jako zevnitř, prostě trochu na tu plošku, kterou ten stírák jezdí po noze ? Díky

              0 0
              • Lišák  

                Já očistím hadrem vnitřní nohy i stíráky, pak nastříkám vnitřní nohy z venku, propéruju a nohy utřu.

                0 0
                • bradek  

                  Ale pokud ten stírák dobře těsní, tak se ten olej na tu jeho vnitřní stranu asi nedostane.

                  0 0
                  • Daf  

                    No prave ja to takhle obces delam. Ten olej jenom pomuze vyplavit necistoty na vnejsi strane stiraku. Do vidlice se nic nedostane. Coz je vlastne dobre zvlast u vazelinove. Jinak si myslim ze mazat vnitrni nohy je celkem zbytecne.

                    0 0
                  • Lišák  

                    Pokud vidlu rozděláš, tak mezi břity stíráků mázni vaselinu.

                    0 0
    • fousac  

      KOLO SE NEMEJE!!! BLATO KONZERVUJE!!!

      0 0
      • Komi  

        To je ale zajímavý že ty kola, co máš v profilu moc zakonzervovaně nevypadaj na to že je nemyješ ;-¨)

        0 0
        • fousac  

          smontujes, vyfotis a pak uz jenom jezdis a nemejes…

          0 0
          • Lišák  

            „smontujes, vyfotis a pak uz jenom jezdis a nemejes…“ a neparkuješ v bytě…

            0 0
          • Komi  

            Asi nehraješ na gramy :-D btw: „nemejes“ .. mluvíš pořád o kole, že ano ;-)

            0 0
    • kafac  

      Wapkou ani tlakem vody z hadice uz kolo radsi neumyvam, natekla me voda do hlavovyho slozeni, uplne to sezralo spodni a castecne aji horni cartridge, a novy hlavovy slozeni stoji 990,–Kc :-( Kolo oplachnu tekouci vodou,necham bahno zmeknout, pak omyju smetackem, znovu oplachnu, kdyz mam cas tak aji vylestim hadrem. Retez:vyperu v pracce (ne vzdy) osusim, prostrikam WDckem, otru do hadry, namazu Chainstarem, ted jsme si koupil Motorex Dry Lube Vidlice:stahnu perka s tesneni, nehtem odchlipnu orouzek a nastrikam silikonovy olej ve sprey necham natect dovnitr a nasadim perka, otru hadrem Presmyk,prehazka: sem tam namazu chainstarem Brzdy: jednou za cas vyslapu pistky, vylestim hadrem, namazu silokonovym olejem Bovdeny razeni:v lete nemazu, v zime WD nebo silikonova vazelina – jinak se me parkrat stalo ze zrzl kondenzat v bovdenech a neslo radit Hlavovy slozeni: ted jsem ho cely promazal silikonovou vazelinou aji s krkem vidlice .-) pedaly:WD, nebo vazelina obyc. Sedlovka: silikonovy olej – aby nevrzala To sem se ale rozepsal :-)

      0 0
    • nadrazak 2  

      jen vyprat a namazat řetěz a popřípadě promazat bowdeny.

      0 0
    • fousac  

      pekne zprudka wapkou a pak poleju retez prvnim mastnym co mi prijde pod ruku..

      0 0
    • kafac  

      Proc vysetrit? Nerikam ze to delam po kazde vyjizdce, delam to kdyz mam cas a chut...... zas na druhe strane, vydle vydrzi dyl a retez taky. Nemam zas tolik lovu abych mohl kupovat kazdej mesic novej retez, a kazdej rok novou vidlu.....

      0 0
    • ota  

      akorát řetěz,nohy vidlice.jak už tu kdosi poznamenal,čepy přehazky zásadně taky nemažu,ani pružiny,smyk taktéž.chytá to prach a jde to dřív do kytek,se mi zdá. párkrátza rok lanka řazení něčím řídkým.při mytí se ale teda hodně vyhýbám hlav.složení-předloni mi zrezlo dvoje a loni jedno.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.