• BLACK

    Zdravím! Chci si koupit ráfky od mavicu, ale nevím jaké dráty použít do výpletu. Jde mi hlavně o dlouhou výdrž než hmotnost. P.S. nedělá náhodou někdo reflexní dráty?

    Předem díky za rady a náměty!

    Black

    0 0
    • Pavlos  

      Dt Swiss:)

      0 0
    • polo  

      Sapim.:)

      0 0
    • zwwak  

      Vyplet jsem nový ráfky Sapimama, zeslabovanejma.

      0 0
    • lubos  

      DT Swiss, 2.0 stred stencovany na 1.5 Su tym padom lahsie, ale su kovane, takze su dokonca pevnejsie v tahu ako bezne 2.0 Cena je myslim prijatelna. PS: Spice sa aj tak trhaju v mieste zahnutia pri naboji, maximalne sa este tak vytrhne zavit, co je ale skor niplovy problem.

      0 0
      • Gatier  

        1,5 je prave moc. Mozno tak dopredu. Ale dozadu urcite 1,8micky. Aj ked full to mozno zvladne. Kolesa by mali byt stabilne.

        0 0
        • lubos  

          Hmm, zalezi od tvrdosti vypletu, ono to tie spice zvladnu. Uz mi to vravelo viacero ludi. Na bikestore aj uvadzaju silu kolko vydrzi v tahu.

          0 0
          • MartinXC  

            Pevnost mají možná srovnatelnou, ale nemají životnost a víc pruží (tj. na předním kole jepoznáš v zatáčkách na šutrech :-). Časem (tak 2 roky) se natáhnou a pak praskají. Lidi co na nich jezdí je nechávají každý rok vystříhat a přeplést. Dostatečnou životnost (i pevnost) a hlavně tuhost mají (kulaté) až 2–1.8–2.

            0 0
      • Daf  

        Nemas pravdu s tou vetsi pevnosti. Aspon podle vela kde to testovali mely nezeslabovane 2mm draty vetsi pevnost v tahu nez zeslabovane. Zajimave jeste bylo ze nezeslabovane draty praskaly u hlavicky a zeslabovane v miste zeslabeni.

        0 0
        • lubos  

          Mne to nerikej, rekni to tem v www.bikestore.cz

          DT SWISS 85,00 Kč Materiál: Titanium Metal Matrix Composite „Beta C“ Průměr: 2.0mm Pevnost v tahu: 1000–1100 N/mm2

          DT SWISS 14,00 Kč Kováním za studena zůžený drát Materiál: X12 CrNi 18/10, 1.4301 Průměr: 2.0–1.5–2.0mm Pevnost v tahu: 1000–1100 N/mm2, střední část až 1300 N/mm2

          DT SWISS 6,00 Kč Materiál: X12 CrNi 18/10, 1.4301 Průměr: 1.8mm (pouze stříbrný) / 2.0mm (stříbrný i černý) Pevnost v tahu: 1000–1100 N/mm2

          0 0
          • polo  

            Ta pevnost v tahu, je pevnost materiálu, ne drátu. Zužovaný drát má schopnost trochu pružit v zužované části při nárazu a tak mohou vydržet víc než nezužované.

            0 0
            • lubos  

              Ale material je porad stejny, proc tedy pisou vetsi pevnost ?

              0 0
              • enjoy  

                pevnost to vetsi asi ma,ale v tahu!u zten­covanych dratu jde hlavne o ohyb,ne?uz je to par let co jsem pryc ze strojarny,ale o tomhle jsem presvedceny.

                0 0
    • RomanH  

      Nevim kolik vazis, ale ja mam 75 kg a mam lehoucke rafky 517 zapleteny do dratu SAPIM 2–1.8–2, klasicke niple, jezdim to z kotoucem a vyplet porad drzi (zadni kolem 10tkm, predni 4tkm).

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.