• Mucha

    Jsou nějaký pravidla pro určení správné šířky řidítek na kole? podle šířky ramen, nebo tak něco? Já se teď konečně odhodlal ke koupi MTB (doteď jsem měl jen silnici), a řidítka se mi zdají moc široký (měřím 170cm, řidítka mají i s rohy 58cm).

    0 0
    • enjoy  

      jestli se ti zdaji moc siroky tak je proste vymen za 560mm.ja mel 560mm s rohama a rikal jsem si ze je to dobry.no ted mam 680 vlastovky a teprve je to ono.

      0 0
    • Sethi  

      vlastovky 660cm a je to parada

      0 0
    • princ  

      Vlaštovky 720mm. Super, ale občas mezi stromy málo místa :))

      0 0
    • Rolei  

      Na www.wrenchscience.com pravidlo které popisuješ: šířka ramen=šířka řidítek.Jako výchozí bod je to myslím dobré a pak si ty řidítka upravíš podle toho co ti bude vyhovovat…

      0 0
      • o.ndra3  

        Na těch stránkách je taky parádní metoda na určování velikosti rámu, délky představce apod. Díky za skvělej link.

        0 0
    • Pekáček  

      Já měřím 192cm a řidítka mám široký 54cm a na zimáku ještě míň. Vyhovuje mi to, snáze se vejdu mezi stromy a tak :o)

      0 0
    • jonti  

      ak si si isty ze chces uzsie tak si nekupuj nove kratsie ale ich odrez. Ak to nie su nejake super lahke so zosilnenim na konci pre rohy tak nebude problem. Ja vozim 56 bez rohov a no problem, xc maratony. Zalezi viac ako na vyske na tom ake mas siroke plecia, ruky by mali isr viacmenej rovnobezne

      0 0
    • Meesha  

      Ja vozim 540mm. Vyhovuje mi to, ale ted tam chci tad minirohy, ale mam problem, ze pak nebudu mit kam dat ruce… :-) Asi budu muset poridit sirsi…

      0 0
    • giant  

      S novým kolem jsem měl i rovný řidítka 580mm,ale po patnácti km mě začaly bolet hrozně ruce,že jsme to musel otočit a jet dom.Pořídil jsem si Point Racing DH 710mm,a to je teprve jiná.Max pohoda,souhlasím s tím že v lese mezi stromy je potřeba si dávat pozor,ale i ve výjezdech se pohodlně do nich opírám.Doporučuji aspoň 640–670mm pro tvoji výšku.

      0 0
      • pitelboy  

        Ja chci aspon 640 ale v rovnym to dela jen SALSA (pokud vim) a to se tu neda sehnat…:-(

        0 0
    • Snoopy  

      Mam kratke ruce, takze vlastovky „jen“ 65cm :o)

      0 0
    • scota  

      Jaká je optimální šířka řidítek na trail kolo? Měl jsem rovná řidítka 58 cm a zdálo se mi to málo a nyní mám 72 cm a je asi moc ;-) Měřím 173 cm, myslíte že cca 67 cm je akorát?

      0 0
      • novas752  

        Na trailových kolech běžně 720–760 :) , ale nikdo ti nebrání dát tam šířku co ti vyhovuje, ale trochu to zhorší ovladatelnost. Jestli nemáš, můžeš zkusit vlaštovky.

        Já mám 178cm a na XC kole vozim taky 720mm s 80mm představcem a vyhovují mi.

        0 0
        • novas752  

          Ještě mě napadlo, že možná ještě nejseš zvyklej – 720 vs. 580 = +7 cm na každé straně, já přecházel z 600 na 720 a ten rozdíl je vážně velkej.

          0 0
      • petr99  

        No, podle mě co je pod 700mm tak je málo, mám 760 a míň bych nechtěl, klidně bych šel do 780, ale záleží, jak a co jezdíš…

        0 0
        • Teapack33  

          +1

          0 0
        • Mysee  

          Já šel 580–640–720–800–780. Už bych neměnil. :D Ta ovladatelnost je úplně jinde. Ale samozřejmě chce to ladit i k postavě, nějaký střízlík by na 800 nedošáhl. :)

          0 0
          • petr99  

            Přesně. No, 800 už by na mě bylo teda moc, na normální ježdění, ale na DH bych si to i dal. A znovu „přesně“, ta jistota ve sjezdu, hlavně prudký, pomalý a fakt hodně technický padáky jsou s tim něco jinýho.

            0 0
      • Breakpain  

        Zkus a uvidíš… mám 187cm,na cyklistu i široká ramena a na HT jsem vesele jezdil 640.

        Na fullu typu XC ted zkouším 730 … možná fiknu na 700 …

        Udělej to jako já. Kup si na bazaru levná rodla a postupně je zkracuj. Když se sekneš… Je to fuk :)

        0 0
        • scota  

          Koupil jsem si k Vánocům Race Face Turbine flat 720 mm a po pár vyjížďkách mi přijdou pocitově široká. Zatím jsem si posunul gripy a řeším dilema, zda je zaříznout o 1 palec z každé strany. Několikrát mě totiž začaly bolet palce, již po pár kilmetrech.

          0 0
      • jIrI___  

        Já šel od 580 mm až po 760 mm a to už mi přišlo jako nesmyslně moc. Skončil jsem u 640 mm.

        0 0
      • nomecz  

        Na XC HT jsem sel z 640mm riditka 110mm predsatavec na 700/70 a je to tak akokrat na bezne jezdeni po lese, merim 180cm

        0 0
        • Esi  

          mám na HT 720mm a 80mm představec měřím 191cm a spokojenost

          0 0
    • scota  

      Je podle BF modní policie možné mít na fullu krátké rohy?

      0 0
    • -b-n-x-  

      Cim sirsi riditka, tim lepe se vozi male dite v postroji umistene na hrudi.

      0 0
    • Radus  

      Mám 172 cm řídítka 80 cm představec 4 cm rozhodne nebudu nic zkracovat super ovladatelnost na endurko

      0 0
      • mr.antik  

        já uvažuju, že si dám do auta volant ze starý tatrovky, jak to bude ovladatelný

        0 0
        • -b-n-x-  

          Krasny priklad srovnavani jablek s banany :-)

          0 0
        • Rubi  

          spis zkus ten volant hodit do hajzlu a ovladat to jen tou tyci… staci se obcas projet v terenu na krosce a zjistis ze sirsi riditka jsou v terenu uplne jinde…

          0 0
          • mr.antik  

            ještě že na krosce nejezdim

            0 0
          • Kubiczech  

            Zrovna včera jsem na krosce sahal po osmistovkách. A fakt byly úplně jinde.

            0 0
          • Esi  

            jen bude průšvih jestli se bude šířka řídítek dál zvětšovat, mám rozpětí rukou 192cm (od konečků prstů ke konečkům prstů) tak že při šířce řiditek kolem 140cm už bych měl asi problém :-)

            0 0
    • Tydlii  

      Ahoj, tak taky pokukuju po sirsich rodlach – ted mam 680 mm a laka mne neco jako 740– 780… + bych k tomu potreboval nejake sirsi gripy/ koncovku s krouzkem ktera by grip posunula bliz ke stredu… nejaky tip na sirsi gripy nez jsou moje force silikon? nic moc jsem nenasel--- vadi mi, že mám řadící a brzdové páčky nacpané moc ke kraji… osobne si myslim ze ke 23" devetadvacitce a 193 cm by 780 mm riditka sedly…

      Byval bych si je tam nechal dat rovnou ale jeste vloni jsem jezdi 560mm, takze jsem si rikal ze to bude stacit :D .

      0 0
      • Pedro404  

        Chápu správně, že chceš dát široký řídítka a na ně široký gripy, abys moh mít úzkej úchop?

        0 0
        • mr.antik  

          podle mě se mu nelíbí ta mezera mezi gripem a objímkama brzd / řazení :-)

          0 0
        • Tydlii  

          Nene, chci sirsi riditka pro sirsi uchop a sirsi gripy, protoze ted kdyz se chytnu uplne nakraji a dam palec na packu tak mam jeji konec skoro az v dlani – nevim jak to popsat ale zkratka kdyz chci radit nahoru musim ted soupnot ruku o par cm za konec riditek abych byl na kraji packy. Ze zacatku mi to bylo jedno,ale po 1700km uz to jde vic ztuha a nemam takovou paku. (Sirsi riditka nesouvisi primo s timhle posunem chci je stejne :) )

          0 0
          • otecius  

            Si dej packu bliz ke stredu, ne? :-)

            0 0
          • mr.antik  

            no vidíš a já zrovna včera kvůli opačnýmu problému gripy o kus musel řezat. Prostě někdo má mezeru, někdo musí řezat, sestimsmiř.

            0 0
          • Mysee  

            Je těžké povolit objímky řazení a brzd a posunout tak jak je třeba? Za 1700 km tě to mohlo napadnout :)

            0 0
            • Tydlii  

              tak jiste, nekdo holt chce aby to dolehalo :)

              0 0
              • Chlebovnik  

                Když si tam místo gripů dáš silniční omotávku, můžeš si ji natáhnout třeba až k představci. =D

                A ano, grip až k objímce brzdy/řadičí páčky je blbost. Za předpokladu, že mám správně zvolenou šířku řidítek, natáhnu grip, dám na něj pracku a pak si přizpůsobím pozici páček tak, aby se mi pohodlně řadilo a brzdilo jedním prstem.

                0 0
      • Strakááč  

        já vozím 155mm gripy, což je asi o 2cm delší než je standard a chtěl jsem to spíš kvuli vzhledu, prostě větší grip… v rukavicích drží parádně, a jsou pohodlný.. jen skoda, že nemají aspoň jednu obímku.

        0 0
        • Tydlii  

          diky moc, oresne to shanim :)

          0 0
          • Strakááč  

            jestli ti nejni líto za delší gripy vyhodit pár peněz… tak v klidu dál poslouchej vrchního mechanika.. :)

            0 0
            • Tydlii  

              dobry, to budou jeho penize ;) . moje tk max. za ty riditka

              0 0
              • pepino  

                Kup si gripy s objimkama za 99 v Kaufu a posun packy ke stredu, jak ti radi.

                0 0
                • Strakááč  

                  to mu asi těžko vysvětlíš.. :D

                  0 0
                  • satch  

                    nebo koupit ty gripy 4 a slepit dva k sobě :-) a pak řezat, jako mr.antik :-)

                    0 0
                    • Strakááč  

                      lepit nemusí.. narve jeden až k obímce pak druhej a co bude přesahovat přes rodla zařízne a dá zátku :D

                      já jsem dneska koukal… jak to tam mám já a já tak 3cm gripu smrem k představci vůbec nevyužiju :D já vozím ruce uplně na kraji, že malíček je na zátce.. :D

                      0 0
    • smash_mouth  

      Zajimavy jak tu frcej 800. At si kazdej jezdi co chce, jen se mi krapet nezda ta argumentacni retorika ..

      Jak tak sleduju na Pinkbike bike checky zavodniku tak si nevzpominam kdy jsem tam zahledl naposled ze by nekdo z jezdcu mel 800. CO jsem videl tak rozpeti od 750 – do cca 780 a to nemluvim jen o DH ale in Enduro kategorii.

      0 0
    • javak  

      Mám dotaz, mámu hrozně bolí ruce při delších vyjížďkách. Posed se mi zdá se všech úhlů pohledu v normálu, tak mě zajímalo, jestli na to může mít vliv šířka řidítek. Původně tam měla rovný 720, ale přišlo jí to nekomfortní, tak jsem to zkrátil na nějakých 630. Myslíte, že to může šířka či typ řidítek nějak ovlivnit? Nic moc jiného mě už totiž nenapadá, ještě zkusím asi vyměnit představec za kratší, to by mohlo také pomoci.

      0 0
      • LM  

        Počkej, to nějak nesedí. Pokud dáváš širší řidítka, tak dáš kratší představec abys zachoval stejný posed. Ne naopak.

        Takže si zkrátil řidítka o 4.5 cm z každé strany (celkem výrazné zkrácení posedu i při zachování představce) a ještě to chceš zkrátit více kratším představcem?

        0 0
        • javak  

          Aha. Takhle, myslím, že při koupi kola měla rám na hraně a sáhlo se na větší. Podle staré poučky, závodníci berou menší, hobby jezdci větší, kvůli pro pohodlí. Dnes mám na tuhle poučku trochu jiný názor… :-) Každopádně jsem nějak zkrátil řidítka a myslel si, že by to mohlo pomoci v tom, že na ruce bude působit menší síla. Očividně je asi pořád moc velká, jinak nevím z čeho by mohly ruce bolet…Sobě se tyhle věci ladí raz dva, pro ostatní je to už horší. :-D

          0 0
          • LM  

            Tak možností co může být špatně je spousta :-)

            1. řidítka moc dole (hodně váhy na předním kole)
            2. sedlo moc špičkou dole (takže kloužeš dopředu a držíš se rukama)
            3. špatné prohnutí nebo poloha řidítek (prostě to není pohodlné)
            4. nevhodné gripy
            5. špatně nastavené ovládací prvky (brzdy, řazení)
            6. nebo prostě jenom nezvyk (první rok blbnutí v terénu mne strašne bolely ruce, pak jsem trochu nabral svaly a už pohoda)
            0 0
            • javak  

              Tak po použití vyřazovací metody mi z toho vychází možnosti 3,5,6. Svaly jí asi navrhovat nebudu, tak prozkoumám ten zbytek. Díky za pomoc. :-)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.