Poraďte FR (enduro) pevný rám

84 nepřečtených
  • SirMike

    Jakou značku a typ rámu byste poradili? Nejradši bych šel do Banshee-ale ta cena:o) Přece jenom to je pevný rám. Taky koukámm po RB Dragster HT…máte vytipovaný jiný rám? Kdybyste napsali i svoje zkušenosti s tím rámem a cenu, tak bych byl rád. Díky…

    0 0
    • Aiax  

      No ja bych v nasich podminkach volil urcite to RB – ale spis Monster HT nez Dragster Ht :) No a pak by nemusel byt spatny Santa Cruz Chameleon, ale ten je bohuzel na tom s cenou jao to Banshee: http://www.santacruz.cz/…ameleon.html

      0 0
    • Vincent  

      Co treba black horse?

      0 0
    • X-biker  

      Nebo Da Bomb (treba molotov).

      0 0
    • Tomcat  

      Banschee – 10 záruky na závodní použití! cena vysoká ,ale slušná. RB – no plus je cena ,ale je to takový XC :o) Proste mi nesedí. SantaCruz – je předraženej jak sviň ( o vopruzů až o 15000,– rozdíl proti polsku). Norco – nejlepší výběr (poměr cena / výkon) DMR – slušný ,ale cena Nicolay – cena =

      Mimo víte, že podle Anglický mytologie je Banshee „Víla smrti“ která svým kvílením přivolává smrt. Takže bacha pro pověrčivý a? vám nezačnou kvílet na Banshee kotoučovky

      0 0
      • Nego  

        10 let zaruky u Banshee je sice hezka vec, ale kdo vi jak to bude s uplatnovanim zaruky, zvlaste kdyz tahle znacka existuje nejaky 3 roky … Ja osobne preferuji Norco .. sam vozim Torrenta a spokojenost maximalni … az na tu vahu :)

        0 0
        • SirMike  

          Mě se ten SantaCruz ale nezdá zas moc předraženej…chtěl bych jít do toho Chameleona (asi 16000,–) Ale přece jenom 16 litrů za pevňák?…

          0 0
          • Tomcat  

            No právě 16000,–

            V10 stojí v polsku 8000 zlotejch to je 60000,– Kč V ČR 80000,– takže rozdíl je 20000,–. U toho Chamelona počítej, že by tě měl vyjít od 9000,– Kč do 12000,– Kč a ne 16000,–

            Já počítám stím že budu kupovat pevňáka za 20000,–(rám)

            0 0
          • Aiax  

            No ja bych to za HT nedal. Za to mas 6 pointu…

            0 0
            • Tomcat  

              No to jo ,ale z druhý strany to je jak říkat, že za Audy TT máš 5 Seatů. Jo je to postrávne finanční pravda ,ale je to srovnatelný zboží?

              0 0
              • Aiax  

                nj ale ja psal, ze by to bylo pro me, pro me je i point az moc dobry :)

                0 0
                • Aiax  

                  nebo jsem to tak chtel napsat a nenapsal, 16 je moc, lepsi je to vrazit do FS

                  0 0
                  • Tomcat  

                    FR fulla za 16 000 LOL. To asi ne. Za 20000,– (Benest Hatchet) možná.

                    0 0
                    • Aiax  

                      nerikam fs za 16 ale vrazit to do fs. za 25 koupis monstera fr a mas k tomu i tlumic+cepy :), takze to neni takovej rozdil=samotnej ram je taky ve skutecnosti kolem 16

                      0 0
                      • Tomcat  

                        furt sem to nějak nepochopil . Pevnej za 15 a vejš je drahej to jo ,ale nechápu to srovnání. Jak chceš srovnávat High-end v pevnejch rámech s střední třídou ve fulehc? Jinak vzhledem ke kvalitě levnech tlumičů a cennovému modelu počítej RB monster FR za 30000,–.

                        0 0
                        • SirMike  

                          No já sem se koukal na to Norco, ale v samotných rámech moc velký výběr nemaj. Maj pouze jednoho pevňáka a to asi za 7 litříků. Ale zdá se mi až moc jumpovej. Zkrátka nevim… Snad sem ještě někdo přidá svoje názory a zkušenosti.

                          0 0
                          • SirMike  

                            Jo a co říkáte na ty rámy od Pointu?…na tom TinkTinkově bajkšopu?

                            0 0
                            • SirMike  

                              Tak asi půjdu do toho RB…slušná cena atd. Ale nejsem si nějak jist tou geometrií. Hl. trubka má podle nákresu ve velikosti rámu L 160mm a ostatní rámy od jiných značek asi kolem 120mm při jinak téměř totožné geometrii. Nevíte o tom něco? Napsla sem do RB a už čekám 3 dny na odpověď :o(

                              0 0
                              • p.b.s.  

                                napis jim znova ted jsem volal a rikali ze maj nejaky problemy se servrem a chodi jim posta tak nejak obcas jo a obcas ne.

                                0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Daji se sehnat i jiny ramy nez jsou v te nabidce na webu. Napis si jim o aktualni nabidku.

                            0 0
      • p.b.s.  

        nejak nechapu tu tvoji narazku u RB ze je to nejak na xc.

        0 0
        • SirMike  

          To byla narážka Tomcata…nevím, ci tim sleduje. Mě se to zdá dobrý. Nevíte teda někdo něco o tý možná podivný hl. trubce?

          0 0
          • JohnLee  

            Az neco prosim zjistis o te delce hlavove trubky,tak mi dej prosim vedet na mejl.Premeril jsem krk na sve MCX a mam ji cca 200mm (±autobus) a mam obavy ze to nebude stacit. Ale je to trochu divny,protoze mam zafixovano v hlave,ze krk meril cca 210mm a nevim jestli by i tato delka stacila…ale asi se mylim,jako vzdy…:)

            0 0
        • Tomcat  

          Nevim je to věc názoru ,ale RB a DMR mi pripomínaj mí starý XC kolo. Je to těma prubkama „kulatýho profilu“ , konzervativní geomerií a tím, že je pozoruju často ve velký velikosti. Promě by pak ht FR rám velikosti 16" s pořádně dlouhou sedlovkou byl akorát na XC.

          0 0
          • Radek Broz  

            Me ani RB ani DMR rozhodne XC biky nepripominaj. Co ti na RB geometrii prijde konzervativni? Ja mam SX geometrii (ted se to jmenuje nejak jinak – proste 4X model) a myslim, ze tam neni co vylepsovat. Je to navrzeny lidma, co tomu rozumej.

            0 0
            • Tomcat  

              Je to navrzeny lidma, co tomu rozumej… …chtěl si říct co rorumněj ProIng. softu a dohodnou se s Hejňasem ;-p. Co ti na RB geometrii prijde konzervativni… …všechno úhly, délky, „kulatý“ trubky a nějakej cnc prvek to rozhodně nezachrání. A furt je vydim v hroznejch velikostech 16" a vejš. Je to ale věc názoru. Z RB se stal skorokultovka, jezdí na tom kde kdo. Prostě dobrý rámy, ale člověk by z toho neměl dělat modlu nejlepší taky nejsou.

              0 0
              • Radek Broz  

                Presne to jsem chtel rict – vetsina ostatnich ramu je totiz navrzena stylem „Pane Ngueyn, chtel bych tuhle a tuhle trubku z vaseho katalogu a svarte mi to vasim automatem "bike creator taepodong 5“ stejne, jak varite ostatni znacky" „Nebyt problem, my mit vsechna trubka, kvalitne svarit a poslat lodi s adidos bota do evropa“ :o)

                Ony ty uhly a delky maji prekvapive vliv na jizdni vlastnosti :o), takze nevim, kde bys chtel vymyslet neco inovatorskeho. To jako treba 700 mm dlouhou zadni stavbu nebo 15° uhel hlavy? :D

                Trubky jsou sice kulaty, ale vepredu je ramova treba netradicne privarena, jsou tam ty CNC dily, Dragster je myslim hodne netradicni, na celoodpruzenejch Monstrech je zajimave reseny uchyceni presmykace… Takze mi to zas tak konzervatini neprijde.

                Ja z toho modlu nedelam, ale sedi mi a libi se mi.

                0 0
                • Tomcat  

                  Tím spíš, že nejde moc vymyslet novýho čím sou RB tak dobrý abych je upřednostňoval před jinejma značkama?

                  No to je nápad. Takže řekni mi, proč bych měl volit pevný RB. podmínky: sem malej nejsem známej Hejníka neobdivuju Marošiho

                  Tak říkej. ;-)

                  0 0
                  • blue  

                    to sou teda podminky :-))) skoro to znelo, jakoze vsichni co jezdi na RB, se znaj s Heinikem a obdivujou Marosiho :-)))

                    treba protoze to je solidni a uz provereny kolo za rozumny penize?

                    0 0
                    • Tomcat  

                      To s Hejňasem a Márošákem se použil záměrně, Jednak Nejdkovští sou s Hejníkem jedna parta a RB vozej, takaže nebudou říkat nic proti RB. Protože často slyšim argumenty že: …když na tom jezdí XY tak to musí bejt dobrý… trochu naivní ,ale bohužel v propagaci výrobků často používané.

                      protoze to je solidni a uz provereny kolo za rozumny penize… …A to je argument pro RB? To se dá použít i na konkurenci :-)

                      Tak znova, vlastnost kterou pevný RB má lepší než konkurence , nebo konkurence ji nemá.

                      0 0
                      • blue  

                        to nebyl argument pro RB proti konkurenci, to byl argument, pro RB obecne

                        0 0
                        • Tomcat  

                          Hmm, to totiž neni žádnej argument! Protože to samý může říct Spešl, GT, Haro, Giant, Cannondale atd…

                          0 0
                          • Tomcat  

                            No tak to nemá nikdo žádnej argument proč si koupit RB?

                            0 0
                            • Kozel  

                              Tak to obratme. Rekni duvod proc si RB nekoupit.

                              0 0
                              • Tomcat  

                                Dlouhé dodací lhůty. Cena je za základní verzy. Je to lehkej 4X rám do kteýho nejdou dát bezpečně široký pneu takže enduro možná ,ale ne FR.

                                0 0
                                • Kozel  

                                  Dodaci lhuta v rozmezi 14dni az 1 mesic je vcelku adekvatni tomu, ze dostanu rucne svareny ram s moznosti volby barvy, popripade navarek. Cena je, alespon myslim, za vsechny verze stejna, nevim co je pojem zakladni verze. Pneu 2.5 je dost siroka, aspon pro me. A mam pocit, ze konkretne Monster je staven spise na enduro a lehky FR.

                                  0 0
                            • blue  

                              a nebo nam povez, proc si koupit neco z toho, co jsi vyjmenoval :-)

                              0 0
                              • Tomcat  

                                Banshee – ověřená kvalita , velká záruka i na závodní použití, Možnost použít i široký pneu. Nevyžaduje žádný extra komponenty (redukce a spol.)

                                Norko – je levné (levnější než RB) kvalita je taky ověřená.

                                Nicolay – nezapomenutelný design a zpracování. Stavba je „na přání“ (barva, navářky,velikos­ti atd…)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  No, ty vole. Treba ten Nicolai: Za tolik za kolik ti u Nicolaie zkratej jednu trubku o 0,5cm (maximalne pak o cca 1cm, zalezi na trubce a modelu) muzes mit cely to RB (nebo skoro dve Norca :))

                                  0 0
                                  • Tomcat  

                                    Jenže právě to je vono u Nikolaye je to v ceně. A u RB to je postupně ($barva +$logo +$navářky) takže se k těm 14 000,– za RB pevnej rám stejně dostaněš

                                    0 0
                                    • Kozel  

                                      Tak ted zrovne lzes jako kdyz tiskne, nebo vubec netusis co placas. U RB mas barvu, loga i navarky v cene. Takze at si to sriknes na modro nebo zeleno, at budes mit loga cerny nebo bily a at budes mit navarky na Vcka s kotoucem porad to bude za 9 990.

                                      0 0
                                      • Tomcat  

                                        Srovnej ceník Nikolaje ( Disc mount standart on all NICOLAI frames. | ROHLOFF compatible dropouts. | accepts 24/26 inch wheels; 3” tire compatible with 24” wheels | Use 100 – 150mm Forks | 5 years warranty even under competition conditions. |) kolik máš v ceně barev a jaký loga

                                        a RB co kde máš v ceně :-P .

                                        0 0
                                        • Kozel  

                                          Tak jsem si srovnal cenik – porovnatelny ram BMXTB – Disc mount standart on all NICOLAI frames. | EASTON FS main tubes | ROHLOFF compatible dropouts. | For 2,6" tires / 26" wheels | Use 100 – 120mm forks | 5 years warranty even under competition conditions.| Nikolai BMXTB cena 849EUR = cca 29 000Kc versus RB za 9990Kc. Navarky na kotouc obe firmy v cene, Rohloff u RB za priplatek 1.800Kc, oba ramy pojmou stejnou gumu 2,6 / 26, RB pojme podobnou vidlici 110–130mm, navarky na V-brake u RB v cene u Nicolai za 39EUR, u RB v cene 11 barev a tri barvy log u Nicolai 58 barev a 12 log. Vysledek – u Nicolai opravdu vetsi vyber, ale pomer cena/vykon u me jasne pro RB. Mala poznamka, mozna se me to jen zda a kdyztak me oprav, ale jediny kdo tvrdi, ze RB je kultovka jsi ty.

                                          0 0
                                          • Tomcat  

                                            Nepojmou oba rámy stejnou gumu, protože 2,6 Tioga se do HT RB fakt nevejde a 24×3 taky ne. RB je do vidle se 130 a ne 150 jako u Nica. Podle mího rozhovoru s Hejníkem je na pevný kolo blbost guma větší než 2,35 a vidle vejš než 100mm blbost a mám si koupit vod nich vodpruze. Je to jeho názor, ale pokud dělá(navrhuje) podle toho rámy tak je to na nich taky vidět. Proto ta moje narážka na XC. Holt nezastává názor že i pevný kolo může bej na drsný použití (dirt,FR, park)

                                            Mala poznamka, mozna se me to jen zda a kdyztak me oprav, ale jediny kdo tvrdi, ze RB je kultovka jsi ty… …Já to tvrdím, protože kultovku z něj děláte Vy. Chci silničku..RB, chci XC..RB , DH..RB, levný..RB, pevný..RB atd… Znáte něco jinýho než RB? Pokud si nevidíte dál než na špičku nosu tak se nedivím, že neznáte asi nic jiného. Jak říkám není 100% argument proč chtít zrovna pevný RB.

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              Aspon teda s tema pneumatikama mas pravdu. 2,6 Tioga se tam opravdu nevejde, ale hlavne proto, ze se nedela. :))

                                              0 0
                                              • Tomcat  

                                                Ale dělá, ale taky jako vždy neni k sehnání. Když sem vyděl soupis pneu vod Tiogy bylo to 2,1" 2,3" 2,4" 2,5" 2,6" hádám taky, že to bylo taky jen pro sponzorované jezdce :-(. Jinak, že je tam vejde 2,6" vo Nokianu taky pochybuju.

                                                0 0
                                                • Kozel  

                                                  www.tiogausa.com – 2.6 tam nenejdes, tudiz opravdu neni v nabidce pro nas obycejne smrtelniky. Ale to ber jen tak mimo, protoze to s puvodni diskuzi nema moc spolecneho.

                                                  0 0
                                                • p.b.s.  

                                                  Ty vole Tomcate ty ses opravdu magor jestli ti to nedochazi tak lidi z toho kultovku delaj protoze asi sou s tema kolama spokojeni, jsou z nich nadseni a maj je radi. Pokud s nima ten nazor nezdilis neni dnes nic jednodusiho nez si ten ram nekoupit a jit ke konkurenci, Nikdo te nenuti jit a RB vysazet ty penize NIKDO. A jen s tema vecma co tu pises neptal ses nahodou na FR(Enduro) ram? Ja jen ze nevim co ma FR enduro ram spolecnyho s 2.6 gumou nebo 3.0 na 24, co ma FR enduro spolecny s 150mm vidlici. Proste sem tahas pozadavky ktery se tomu nerovnaj mel si napsat chci neco na DH na tvrdym kole na dirtovani a extrem freeride a nikdo by ti to podle tvyho nazoru posrany XC RB necpal. A pokud mi Hejnas rekne nejakej nazor na kolo budu ho respektovat mnohem vic nez ten tvuj uz jenom proto ze on narozdil od tebe na tom kole neco dokazal. A neni to jenom tlachani na bike-foru. A pokud mas nejaky uzasny napady na stavbu kola neni nic jednodussiho si v dnesni dobe zaridit fabriku na kola a delat si je sam podle sveho a pokud budou opravdu tak super a uzasny banka ti milerada pujci. A nebo se muzes stat bikovou hvezdou a fabriky se o tebe budou prat samy at jim navrhnes geometrii....­.............­. HOVG

                                                  0 0
                                                  • Tomcat  

                                                    Ano sem vůl, protože co si myslím to řeknu a to se v naší demokratické společnosti prostě nesluší :-P

                                                    1.Pokud mám nějakej názor tak ho řeknu. 2.Očekávám konstruktivní kritiku ne že je něco dobrý protože to má bejt dobrý 3.Rejpu ,ale ač se to zvrhlo k Nicolaiji, dál sem několik tipů ne jen to tvoje 4.Ne neptal sem se na FR, protože to si ještě jezdil prototyp 5.Těch 150 je maximum když už a minimum je 100 6.Jako XC my připadaj všechny RB pevný. U fullů to je jiný kafe ty mi seděj. Enduro FR je pro mně věc se kterou furt jde ještě šlapat do kopce .

                                                    7.Co řekneš respektovat nebudu protože pokud to táhneš dlouho s jednou firmou nebudeš objektivní ani kdybys chtěl:

                                                    • pokud se zeptám jak dlouho trvá zajet kotoučovky, tak sem se neptal na to že sou nejlepší tvoje Hayesy
                                                    • pokud se zeptám jestli do Foxky jdou 2,6 nezajímá mě , že tvůj názor je že to je podle tebe na pevný kolo blbost
                                                    • pokud sem se ptal jestli to šlo k tomu starýmu pevnýmu RB vidly na 130 nezajímá mě,

                                                    že si myslíš, že to je pevný je obecně 130 moc. Umíš odpovídat na to na co se tě někdo a ne na to co chceš aby se tě ptal? Teoreticky pokud bych se nedal vytočit tak sem měl už dvě RB , ale co nikdo mě nenutí a ani nemotivuje vysázet ty peníze. Sem rád ,že mě někdo věcnými odpověďmi jak ze helpdesku Microsoftu to rozmluvý.

                                                    Žádnou fabriku nechci, nechci dělat žádný rámy, vymejšlet nic novýho. Já chci přijít do krámu říct co chci, slyšet jestli to maj nebo ne, koupit, poděkovat a vodejít. Namontovat to a jít jezdit.

                                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Mluvil jsem jen o vyssi toho PRIPLATKU u Nicolaie !!! Ten je totiz 300€ tj. zhruba cena celeho ramu od RB, Bobánku :)

                                      0 0
                                • blue  

                                  ad banshee – ale ta cena ad nikolai – urcite na nej budes cekat min, nez na RB?

                                  navic bych rekl, ze tyhle tri znacky, resp. jejich pevny FR, co jsi vyjmenoval, jsou trochu jina kategorie, nez RB a ty nahore, co jsi taky jmenoval, to nejsou asi cistokrevny FR ramy… jak je chces porovnavat?

                                  0 0
                                  • Tomcat  

                                    Právě co jsem jmenoval je FR , to co je RB je na lehčí použití a 4X. A na Nikolaye budeš čakat měsíc na RB třaba 1/4 roku :o)

                                    0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    No ono, kdyz uz jsme u toho, tak RB taky zadny pevny FR nevyrabi a rozebirate ho tu jako, kdyby to mel byt teply kandidat.

                                    0 0
                                    • blue  

                                      no dyt to ale rikam, ze RB nemuze srovnavat s Banshee, Norcem a Nikolaiem

                                      navic tahle cast threadu byla trochu mimo cela a tykala se prave konkretne toho RB

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Tak to se omlouvam, asi jsem ztratil nit a myslel jsem, ze se v threadu „poradte FR pevny ram“ resi pevnak na FR. Sem to ale tupec, tady to preci nikdy takhle nechodi :)))

                                        0 0
                                        • Tomcat  

                                          Taky sem myslel, že chce HT FR tak ho odrazuju vod toho RB

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Ja si spis myslim, ze nevi co chce, ale zase, kdyz chtel banshee… no prijde mi zajimavy se rozhodovat mezi Banshee a RB. Si hodne lidi neumi predstavit, ze i kdyz je to „malej“ ram na „hrani“, ze to muze mit kazdy uplne jiny vlastnosti a urceni.

                                            0 0
                                        • lubos  

                                          Jo :) Vidlice se zatim ale neresi, coz me docela udivuje :)

                                          0 0
                                • Radek Broz  

                                  Me se libi, jak vsichni u Banshee vzivaji tu zaruku – v Kanade to kolo deset let nikdo drtit nebude uz jen kvuli tomu, ze zastara design a oni si proste poridej novy – jsem zvedavej, co bude Pipin rikat, az se mu tam za 9 let zacnou valit sdesitky kol z Ceska:o)

                                  Nikolaj – jednak presne tohle dela i RB a pak ta cena… :o(

                                  Norko je dobry, ale taiwancema posvarovany trubky rucni praci a tepelny zpracovani nenahradi – navic dodaci lhuty Norca, aniz bych se chtel dotknout Cigiho:o), jsou obcas taky zajimavy.

                                  0 0
                                  • Tomcat  

                                    Nikolaj – jednak presne tohle dela i RB???? Panebože voni taky dělaj kola? 8o) Tak to je úlet. Srovnávat technokratický design z vyrobený s německou precizností s uhlazeným designem RB s trochou CNC prvků? Nepřipadá ti to, že to je jak porovnávat jak Hondu(RB) a BMW(Nicolai). Je to prostě jiná škola. Oba se snažej vyrobyt něco stejného, ale vnášejí do toho svoji filozofii která je odlišná. Ta z jejich výrobku vyzařuje a oslovuje zákazníka a právě RB a Nicolai je trochu něco jinýho. Pokud by rámy pro RB navrhoval nějakej HC jezdec vypadaly by rámy RB asi jinak .

                                    0 0
                                    • Kozel  

                                      Konecne rozumny prispevek. Kazdy dela kola, ale kazdy jinak. Ma to tu vyhodu, ze si opravdu muzeme vybirat a zalezi tedy pouze na individualnich preferencich kazdeho z nas co ho zaujme.

                                      0 0
                                  • Franta  

                                    Ja myslim Radku ze nikdo nejak nevziva zaruku, ale kdyz to vemes (a ja to nikde nepropaguji) tak je to jiste jedna z veci co ti rika cosi o serioznosti firmy. Ano, samozrejme, ze 10let to nikdo nebude mit a jak je uz dnes videt tak ani v CR, nebot i zde se lidi porizujou ramy jednou za dva roky. Ale je to zajimave. Myslim ze celkove i vyrobne je Banshee ale i treba SC stejne kvalitni jako RB. Kdyz to rozeberu moc, tak praska vse a i vime ze Banshee muze prasknout, tak stejne i jine znacky jako SC a blablabla ale tak stejne RB a par jich kazdy jiz videl. Ze tepelni zpracovani bdue mit RB lepsi nez na taiwanu bych hodne pochyboval, minimalne bude na stejne urovni, ony ty fabriky na taiwanu nejsou bambusovy chatrce…mozna taky ty kde delaj naky mrdky, ale preci jen kvalitnejsi kola chodej z lepsich fabrik jako treba Pacific Cycles.

                                    Takze asi tak. Nechapu, ze porad musite delat a hledat rozdily mezi RB, Banshee a ja nevim cim, treba Norcem. Prijde me to jak kdyz nic jinyho neznate a jen lidem jde o to rejpat se v necem co treba ani nemaj, nejeli na tom ale slyseli jak jedna pani povidala…

                                    Ja povazuju RB tak stejne dobry/pekny jako Santa Cruz, jako Banshee, jako Norco, jako Lenz Sport, jako Chumba Wumba a ja nevim co. Neco maj pekny, neco se me nelibi, u kazde znacky neco.

                                    hoy!

                                    Radek Broz – Race Bike – Roman Bartozs – RB = hmmm :-)

                                    0 0
                                    • Radek Broz  

                                      Franto, sice uz jsem ti psal na ICQ, ze to nebylo uplne spravne pochopeno, ale pro poradek jeste na verejnosti. Nemyslel jsem to nijak zle – o Banshee si myslim, ze jsou to paradni a kvalitni kola. Jen by me zajimalo, jak se budou v Kanade za cas koukat na ceskej pristup, kterej je nekdy dost zvlastni. Znam lidi, co se treba vylozene snazej starej model, kterej je v zaruce rozbit s tim, ze jim to vyreklamujou za novej. Lidi, co si to kupujou na rok opravdu jsou uz i u nas (Krab), ale je jich malo. Samozrejme jsem nemyslel, ze se Banshee vari na Taiwanu (btw: zajimavy, ze kdyz je to stejne dobry, tak nezapomenes zduraznit „hand made in Canada“;-) tohle platilo pro jiny znacky. Ja rozhodne na vsech tech kolech sedel a urcite bych takovou flame debatu nezacinal, ale na nektery blbosti proste musim reagovat. Sorry, jestli se to tebe nebo Jirky dotklo, rozhodne to nebylo tak mysleny.

                                      PS: nerikejte, ze kdyby nekdo vyrabel kola s vasima inicialama, ze byste si je nekupovali;-)

                                      0 0
                                      • Franta  

                                        eee Banshee se dela na TW v Pacific Cycles jako spousta jinych kol, ale myslim ze dnes je na taiwanu takove technicke zazemi ze to neni nic na skodu. Spis je to otazka pak toho, co si objednavaji firma a preje a zda chce setrit na svem…to uz je pak blby

                                        0 0
                      • Radek Broz  

                        Tak zrovna argumenty: Jezdi na tom XY, tak je to dobry." neuznavam ani trochu. RB vozime, bo jsou dobry.

                        0 0
                  • Radek Broz  

                    Podminky 1 a 3 splnuju taky a Marosak stejne jezdi na Speslu. Duvody? Geometrie, ktera mi sedi (ale muze ti sedet neco jinyho). Objektivne treba kvalita zpracovani, jednani se zakaznikem, hmotnost, trvanlivost, design…

                    0 0
                    • Tomcat  

                      Kvalita zpraco vání .. No aspoň něco. Trvanlivost .. hmm taky

                      Ale Geometrie jednani se zakaznikem design je hodně subjektivní pocit

                      Jinak hmotnost? Zvážil si rám RB a GT , Swichwina nebo jinejch 4X rám do 10000,–? Všechny sou hmotnostně nastejno nebo rozdíl je takovej že to nepoznáš.

                      0 0
              • Radek Broz  

                Jo a DMR Trailstar je vylozene XC bike :o))))))

                0 0
      • cat  

        určitě bude nejlepší dát na "vílu smrtiů kotouče shim…s označením SMRT.:)

        0 0
    • Aiax  

      New Chameleon…unfor­tunately not mine :) http://galleries.mtbreview.com/…yofP2051.asp

      0 0
    • Franta  

      No ja bych to osobne resil tak. Pokud mam vic penez a chci si doprat sahnu potom, co se me libi. A to muze bejt RB, Banshee, Santa Cruz nebo treba Franta Mrazek bicycles :). Pokud mas jasnou hranici penez a vis na co to presne chces tak koukni co za tyhle penize u nas je a porovanvej co ti co vic nabidne (zaruka, vybava, zakaznicky servis, design..). Taky bych koukal na ruzny geometrie a porovnaval. Urcite, ale urcite bych nesazel na to kdo to jezdi z hvezd bajkoveho pole, protoze to ti nic nerekne. Pokud se bude jednat o zahranicni znamou znacku koukni treba na www.mtbr.com do recenzi a napis treba svuj prispevek do diskuzniho fora, preci jen prispiva tam vice lidi a casto maji prehled a dokazi dobre poradit. Pokud si muzes dovolit pevnaka do 10tisic tak jdi do RB, nebude spatny. Geometrie nabizej myslim v 5 druzich (S, M, L, 4X, FR, ci snad Trial), barvy maji taky pekny…proste vybirej ale nepreber.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.