Nové kolo se SR XCP75 nebo MZ COMP 80 ?

2 nepřečtené
  • VOiD

    Zdravím všechny bikery. Po dlouhé době na silničce jsem přičuchl k XC a budu kupovat nový bike. Již mám vybrán Rock Machine El Nino. Kolo se dodává s těmito dvěmi vidlicemi, přičemž varianta s MZ je dražší o 2500. Chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí do té MZ investovat. V čem je lepší (funkce, výdrž, údržba) ? Rád bych slyšel názory od lidí, kterří s těmito vidlicemi přišli do styku. Prosím neříkejte, že systém pružina / elastomer je k ničemu. Jsem omezen financemi a pro začátky mi nejspíše postačí. pozn.: NEJEDNA SE O XCP75 LO, ale o XCP75 bez lockoutu ! Díky všem za připomínky.

    0 0
    • Pekáček  

      Co se týče té XCP75 s elastomerem/pru­žinou, bál bych se toho, že má plastová pouzdra. (jako vezre s LO) Takový monoblok co má nahoře a dole menší vnitřní průměr (kluzné plochy) a je do magneziových spodních nohou nasunutý a zacvaknutý plastovým jazýčkem do prohlubně uvnitř nohy. Viděl jsem technika v prodejně jak do té vidle vrtá dírku na malý šroubek, který měl to pouzdro držet uvnitř po vylomení toho jazýčku při jízdě, prostě to někomu vyběhlo ven. Nevím kolik bys toho chtěl najezdit, ale tohle ti nedoporučuju. Našel jsem to i v olej/pružinové XC Pro D 2002 a hned jsem jí vrátil. Staré elastomerky MG 91, MG 92, XCP 95 měly pouzdra kovová, mě ta prvně jmenovaná slouží na zimáku dodnes. O té MZ Comp 80 nic nevím. Nedělá ji Suntour? Jako by se tady něco o tom psalo. Pokud má vnitřní noha průměr pod 30mm, jsou tam plastový pouzdra. Pokud má 30 nebo 32mm, budou tam s největší pravděpodobností kovový. U Suntouru a u MZ pokud jí vyrábí Suntour.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.