,,Správná,, délka představce

40 nepřečtených
  • wbiker

    Zajímalo by mě, jak se ,,správně,, určuje délka představce. Jedná se jen o subjektivní pocit, nebo existuje nějaké pravidlo? Někde jsem četl, že kolmice k zemi, vedená předním nábojem má procházet čelem představce. To prý pak zajistí dobrou ovladatelnost kola. Je na tom něco pravdy? Díky moc.

    0 0
    • Lensik  

      Podle chytrych knizek bys mel mit riditka v jedne ose mezi ocima a prednim nabojem.

      0 0
    • BB  

      delka predstavce muze doladit delku posedu, kratky ram s dlouhym predstvcem muze mit stejnou delku posedu jako dlouhy ram s kratkym predstavcem. Extremy nejsou dobre, vyzkousel jsem si, ze prilis dlouhy predstvec znamena spatne ovladani kola v mensich rychlostech. Takze kuriozne muze dojit k tomu, ze kratke, zive kolo s predstavcem 14 cm se bude hure otacet nez dlouhe kolo s predtavcem 10 cm. Davam prednost predstavci mezi 10 az 12 cm, to znamena o chlup delsi ram. To taky vede k dobremu rozlozeni vahy mezi kola a kolo se nezveda ve soupani a dobre vede. Je to ale individualni a urcite se tady rozproudi diskuse, kde ti nezvratne vysvetli, ze cim mensi ram, tim lepsi.

      0 0
    • TinkTink  

      No ja tendle udaj sam pro sebe povazuju ciste za subjektivni udaj – bajk proste musi sedet clovekovi…kdyz sedi, nic se neresi…kdyz nesedi, tak se vymeni aby sedel…

      0 0
    • enjoy  

      podle tyhle poucky bych musel mit predstavec odhadem tak 180mm.

      0 0
      • McBlacky  

        ty poučky platí pro chrtí (závodní) kolo :-) což není tvůj případ…

        0 0
        • Vrci  

          A pro silnici taky neplatí, tam by musel být představec tak 30 cm

          0 0
        • BB  

          ta poucka o ose oci, riditka a predni naba plati pro pohodovy, celodenni jezdeni, urcite ne pro zavodni posed. U me to perfektne funguje a na prvni nasednuti poznam kolo, na kterym vydrzim cely den a kolo na kterym se budu po hodine trapit.

          0 0
    • lubos  

      Spis neovladatelnost. To by pak musel bych neskutecne dlouhy predstavec, nebo hodne kolmo postavena vidlice. Obe dva moznosti davaji dost spatnou ovladatelnost. A ta druha o osi oci … treba u mne bych musel mit predstavec s delkou tak 1cm :)

      0 0
      • wbiker  

        No podle toho, co tady bylo řečeno, tak mám asi hódně dlouhý představec. Ale posed mi vyhovuje, s krstším představcem bych si asi připadal jako smrštěnec.:-) Hodně lidí mi ale taky říkalo, že mám příliš malý rám, proto prý ten dlouhý představec. Tak nevím…

        0 0
    • Petr_67  

      Prosím Vás, jak se měří délka představce? Jestli je to od vodorovné osy řídítek po svislou osu hlavové trubky, tak jsem naměřil 10 cm. Posed na kole však se mi zdá krátký, pomůže, když koupím 11 cm? Díval jsem se na představce Pells. Na jaké rozměry bych měl ještě při objednání představce dát pozor? Díky.

      0 0
    •  

      Ja se vetru se svym dotazem :) Mam ram 20", merim skoro 190 cm, mam radsi naky blbuti na kole, tudiz nemam sedlo spravne vysoko, i kdyz jedu nekde dal mam ho niz,jinak se furt mlatim do prd… kdyz nekde vyskocim. Jak dlouhy predstavec by jste mi doporucili ,?? aby kolo nestratilo svoji ovladatelnost ale bylo v nejakych mezich pohodlne, Dikas

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nulovej, ale ani ten neda ovladatelnost 20" ramu :)

        0 0
        • vlk  

          Ale no tak vždy? píše že má 190cm, to není žádný pidimužík.Na XC má rám akorát.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            //mam radsi naky blbuti na kole, tudiz nemam sedlo spravne vysoko, i kdyz jedu nekde dal mam ho niz,jinak se furt mlatim do prd… kdyz nekde vyskocim. Jak dlouhy predstavec by jste mi doporucili ,?? aby kolo nestratilo svoji ovladatelnost //

            0 0
            •  

              no s tou ovladatelnosti, kamos je skoro stejne vysokej jako ja a ma to nejvetsi co bylo, uz nevim kolik, ale on jezdi jenom XC, ja chtel neco zivejsiho , tak mam 20", ale stejne zjistuju ze je to malo, tak ze bych to chtel nejako vylepsit,i kdyz vic by pomohl jinej ram, ale tak aby se na to proste dalo normalne jezdit, pls poradte

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To fakt nevim… co se zkusit podivat na dalsi 4 soubezne thready na kterych se to resi? Pak by sis konecne precetl, ze zadne univerzalni kolo neexistuje. To zalezi na tobe co preferujes nebo jestli chces delat kompromis. Ja si treba dam radsi XC na 13" ramu nez bych skakal na 19".

                0 0
                •  

                  no to s tebou souhlasim, ale kdyz sem to kupoval tak sem este nevedel co chci. popravde uz se skoro tesim az mi ten ram praskne abych si mohl koupit neco poradnyho na blbnuti ;)

                  0 0
    • Petr_67  

      Tak už jsem z toho zoufalý-nemůžu doladit posed. Vyměnil jsem původní stavitelný představec za pevný 12 cm, ten byl zase ukrutně dlouhý, pak jsem koupil představec 11 cm a ten je taky dlouhý. Je to poznat hlavně při delší vyjíždce, jsem na tom moc natažený. Taky s podložkama manévruju, asi je dám nad představec, zdá se mi to příliš vysoké, i když mám kros. Co poradíte za řešení, jak zkrátit posed? Sedlo už mám dost vpředu, kam až je vhodné ho posunout? Nebo zase koupit kratší představec? Ach jo. V tom případě nabízím fungl nový představec Bontrager Select 11 cm za poloviční cenu. Má někdo zájem?

      0 0
      • JFB  

        pokud jde o posouvani sedla, tak kdyz mas pak kliky vodorovne a sedis jako pri jizde, mela by pomyslna cara ze spicky kolena (kolma k zemi) prochazet osou pedalu (vim, napsal jsem to nesrozumitelne:-) – proste kdyz spustis od kolena provazek, mel by jit kolem ty osy pedalu… pokud jde o ladeni posedu, tak ono jde taky o zvyk – treba kdyz jsem si koupil predstavec, uz jsem pak neresil, jestli by nejaky jiny o 1cm kratsi nebyl treba lepsi… no ale pokud jsi hodne nespokojeny s posedem, nic jineho nez zkouseni noveho Te nezachrani…

        0 0
        • Vrci  

          3pička kolena neni zrovna ideální místo, mělo by to být spíš prostředek kolena – střed otáčení, ne češka.

          0 0
          • wbiker  

            No, ve všech poučkách co jsem vyděl je to namalovaný od špičky kolena.

            0 0
      • rock  

        Můj subjektivní pocit je, že odebírání podložek pod představcem a vůbec snižování řidítek Ti posed spíš natáhne, než zkrátí …

        0 0
        • Petr_67  

          To je pravda, ale jak to mám ted, tj podložky pod představcem, to mám strašně vysoko. Takže podložky vytáhnout a dát kratší představec.

          0 0
      • Siddha  

        clovece predstavec je prece vec ktera se da vyzkouset, tudiz je obvykle se v obchode domluvit na vymene za delsi/kratsi v pripade ze ho neodres! lina huba holy nestesti…

        0 0
        • Petr_67  

          Jenže já jsem ho už jednou měnil a navíc už asi nemám paragon, tak je mi to blbé.. Ale zkusit to můžu.

          0 0
    • Radek Broz  

      To bych mel predtsavce tak 30 cm;-)

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.