jsem hrozna lama a prosim o vysvetleni fce rebound spring

15 nepřečtených
  • SkyRider

    Dostala se mi do ruky tahle videl http://www.srsuntour-cycling.com/…nloadServlet?…
    jak tam prosim funguje ta rebound spring. Ja myslel ze tam je aby vidlice nesla na doraz, ale prece tahle to nezajisti… Mam dojem ze tam jenom funguje pri nafukovani vidlice, „omezuje“ zdvih. Je to tak? Funguji na podobnem tech. principu vsechny vzduch vidle? Dik za odpoved CIAO

    0 0
    • Lada1  

      funkce rebound je odskok vidle. U vidli se stelovanim (vetsinou dole nejakym koleckem nebo packou) se da nastavit velikost odskouku. Je to vlastne rychlost vraceni se vidlice do „natazeneho“ stavu.

      0 0
    • morlo  

      jj, je to negativni pruzina, ktera pracuje ve chvili navratu vidle do normalni polohy a prestreleni do negativniho zdvihu … kdyz najedes na hrbol, tak se vidle stlaci a pak se vraci zpet, pokud dosahne maximalni hodnoty zdvihu, tak se vlastne zarazi, v pripade, ze tam je pruzina, tak muze jeste chvili jit do vetsiho zdvihu (negativni zdvih), nez je ve vychozi situaci … tim je ten navrat jemnejsi … myslim, ze to funguje i v pripade, ze nadzvihnes predni kolo … snad neplacam nesmysly :)

      0 0
      • SkyRider  

        Dik, rek bych ze presne k tomu tam je… Jsem nad tim trochu premyslel a dosel jsem ke stejnemu zaveru

        0 0
      • Air  

        ja myslel ze negativni pruzina je pro nastaveni nizsiho momentu odtrzeni – nebo to je negativni komora?

        0 0
        • TinkTink  

          Negativni komora a negativni pruzina ma stejny ucel…ne?

          0 0
          • Air  

            no dobre a slouzi to tedy jako doraz pri vraceni vidlice po dosazeni plneho zdvihu nebo je to na ten lepsi moment odtrzeni – pro vetsi citlivost vidlice na malych nerovnostech (lepsi zehleni). Moc tomu nerozumim.

            0 0
            • SkyRider  

              Promyslel jsem to,a muze slouzit jako oboje(u tehle vidle)… Aspon mi to tak prijde

              0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.