• Dr.Xander

    Čau ! Tak sem dneska ráno vytáh bike, že se mrknu jestli je tak nějak všechno ok v rámci možností… chvíli sem točil se zadním kolem a koukal jakou tam mám vosmičku a najednou čumim, že mi nějak „lítá“ i kazeta.. tak sem kolo sundal a šahám na to.. a v je tam celkem dost velká vůle,citelně se s ní dá pohybovat jakoby do všech stran.. nevíte někdo co s tim ? počítám že to normální nebude :( nebo jestli je to nějak nebezepečný ? :o)

    0 0
    • Daf  

      Je to bohuzel vcelku normalni jev :) Samozrejne by tam ta vule byt nemela, ale odstranit ji neni lehke a jelikoz to vetsinou na funkci nema vliv doporucuji neresit to.

      0 0
    • Aiax  

      Hm, tak to mam na svym lx zadnim naboji taky – ale na 99% to neni kazeta, ale vule v orechu. zatim je to v male rozsahu, tak to neresim. Nebezpecny by to snad byt nemelo, ale casem to asi bude delat neporadek pri razeni, takze pokud to lita opravdu hodne, tak bych vymenil bud orech nebo naboj. Pokud je ta vule opravdu v kazete, tak pritahnout kazetu.

      0 0
    • hYs  

      Jestli na to nemas nastavec tak si zajed do servisu, maj to za okamzik dotazeny. Ja s povolenou kazetou jezdil asi tri tejdny, porad jsem nemoh prijit na to co mi to vzadu rachta, prisel jsem na to az pri cisteni. Po dotazeni neni znat nejaky poskozeni, ale mala vule tam zustala.

      0 0
      • Daf  

        Zustala tam prave ta vule v orechu, protoze kdyz se dotahne kazeta, tak tam uz vule byt nemuze.

        0 0
        • hYs  

          njn, uz ji dojedu, vyhazovat litr za novou je zbytecny…

          0 0
          • Otto  

            Měl jsem stejný problém(nábo-ořech Alivio) Když se to komplet rozebere, tak v ořechu byly dvě podložky, jedna tak 1,5–2mm, druhá cca 2–3 desetiny. Tu jsem vyhodil, sešrouboval a bylo to v pořádku.Řekl bych že vhodnou kombinací podložek jde ledasjaká vůle vymezit. Popis rozebrání je na Parktool.com Admin by mohl založit záložku"kovoze­mědělské odkazy" Jinak dej si vyhledat ořech, a už se to rozebrání několikrát probíralo.

            0 0
            • MartinXC  

              To je přesný, ty vůle se u Sh. vymezují těma podlkožkama. Jen musí být vůle dostatečná aby to bylo na celou podložku :-)

              0 0
              • Palo TT  

                Hrubsie podlozky bez problemov zbrusis brusnym papierom. V praxy overene. Radsej vzdy zbrusit len trochu a hned odskusat.

                0 0
      • Dr.Xander  

        Je blbý, že nějak nevodhadnu jestli je tam velká vůle nebo se na to vykašlat.. :o(

        0 0
        • Daf  

          Jestli se otaci pravidelne nevychazi z ni podivne zvuky tak to neres. Ona tam ta vule je vcelku bezne uz na nove nabe.

          0 0
          • Otto  

            Mě to právě ty zvuky začlo vydávat, a vůle byla na konci ořechu (nebo odhadem na okraji největšího pastorku) víc jak 1mm. Přikláním se k tomu, pokud v tom nepraská, neřešit, šak ono začne.

            0 0
    • BH  
      1. kazeta se da dotahnout, je zajistena na orechu matici. takze si zkontroluj dodatezeni te matice.je to potreba specialni klic (tisiscihran)
      2. pokud je kazeta dotazena a je tam stale vule, tak je problem v orechu. I vule v orechu se da resit.
      1. dotazenim vnitrni matice (specialni nastrcka s vystupkem)
      2. ubranim vymezovacich podlozek, coz by ale nemel byt tvuj problem, original byl jiste nastaven dobre

      No a rada na zaver, pokud mas vuli v orechu a budes s tim jezdit, tak si ten orech znicis. tedy zavcasu si tu vuli serid.ASle podle popisu zavady bych to tipoval na nutnost dotazeni kazety.Coz udelej hned, nebot jezdeni s volnou kazetou bych moc nedoporucoval

      0 0
      • Dr.Xander  

        Tak sem teď byl v servisu… strčil do vnitřku nějakej klíč a stáhnul to :) nikdy sem tohle neřešil takže nevim… ale vůle je tam pořád.. :o( takže mi moc nepomoch :o(

        0 0
        • BH  

          tak to nebyl moc dobry servis, kdyz Ti tam tu vuli nechali. Co Ti vlastzen dotahli? Kazetu a nebo orech?

          0 0
          • Dr.Xander  

            Taky bych rád věděl, měli tam fofr a jenom mu řikám, že mám nějakou vůli v kazetě a von a? mu to teda dám .. pak mi řek hotovo a zase šel spravovat něco jinýho .. aspoň že zadarmo! tak počítám, že teda utáh kazetu..

            0 0
            • BH  

              beru zpet, nebyl to spatny servis, kdyz to udelal zadarmo a na pockani. Utahl ti kazetu, utazeni orechu je slozitejsi.(musi se vyjmou stredova osa). Doporucuji, pokud ta vule trva, dat si ji vymezit co nejdrive.

              0 0
              • Dr.Xander  

                Já tam i rád nakupuju… sou tam příjemný a ochotný lidi! tak to abych se tam asi došel znova zeptat co s tim ne ?

                0 0
                • BH  

                  urcite bych to tak nenechaval

                  0 0
                  • Dr.Xander  

                    Heh tak sem se vrátil … tak prej, že to co tam teď mám je už čistě provozní vůle.. jako aby to fungovalo ! upřímě se mi to moc nezdá..

                    0 0
                    • Lada1  

                      mozna provozni vule pro ten servis ,– jako aby jim tam furt nekdo chodil a chtel neco opravit, aby meli provoz :-)) ale jinak proc, ne na tom orechu muze byt vule, ktera se projevi pak na kazete. asi sis toho pred tim vubec nevsimnul

                      0 0
    • lubos  

      Asi orech. Normalni vec u naboju, kde je konus na orechu.

      0 0
      • Otto  

        To je snad všude…nebo se pletu? Obrázek, foto…koupím.

        0 0
        • Palo TT  

          Napr. niektore modely DT to maju takto: http:////www.dtswis­s.com/data/fi­les/DAT_EN_30430230244­.pdf

          0 0
          • Gatier  

            Jaky je stary ten naboj? Pokial viem, s podlozkami netreba hybat. Vecsinou je to dotiahnute fest uz od vyroby. Volu to moze mat aj tym, ze uz su vymlatene drahy v orechu. Ale ak je zanovny tak sa s tym treba pohrat. Resp. sa tam popytaj ci je to nutne, lebo ako si pisal, ani ty sam nevies…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.