otvor v rame pod stredovou oskou

22 nepřečtených
  • Palo TT

    Pod stredovou oskou je na spodnej strane ramu (Giant NRS) mala dierka – zrejme na odvedenie pripadnej vody v rame. Ked som vcera menil stred, tak tam bolo okolo stredu mnozstvo spiny, ktora sa tam dostala najma tymto otvorom (a mohlo to sposobovat skripanie vychadzajuce zo stredu). Zaujmalo by ma, ci tento otvor v rame mate aj vy. Ak ano, ci ho nejak stuplujete. (Jeho zmysel sa aj tak po urcitom case straca, lebo sa totalne zanesie spinou.)

    0 0
    • Aiax  

      Na svem Fortovi ji mam a nejak ji nezacpavam, protoze si myslim, ze je tam pro me dobro :) Spina tam tudy pravda trosku leze, ale neni to tak kriticke a hlavne stred je zapouzdreny a diky te dire to uvnitr vysycha, takze to pro ram neni nebezpecne. Aspon tak jsem pochopil ucel tyhle upravy. Dlouhan na BF kdysi, pokud si to pamatuju spravne, dokonce navadel vrtat ramy, ktery to nemaj.

      0 0
    • lubos  

      Nemam. Zato do stredu usti diera zo spodnej a sedlovej trubky. Cez sedlovu trubku mi tam vzdy natiekla voda a spina a stred sa kupal. Az ma to nasralo a obe diery som zatesnil silikonom. A je pokoj. Sedlova trubka ma teraz pretlak, tak sa tam voda uz ani nedostane.

      0 0
    • MARIN  

      Ja si tu dirku (pr.3mm) na ramech ktere ji nemaji vzdycky delam sam. Jednou za cas je potreba ji prostouchnout od bordelu. Je dobra aby z ramu odtekla voda ktera se tam dostane kolem sedlovky a ostatnima dirkama.

      0 0
    • kovar  

      nemám ani na jednom kole, a kdyby ale tam díra byla, tak zašpuntuju, a odšpuntovávám dle pořeby (na vylití vody), aby to jinak zbytečne nechytalo špinu. Oni to výrobci s odvětráním rámu někdy zbytečně přehánějí. Ale na druhou stranu do středu za deště natečou kvanta vody podél sedlovky.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dírku nemam a nehodlám si jí tam dělat. Ostatníma dírama se mi tam nedostane tolik vody, aby to neodešlo standartní cestou (když myju kolo, sundám sedlovku a nechám vyschnout v teple). Občas (1 za rok) vyndám střed, vyčistim to tam a cartridge opatlám vazelínou.

      0 0
      • Gatier  

        Ja som si vrtal tiez sam. A po Bad Goisern mi isla voda von z ramu nielen cez nu, ale aj cez hlavove.

        0 0
    • Stancek  

      Pouzil jsem vyhledavani ;-) … k cemy by jste se teda priklonili? Vyvrtat dirku, nebo radsi zkusit zalepit vsechny diry, kama by se mohla voda dostavat ke stredu?

      0 0
      • Toams  

        to by si musel asi aj sedlovku zasilikonovat, pripadne vyrabat nejaky kryt … co je blbost:-) mala dierka na spodku stredu (2mm … trochu mi ju pridusila farba) by snad mala stacit

        0 0
      • orca  

        Pokud máš nové kolo či ještě v záruce – nedoporučoval bych NIC vrtat – mohl by být problém s reklamací. A jelikož je střed zapouzdřenej tak nevidím problém …

        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.