• honzabike

Jen dávám odkaz na jeden článek co sme měli v novinách…

https://www.jihlavske-listy.cz/…zjezdil.html

1 0
    • milan.v  

Není těch 7 řetězů na více než 50 tisíc kilometrů omyl?

Kdyby 17, dalo by se tomu snad i věřit, ale tímto totálně oddělal vše zbývající… Jinak kazet by také pár být mělo, při tomto nájezdu i převodníků…

2 0
    • Honza03  

Já se teda v silničkách moc nevyznám, ale sjet pláště dřív než řetěz to je celkem zajímavý.

0 0
      • Alojs01  

Tak me treba na silnicce vydrzi retez 10tis km. To zatim zadny silnicni plaste nezvladly :-)

1 0
        • Strada  

Mně Continental GP4000 12 tisíc zvládaly.

0 0
          • tvargy  

na svých GP4000 mám nyní 13 tisíc a zatím o výměně nepřemýšlím

0 0
            • milan.v  

Tak já po cca 5 tisících jsem je měl viditelně hranaté…

1 0
              • jonti  

Jaká udávaná a reálná šířka? To se dělo spíš u těch užších, u 25 a 28mm jen minimálně. Teď ještě dojíždím zásoby GP4000 a udávaná 28mm má na Reynolds AR41 reálně 32mm a mám pocit, že je nesjedu nikdy.

0 0
                • milan.v  

To se přiznám, že nevím, měl jsem 25 mm a byly o kousek širší, to ano, myslím skoro 26 mm u mě, ale už je to dlouho…

0 0
          • Alojs01  

Ty jsem nejezdil, ale ted mam gp5000 a po 5tis km mam na zadnim kole slusnou plosku a to jsem lehka vaha :-).

0 0
    • mr.antik  

Na pracujícího týpka fakt masakr… i když měl teda mamahotel jestli jsem to správně pochopil…

0 1
      • liborg1982  

Právě, podle popisu jen práce, kolo a spánek. To mi nedává moc smysly, ale jestli jemu jo, tak proč ne. Jiní podobný čas prosedí v hospodě :-)

4 0
    • keymaker  

jo, ve čtyřiceti :-D

0 0
    • nomecz  

tady mate podrobnejsi info :-)

https://www.bike-forum.cz/…tu-50-000-km

0 0
    • strtom  

Češka najela na kole 50 000 kilometrů za rok. Ráda šokuji, říká Katka Rusá.

https://rungo.cz/…-rika-zelva/

0 0
      • milan.v  

To je nám ale překvapení… ;o)

https://www.bike-forum.cz/…secteur.html

2 19
        • milan.v  

Kdo na něco podobného může dát palec dolů, trouba? :-D

0 0
          • Barak  

Třeba si 4 lidi myslí, že tvůj post, který vyznívá ironicky, protože zřejmě předpokládáš, že každý vysedává u B-F celý den a má tak přehled o komplet obsahu B-F, je na palec dolů. Nevím, jen hádám.

1 1
            • esmo  

Tak tak…taky jsem článek nezaregistroval a to jsem tady docela často.

Ale to je Milanova přednost, upozorňovat všechny na duplicitu :-)

1 0
            • milan.v  

Tak Kat Secteur je tu legenda po několik posledních let…

2 4
              • Barak  

Nezlob se, ale to je čistě tvůj subjektivní názor. Pokud sem někdo nechodí fakt často, není problém tohle jméno úplně minout.

3 2
              • mais  

Vidíš,já o ní do včerejška vůbec nevěděl, včera jsem si přečetl rozhovor s ní a nejvíc mě pobavilo to o rozumbradech z B-F – na řadu místních expertů krásně trefné.

1 0
              • Smazaný účet  

sen všech starých BF mládenců :)

0 0
                • milan.v  

To je klidně možné…

0 0
                • Cavendish  

Pořádně se nevidět s přítelkyní? Fakt sen jak sviňa :)

1 0
                  • mais  

Můžeš s ní být v jednom kuse na švihu :D Jako na jednu stranu úctyhodný výkon to dokázat, ale na druhou stranu, fakt bych takovou drahou polovičku nechtěl.

0 0
              • krabica  

Cože, jaká legenda? Nebýt o ní článek v magazínu, který moc lidí nečte, tak většina neví, o koho se jedná…

8 2
                • -b-n-x-  

Má prostě slabé pr.

Ale je vidět, že se už pracuje na zlepšení :-)

0 0
        • iron.hide  

no tohle, uz mas 13 dole :-O

0 1
      • Polka  

A teď i DVTV rozhovor.

0 0
        • JachymP  

Nic moc, to se Veselovskýmu nepovedlo, na počet slov ji rozdrtil ;( On hledá senzaci, ale zde to chtělo na to jít chytře.

0 1
          • vik  

Jo, nějak si s ní nevěděl rady… :-)

0 1
            • honzabike  

Veselovský je snad jediný moderátor, který dává okatě najevo že v určitých fázích neví jak dál, je zaskočen, potřebuje pár vteřin na přemýšlení na co se dál zeptat. Ale tak zaplaťpánbůh, že jsme slečnu alespoň trochu slyšeli :-)

1 1
              • PLATYPUS3  

Jako kdo trochu jezdí tak rozhovor o ničem, paní nebo slečně přeju hodně dalších km. Ještě teda právě že se jezdí skoro každý den tak jsou zážitky kdy hnusný počasí je relativní pojem, zážitky zůstanou, to nejde před kamerou vysvětlit aby se člověk nezesměšnil.

0 0
              • Smazaný účet  

Slecna to taky Veselovskemu vubec neulehcila ten rozhovor. Odpovedi strohe, casto odpovidala na neco jineho nez se Veselovsky ptal.

Na slecne je opravdu videt, ze veskery volny cas netravi mezi lidmi ale nekde sama na kole …

6 6
                • Jano86  

tak toto je riadny blby koment..tak sa postav ty pred kameramy twl

1 3
                  • Smazaný účet  

Neni problem se na rozhovor pripravit a probrat otazky predem. Proste odpovidat jednou vetou je spatna uroven.

Pred kameru nemusim, ale presto bych o svem nezajimavem zivote dokazal rict vic …

4 0
                    • mais  

Někdo umí a ze všedního dne vypravěčsky udělá parádní zážitek, někdo ten dar nemá a i kdyby denně přečetl knížku, prošel všechny lingvistický slovníky, tak to žádná sláva nebude i kdyby mluvil o vlastní cestě na Mars. Hodně do toho kecá i nátura – extrovere vs introverce

3 0
                      • krabica  

Tak proč tam pak leze…

1 1
                        • jIrI___  

Reklama na Festku třeba?

0 1
                        • mais  

A proč ne? Co jsem četl, tak soutěžila ve Scrable, tedy slovně na tom nebude blbě, že pak ten rozhovor nevyjde z výše uvedeného, se stane, zvlášť, když je člověk před kamerou, nemá s tím zkušenosti atd… než začneš soudit, tak se zamysli, jak by jsi takový rozhovor zvládl ty.

1 0
                          • JachymP  

Přesně, jak říkám, je to problém Veselovskýho. Nenavodil správnou atmosféru. Třeba článek v magacínu od Kat je v pohodě…

0 0
                            • snas89  

Hele nevim, co porad mate:)

Ten rozhovor mi prisel v pohode. Ano, Veselovsky uz mel lepsi…ale i tak.

1 1
                              • PLATYPUS3  

Tož taky jezdím na kole, a jak jsem začal jezdit z domu do práce 30km tak se v práci někteří divili jak ten redaktor. Otázky typu a nevadí ti auta, za jak dlouho to ujedu, že tě to baví…já bych při tom rozhovoru ještě šlapal na válcích jakože musím dneska ještě najet stovku a v ruce gel a v cyklistickým a celej rozhovor bych nadával na český řidiče a stav silnic :-D

0 0
                          • krabica  

Já bych určitě žádný rozhovor nedělal, sebeprezentaci v médiích fakt nemám zapotřebí…

0 0
                            • mais  

samozřejmě od klávesnice počítače, schován za příslovečný půllitr umíš zhodnotit, co je špatně… jít s vlastní kůži na trh „nemáš zapotřebí“, otázka je, jak by to vypadalo, kdyby jsi v životě něčeho dosáhl.

3 0
                              • krabica  

A jak víš, čeho jsem já dosáhl? Nechápeš, že jsou lidé kteří dosáli opravdu hodně a vůbec o nich nevíš, bo nemají potřebu někam lézt, prezentovat se, nepotřebují ocenění od dalších…

0 0
                                • Smazaný účet  

Naštěstí je každej jinej ;-)

0 0
                                • mais  

lidé, kteří něčeho zásadního v životě dosáhli, máš pravdu, velmi často nikam to prezentovat nejdou, protože chápou, že největší deviza a cennost je jejich soukromí – takže by jsi je nenašel ani na té stravě a pokud by ji měli, tak co nejvíce anonymizovanou, aby nebylo nic vidět. Stejně tak jako nejbohatší lidi, co znám, to vůbec nedávají najevo, ale o to je pak zajímavější diskuse s nimi, ale především všichni tito lidé nerejou jako ty – protože první co dělají, tak promýšlí, jak by v podobné situaci fungovali a reagovali oni a podle toho zvažují závěry – ať už jde o „hloupý“ rozhovor, přes řízení projektu, po řízení velké instituce, nebo řešení celospolečenských problémů.

0 0
                                • Japhy  

Přál bych si sdílet domácnost s partnerkou, která by toho v domácnosti opravdu hodně dosála. :-D

1 1
                            • mr.antik  

Někdo ji řek že ten výkon stojí za to ho trošku profláknout a něco z toho vytlačit, když za to dostane na sezonu pěkný kola nebo pár řetězů tak proč ne, to by asi udělal každej.

Je vidět že to není profesionálka

1 0
                              • mais  

Přesně tak, je doba, kdy je třeba tvořit obsah, ať už to znamená cokolí a pokud je to pro ní cesta, jak jezdit a chce jezdit a ještě k tomu nebude už třeba muset hákovat full time v práci… hodil jsem si to do kalkulačky a je v průměru 6 hodin každý den na kole + jeslti je osmičku v práci, tak je to časově řehole.

Naopak se jí může časem podařit rozpohybovat další lidi.

0 0
                                • Breakpain  

Pokud je v práci 8h – někde si déle, někde kratší dobu … tak či tak je to peklo i normálně a denně bych to nestíhal. Kdy pak sebereš sílu na nákupy, úklid atp …

0 0
                                • krabica  

„je doba, kdy je třeba tvořit obsah…“ to je přesně to, s čím nesouhlasím, dnes tvoří obsah skoro každý, co má v zadku díru, i když to často stojí za vyližprd… a ještě často pod taktovkou žalostného sponzoringu. Mně to vždycky přijde jako ponižování pro pár chechtáků, pokud se nebavíme alespoň o nějaké poloprofi úrovni…

0 0
                                  • -b-n-x-  

Ale tak občas se objeví nějaký drahokam, který by jinak nikdy nebyl nalezen. :-)

1 0
                                  • mais  

tak já tvoření obsahu myslím sarkasticky – pro mě je obsah seznam kapitol v dokumentu, či v knížce.

Nicméně je to vlna, točí se v tom prachy, kdo v tom umí chodit, má nápad, a má na to žaludek skvěle se jako freelancer uživí a je pánem svého času, jednak je to taky nějaký know how a druhak, taky to má svou cenu a nelze opominout, že někteří ti lidé svoji kvalitu mají a svoji práci odvedou.

2 0
                                    • Smazaný účet  

Jestli je to tento případ tak doufám ze z toho Kačka nějakou kačku urve… je to rozhodne lepší nez Některé ženy co našly mezi nohama zlatý důl a stačí jim jen vyfotit se na net…

0 0
                • Tom-T45  

Ta (možná hraná) naděje Veselovského, že z ní dostane nějakou zásadnější odpověď, mi trochu připomněla tohle:

https://youtu.be/Kpbm7nnyfYg?…

:-)

0 0
                  • strtom  

Ana není nějaký politik aby vedl ten rozhovor konfliktně a tlačil toho hosta protože ví že na něho má něco. Prostě to nechal plynout co z toho bude za mě OK.

0 0
                • jecnak  

A co čekat od mainstreamového média s mainstreamovým komentátorem? Na obecné mnohokrát omílané otázky dostal automatické odpovědi. Množství „odbornějších“ dotazů z jeho strany 0. Pokud má někdo pocit, že v jiných rozhovorech to snad bylo lepší, pak jen méně rozumí tématům a problémům v jiných rozhovorech. Tak nějak to odpovídá i zaměření toho webu. Nic ve zlém, prostě to tak je.

Kreativitu v otázkách můžete projevit ve vlákně vedle.

1 0
                  • yetti  

teda já nevím, ale ty máš pocit, že jsi z ní jako odborník vyrazil něco víc? A to je psaný rozhovor trochu jednodušší disciplína než rozhovor živý. Co byste také od introvertního a né úplně normálního člověka chtěli za senzaci, že?

3 0
                    • Libores  

Tak nějak. V zásadě jde o to, jestli host v interview chce nečo o tom co dělá lidem sdělit nebo jen přišel zodpovědět položené otázky.

0 0
                    • jecnak  

Tak kdyby to bylo třeba Cyklonovinky.cz tak by padly pro vás zajímavější otázky. To je to, co jsem chtěl v předchozím příspěvku říct. Druhá věc je, že ten rozhovor byl opravdu naživo a jak ho natočili, tak behem pár hodin vyšel v „živém vysílání“. Aktuální podoba je ostřižená o několik otázek a odpovědí.

1 0
              • milan.v  

To tedy ne, to je jeho styl… ;o)

Jo a ten palec dolů ti dal někdo jiný…

0 0
          • maajkee  

Ono jako o čem se chceš bavit s člověkem, který jen jezdí na kole? Z mojí zkušenosti, čím zarytejší cyklista, tím míň témat z normálního života sn ím můžeš řešit :)

7 2
            • -b-n-x-  

Proč? Dyť z každého jednoho km může mít nějaký zážitek :-D

0 0
            • doubeq  

Zrovna s kotwikem se podle mojí osobní zkušenosti můžeš bavit o různých věcech, pravda, jedno setkání tolik neřekne, ale do týhle škatulky podle mě nepatří. Ono už z podstaty jeho práce musí mít mysl otevřenou ;-)

0 0
    • MartyM  

jako klobouk dolů, jen mi není jasné co všechno a v jakém rozsahu mazal tou indulonou, že mu vydržela 1 tuba na tři dny?!

0 0
    • Cavendish  

Však tu Kotew má povídání a fotky

https://www.bike-forum.cz/…tu-50-000-km

0 0
    • Raada  

Hmm, ve 40 bydlet porad s rodici a nechavat se obstaravat maminkou??? Jako vykon je to fantastickej, ale diky tomu, ze sleduju uz nekolik let Katku, ktera to ale vse jezdi venku za kazdyho pocasi tak jeji vykon je pro me vyrazne vyse nez tento, ktery je castecne jetej na Zwiftu. Hlavne Katka uz tyhlety neskutecny cifry jezdi x let po sobe a neni to jednorocni zalezitost. Takze urcite palec nahoru, ale v Praze bydli daleko lepsi borka :-).

8 3
      • milan.v  

Počkej, jako na Zwiftu to za něj někdo odjezdil? I když na válcích to je tedy pěkný opruz… Samozřejmě venku odjeté to je náročnější z hlediska dalších věcí, ale zadarmo není na Zwiftu ani kilák, naopak kolikrát to je ještě horší dát kilo uvnitř… ;o)

0 3
        • Raada  

Ne, tak jsem to nemyslel. Ale preci jen je rozdil si dat dvoukilo kolem nuly, kdyz jsou namrzly silnice, fouka vitr, mrznou ruce nebo kdyz leje jako z konve apod. Na Zwiftu je to minimalne z pohledu pocasi snadnejsi.

5 0
          • cyklista86  

Jako ze nekdo najezdi fakt bomby pres sezonu to beru, ale met moral na to pokracovat i pres zimu. Jako furt venku bez trenazeru, tak to nechapu jak je mozny, ze to tu osobu zdravotne nepolozi. Zadnej utlum. Furt do toho busit nonstop a jeste k tomu delat nejake zamestnani na plnej uvazek a met starosti mimo toho kolo a do toho ten stres s toho jezdeni. Nechapu.. :D

0 0
        • McBlacky  

Na zwiftu to jede dost zadara. Prumer 30 po rovince v uplny kompenzaci. To venku je ekvivalent v zime tak 23avg.

6 1
          • milan.v  

Tak určitě, skoro samo… ;o)

0 0
          • Kos_CZ  

No tak úplně zadara to není, ale když pojedeš v balíku kolem „pace partnera“, tak nakroutíš za dvě hodiny 70km při průměrném výkonu kolem 130W a nastoupaných nula-nula-prd metrech (pokud se bude jezdit placatá trasa ve Wattopii). V reálu tohle fakt nikdo nedá. Pokud se jede „na sebe“ = sám, bez draftu, tak to jakš takš dpovídá jízdě venku za bezvětří…

0 0
            • cyklista86  

Asi tak. To je sakra rozdil jezdit furt sam a nebo furt s nejakou bandou.. Nebo treba za starou na E skutru. :D

0 0
              • honzabike  

Já nejradši s kámošem, naplánovat nějakej vejlet, skombinovat to třeba s vlakem někam dál, ideál červen-srpen, kdy se dá každou chvilku někde posedět vykoupat, dát pivko.

0 0
            • milan.v  

Dobře a já to teď tak trochu postavím na hlavu – potřebuje člověk neustále jezdit 200 W a více? ;o)

Já už ty jízdy na Zwiftu záměrně střídám, dříve jen sám, pak občas nějaký event, teď už hlavně eventy, občas i ten pace partner a někdy sám… Jezdím tak, jak se mi chce a abych se neoddělal jako dříve… Asi tak…

To skoro vypadá, jako by McBlacky ty jízdy na 150 W nejezdil, protože jsou nuda a nic nikomu nedají… Blbost… Teď jsem viděl jízdu WvA s wattáží, že byste se někteří možná i styděli to tak jet… ;o)

Zajímavé číslo by byla průměrná wattáž na celý ten enormní nájezd u všech těch lidí.

0 0
              • Kos_CZ  

Nepotřebuje – jen jsem tím chtěl poukázat na fakt, že 1 km na trenažeru není to samé jako jeden km v reálu a proč je to jednodušší nalítat hromadu km na trenažeru… Nic víc tím myšleno nebylo.

1 1
                • milan.v  

To nikdo netvrdil, stejně jako zde cítím nádech bagatelizace toho nájezdu na Zwiftu, tipuji primárně od lidí, co to nejezdí a nikdy ani nezkusili…

0 0
                  • Vilém  

Mozna by nebylo spatny do toho zapocitavat i najezdy na e-biku.

0 0
                    • Breakpain  

No, pro mě jet na silničce někde venku 4h je strašnej morál (po letech mě to přestalo bavit)… na trenažeru tomu říkám peklo za trest, takže ono to má taky druhou stranu mince ;-) …

Ok – vše najezdím sólo, v partě by mě to bavilo víc ;) …

0 0
                    • milan.v  

Tak teď jsi trošičku mimo, to je jako kdybys srovnával hodinky a holínky, předpokládám, že to z tebe vypadlo záměrně…

0 0
                      • Barak  

Sednout si v klídku na trenažér a pustit si u toho film je trochu jiná liga než vytáhnout za každého počasí kolo, hadry a třeba potmě v hnusu venku najíždět kilometry.

Jak píšeš, je to o srovnávání holínek a hodinek.

0 0
                        • Smazaný účet  

No, film si u toho nepouštím, ale hodina a půl je pro mě větší trápení než tři hodiny v mrazu venku ;-)

1 0
                        • milan.v  

Hele, motáš sem nesmyslně několik věcí… Asi záměr, rád reaguješ, i když kolikrát mimo mísu… ;o)

Za prvé nikdo nesrovnává jízdu na trenažéru a venku…

Nikdo to za tebe ale neodšlape…

Za druhé se tu bavíme o zesměšňování kilometrů na trenažéru… Kolik z vás může říct, že na tom dalo 120, 150 km, například s převýšením 2.500 m? ;o)

Ten, kdo tu zkušenost má, v životě by jako hovádko nesrovnával éčko a jízdu na trenažéru…

No a za třetí, ten trenažér tu je, protože prý Kotew na něm něco z toho najel…

0 0
                          • Barak  

Pokud jsem tvé pošty pochopil správně, tak v podstatě tvrdíš, že 1km venku = 1km na trenažéru. Já napsal jeden úhel pohledu, proč si to nemyslím souhlasím s do jisté míry, bagatelizaci kilometrů ujetých doma v teple.

Řešit, kdo najel nebo nenajel 150km na trenazeru je trochu mimo.

0 0
                            • milan.v  

Máš pravdu, nepřekvapil jsi a nevybočil ze své standardní rétoriky…

0 3
                            • mr.antik  

Za předpokladu že je venku 20st sucho možná. Já mám subjetivně pocit (a moje tělo i objektivně), že třeba pod 15st teploty je to všecko jaksi namáhavější. To samé bude asi platit i velkého hycu. Ale i třeba ve tmě, větru atd. kdy to vyžaduje větší koncentraci. Nevim kolik to může dělat procent ale poznám to dost.

0 0
                            • McBlacky  

Pozor, treba na Rouvy je 1km na trenalu horsi jak v realu. Ja psal o Zwiftu pouze.

Se blbe diskutuje kdyz to nemaji lidi vyzkouseno a porovnano na kvalitnim direct drive trenalu.

1 0
                              • Barak  

Rouvy jezdím na Wahoo Kicker Core, což není top, ale i tak predstavu mám si myslim.

0 0
                                • McBlacky  

Dobre, tak ja ti to dam do kontextu at nereagujes zase jen na posledni post.

Zwift je vyrazne lehci nez v realu, Rouvy zase tezsi. U Z beru srovnani avg rychlosti na podobny profil a prevyseni u Rouvy stejna trasa v realu watty a cas.

Hlavni myslenka je ta, ze dat denne v zime 50–60km na zwiftu je uplne v klidu a da se odregenerovat snadneji nez to same v zime venku pri stejne prumerne rychlosti.

1 0
                                  • Smazaný účet  

Doteď jsem si myslel, že 160 wattů na Zwiftu je stejně jako 160 wattů venku :-O, ikdyž je pravda, že při poslední jízdě venku mi to přišlo jednodušší.

0 0
                                    • -b-n-x-  

Tak to mi vysvětli, jak ten trenazer řeší například odpor vzduchu?

Pokud ho totiž neřeší, tak už jen tohle je sakra velký rozdíl.

0 0
                                      • Smazaný účet  

Píšu o wattech :-) Rychlost je jasná, podle mě cca. 5km/h.

Každopádně když začne ve Zwift chcát, tak je to trochu jiný, ale možná jsem jen přecitlivělej :-D

0 0
                                        • -b-n-x-  

Já to bral v kontextu s tím najezdem. Jakože, když pojedu 30km, tak na trenazeru to třeba pojedeš stejně, jako venku při bezvětří (teoreticky), takže třeba hodinu.

Jenže venku máš většinou protivitr, a pro stejných wattech to pojedeš o něco déle.

0 0
                                          • Smazaný účet  

Vždyť píšu, že podle mě je tam cca. 5 km/h rozdíl. Není to jen o protivětru. Na trenažeru neřešíš na stezce motající se babku na kole, která jede do práce :-) Těch vlivů, který ti objektivně snižují rychlost je víc. Pořád to, ale u mě nic nemění na tom, že venku je to radost a uvnitř za trest. Zkrátka je pro mě daleko snažší najet 100 km venku, protože na trenažeru bych to už nedal. Udělal jsem to jednou a už nikdy víc :-)

1 0
                                            • milan.v  

Jak jsem psal, potivítr a podobné blbosti zde filozoficky řeší primárně lidé, kteří netuší, o čem to vůbec je…

1 1
                                      • jonti  

Zwift to to dopočítavá na základě hmotnosti i výšky a typu kola, ale bere to velmi optimisticky, že sedíš jako profi silničář.

0 0
                                    • milan.v  

Tak na pedál budeš tlačit pořád stejně, pokud máš dobrý trenažér… Zbytek je jen filozofické pojednání zdejších lidí, co na nich nejezdí, a nebo nemají představu…

0 0
                                  • milan.v  

Nevím, co jsi třeba na Zwiftu jezdil kdy ty, ale už také začínáš míchat hrušky a jablka…

Předně těžko házet všechny jízdy na Zwiftu do jednoho pytle, protože si můžeš udělat naprosto náročných padesát kilometrů v závodním tempu a nastoupat ranec, stejně jako odjet to na 130 W a jen točit regeneračně nohama…

Já už toho na trenažérech a různých aplikacích odjel celkem dost, takže mám srovnání více než dobré, kdyby náhodou někoho něco napadlo… ;o)

0 0
                                  • Barak  

Nebudu se pouštět do porovnání Zwiftu a Rouvy, protože na Zwiftu jsem nikdy nejel, používám jen Rouvy.

Ani nevím, jak píše dolomiti níže, zda tyto aplikace nějak pracují se simulací odporu vzduchu apod.

Moje myšlenka byla taková, že je prostě rozdíl v klidu si jít večer na hodinku a půl (třeba v 9 večer) sednout na trenažér, než se oblíkat, vytahovat kolo, nahazovat světla a vyrazit, i když je třeba k tomu všemu ještě hnusně. Prostě se ten objem najede snadněji, nemusí se člověk tolik přemlouvat.

Překvapuje mě, že to musím tolik rozpitvávat. Vždyť z tohoto důvodu přece všichni ty trenažéry máme.

5 0
                                  • rejdy  

Myslím, že Blacky to píše správně ve smyslu, že Zwift výrazně nadhodnocuje oproti reálu rychlost při daných wattech. Nikde nevidím, že by psal, že si to člověk na Zwiftu nemůže udělat těžký…

Příklad cca 10 dní zpátky, kdy jsem jel hodinu kompenzaci 130 W (váha 76 kg), cca 30 km, 200 m výškových, průměrná rychlost 29.5 km/h. To je prostě ústřel jak blázen, venku bych jel minimálně o 6 km/h pomaleji. V kopcovitým profilu je to ještě navíc zkreslený sjezdy s 10 %+, kde letíš přes 80 km/h bez ohledu na zatáčky, křižovatky atd. – viz jiná jízda s nějakými intervaly Z3/Z4 220W avg., max. rychlost 88.8, průměrná 33.5. Pro kontext, takovej průměr nejezdí venku ani Cink na úplně jiných wattech jak absolutních, tak samozřejmě na kg.

Fulgaz a Rouvy jsou v tomhle reálu o dost blíž, ale zas mě nakonec tolik nebaví…

Takže celou pointu Blackyho příspěvků vidím v tom, že Zwift dává možnost najíždět velké množství kilometrů v nízké intenzitě za výrazně kratší čas než venku a bez problému zregenerovat.

Subjektivně je pro mě snazší a příjemnější jet i při teplotách těsně nad nulou (pokud nic nepadá a je vidět) 2+ hodiny venku než 1.5 h na Zwiftu.

3 0
                        • cyklista86  

No jo, ale venku muzes jet i s kopca a to nemusis slapat. Na trenazeru musis slapat furt ne?

0 0
        • milan.v  

Muhehe… :-D

0 0
        • maajkee  

Trenažer je prostě jako masturbace, účel to splní, ale taky se tím nechlubíš jako s opravdovým sexem :)

0 0
          • zirecek  

Cyklisté s nájezdem >30 tis. km mají pravidelný, déle trvající sex?

0 0
            • maajkee  

Tím jsem chtěl říct, že najetý km na trenažeru doma bych nepočítal do kilometrů najetých na kole venku.

je to jako počítat si masturbace jako sex :)

0 0
      • cyklista86  

Jestli treba bydli v rodinem domku tak proc ne. V byte to je na hlavu bydlet s rodicema to je fakt heh.. Hlavni je ze maka a do rodinneho rozpoctu urcite prispeje. Ono kdyz je treba nekdo sam, tak v tehle dobe bydlet v pronajmu jen, „aby jsi byl samostatnej“ a davat za ten pronajem pul vyplaty, kdyz ti treba u rodicu (se kteryma mas dobre vztahy) staci 1 pokoj… V jinych kulturach to je uplne normalni ze zijou 3 generace pod jednou strechou. Ono je to hlavne velke + pro ty stare lidi, ze nezijou o samote, ale jsou soucasti rodiny a tak by to melo byt.. Ale na zapade je problem, aby spolu vychazeli manzele, ne tak jeste jejich rodice bohuzel no.. :D

8 0
        • esmo  

Taky jsem pořád s bráchou a babkou v mamahotelu, ve 26.

Máme dva řadový domy, velikánskou zahradu a kromě toho, že nevidím důvod proč se cpát za každou cenu do bytu, kde bych se zbláznil, tak mi i přijde blbý, nechat starosti okolo domu na dvou ženských, po tom co děda odešel.

Někdo to tak máme … :D

2 0
          • liborg1982  

Tady jde asi spíš o to, že celý rok bys neudělal na baráku nic a ještě by se o tebe maminka starala. :-)

2 2
      • iron.hide  

kolko da Katka vyskovych metrov?

tento jazdec v tejto teme ich dal 400 000 :-O

a to je podla mna este vacsi vykon, nez tych 52 tisic km. Je to skoro 1100 metrov na kazdy jeden den.

Do p***, ja som v kopcoch furt, a aj tak som rad ked dam aspon 130–140 000 vyskovych rocne :(

0 0
        • Cavendish  

Kata je dáma, která nijak neřeší stravu, dělá si vše jak chce. Kotew je celkem hrotič

1 0
        • milan.v  

Katka jich nedává málo, ale je to také dané tím, že vyjíždí z Prahy a také se do ní, až na výjimky, vrací… A je pak se svou nevrchařskou postavou schopná dát nejednu vrchařku během trasy… ;o)

0 0
        • iron.hide  

aha, nizsie pise Raada, ze Katka „nastoupala o cca 50km mene“.

Tak to je potom tiez parada, 350 tisic vm je takisto neskutocne cislo, palec hore.

1 0
          • milan.v  

Tak není to jako ten váš asociální nezaměstnaný, co jezdí podél Dunaje a bojí se odbočit… ;o)

2 0
            • iron.hide  

neni nezamestnany :) v tej teme nizsie pisu ze je „stavební inženýr a pracuje z domu“

0 0
          • iron.hide  

u nas mame jedneho rekordera, co na 70 000 km rocne nastupa okolo 100 000 vyskovych metrov. Jazdi totiz skoro iba rovinu.

Ale nechcem nikoho urazat, sorry za to, je to cisto jeho vec, ak mu to tak vyhovuje.

https://www.bike-forum.cz/…gump-na-kole

0 0
    • va-bo  

Doma toho asi moc nenadělá :-)

0 2
      • Smazaný účet  

A?

0 0
        • va-bo  

Myslím nějaké domácí práce. Mytí nádobí a tak. A to nemluvím o plnění manželských povinností ve středu…

0 0
          • Cavendish  

Manželské plnit nemusí

1 0
            • va-bo  

Tak to má dobrý… Aspoň mu do toho nikdo nekecá.

0 0
              • cyklista86  

A o tom to je. Je to takove jake si to udelas. Nekdy mam pocit, ze vetsina zenaych s deckama a hypotekou na krku jen zavidi nezavyslim lidem, kteri nemaji zadne zavazky, ze muzou venovat 100% castu sobe…

3 0
                • iron.hide  

poznam jedneho so 4 detmi, co da rocne 15000 km. Vacsinou jazdi skoro rano.

0 0
          • MirosPikos  

Třeba má myčku.

1 0
    • jonti  

za me super, ze se uplne nevyhybal kopcum.

1 0
      • Raada  

Jo, vykon je to fantastickej. Ale opet bych to srovnal s Katkou, ktera sice nastoupala o cca 50km mene, ale stravila o cca 400h v sedle vic casu. To je pro spoustu lidi celkovej cas, ktery stravi na kole za rok :-). Proste oba vykony jsou z rise snu, ale prijde mi tvrdsi to dat komplet venku nez castecne na Zwiftu. Hlavne kvuli pocasi, tme, provozu apod.

0 0
        • cyklista86  

Dobre tak jestli to chces furt takhle srovnavat, tak kdyz rikas A, tak musis rict taky B. Jake ma Katka zamestnani? Ten borec je popelář!!! Nonstop venku at je vedro nebo mrzne a maka.. To je za me zase uplne jinej level byt totalne vyrizenej z vedra po sichte a jeste jit na kolo.. Nez kdyz je nekdo v kanclu, hledi do PC, usrkava ledovej caj a pak jde po praci na kolo..

2 1
          • Raada  

Jo, tohle je samozrejme taky zasadni fakt. To si vubec neumim predstavit. Vetsina lidi po takovy sichte jen lezi u TV a chlasta pivo :-). Oba podali neskutecny vykony.

0 0
    • yetti  

Nějak se ti padesátkaři množí :-)

Tak mi napadá jak prázdný život musí žít někdo, kdo má čas trávit tolik hodin denně na kole?

Kdyby je cyklistika živila a nájez 50tis km ročně by je posouval třeba do repre, nebo mezi profíky, tak neřeknu ani slovo, ale takhle si huntovat tělo naprosto zbytečně je pro mě nepochopitelné. Z mého pohledu je to, jako jakákoli jiná závislost, případ pro psychatra.

4 4
      • milan.v  

Profesionálové dnes jezdí mnohem méně, pod 30 tisíc zcela běžně, tolik už dnes nejezdí prakticky nikdo, není důvod, nikam tě to neposune…

1 0
        • iron.hide  

presne tak, kvalitna regeneracia a oddych je predsa sucast treningu, to v dnesnej dobe vie uz aj male decko a tyka sa to kazdeho sportu

0 0
      • cyklista86  

Nekoho proste nebavi sedet u televize nebo na zahradce u piva a brblat na politiku. Tak totiz zabiji cas naprosta vetsina lidi.. To je podle me mnohem prazdnejsi zivot nez ten cas aspon projezdit na kole… Muze clovek prozit zivot lepsim, zajimavejsim zpusobem? Kazdopadne, ale v drtive vetsine pripadu lidi spis promrhaji ten svuj cas jeste horsim zpusobem nez jezdenim na kole..

0 0
        • mr.antik  

Bez závislosti se žít nedá. Je to jen o tom, zvolit si tu správnou závislost.

2 0
          • Lišák  

Sex, beer, bike & rock and roll? ;-)

0 0
            • Stingray  

Masturbace, antidepresiva & country!

2 0
              • cyklista86  

Prava country muzika z USA je pecka.. https://www.youtube.com/watch?…

Me se libi teda vsechno. Nekdy ma clovek naladu treba na Petra Spaleneho a nekdy potrebuje treba zase trochu Slipknotu.. :D

0 0
                • Stingray  

Někde jsem četl, že ty co poslouchají pouze folk a country maji vyšší počet sebevražd. Pár kousků dám, ale poslouchat to celý den, tak se taky střelim do hlavy :-)

0 0
          • HKou  

Presne, smysl zivota spociva v hledani ty spravny drogy :)

0 0
        • krabica  

Za mně je to totální blbost úplně všechen svůj čas věnovat jednomu koníčku… Co nějaká rozmanitost, rodina?

1 2
          • iron.hide  

skor ze kde beru na to furt tolku energiu a volu

0 0
          • mr.antik  

Jeden rok pojezdíš na kole a 20 dalších roků se budeš věnovat rodině…

0 0
          • cyklista86  

Kazdej je jinej. To co je pro nekoho smysl zivota je pro druheho ztrata casu. Nekdo ma rad rozmanitost a nekdo je posedlej jednou veci. Tak to ma byt ne? Ze kazdej si muze delat co chce..(kdyz tim neomezuje a neovlivnuje negativne ostatni) Je mi docela lito lidi, kteri jsou tak omezeni a sebestredni, ze si opravdu mysli, ze to co naplnuje je a to co je pro ne smysl zivota by melo platit i pro vsechny ostatni..

4 0
            • va-bo  

Jasný. Někdo to obdivuje, někdo nechápe a někdo z toho má srandu.

0 0
            • honzabike  

Je to tak, každý se rozhoduje sám co je pro něj smysluplnější. Někdo žije pro to že si dá doma každý den pár piv, někdo drtí kilometry, někdo chodí za holkama, někdo si staví jánevímco. Každý by měl žít tak, aby byl pokudmožno spokojenej, a když se ohlédne po čase za svým životem, tak aby si moh říct že ho nepromarnil. Ale to musí udělat každý člověk sám.

Osobně se mi ale líbí když si někdo dává zdánlivě nemožné cíle a jde za tím a dokáže to.

1 0
              • krabica  

Jako proč ne, ale moc nerozumím tomu, že nedělají vůbec nic jiného, jen spánek, práce, kolo a to ještě jen silnice, jinak vůbec nic, to mi přijde poněkud smutné.

0 0
                • Smazaný účet  

Mám to podobně (spánek, práce, silnice). Na nic jiného teď není čas a posledních pár let ani zdraví ;-)

0 0
          • -b-n-x-  

Souhlasím. Ale lyžařský freeride je výjimka :-D

0 0
            • krabica  

Jo, ale to reálně moc nejde dělat denně po celý rok… Snažím se alespoň o 3 dny a Putin mi do toho celkem hází vidle.…

0 0
              • -b-n-x-  

No jo no. Je to víceméně nesplnitelný životní program :-)

Proč ti Putin do toho hází vidle? Chceš lyžovat na Ukrajinu? Jeď do té Gruzie, jako všichni ostatní! :-)

0 0
                • krabica  

Na Ukrajinu, už dlouho to máme rezervované. V Gruzii je tento týden snad každý… :-)

0 0
    • plysovykozisek  

Kotwík je borec a fotka se zmrzlinou v Telči je super! No a třeba já jsem taky svobodný a bezdětný a v listopadu mě bude 42let.

0 1
      • cyklista86  

Ses sobec no. Myslis jenom na sebe.. :)

0 1
        • plysovykozisek  

Nechápu význam tvého komentáře.

0 0
        • -b-n-x-  

A kolik dětí máš vlastně ty?

0 0
        • honzabike  

Mě bude v březnu 42 a taky svobodný bezdětný. Je to o psychice, nějak bylo nějak bude, každému vyhovuje něco jinéhu a co je pro jednoho dobré nemusí být dobré pro druhého. A nežli blbou babu tak radši žádnou.

1 1
          • hmm  

Nevíš co je život. Máš předsudky. Tak doufám že máš taky 50tis na kole když nevíš co s časem. Ale zas ušetříš máš drahé hračky a ledničku máš plnou :-D Lepší nežli dívčí zrada…

0 3
            • honzabike  

No faktem je, že co sem loni dal do kola, to bych si před manželkou asi neobhájil. Ale jinak stará fiesta, u moře naposled 2007, drahý hračky… no občas si koupím pěknej nůž, nevím jestli to sou drahý hračky. To jak nakládám se svým časem bych zdovolením nechal na sobě. Horší je když někdo svůj čas naplňuje tím že otravuje a kazí čas někomu jinému.

4 0
              • esmo  

U moře naposledy 2007?! Doporučuji s kolem k moři, jestli máš tu možnost … :D

1 0
                • mais  

A co u moře? Nebyl jsem u moře 15 let, když jsem tam po té době přijel, vykoupal se, za dvacet minut vylez a zeptal se druhé polovičky, jestli už pojedeme pryč, ta slaná louže pro mě nemá prachžádný půvab. Pokud potřebuješ jezdit na kole po rovině, tak jsou i jiná místa, kde nahoníš snadno kilometry a ne jen něco u moře.

0 0
                  • esmo  

Ach jo…no dobře. Měl jsem na mysli třeba konkrétně Mallorcu, která je od nás dostupná. A stoupat si tam můžeš tisíce výškových jak je libo…

0 0
                    • Alojs01  

Nebo treba Korsica na konci leta… more taky moc nemusim, ale tohle je parada.:-)

0 0
                  • jonti  

Vetsinou kdyz jsem byl s kolem u more, tak tam bylo prave tech vyskovych metru az prilis. Chorvatsko – Makarska, Gran Canaria, Recko – Peloponez, Mallorca taky castecne.

0 0
                  • Breakpain  

Jiné podnebí, jiný vzduch … od moře přijedu vždy nabitej ;-). To samé hory …

1 0
                    • mais  

Hory chápu – v čr na nich pravidelně část roku bydlím, Zillertal je srdcovka, moře mě nebere – jako ne že by se mi nelíbilo třeba Dánsko, nebo severní Německo, ale jinak…

To třeba Bodamské jezero je pro mě jiná káva, ovšem hlavně mimo sezonu.

0 0
                    • cyklista86  

Tak u more i dostavas slusnou davku jodu, ktery se vyparuje z more a plno lidi ma jod deficitni.. :) Jako to je muj sen. Bydlet u more kde je celorocne teplo. Byt na kole a na plazi nonstop. Tak malo me ke stesti staci. :D

0 0
                      • Gwaihir  

Kde si četl, že jód se vypařuje z moře a lidský organismus je ho schopen získávat? To mě zajímá. Já měl za to, že se vypařuje sůl a ta se ti do organismu dostane. Ale jód sice rozpuštěný ve vodě je, ale aby přijímal jód tak musíš jíst mořské živočichy, ideálně řasy, ne?

0 0
                        • cyklista86  

Jod je prchava latka a ne sul lol. Mas v tom nejaky zmatek…

0 0
                          • MichalOld  

Tak jako že je zdravé jíst možské ryby a řasy kvůli vstřebání jódu do lidského těla vím asi jako každý, ale že by člověk dokázal využít jód vstřebáním kůží nebo dýchací soustavou pobytem u moře, o tom čtu teď poprvé. Přijde mi to trošku nepravděpodobné.

0 0
                            • vrazdit  

To je jedno, cyklista86 má vždycky pravdu…

0 1
                            • cyklista86  

Ty ctes poprve o tom, ze mineraly muzes vstrebat pres kuzi? Tak toho ctes asi hodne malo. A co je na tom k podiveni ze vzhledem k tomu, ze je jod velmi prchava latka, tak ji muzes klidne dostat do tela inhalaci? viz. treba https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21431377/

Jinak proc si myslis ze je mezi atlety tak oblibena horka vana s epsomskou soli treba? Protoze jim horcik kterej vstrebaji pres kuzi uvolni svaly? To same lugoluv roztok se bezne pouziva transdermalne, protoze oralne to muze nekterym lidem delat problem a nebo ho muzes klidne inhalovat.. Fakt me udivuje jak nemate ani ty naprosto zakladni znalosti v tehle oblasti a stejne nemate problem placat nesmysly a argumentovat s nekym, kdo aspon ty zakladni znalosti ma.. Amazing..

2 0
                              • Janes  

Přesně…

0 0
                              • MichalOld  

Nestáčej debatu tam, kde nezačala. Ty jsi tu tvrdil, že u moře vstřebáváš ze vzduchu jód. Jedná se samozřejmě o koncentraci. Když si sypeš sůl do vany, tak jsi úplně v jiným vesmíru. Když se popatláš jodovou tinkturou jakbysmet. Ve vzduchu u moře bude stopový, a pravděpodobně neměřitelný množství. Takže klid ty amazingu

1 0
                          • Gwaihir  

Jod se v přírodě díky své velké reaktivitě nevyskytuje v elementárním stavu, ale pouze ve sloučeninách. Minerály jodu jsou relativně vzácné (např. … Velké zásoby jodu jsou v mořské vodě (díky velmi dobré rozpustnosti jodidů), kde se jeho koncentrace pohybují okolo 0,06 mg/l.

Jodid je samozřejmě sůl.

Jodidy jsou soli kyseliny jodovodíkové (HI).

Ale jinak zajímavý odkaz výše.

0 0
              • Kos_CZ  

Ale prdlajs! Správný chlap nakupuje buď ve slevě, nebo v akci. A to pak manželkám nevadí! :D

1 0
    • Smazaný účet  

No, každý máme nějakou tu úchylku, ale nerozumím té induloně. To má jako k jídlu? 120 indulon, to vychází, kdyby jezdil denně, třetinu indulony na den, to si nedovedu představit, si to namazat na prdel a pak si do toho sednout. Sám teda taky něco najedu, nepočítám to, tak prostým odhadem je to něco přes 10tis a žádný mazání teda nepotřebuju.

1 0
    • dedek55  

Paááni , to je správný šílouš (v dobrem slova smyslu) :-) Já v dobách největší „slávy“ dával 18–20 000 ročně , a myslel jsem jak jsem dobrej :-) Vše tedy na MTB . Na žiletce to asi přibývá trochu víc , ale stejně . Klobouk dolů :-)

1 0
      • Melvin  

Dvacet ročně na biku je hodně slušné.

3 0
      • esmo  

Teď už tě limituje baterka? :D (vtip)

1 0
        • dedek55  

:-) Dá se to tak říci , ale spíše to koleno , zkouším mu domluvit ale odmítá komunikovat :-)

0 0
          • Esi  

Asi málo vodky :-)

0 0
            • dedek55  

:-) Dříve jsem jezdil na Fernet…ted' na Republiku :-)))

1 0
              • Lišák  

Pokud jsi jezdil na Fernet, tak zkus místo Republiky Professore. Dlouhodobým zkoušením jsme s přáteli přišli na to, že není tak sladký, jako Republika, a proto nám, Fernetariánům, chutná víc.

0 0
                • Smazaný účet  

Na vaření a na pečení je Republika dobrá ;-)

1 0
                  • bara2  

Na vaječňák dokonalost sama :-)

0 0
                    • Smazaný účet  

Myslíš to nevábnost ze Salka? :-)

0 0
                      • bara2  

Já to teda dělám ze smetany na šlehání, kousku másla, cukru a žloutků. Ta smetana se s máslem a cukrem musí povařit a je z toho po vychlazení konzistencí něco podobného, jak ono Salko. Chuťově a hlavně čichově je to ale někde jinde. Nikdy jsem vaječňák nedělala, bo mi to salko smrdělo, jak každé kondenzované mléko, stejně mi smrdí i ta dlouhodobě skladovatelná tetrapaková mlíka,… jako Tatra… Ale pak jsem našla recept, jak to udělat ze šlehačky a dokážu vypít přes Vánoce vaječňáku… škoda mluvit. Z Republiky je dobrej, dá se dělat i z těch podřadnejch vizourů, co kolem Vánoc bývaj ve slevě, to zas má jinou chuť.

0 0
                        • Smazaný účet  

Tak to smekám, protože jsi specialistka ;-) Mě to tady vždycky češi nechaj a když jsou to chutnal poprvý, tak jak jsem neměl Salko ani nepamatuju, tak jsem pořád nemohl přijít na to, co je to tam za divnou chuť :-D Nakonec jsem na to teda přišel :-) Němci tomu říkají „Eierlikör DDR Art“ :-D

0 0
      • iron.hide  

na mtb je to paradny najazd, palec hore.

Ja mam sice aj ziletku, ale posledne dva roky takisto jazdim cisto len MTB, zatial moj rekord bol 11200 v roku 2020.

Tento rok chcem aspon tych 12k, samozrejme vsetko mtb, a este k tomu mam dalsi ciel – aspon 150k vyskovych.

T