• Verdi

    Opravdu máte všichni na výpletu odrazky, odrazky vpředu i vzadu? Co vůbec musím na MTB mít, neboli kde je vypsaná komletní povinná výbava? Mě se ztratila jedna odrazka ze zadního výpletu, mám ji nahrazovat, nebo na to kalit. Když je v povinný napsáno zadní odrazka červená, může být nahrazena červenou blikačkou? Díky za odpovědi

    0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Projeď historii, byl tu o tom vyčerpávající článek. Já nic takovýho na kole nevozim.

      0 0
    • Jogador  

      No jak říká zákon BF, nejdřív použij vyhledávání, už se to tady x krát řešilo…:) Já nevozim ani odrazky, jen mám kolo polepený nálepkami od Exu.

      0 0
    • Peor  

      Diskusia na túto tému tu nedávno bola. Skús pozrie? staršie príspevky.

      0 0
    • Jogador  

      PĚKNÝ!!! JE VIDĚT ŽE UŽ SME SEHRANÝ.

      0 0
    • Volf  

      Všechno máš napsaný v předposledním Velu nebo tady v historii.

      0 0
    • rasto  

      nevim, jestli Ti to nekdo neradil, ale doporucuji Ti podivat se do historie :-))

      0 0
    • RomanP  

      Já je na novým kole neměl a ani je tam dávat nebudu. Silnici se vyhýbám co můžu a přesto, že mě tohle neomlouvá, spíš se řídím svým zdravým usudkem. Nemám zvonek, ani odrazky a nebo dynamo. Ale nejedu bez helmy, zadní blikačky a pokud je šance, že se vrátím později, je logické i světlo vpředu. Nikomu to neradím, jen konstantuji, že já řeším všeobecně nesmyslná nařízení všeho druhu v tomto stylu.

      A ještě možná drobnost, pojďme zkusit namísto odpovědí typu „to už se probíralo 1000× najdi si to“ rovnou napsat věcnou odpověď, nebo odkaz. Je to zhruba stejně pracné a začátečníkovi to pomůže víc. Vím, že takovéhle opakované dotazy forum nijak nezvelebují, ale budou tu zas a zas, s čímž nic noc nenaděláme. A tak bude užitečnější namísto 10× po sobě napsat – to už tu bylo, buď to ignorovat, nebo věcně odpovědět.

      0 0
      • mosquito  

        presne tak … mam rad disciplinu a poradek, ale proc mam mit odrazky na kole kdyz jezdim jen ve dne to nechapu … kazdopadne tak at je to bezpecne pro me i pro ostatni – jedu mimo vozovku a blikam kde to jde (jezdim i autem a cyklisty co v noci nejsou videt bych fakt zabil)

        0 0
        • Pekáček  

          Já si sehnal velkej flák reflexky a nastříhal z ní kousky na hlavovou trubku, sedlovku, ráfky. Blikačku vzádu mám pořád a přední světlo si beru když vím že pojedu po tmě, většinou jsem dobíjecí halogen Sigma „zálohoval“ bílou blikačkou, i podle ní se dá v nouzi dojet. Dárce orgánů na neosvětlených plečkách spíš dříve uslyším než uvidím, vytáčím je tím že jim svítím do xichtu :o)

          0 0
    • kolombo  

      www.kolombo.cz, tam už si to proklikej. Psal jsem to sam snad už 5×.

      0 0
    • Kamikaze 591  

      Vykopávám: Dnes jsem jel z rallye po cestě, a byla mi celkem zima na prsty. Tak jsem pustil řidítka a začal si mnout ruce. Z ničeho u mě začalo přibržďovat auto. Byla to policie – nejdřív mi něco naznačoval přes okýnko, já jsem nechápal. potom ho stáhnul a zeptal se mě:„chlapče, znáš zákon?“ na což já jsem opáčil:„neznám“ a on:„tak se chyť těch řidítek nebo pětset“. Opravdu je povinné se za jízdy držet řidítek? Čekám kdy někdo vymyslí něco ve smyslu že nemůžu mít vytažené sedlo 25cm ale jen 20 cm abych si nenarazil kule při skoku. Zdá se mi, že už to ti zákonodárci trochu přehánějí. Co vy na to? Stalo se Vám někdy něco podobného? Nějaká jiná absurdita?

      0 0
      • Flegmatik  

        To se mi nikdy nestalo a doufám, že nestane :-) (když jedu bez držení, otáčím se za sebe, zda tam nic nejede). Ale to, že se máš držet řidítek je v zákoně už pěkně dlouho, minimálně 30 let.

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Jj, je to tam. Na tohle bacha… :-P

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Tak určitě bych nejel bez držení na nějaké extrémně frekventované úzké cestě. No ale stejně se mi to zdá divné – možná to byl jen příliš akční polda.

          0 0
          • vikicek  

            prostě stejně jako nemáš jezdit po chodníku, tak nemáš jezdit na kole bez držení. A máš mít 2 na sobě nezávislé brzdy :P

            0 0
            • thesecond96  

              A ty to s tím chodníkem dodržuješ? Nevim nevim, kdo to opravdu nikdy neporušil :)

              0 0
            • Richi  

              Tak nejezdit po chodníku, když to nějaký akční šikula označí jako stezku pro chodce a cyklisty taky nejde, takže zase je tu to pětikilo pokuty zpět.

              0 0
              • thesecond96  

                S tím chodníkem, je jim to většinou jedno a když není, tak je to jen napomenutí.

                0 0
                • Richi  

                  Myslím chodník městem vedle ulice, který je označen jako cyklostezka.

                  Má obyčejně 1,5–2,0 metry, každých deset metrů tenhle nesmysl končí kvůli přechodu nebo výjezdu ze dvora a tak.

                  Hlavně tam ale chodí chodci, protože ti jinudy skutečně nemůžou.

                  Kdo zná Vrchlabí, tak kolem automobilky to ještě chápu, ale směrem na Lánov, tak to mi hlava fakt nebere.

                  0 0
            • xshreck  

              … tenhle rok mám 700km bez zadní brzdy :D (teď jsem měl nasrnáno aby z toho nebyl *******).

              A s chodníkem jsem měl zajímavý zážitek .-) nějaký týpek v mojem věku ve faválu na mě troubil a tak mi to nedalo, musel jsem se zeptat proč to … a prej mám jezdit po chodníku :D no já chytl rapláá … :D

              0 0
          • Malarki  

            taky se mi to stalo :)

            0 0
      • JSt  

        dokonce i nohy musis mit na pedalech :-))

        0 0
      • Smazaný účet  

        řidič vozidla (tj. i kola) se má věnovat řízení = mít nějaký končetiny na ovládacím prvku (páce, volantu, řídítkách…)

        0 0
        • thesecond96  

          Nějaký končetiny (nohy) na ovládacím prvku (pedálech) :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            pedály nejsou prvek ovládací, nýbrž poháněcí

            funkce poháněcího prvku s ovládacím splývá například když jedeš na oslu, ale nikoliv na kole :-)

            na oslu tedy nemusíš mít ruce na oslu…

            0 0
            • thesecond96  

              Takže když si dám hnáty na řídítka, je to pro policisty v pořádku? :)))

              0 0
        • newbie  

          ono to tam je přímo – § 58, odst. 4: Cyklista nesmí jet bez držení řídítek, držet se jiného vozidla, vést za jízdy druhé jízdní kolo, ruční vozík, psa nebo jiné zvíře a vozit předměty, které by znesnadňovaly řízení jízdního kola nebo ohrožovaly jiné účastníky provozu na pozemních komunikacích. Při jízdě musí mít cyklista nohy na šlapadlech.

          0 0
          • Smazaný účet  

            takže když jedu se psem a řeknu, že pes vede mě, je to v pořádku? :-)

            0 0
          • Kamikaze 591  

            Tak to jsem ovšem opravdu nevěděl. Nicméně nic to nemění na to, že když mi bude zima tak ty řidítka pustím. Kdyby mě zastavili a já u sebe neměl žádný doklad ani peníze, jak by to bylo? No a jak by to bylo kdyby se mě rozhodli zastavit a já se rozhodl nezastavit? Ujížděl bych jim – samozřejmě na horáku někam bokem přes pole.

            0 0
            • vikicek  

              ježiš nehroť :)

              0 0
            • Smazaný účet  

              na poli jsi škodná – bacha na myslivce! ;-)

              0 0
            • Biker jak Pes  

              Nad tímhle už jsem taky hodněkrát uvažoval.

              Jednou jsem ujížděl, projel jsem železniční přejezd na červenou (zrovna bliknul a nechtělo se mi stát). Za mnou jeli čerti a nevšimnul jsem si jich. Houkli na mě, já se otočil a hurá do pryč. :-D Ale měl jsem brutálně nahnáno tehda… :-D

              0 0
              • Kamikaze 591  

                Přesně pro tyhle případy jsem o tom uvažoval. Ne jen u toho řízení. Neřeknu kdybych jel narvaný někde po hlavní cestě, ať mě seberou a napaří mi pokutu jak prase – možná by mi tím zachránili život. Ale co se týče takových blbůstek, tak by mě zajímalo jak se řeší. A když u sebe nebudu mít žádný doklad (i přesto že je to povinnost – to vím) by mě zajímalo jestli mě seberou i s kolem do auta na stanici a tam by čekali na doznání. Potom by mě zajímalo co by dělali kdybych mlčel jak hrob.

                0 0
              • raceman  

                to je myslim až za pětku nebo min 2,5 tis… ;-)

                0 0
            • M13  

              Zastřelili by tě, zahrabali a vyhlásili po tobě pátrání.

              0 0
      • hribik A1  

        absurdity sú v realite skoro všetky paragrafy o cyklistoch v zákone. jazdiť podľa toho, tak už som pár rokov 3 metre do zeme

        0 0
        • thesecond96  

          A co tam u vás to (ne)ježdění po lesech a lesních cestách?

          0 0
          • thesecond96  

            Jen jsem se chtěl zeptat, jak to funguje a jak se to obecně dodržuje a popř. jak se to trestá.

            0 0
            • hribik A1  

              celkom pochopitelne sa nedodržuje ako aj všetko ostatné. vlastne ani neni jednoznačne určené, ako sa tá kravina má vlastne vykladať, protichodné právne výklady a tak.. slovenská klasika

              0 0
              • thesecond96  

                A jdou po tom, nebo na to kašlou? A jestli jo, jakej je trest?

                0 0
                • hribik A1  

                  tak keď nevlezeš do národného parku… alebo neodplašíš nejakému „borovica, slivovica, kamizolka zelená, sova pálená“ jeleňa spred pušky (to potom bude chceť zastreliť teba miesto toho jeleňa), tak to vačšinou má každý fpitchy..ako na slovensku proste..idiotské zákony čo nikto nedodržuje.. pokuty do 5000sk = 166 EUR, aspoň to tak bolo. mikloš to pred kortešačkami slúbil zrušiť, ale skutek utek, ako vždy. dávno tí zabudli, aké kraviny vtedy nakecali. je to príliš veľká pakovina na to aby to niekto niekedy zrušil. osobne si myslím že také pakoviny sa tu budú vršiť a kopiť až do najbližšej revolúcie

                  0 0
                  • thesecond96  

                    Tak to není tak hrozný. Byl jsem naivní, když jsme si myslel, že to tam dodržujete a poslušně jezdite po těch 4m cestách :)))

                    0 0
                    • hribik A1  

                      čože? dodržovať zákony? sa ti asi obrátil kompas, alebo si si pomýlil svetové strany, ale slovensko je na východ, nie na západ :-)

                      0 0
                      • thesecond96  

                        :))))))))) Na druhou stranu až tam pojedu, nemusím mít starosti s ježděním.

                        0 0
        • lamabajkr  

          Na Slovensku, pokud vím, je na rozdíl od Česka, mimo obec povinná přilba a cyklista i chodec musi mít za snížené viditelnosti reflexní prvky na oděvu. Je to pravda?

          0 0
    • raceman  

      Tady všechno zjistíš ;-)

      0 0
    • jIrI___  

      „Jak zákon káže“ mi onehda řekla kamarádka, když jsem přišel domů z oslav narozenin. Nevím, jestli jsem tehdy splňoval vyhlášku :)

      0 0
      • M13  

        Když jsem se teď díval na tohle video, hned jsem si vybavil „Jak zákon káže“ :))))

        0 0
    • lamabajkr  

      Já to vidím logicky tak: Je to odpovědnost každého, sám za sebe. Pokud jezdíš po silnici, za snížené viditelnosti apod. a chceš se nechat přejet, nevoz nic. Většina řidičů jsou necyklisti a neodpustí ti nic. Když jezdíš jen v lese a mimo silnice, je to podle mě zbytečné. Vyňal bych to ze zákona, po vzoru toho, co navrhují u pásů v autě: Nepoutej se, když nechceš, je to tvoje zdraví a život. Ale v tom případě nedostaneš vyplacené pojistné plnění, v případě, že jsi pojištěný a ani bys neměl dostat nemocenskou. Rozhodl jsi se sám za sebe…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.