• pos3k

    Ahoj bajkeri(ky).Mam problem a uz nevim kde je zakopan pes a tak spoleham na Vas.Kdyz mam nejtezsi prevod (velka-nejmensi) tak se mi nekdy pri poradnem slapnuti protoci kliky (hlavne kdyz predjizdim po nabrezi Vltavy oplechovane obudy)ni, stred jsem dotahoval dneska rano (spis to byl jen pokus nehnul jsem s tim, bylo to utazene).Jestli to dela kazeta? Jedna se o novou kazetu Sram 5.0 (8), retez je jetej cca 800km (LX), prevodniky jsou XT 03.budu rad za Vase nazory.Dik.Zdar baj­k.

    0 0
    • rasto  

      no tak to je zavazny problem. doufam, ze nemas strzene zavity :-( doporucuji odmontovat a podivat se dovnitr. lozisko (stred) by sam o sobe prokluzovat nemel…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Mas v riti praporky v orechu. (treba bude stacit jen vycistit) Nebo zuby na kazete, ale to by preskakovalo a ne protacelo.

      0 0
    • Smazaný účet  

      A strženej vořech v nábě zadní by to nemoh bejt? Kdysi se mi todle stávalo u shitovýho 6 kola, byl tam rozemletej ten mechanismus…

      0 0
    • Daf  

      V prvni rade bych vymenil retez po 800km muze uz byt klidne vytahanej a nova kazeta ho nepobere. Muze to ale klidne skakat kvuli prevodnikum. To je ale pri zaberu docela o hubu, protoze to preskakuje o hodne zubu a sem tam spadne retez.

      0 0
    • pos3k  

      Tak cele zadni kolo je nove.Novy naboj XT 04 a nova kazeta sram.Stred a kliky (obe xt) jsou rok jety, vse na novem ramu Duratec career.

      0 0
      • Mamut  

        Moze to byt prave preto, ze je to nove prilis vela vazeliny v orechu. Ono sa to casom vyjazdi, pokial to dovtedy neznicis. Neviem co myslis „pretoci“. Ak by to bola retaz, tak striela. Pokial je to orech tak to hod co najskor do servisu (alebo sam) a vycisti vnutrajsok orechu.

        0 0
        • pos3k  

          Pretoceni=slapes a slapes na tezke prevody a jedes s vetrem o zavod a pri jednom z mnoha poradnem slapnuti v zaberu zjistis ze si udelal velice snadno jednu (mozna i dve) otacku pri tom slapani.Je to pocit jako kdyz jedes na rychle a mas nahozen lehci prevod, kterym nezaberes.

          btw: retez ma jeste nekolik kilometru pred sebou, tj. neni vytahanej.

          0 0
          • McBlacky  

            tak jestli to protočíš o jednu až dvě otáčky, tak to bude ořech… když bereš do kopce hodně silou na jiný převody, tak se to nestává? To by bylo dost divný???

            0 0
            • ddd - andy  

              To sem chtel taky napsat, ze je divny ze to dela jen na nejmensim opastorku…

              0 0
            • pos3k  

              No kopce jsem tady jeste v Pze moc nepoveril, jen od Vltavy z podoli do Kunratickeho lesa, neco v lese, Jeleni prikop, Hauspalku a tam jsem vetsinou tocil na prostredni placku a neprotacelo to, snazim se to uz neslapat na tezke prevody. orech se tvari byt mym oriskem.Jinak je jeste mozne ze to prehazka zpusobuje, nejak to tam nehazi jak bych chtel, ale to az u lehcich prevodu.Bohuzel jsem si nevsil jestli se mi to nahodou prehodi na lehci a pak to ta zase spadne. v te rychlosti a mezi tema autama koukat co to tam je vzadu nahozeny je takova mala sebevrazda, resp. by vyrobci shimana i duratecu mohli garantovat dozivotni zaruku.

              0 0
          • Daf  

            Opravdu to vypada na orech. Posledni co me napada nemas jen spatne sestelovanou prehazku? Treba ti nabiha retez na vetsi pastorek.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Sázim na ořech.

            0 0
    • Lahváč  

      Mě to dělalo v podstatě už od začátku, když jsem koupil svojí silničku. Vždy když jsem prudce šlápnul do kopce na nejtěžší převod (nebo skoro nejtěžší), tak se mi to protočilo/přeskočil řetěz nebo cojávimcotoudělalo, ale vždy jen o kousek, takže kromě leknutí nic závažnýho. Od někoho jsem se dozvěděl, že je blbost rvát to na těžkej převod do kopce natož to do něj rozjíždět, takže se mi to již nestává.

      0 0
      • ddd - andy  

        No tak to teda byla rada nad zlato – chudaci spurteri… :-))

        0 0
      • McBlacky  

        pan Někdo je výborný teoretik :-) to jsi měl jít reklamovat, střílet by to jako nový nemělo, pochybuju, že bys měl takovou sílu, že byš šel přes zuby, to by jsi spíš trnul řetěz

        0 0
        • Lahváč  

          No, kolo je ještě v záruce, tak to přes léto otestuju a po prázdninách se uvidí, případně bych to mohl reklamovat. Tak mě napadá, když už jsme u toho, jestli je chroupání v hlavě důvodem k reklamaci? Při jízdě nic nepoznám, musim vidlí pořádně zatočit, pak se v tom ozývají podivné chroupavé zvuky, jako kdyby v tom byl nějakej bordel… Vidle se i přes ten zvuk otáčí naprosto volně a plynule.

          0 0
          • ddd - andy  

            Nemusi to byt nutne v hlave – muzou to delat treba bovdeny… Ale pokud ses si jestej ze je to v hlave chtelo by to vycistit – a to co nejdriv!

            0 0
            • Lahváč  

              ok. teď bych jen rád věděl, jaký klíče k rozmontování toho hlavovýho složení potřebuju. mám aheadset představec. děkuji za radu.

              0 0
              • blue  

                staci ti jeden inbus na povoleni sroubu na predstavci

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  A pokud nemas stejnej, tak i druhej na jezka :)

                  0 0
                  • blue  

                    to fakt taky existuje? :-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Uz jsem vozil na predstavci 4,5 i 6 imbus. Jak je to se sroubama v jezkach nevim, ale tak 4 i 5 by se delat mohly.

                      0 0
                      • Daf  

                        Se ctyrkou se dela/lo hlavove slozeni od Rondu treba.

                        0 0
                  • Lahváč  

                    Jo to mě zajímá. Musím tedy rozmontovat i ježka? Já myslel, že ten když se do vidlice jednou narazí, tak se s ním již později nic nedělá a že slouží jen k uchycení toho šroubu co drží představec… Nikdy jsem to nedělal, tak prosím omluvte možná hloupý dotaz :)

                    0 0
                    • Daf  

                      Jezka nech kde je :) Jen se musi vysroubovat ten sroub s takovou tou poklickou co je na predstavci.

                      0 0
                    • Pá-dlista1  

                      a ten sroub v poklicce co prochazi jezkem vubec predstavec nedrzi.

                      0 0
                      • Lahváč  

                        no tak drží vidli, ne?

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Nedrzi. Ten tam totiz drzi maximalne tu poklicku, aby neupadla az to kolo obratis vzhuru nohama, ale tahle debata uz tu byla. Si ji klidne zkus sundat a projet se. Neboj nic neupadne :)

                          0 0
                          • Dumbo  

                            nesuhlasim: ta sruba na jezka stahuje hlavove zlozenie do kopy ked to povolis moze sa objavit mensi vakel najprv sa dotahuje jezko tym to stiahnes na max. aby nemalo volu smerom dopredu a dozadu potom az zatiahnes tie sruby na predstavci ja osobne by som bez tej sruby nejazdil :-)

                            0 0
                            • aku  

                              Ja jezdim bez jezka a nestezuju si. Schvalne zkus povolit predstavec. A vubec tohle uz tady jednou bylo ;)

                              0 0
                        • blue  

                          srobem v poklicce se jenom vymezuje vule hlavovyho slozeni, nez utahnes ty bocni srouby na predstavci – ty teprve drzej vidli, kdyz je utahnes, muzes klidne poklicku se sroubem vyhodit a nic se nestane

                          0 0
              • ddd - andy  

                Jeste drobnost, pokud jsi to jeste nedelal – az sundas predstasvec, je mozny ze vidle bude porad drzet v hlavovce.. Taxe neboj do krku vidlice zezhora trochu (nebo i vic) tuknout, aby vidle vypadla.. (doufam ze je ale jasny ze v ty chvili musis mit predni kolo ve ve zduchu:-)

                0 0
                • Lahváč  

                  A co kuličky, musim to dělat nad lavorem, aby se mi nezakutálely?

                  0 0
                  • Daf  

                    :)) Neboj bud tam budou venecky nebo zapouzdrena loziska. Byva tam rozpetny krouzek ktery obcas nechce povolit ale kdyz do sloupku klepnes tak vetsinou povoli. Nebo se da pouzit sroubovak na jeho vytlaceni. Nic na tom neni jen si zapamatuj jak to tam vsecno bylo poskladane abys tam nedal treba loziska nebo tesneni obracene.

                    0 0
                    • Lahváč  

                      Diky všem za rady, a promiňte že ještě votravuju :)) Co všechno se musí promazat? Stačí jen dráhy pro kulky, nebo i krk vidlice či rámová hlavová trubka?

                      0 0
                      • Daf  

                        Nevim co mas za hlavovy slozeni ale jestli ta budou venecky s kulickama tak jen drahy. Jestli tam budou jen zasazeny loziska tak je napatlej zvenku vazelinou aby tam nesly kov na kov. Uz jsem se setkal s tim ze praskaly misky hlavoveho slozeni, ale do vyrazeni misek uz se radeji nepoustej. Klidne ti jeste muzou vrzat riditka v predstavci, nebo predstavec na sloupku vidlice. Tyto mista staci vycistit a klidne treba mista kontaktu jen lehce maznot vazelinou.

                        0 0
                        • Lahváč  

                          Složení nemám integrovaný a představec to asi nebude, protože to vrzání se objevuje i při lehkym otáčení.

                          0 0
                          • Daf  

                            A nebudou to nakonec ty koncovky bowdenu.

                            0 0
                            • Lahváč  

                              No nevim. Zkoušel jsem zakvedlat i s bowdenama a některý taky vržou, ale trochu jinak než to vrzání který řešíme.

                              0 0
                  • ddd - andy  

                    Nikoliv!!! Jednine nad kusem latky 1×1m, bile barvy abys ty kulicky nasel.. :-))

                    0 0
            • Lahváč  

              Tak jsem to rozebral a na hlavový trubce zůstala z každý strany jedna černá korunka. Kuličky nikde. Dají se ty korunky sundat?

              0 0
              • Lahváč  

                Jo a celej krk vidlice je zrezlej. Co s tím?

                0 0
                • Daf  

                  Co mas za hlavovy slozeni?

                  0 0
                  • Lahváč  

                    co chceš vědět? značku?

                    0 0
                    • Daf  

                      Znacku a typ.

                      0 0
                      • Lahváč  

                        je tam napsáno Acor a je to klasický neintegrovaný

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          To sem si myslel. To je aspon podle mych zkusenosti nerozebiratelne. Tzv. cartridgeove. Ja s nim problem zatim nemam, ale za 230Kc se vyplati vyhodit a koupit nove, nez kupovat treba loziska do loziskoveho :)

                          0 0
                          • Lahváč  

                            Takže ten tenkej kroužek vyndat nepujde? A jak se vyráží ta miska? Já to dělat nebudu, když je prasklej ten rám, kupoval jsem ho totiž v celku, ale když už jsme u toho

                            0 0
                    • Lahváč  

                      Tak je to v hajzlu, rám je prasklej na hlavový trubce pod spodní rámovou trubkou :(( Jdu to reklamovat :(((

                      0 0
                      • Daf  

                        No aspon ze jsi na to prisel takhle. Hodne stesti.

                        0 0
                        • Lahváč  

                          ještě dotaz pro příště: Daj se ty pohyblivý věnečky vyndat a jak? Díky všem za spolupráci.

                          0 0
                      • Lahváč  

                        Je možný, že se tam tou prasklinou dostala voda a celý to zrezlo. Vrže totiž jen ten spodní věneček.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Vyndat se zrovna nedaji, ale kup si novy a tu spodni misku vymen. Jsou obe stejny a jeste ti jedna zustane v zaloze.

                          0 0
                        • Daf  

                          To asi ne. Mozna ze tam mas prachovku, v ktere je trochu bordel a tak to chroupe u spodni misky je to pravdepodobne. Jestli jses jeste nedostal k lozisku tak ta prachovka musi jit nejak vydloubnout.

                          0 0
                          • Lahváč  

                            dobrý ale jak to mám vyndat? prostě ten věneček se točí, ale jinak tam drží a nechce ven. nebo mám sundat celou tu spodní korunku nebo jak se to jmenuje? Ta tam ale taky drží jak přibitá

                            0 0
                          • Lahváč  

                            Uz vim proč to nejde vyndat :)) Je tam takovej tenkej asi kovovej kroužek, bohužel je tam hrozně napresovanej, takže mezi něj a ten věneček nejde strčit šroubovák…

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Ja si to ted presne nevybavuju, ale jestli to chces mermomoci rozdelat, tak by tam melo byt neco jako segrovka. Tady je v podobe dratu. Do mezery zkus strcit sroubovak a vypacit ho smerem do stredu. Kdyz se ti to povede, melo by se to na tebe samo vysypat.

                              0 0
                              • Lahváč  

                                už jsem se na to vykašlal a zejtra du reklamovat, nevíš jak dlouho to potrvá u Šírera? Mohli by mi to kolo rovnou vyměnit, když je tam viditelná prasklina?

                                0 0
                      • Dumbo  

                        ked si pamatema tak si pisal ze je ten bike v zaruke tak to reklamovat pojde

                        0 0
                        • Lahváč  

                          Jo je v záruce, ale já se těšil na prázdninový ježdění a teď tohle… Ještě je naděje, že mi to kolo vyměněj. Jaký máte zkušenosti se Šírerem?

                          0 0
              • Lahváč  

                V těch korunkách se točej takový jakoby věnečky, ale nedaří se mi je vyndat, a jsou původcem toho chroupání

                0 0
          • pos3k  

            tak tento problem mam tez kupodivu.zde jsem ale nasel cim to je hned.Kdyz mi staveli bajka, tak mi pretahly hlavove slozeni a loziska jsou v pytli.Vrze to jak sv*na jen kdyz zatocis riditkama v klidu.Reklamacku na to asi neuhadam :-( jinak dal pises ze je to prasklym ramem, ja to radeji taky zrentgenoval ocima a nastesti nic)

            0 0
            • Lahváč  

              Nevim, jestli je to zrovna tím prasklým rámem, psal jsem, že vrže to dolní ložisko a že to možná bude tou prasklinou – natekla do ní voda, ale to mi myslim někdo vyvrátil. Každopádně když jsem tim ložiskem zatočil, lezlo z něho bordelu jak sviňa. Dál jsem to už neštudoval, zejtra jedu reklamovat kvůli tomu rámu…

              0 0
    • Pekáček  

      Mě se to stalo v Čes. Lípě, od 4. kiláku, vždy když jsem chtěl po jízdě bez šlapání (zatáčky apod.) zabrat, několikrát se mi naprázdno protočily kliky. Jenže já blb se na to nevykašlal a v půlce 2. okruhu, cca na 45.km závodu, už jsem šlapal jen na prázdno.

      0 0
      • pos3k  

        A pricina?

        0 0
        • Pekáček  

          Tři roky starej ořech prostě dosloužil. Promazával jsem ho olejem, ale nechytl se a při pokusu ho rozdělat jsem ho u závitu naštípl.

          0 0
    • pos3k  

      Tak objevilo se to i dnes a to presne kdyz jsem si skocil z chodniku na solnici pres obrubnik a po dopadu kdyz jsem zabral, tak se to protocilo (i stakovym vosklivym pazvukem,rekl bych, ze stredu).Help me.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.