• Gatier

    Sa chcem opytat,ci je mozne dosiahnut vacsej vzdialenosti dosticiek od kotuca. Pretoze po nahodeni noveho to skrta jedna radost a paka zacina brzdit hned na zaciatku chodu. Je to dane od vyroby?

    0 0
    • Meesha  

      Zkus zatlacit ty prasatka do stran.

      0 0
    • Man  

      na mojich Hope Mini sa to nastavuje takou malinkou skrutkou na imbus na brzdovej packe.

      0 0
      • giant  

        mám MPH3 myslíš,že to bude podobný způsob ja k u tebe ,taky na páce???myslel jsem že tam je pouze pro vymezení vzdálenosti páky od řidítek.Jakou s tím máš zkušenost?

        0 0
        • Vilém  

          Myslel jsem ze brzdy na Giantu maj uzavrenej system, kde se da takovym vroubkovanym koleckem nastavit vzdalenost desek.Teda aspon ty co jsem videl takhle fungovaly.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          No panove, ale to je uzavreny system. (Holinky nebo hodinky oboje se natahuje :))

          0 0
        • Charles  

          na MPH3 se vzdalenost packy od riditek steluje imbusem pod pakou(v miste uchyceni pistku k pace) – aspon myslim. na vzdalenost desticek od kotouce je to velky vroubkovany kolecko na „expanzce“ – ale to preci vis

          0 0
          • Zdyn  

            Na MPHckach ta nadobka se stelovacim koleckem nejni expanzka.Tyhle brzdy ji nemaj.Je to uzavrenej system a proto pri zahrati kapaliny tvrdne krok (kapalina zvetsi objem a desticky se pak priblizi ke kotouci,aniz by se hnulo s pakou).

            0 0
    • jeniik  

      Zapomel jsi dodat, jake mas brzdy, takhle ti nikdo nemuze poradne poradit.

      0 0
      • Gatier  

        To je jedno. Ale ak chces tak Hayes… Tym malym sroubom sa nastavuje na vecsine brzd len vzdialenost paky od riaditok.

        0 0
        • Man  

          eviem, ci len vzdialenost paky od riaditok, ale dal som bike minuly tyzden na garancku a jedna z veci, co som potreboval doladit boli brzdy na tvrdsie. chlapik mi to nastavil a potom povedal, ze ak to chcem urobit sam, tak su tam na packach tier male skrutky, ktorymi sa to robi. inak, kym som kupil Hope, tak sa mi pacili aj Avid Juicy 7 prave kvoli nastavovaniu tym cervenym koleckom na packach.

          0 0
          • vlk  

            některé hope jsou také nastavitelné.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ale zatim jen ty s uzavrenym systemem.

              0 0
              • vlk  

                Chci se ještě teda zeptat.jaké jsou nevýhody/výhody uzavřeného prtoti otevřenému systému.Otevřený znamená to že tam je ta axpanzka.Tedy stejně jak na motorkách ne?Jak funguje teda uzavřený.Prosím o radu s uzavřeným jsem se ještě nesetkal.Díky

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Rafkovy hydrauliky jsi videl? Prehrivajici se kapalina nema kam expandovat a tlaci na pistky.

                  0 0
                  • vlk  

                    Jo ráfkový jsem viděl.takže uzavřený systém prostě nemá expanzku a když to hodně přehřeji,tak se můžou kousnout?Jeto tak?Tak takové brzdy bych asi nechtěl.

                    0 0
                    • Zdyn  

                      No ono to nejni zas az tak zly.Rafkovy hydrauliky prehrivanim az tak moc netrpi (mam HS 33 a Wendler) a navic u uzavrenych systemu mas vetsinou prave nejake stelovatko kroku (MPH,Hope),takze kdyz ti zacne tvrdnout,tak si ji proste povolis a nebo kdyz vis,ze pojedes dlouuuhej sjezd,tak si ji povolis predem.

                      0 0
                • PePu  

                  O uzavrenem systemu jsem neco malo napsal zde: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

                  0 0
          • Pá-dlista1  

            Tim ti maximalne poladil paku bliz/dal od riditek.

            0 0
    • mAk  

      Když už ste to nakousli. Odvzdušňoval sem HAYES HFX9 a prostě jak sem roztáhnul pístky odzvdušnil a zavřel systém a začal brzdit (pumpovat), tak mi jeden pístek vylezl o dost víc než ten druhej. Nevim teda esli to nemám rozebrat a celý radši čeknout, nebo je na to nějakej fígl, jako zkusit podržet jen tu jednu stranu co vylejzá víc, aby se ta druhá rozhejbala?! (což budu zkoušet asi dneska) A ještě sem zjistil že mám malej únik kapaliny na páce u odvzdušňovací dírky a nevim esli je to po odzvzdušnění normální a přestane to nebo jestli to netěsní. Díkes

      0 0
      • Gatier  

        Tak nic???

        0 0
        • Gatier  

          Tak to vyzera, ze je to urcene od vyroby. Problem je v tom, ze niektore brzdy maju zadnu tvrdsiu ako prednu, coz ja by som radsej opacne. No jedna z dalsich pricin, preco nechcem kotuce…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.