• lempl

    lidi tak sem byl na projizdce s McBlackym, fousacem, cabbagea ottakem ujeli jse asi 80?km a praskkl mi opet muj neoblibeny ram (kolo) suveren sport tak po tom co mi odesli 2 tlumice, orech , spatne nandanej tlumic a opet ram sem nasranej..... a to sem na tom nedelal picoviny… ta nova stavba co mi praskla nini praskla presne tam co minule(zadni kyvka na pravy noze(u 3 talire ve svaru) tenhle kus ramu nevydrzel asi ani mesic( asi 500km:( ) co s tim??

    0 0
    • enjoy  

      a to prasklo ve svaru?to vypovida o kvalite vyroby.

      0 0
    • jecnak  

      No co, reklamovat. Pokud jsi koupil po novelizaci OZ, tak mas pravo na vraceni veci. Skutecnost je ovsem takova, ze prodejce se tomu snazi zubynehty vyhnout, takze preju peny nervi.

      Doporuju zavolat na COi a poptat se na co mas pravo a pripadne pokud prodejce nedodzi sve povinosti tak COI informovat.

      0 0
      • lempl  

        no jasny kolo mam rok a co je to COI diky jinak to kolo me sere:/

        0 0
        • enjoy  

          ceska obchodni inspekce

          0 0
          • lempl  

            dick :-) hm a myslite ze to helpne? asi ne, ne?

            0 0
            • McBlacky  

              no minimálně tím můžeš pohrozit prodejci… nějaký info ti tam daj…

              0 0
              • jecnak  

                Hrozit nedoporucuju – akorat se ti ten obchodnik vysmeje. Spis jsem myslel, ze je mas kontaktovat a zjistit si co vlastne muzes a na co mas pravo – prijde mi, ze si nejses moc jistej.

                Oni ti to sami na COI reknou, ze muzou zasahnout az kdyz obchodnik porusi obcansky zakonik (OZ) – ve vztahu k tobe. Pokud to udela, tak mu napari pokutu. Jenze to neresi vyrizeni reklamace – pokud tu reklamaci odmitne, tak si musis sehnat soudniho znalce, ktery napise nejaky papir (samozrejme ne zadarmo :-) a s tim pak muzes zkusit vyrukovat na toho prodejce. Pokud ani to nepomuze, tak jedine soud …

                Ale tohle je zatim predcasny – nejdriv to zkus reklamovat – jelikoz je to neodstaranitelna (?? :-) vada, tak mas pravo na vraceni penez – pokud jsi toho bajka kupoval po novelizaci obcanskeho zakoniku, respektive pokud byl bajk vyroben po teto aktualizaci. Pokud nebyl a koupil jsi ho po aktualizaci a nebyl u toho papir, ze byl vyroben pred aktualizaci, tak je to jako by po aktualizaci vyroben byl :-D

                0 0
                • McBlacky  

                  to jsi asi myslel Lemplovi co :-) můj děda koupil mobil, nechtěli mu ho vyreklamovat, tak šel na ČOI, dostal nějaký info a prodejce mu to nakonec rád vyreklamoval. Má to ovšem několik detailů. Bylo to v Padrubicích, děda je prudič a rypna a mobil byl určen pro polský trh… ale jinak dobrý ne :-)

                  0 0
        • Radek Broz  

          Ty jsi ale lempl:o) Jsi linej psat uz i interpunkci.

          0 0
          • sharkcom  

            Kup si Mongoose Wing Elite. Stejný typ kola za stejný peníze v jiný kvalitě.. Tedy až ti za ten krám vrátí prachy. Po 3 reklamacích u stejnýho výrobku na to máš nárok. Myslím.

            0 0
    • jihra  

      Několik rad z praxe. 1/ Pokud je vada neopravitelná, tak má zákazník nárok buď na nové zboží nebo vrácení peněz – může si vybrat. 2/ Setkal jsem se s tvrzením prodejce, že jsem věc používal nesprávným způsobem a že z toho důvodu je reklamace neoprávněná. Zákon ale říká, že v prvním půlroce záruční doby musí PRODEJCE!!! prokázat zákazníkovi, že používal věc nesprávným způsobem a ne aby zákazník dokazoval prodejci, že používal věc správným způsobem. 3/ Všem doporučuji uzavření pojištění právní ochrany rodiny u D.A.S. pojiš?ovny právní ochrany. Stojí to 1200 Kč ročně a máte „zdarma“ právní poradu a právníky v celé Evropě (lépe řečeno vám pojiš?ovna hradí 250.000 Kč na každý spor). Takže co bych prodejce nezažaloval. D.A.S. pojiš?ovna mi už zachránila dost peněz – jen letos asi 15.000 Kč. 4/ S dotazem na ČOI člověk nic nezkazí. Pravdou je, že ČOI zasáhne jen v případě, že vám prodejce třeba nechce vzít reklamaci, dělá problémy s vyplacením peněz (nutí mi nové zboží) atd. Ovšem když mi prodejce reklamaci zamítne, tak to už je pouze problém můj a právníku (D.A.S. pojiš?ovny).

      0 0
      • lempl  

        hele kde se da sehnat tto D.A.S????, dik

        0 0
      • lempl  

        hele kdyz jim tam dam ten bike na vraceni prachu musi bejt v orig stavu? mam jinou zadni brzdu(quad) ? diky

        0 0
        • aku  

          :-)))) to je konec. Ze ja to vubec ctu

          0 0
        • enjoy  

          a nezapomen na original retez:-)

          0 0
          • cabbage  

            rad si tu už dostal dost,tak co dybys udělal praktický pokus a přestal teoretizovat o tom jestli dostanes nebo nedostanes prachy zpět? nebo jenom delas antireklamu autoru? to ti taky nevijde, protože většina lidi co je kupuje necte BF.

            0 0
    • smirek  

      Jinak je jeste nejake Sdruzeni na ochranu spotrebitele /lze v pohode najit na netu/, kde ti taky fundovane poradi. Ze jsi na tom jezdil,co? Tak se nediv…:-)).

      0 0
    • Meesha  

      Ty mas docela pech! Uz to nekam zahod…

      0 0
      • cabbage  

        lemple, zkus urychlit opravu/reklamaci kola – vyjizdky na silnici sou na *****

        0 0
        • lempl  

          me docela bavej a nevadej mi stejne budu trenovat na silnicce! a hold budu jezdit sam! jinak ja to neurychlim pac tatik neni v Praglu a ja nejsem zpusobilej k jednani(neni mi 18!) takze me vyyfuckujou… jinak kdyz mas takovech chytrech rad(sii jako myslis ze ja sem celej stastnej ze nemuzu do terenu?) tak si vyrid zarucak a vyreklamuj tlumic… jinak ja budu mit kolo a ty ne…(tobe to asi nevezmou pac ti asi uchazi okolo tesneni se = opotrebeni= zadny narok na tlumic…:/

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.