• JirkA

    Cau,menim manzelce ram na trekingovem kole a nevim, jestli ji tam dat odpruzenou vidlici nebo pevnou. Jezdi jenom silnice, pripadne lehky teren (polnacky,nez­pevnene cesty atd.). Doporucili byste nejakou vidlu? Jedina podminka je, ze by nemela byt moc tezka-no a pak cena… Co rikate na ty suntourky v cene 1000–2000? Neuvadeji tam vahu, nevazil to nekdo? Pripadne, nemate nekdo neco takoveho na prodej? Diky JirkA

    0 0
    • zirecek  

      Vidle na treka jsou pekelne tezke a Suntour za 2k? Si odvazim rict, ze bude mit hodne pres 2kg. Nech pevnou, radeji dej na predek lepsi plast… .

      Treba Rock Shox Metro udavaji 1.96kg – takze taky pres 2kg.

      0 0
    • sorak  

      cau, nedavnou jsem kupoval treka a mam tam Suntour CR-920 (samotna tahle vidle stoji myslim 1900,–) a nejsem s ni moc spokojenej… uz jsem se dival, za co by se dala vymenit – dobry ohlasy jsou na Suntour NRX7500 LO nebo Manito Luxe Super, u obou je ale cena jen neco malo pod 3 tisice ta Manitou ma vahu 1,5kg, coz je myslim dost dobry, u Suntourky nevim, tam to bude asi tak 2kg…

      0 0
      • zirecek  

        Hm, by mě zajímalo kolik má ta Manitou v reálu…

        0 0
      • JirkA  

        Jo, na tu Manitou jsem se taky dival, cena je trochu vyssi, ale zase nez mit za 2 litry vidlici nefunkcni, to uz radeji pevnou, o 1,5 kg lehci. O te Manitou nevis nic?

        0 0
        • muff  

          Zdvih 60 mm – je tvrdší,vážím 72 a moc to sní nehoupe, pár hodin než se rozchodila.Váhu nevím – vyndavat jí /zatím/ nebudu. Celkem ale po 600 km spokojenost

          0 0
    • Pecuchet  

      Já mám na svém Authoru Zenith vidlici RST TR II – T4 a jsem s ní spokojený. Nevím jestli se dá v ČR koupit samostatně, stála by asi kolem 3000 Kč. Zajimavý přehled trekingových vidlic od RST jsem našel tady: http://www.profirad.de/index.html?…

      0 0
      • Gatier  

        Na treking odpruzenu… Najlepsie su fully treking.Priprava na horsie casy na nasich cestach. Zbytocna vaha navyse a funkcia nulova.

        0 0
    • JirkA  

      Takze fakt radeji pevna…?

      0 0
      • zirecek  

        V ceně do 2k, bych raději volil pevnou. Záleží ale hlavně, co jezdíte za cesty/terén. Jestli by užila i levnějši, hlavně aby trochu pružila.

        0 0
        • Volf  

          Nevím, nevím co mu to tady všichni radí. I blbej odpruženej představec má výrazný vliv na komfort jízdy. Názor, že raději pevnou vidlici trochu zavání tmářstvím. Pokud jse o váhu, řešil bych to elastomerovou vidlicí třeba nějaký RST, protože to jak píše, že bude jezdit, tak na to to určitě stačí. Pevná vidlice je dobrá akorát na silnici nebo pro absolutního XC chrta zaměřenýho na maximální výkon, bez nároku na pohodlí.

          0 0
    • tit  

      Pozri sem www.pazzaz.com/…ro_forks.htm konkretne model PZ-F201, to by mohlo byt tiez riesenie, ale neviem co to stoji.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        a hlavne jak to sehnat. Ale jinak souhlasim, ze takova sjezdova dvoukorunka s dvouma desitkama centimetru zdvihu tlumene olejem, vyresi problem s pohodlim na trekingu :))

        0 0
        • tit  

          Aha…srandicky?! To ci karbonova vidla nieco pomoze na trekingu uz musi povedat niekto, kto nieco take jazdil. Nejaky „ziletkar“ by k tomu mohol nieco povedat, napriklad.

          0 0
    • panaczek  

      ve meste (olomouc – i do mesta se hodi na ty kocicaky slusnej zdvih) vzdycky koukam na treckingy, jestli se ty vidle hejbou…nehejbou

      0 0
      • Gatier  

        NA TREKING NETREBA ODPRUZENU VIDLU! Su tam koli tomu sirsie plaste. A kto na tom jazdi po korenoch a kameniste zjazdy, je blazon…

        0 0
        • zirecek  

          Máš recht, během jedné sezóny jsem si na jaře kúpil crossa a začal s ním jezdit a skončilo to terénem na MTB, kde cross není vůbec vhodný, takže o prázdninách jsem crossa prodal a kúpil bajka.

          0 0
        • kovar  

          neni pravda

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.