• santi

    Poraďte – v záběru při šlapání pořád slyším vrzání, nevím jestli to jde od sedla nebo od klik – asi bych tipoval ty kliky. Měl někdo stejný problém?

    0 0
    • BB  

      mockrat, jednou to byla špína v závitu středového složení, jednou špína mezi převodníky, mockrát vrzala sedlovka.

      0 0
    • Mamutt  

      Namazat řetěz ;)

      0 0
    • Mamutt  

      Jasně. Musíš to zkoušet. Dotáhnout kliky, převodníky, sedlovka může vrzat, protože je nedotažená i přetažená, někdy to prostě záhadně přetane samo

      0 0
    • Maara  

      Jóóó, to může bejt cokoliv- sedlo, zámek sedla, sedlovka, kliky, převodníky, pedály, osa, prasklej rám. Taky jsem to nedávno řešil a nutno říct, že dost dlouho. Zkus to postupně eliminovat:

      • jeď v sedle a pak ze sedla, když to přestane, je to někde okolo sedla, sedlovky apod.
      • šlapej vždycky jenom jednou nohou – klika
      • zkoušej všechny převodníky, jestli to vrže jenom na jednom nebo na všech
      • každopádně nejlíp uděláš když rozebereš převodníky, sundáš kliky a všechno pořádně vyčistíš, taky zkus jestli nemá osa vůli, to samý u pedálů

      Já rozebral všechno dvakrát a ve finále zjistil, že to dělá návarek co je mezi hlavovou a spodní rámovou trubkou (rám Gary Fisher), není totiž navařenej kolem dokola, zespoda se tam dostal bordel a vrzalo to. Po vystříkání WDčkem to přestalo.

      0 0
      • sharkcom  

        tak to je hukot, s tím návarkem!!! To by mě nenapadlo. Jinak to můžou být ohlé osičky v pedálech. Zkuz třeba půjčit jiné a zkusit. Bráchovy to taky dělalo, vyměnil ložiska v pedálech, nic. Koupil střed, nic. Pak to zjistil, měl si dát pěstí že koupil zbytečosti

        0 0
    • Pekáček  

      Mě to začal dělat Duratec po přestříkání. Protože jsem ho pak přestrojoval, postupně jsem:

      • vyčistil sedlovku a namazal
      • vyčistil zámek sedlovky
      • vyměnil osu, kliky, pedály, řetěz, kazetu, ořech
      • vyměnil sedlo
      • sundal antisuk
      • sundal košík

      A víte co to bylo? Hák na šaltr! Namazal jsem styčný plochy a je ticho.

      0 0
    • santi  

      To je mazec – to abych rozdělal kolo komplet – poraďte jak rozdělat ten střed – mám, že to jde od středu

      0 0
      • Pekáček  

        Asi bys to měl raději nechat nějakýmu servisu. Musíš stáhnout kliky a pak spec. klíčem vyšroubovat levou misku a z pravý strany celou osu. Meješ kolo wapkou? Když sundáš řetěz a točíš klikama, co slyšíš?

        0 0
        • santi  

          Je to nový kolo 300 km (LX), wapkou nemyju. Bez řetězu je to ok, ten zvuk se ozývá při šlápnutí a v sedlovce to není, zkoušel jsem šlapat vestoje

          0 0
          • Maara  

            Jestli je to nový kolo, budou asi povolený kliky, nebo převodníky

            0 0
          • Pekáček  

            To by mohla být osa – „nasucho“ našroubovaná. Nebo oktalink. Na vrzání spoje kde se čtyřpacka lisuje do kliky je asi brzo.

            0 0
    • vorvan  

      Jaky mas pedaly a hlavne boty? Mne osobne obcas vrze podrazka na tretach Specialized MTN sport. Nejhorsi je, ze vrze absolutne nahodne na podmikach tzn., ze na vrzani nema vliv jestli jsou tretry spinave nebo ciste, namazane kufry atd. Rada ? Spunty do usi nebo si zvyknout.

      0 0
      • enjoy  

        tobe taky?:-).ale me teda jenom na pedalech author 03.na novych M540 uz mam klid.

        0 0
      • BB  

        boty Specialized jsem kvuli vrzani vzdal a nevozim je

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.