• Schumi

    Zdar bikeři.Mím měsíc RS PILOT XC.Poraďte mi prosím s údržbou. Dá se to doma rozebrat? Údajně tam je podložka, která při otočení změní zdvih 80/100. A co tlumicí olej, při rozebrání nevyteče ? Jakým olejem mazat vnitřní nohy, které se zasouvají do vidle.Dík

    0 0
    • Schumi  

      To opravdu nikdo nemáte tuto vidli nebo se již o tom nechcete bavit ?

      0 0
    • Mamut  

      Nevlastnim, nejazdim, ale staram sa o jedneho minulorocne Pilota. Je to shit. Strasne zly chod, strasne drhne. Nohy som mazal kvalitnou teflonovou vazelinou, olejom, ktory mam vo vlastnej vidlici (Denikol) aj do lavej nohy (bez oleja) som nalial trocha oleja. Nic nepomohlo. Lepsie chodi so zaprasenymi nohami ako cista.

      Mam vidlicu, z kt. Pilot konstrukcne vychadza. Je uplne jednoducha. Nemas sa coho bat. V kazdej nohe do 10 kusov. To poskladas bez problemov.

      0 0
    • Mamut  

      Olej vytecie bud po prevrateni biku alebo po odsrubovanie spodnych srubiek. Tak ho najprv vypust do niecoho. Najlepsie oddelene obe nohy (neviem ci je v lavej olej). A potom sa uz nema co stat.

      0 0
      • pali  

        Tiež mám rozobera? pilota xc, čo za olej tam na prípadnu výmenu da? ? Do mojej rs judy sl ´01 dávam hydraul.olej.

        0 0
    • Mamutt  

      http://www.sram24.com/…PilotSPC.pdf

      Máš to i s obrázky

      BTW Mamutt ji tu chválil tak dlouho, až si radši koupil Duka…

      0 0
    • pegas  

      s tim zdvihem si nejsem tak jistej..ptal sem se vsude..nekde maji na manualu zdvih 80/100 a nekde jen 80…a myslim si,ze to jde jen na 80..

      0 0
      • Mamutt  

        Můj loňský prohodit jde. Nedělal bych to, dostává zabrat i na 80.

        0 0
        • ROpa  

          pozri si ten manual je to tam namalovane… ja som moju otvoril lebo svina chodila od novoty 50mm co sa mi zdalo kua malo. Tak som to otvoril a zistil ze je to brutalne jednoducha vec ale preco chodi len 50mm na to som neprisiel. Dal som to na 100mm a vymenil olej a chodi to ako vino… mam 70kg a spokojnost.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.