• Jelikos je obdobi slev uvazoval jsem nad vymenou rafku. Premyslim nad bezdusovkama ale namam snima zadny zkusenosti. Ocekaval bych od nich vetsi konfort. Je to opravdu znatelny rozdil?

    0 0
    • BB  

      bezdusovky vozim asi rok, takze si myslim, ze par zkusenosti mam: (1) foukaji se na 30–40 PSI, coz vyrazne zvysuje jizdni komfort a je to znat zejmena na HT (2) v pripade pneu Schwalbe, ktere mam nyni, jsem vyrazne omezil pocet defektu. Pozor, to neplati pausalne, kdyz jsem mel Hutchinson Python, tak co jizda, to defekt, vadily jim ostny, kterych je hodne tam, kde jezdim (3) na Pythonech jsem defekt nenasel bez umyvadla a navic na nem nedrzely zaplaty. Na Schwalbe plati opak, defekt se dobre hleda a zaplaty drzi (4) doporucuji UST rafek od Mavicu, protoze se mnohem lepe na nej nasazuji plaste, protoze na rozdil od jinych systemu ma uprostred zlabek. Jine systemy tam maji tesnici pasku. (5) prestoze jsem zpocatku nadaval, nyni bych se jiz nevratil (6) doufam, ze je zrejme, ze spokojenost zavisi jednak na pouzitem plasti a jednak na pouzitem rafku. Neni bezdusovka jako bezdusovka. Moje draze vykoupena zkusenost zni – rafek Mavic UST, plast Schwalbe Jimmy lite

      0 0
    • Barbanek  

      Taky sem o nich uvazoval, asi na ne casem prejdu

      0 0
    • Georrge  

      bezdusovky jsou fajn, urcite bych presel.

      0 0
      • Papinak  

        kde jsi to vyhrabal nevim, ale koukej na datum

        0 0
        • Georrge  

          jj já vím :D docela jsem čuměl že už tak dávno se řešily bezdušovky, jsem ani netušil že to je tak stará záležitost… to nešlo nevytáhnout :D

          0 0
          • kubad  

            2001 jsem je měl na kole :D to se to začalo prosazovat

            ráfek Mavix 3,1 pak ho přejmenovali na 819

            od 2002 začal masivnější nástup s příchodem Crossmaxů s UST ráfkem

            0 0
            • kubad  

              TOTOK :D

              0 0
              • Evilcleaner  

                hustokrutopeklo:-D vidím že si odjakživa vozil jen samé fajnovky;)

                0 0
                  • Evilcleaner  

                    asi je jasné jaké hodnocení by to dostalo v našich bajcích:-D a odpudivý je pořád dost lichotka:-D

                    0 0
                  • JakeF  

                    Sakra, ty Cannony ale bejvaly hnusný kola :D. Přitom ten Scalpel už vypadá celkem slušně, až na ty gumy… A Scalpel už měl dvojplacku?

                    0 0
                    • kubad  

                      jo 44/29 a 11–34 kazeta, to ale Canondale hrnul už pár let dřív i na Octalink klikách Coda

                      0 0
                      • JakeF  

                        Koukám byli na ty inovace v minulosti ještě víc, než dneska… Už budu muset taky konečně nějakýho pořešit :).

                        0 0
                    • scret  

                      hnusny? tywa, v ty dobe po tomhle slintal snad kazdej a pral by si nem jen se projet, natoz ho vlastnit…

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Ale to se nevylučuje s tím, že je hnusný :). V dnešní době je takový ekvivalent třeba Mojo – taky hnusné a každý druhý ho chce.

                        0 0
                        • scret  

                          Mojo ti prijde hnusne? me to naopak prijde jak kolo budoucnosti:)

                          0 0
                          • gargamel  

                            Souhlasím s Jirim, mě taky přijde hnusný.

                            0 0
                          • JakeF  

                            To jim ten Cannon přišel tehdá taky :D… Rozdíl bych viděl spíš v tom, že byl ve svý době drahej, jak prase… Dneska je mojo lowcost karbec full.

                            0 0
                            • scret  

                              Tak ono kdyz postavis Mojo, tak to taky nebude par korun, ale je pravda, ze tehdy byly Canony drahy jak prase, to dneska jsou pomalu lowcost kola… stejne jako napriklad Spesly:)

                              0 0
                              • JakeF  

                                I dneska Mojo je za 50, Scalpel rámovka s vidlí za nějakejch 90…

                                0 0
                                • scret  

                                  Vem si ofiko ceny a zjistis ze cenove nebudes tak rozdilne – kdyz k Moju das odpovidajici vidli…

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    tak tak, a cannon má rámovky za cenu celého kola :-(

                                    0 0
              • Lister  

                Jo, tak po tomhle jsem slintal, to ještě Cannondale dělal zajímavá kola – minimálně designem.

                0 0
            • mastihuba  

              jak to bylo tenkrát s mlíkem? Dřív se jezdily jen UST gumy bez mlika? Kamoš měl Rolfy a furt mu někama utikal tlak.

              0 0
              • kubad  

                mlíko nebylo, vozili se UST pláště, vcelku to drželo.

                mlíko tuším 2005 sem dal do UST a pak i do klasických pneu

                0 0
          • Lister  

            Je vidět, že ti mlíko ještě teče po bradě :-)

            To byly ještě poctivé UST verze, pláště byly těžké, ale odolné o tmelech ještě nikdo neslyšel. Velké díky za to, že to Francouzská klika Mavic/Hutchinson tou dobou tak moc tlačila.

            0 0
            • Georrge  

              se nediv, v době kdy je kubad jezdil tak mě bylo 11 :D to jsem o nějaký bike technice neměl tušení, jezdil jsem na kole po ségře, ale moc dlouho ne, páč jsem ho zrušil při pokusu skočit skokánek co měli na hřišti skejťáci, já na sračky, kolo na sračky, na další jsem si pak musel dlouho počkat :D

              0 0
            • scret  

              to byly roky… Jedna guma 2,0 mela poctivych 800g…

              0 0
              • kubad  

                nepřeháněj vozil sem Ralphy UST a ty do 770g vlezly

                0 0
                • scret  

                  njn, to taky byly uz pokrocilejsi doby…:) a byl to tehdy snad nejlehci plast vseobecne na trhu (nepocitam ty sra..ky od maxissu), takze i UST byla „lehci“ nez treba Hutchinsony UST ne?

                  Uplne to vidim, stary CMaxy a na tom UST Hutchinson Python v MRC barvach…:)

                  0 0
                  • kubad  

                    no já měl origo na cannonu Hutchinson Mosquito 1,85"

                    ty zase tak moc těžké nebyly, ty ale letěli hned do kouta a nasadil sem Pythony 1190kč na pultě jeden fuuuuj

                    váhu už si nepamatuju

                    0 0
                    • scret  

                      jj, i ceny byly tehdy docela ulet… zas byla to novinka… a nikdy bych si jako zaprisahly odpurce bezdusi tehdy nepomyslel, ze prohlasim, ze bych se na duse uz nevratil..:)

                      0 0
                      • Lister  

                        Vždyť litr je za plnotučné UST gumy standard i teď :-(

                        A k váze – bylo to těžký, ale zase k tomu nebylo nic navíc – žádný tmel apod. Takže to proti klasice nevycházelo tak zle. Aktuálně jsou pláště sice lehčí, ale zase prakticky každý výrobce i u UST pláště asi počítám s použitím tmelu.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Tak ono dneska litr je menší litr, než v tý době :).

                          0 0
                        • scret  

                          zalezi jak kde, samozrejme ofiko ceny jsou porad asi stejny, ale diky eshopum sla cena dolu…

                          Bezne jsem kupovat UST Contiky od 700–800Kč/ks…

                          0 0
                          • Lister  

                            UST Schwalbe jsou přes litr, klidně i 1100kč.

                            0 0
                            • Georrge  

                              to i normální schwalbe gumy, když natrefíš na obchod co to prodává za doporučené ceny :)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Tj ze neprodava OEM gumy, jo?:)

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  Ani ne, třeba bike-discount UST 2,25 RaR 39 euro, krabicová retail verze.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Myslel jsem to tak, ze litr dat na schwalbe skoro vsude, kde prodavaji gumy urcene k prodeji. Ty levnejsi byvaji but nejake zakladni smesi nebo vyse zmineny OEM…

                                    Asi jsem to nenapsal uplne stastne…

                                    0 0
                                    • Georrge  

                                      no ja nwm, ale koloshop prodava taky klasicke verze, ne OEM, a ceny ma slusny…

                                      0 0
    • BB  

      docela by mě zajímalo, proč autor vlákna bloknul můj příspěvek. Nevíte, zda by se dal někde vydolovat původní obsah ? Docela by mě zajímalo, jakou havadinu jsem tam napsal.

      0 0
      • kubad  

        včera to ještě bloklé nebylo :D

        0 0
      • Rychlej turista  

        BB || || 26.11.2003 12:25:24 || || 193.179.126.xxx

        normalni rafky vs. UST (úroveň 2)

        bezdusovky vozim asi rok, takze si myslim, ze par zkusenosti mam: (1) foukaji se na 30–40 PSI, coz vyrazne zvysuje jizdni komfort a je to znat zejmena na HT (2) v pripade pneu Schwalbe, ktere mam nyni, jsem vyrazne omezil pocet defektu. Pozor, to neplati pausalne, kdyz jsem mel Hutchinson Python, tak co jizda, to defekt, vadily jim ostny, kterych je hodne tam, kde jezdim (3) na Pythonech jsem defekt nenasel bez umyvadla a navic na nem nedrzely zaplaty. Na Schwalbe plati opak, defekt se dobre hleda a zaplaty drzi (4) doporucuji UST rafek od Mavicu, protoze se mnohem lepe na nej nasazuji plaste, protoze na rozdil od jinych systemu ma uprostred zlabek. Jine systemy tam maji tesnici pasku. (5) prestoze jsem zpocatku nadaval, nyni bych se jiz nevratil (6) doufam, ze je zrejme, ze spokojenost zavisi jednak na pouzitem plasti a jednak na pouzitem rafku. Neni bezdusovka jako bezdusovka. Moje draze vykoupena zkusenost zni – rafek Mavic UST, plast Schwalbe Jimmy lite

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.