• kungpao

    Po veľmi blatovom maratóne v Strážove sme sa všetci zhodli, že biky pojdu kompletne na rozobratie, vyčistenie a namazanie. Tam som sa dozvedel, že teflon reaguje so silikonom. Takže páni, otázka pre vás : 1. Čím mám maza? Rock Shox Sid tlmič? 2. Čím mám maza? Marzocchi MXC Air ECC vidlicu? 3. Čím mám maza? Manitou SX-E vidlicu? Teflonová alebo silikonova vazelína? Teraz sa mi nejedná o vnútro, na to mám Yarrow vazelínu, ktorá ma na sebe napísané že je do všetkých typov vidlíc alebo tlmičov ale o nohy , ktoré sa zasúvajú. Dík. Kungpao

    0 0
    • biker007  

      muzu se vyjadrit akorak k bodu 2. svoji MXC tak 1× za mesic nebo kdyz zmoknu striknu silikonem (ten udajne osetri ty gumova tesneni). po osetreni silikonem chodi prvni cca 1–2cm zdvihy „masloveji“.

      0 0
    • Pazi  

      Na Marzocchi na namazanie tesneni zvonka pouzivam to, co zvnutra, t.j. ten vidlovy olej. Je minimalne mnozstvo a musi to byt urcite vhodne, ked sa pouziva z druhej strany tesnenia.

      0 0
    • Pekáček  

      Já na vidle Suntour MG-91 a XC pro E 2002 a jiný Suntoury a RST používám vazelínu LV 2 3 od Parama. Nikdo si ještě neztěžoval.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Na nepohodlny rakve si taky jeste nikdo nestezoval :)

        0 0
        • Pekáček  

          Někdo prej v rakvi i spí :o) Ale fakt, třeba nemá cenu cpát do Gammy co se zadře po každým závodě v dešti RS vazelínku. Suntoury co mám maj kovový futra, chodí jak hodinky. Nebo myslíš že je LV 23 špatná? Někdo do Suntouru leje olej…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ale nemam nic proti te vazeline. Jen mi prijde divny, ze si nikdo nestezoval na chod tech vidlic, tak hledam pricinu :)

            0 0
            • Pekáček  

              Jo ták! Na Gammu nadávaj všichni, to jo. Suntour MG91 sice kope, ale je naprosto spolehlivá, no a Suntour XC pro E 2002 (!) je snad nejlepší co dělali – regulace dole na noze co fakt funguje, výborný tlumení, citlivá, nepřidřou jí ani bahenní Sudety, za rok jí jen párkrát utřu nožky pod manžetama. Novýho Suntoura bych nechtěl! Nedávno jsem kupoval novou vidli a tak padla volba na Marcoku MX Comp ETA.

              0 0
              • RUMcajs  

                Hmm, dobrá volba. Mám ji už rok, jezdil jsem ji i v solný břečce a nezanechalo to na ní žádný stopy.

                P.S. Dřív jsem jezdil RST Gila TL a od tý doby co mám M MX Comp ETA 105mm mnohem míň padám :-)

                0 0
                • SELMIRA  

                  :o)) pro to jsou jen 2 vysvětlení:

                  1. od loňska jsi to už celkem natrénoval
                  2. všechno, co se dalo, jsi vypil už loni, takže letos už asi jezdíš víc střízlivej.
                  0 0
              • SELMIRA  

                Mluv za sebe! Já mam svoji Gammu ráda a NIKDY jsem na ni nenadávala. :o))

                0 0
        • Jarous1  

          Zdravim !

          Víš, že je ta vazelína na bázi lithia ? V hodně příspěvcích zde se píše, že do vidlic lithné vazelíny nepatří… V některém letošním čísle Cyklosportu ( Cyklonoviny, nebo jak se to jmenuje ) psali o „úpravě“ RST Gila T4 právě touhle vazelínou…

          By mně teda zajímalo, co to s tou vidlí za nějaký čas udělá… A vůbec, proč se tam tyhle vazelíny nemají dávat ?

          0 0
          • mosquito  

            mam RST a v navodu je dost jasne a vyrazne psano ze LITHIUM NE! ale nasledky tam napsane nejsou .. fakt nevim co by to mohlo za svinstvo

            0 0
          • náčelník  

            V dobách elastomerových vidlic bylo výslovně řečeno:

            • Manitou mazat lithiovou vazelinou,
            • Rock Shox NEmazat lithiovou vazelinou, protože

              by se mohla rozpustit povrchová úprava

              vnitřních nohou.

            Já mazal Manitou léta lithiovou vazelinou Castrol LMX bez jakýchkoli problémů. Chce to dát na doporučení výrobce.

            0 0
    • Smazaný účet  

      teflon versus silikon? sem o teflonovejch implantátech eště neslyšel…

      0 0
    • Kotěnočkin  

      Teflonový kozy jsem ještě neviděl:-)

      0 0
    • PHiLiPZ  

      Na RS Sid vidlu mi priamo pri kupe predajca povedal, nech tam davam obycajny olej na sijace stroje. Kupil som aj TF2, ale povedal ze do vidlice nemam davat ani silikon ani teflon…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.