• grizzly

    Na mem novem kole mam RockShox SID XC s lockoutem. Po prvnim vyjeti jsem zjistil, ze ztracim postupne tlak. Muzete mi poradit, cim to muze byt? Nemyslim si, ze bych mel vadny kus. diky

    0 0
    • Daf  

      Ja mam se SIDem zkusenosti ze ani za mesic tlak neztratim (SID XC 01). Nemohlo to zmeknout treba vlivem nizkych teplot venku. Tezko se to da zmerit, protoze uz po nasroubovani pumpy na ventilek se cast tlaku z vidlice odpusti. Pokud ta vidle opravdu uchazi tak se neda nic delat a zavolal bych do servisu.

      0 0
    • MARIN  

      Zkus jestli jsou poradne dotazene ventilky

      0 0
      • grizzly  

        diky za radu. ja jsem je zatim nijak nedotahoval. v manualu se pise: „NOTE: IT IS IMPORTANT THAT THE SHOCK HAS THE AIR VALVES ON AT ALL TIMES OR THE SHOCK CAN PREMATURELY LOSE AIR. DANGEROUS AND MAY RESULT IN SEVERE AND/OR FATAL INJURIES.“ asi tim tedy mysli to, ze je potreba ty ventilky dotahnout. Jsou to ty matky na spodni casti ventilku, ze?

        0 0
        • Daf  

          Ja si spis myslim ze Marin myslel dotahnout ten vnitrek ventilku.

          0 0
          • MARIN  

            Tak tak mel jsem na mysli zkontrolovat dotazeni ventilku v nohach vidlice. U duse se taky obcas stane, ze se ventilek povoli a uchazi to

            0 0
    • tutite  

      Nech jej rozebrat a vyčistit, zkontrolovat píst. Tem můj SID /03 – hned sem jej prodal/ měl uvnitř hliníkové piliny… Hodně štěstí se SIDem.

      0 0
      • MARIN  

        Kazda nova vidle ma po urcitem case zajeti uvnitr piliny, proto by se taky mela doporucovat u novych vidlic prvni rozborka,ciste­ni,sborka mnohen driv

        0 0
      • lubos  

        To ma kazda vidla imho, nebo tlumic. Pac i kdyz se po vyrobe vycisti, musi se zajet olejem, aby trenim slezli i ty nejmensi pilinky. Cili chvili na novem kusu pojezdit a rychle menit olej, pricemz by se to cele melo pred nalitim noveho oleje vycistit. Jenom nevim cim -((, to bych zase potreboval poradit ja.

        0 0
        • kovar  

          jsem vidlu po kratkem zajeti cistil mechanicky – tzn uplne rozebral (nohy od noh, tlumice, nezustal kamen na kameni, krome tesneni, ktere by bylo nevhodne vyloupavat:-) a vytrel hadrem a vnejsi nohy pak jeste trochu proplachl ridkym tlumicovam olejem. Byly tam asi 4 pilinky a odrena znackovaci barva z pruzin.

          0 0
        • Paja  

          Mam doma jakysi cistici prostredek od Pedros pouzitelny i na cisteni vidlic, ktery jsem dostal na zavodech v tombole, jinak doposud stejne jako kovar, rozdelat a dukladne vytrit hadrem, prip. trochu proplachnout.

          0 0
      • grizzly  

        diky za rady. kazdopadne jsem nemel namysli vidli, ale zadni odpruzeni…

        tam plati myslite plati to utazeni ventilku taky?

        0 0
    • Martyss  

      Kde kolo parkuješ?

      0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.