• borda

    vim, ze se to tu resilo, ale nedospelo se k zadnymu zaveru. takze poradte prosim. nejsem zavodnik, takze predpokladam, ze gobi by moje pozadi poradne potrapilo. ale treba se pletu. potrebuju sedlo na HT, spis kratsi trasy.

    0 0
    • Daf  

      Mam zkusenost s obema. Tyto sedla jsou docela uzka, coz samo o sobe uz nekomu muze vadit. Plateau je luxusni polstar a jde citit ze pruzi krome per i vlastni vypln sedla. Take se da pomerne bez problemu treba ve vyjezdech sedet vic na spicce sedla, protoze je take dobre vycpana. Trochu zbytecne jsou na boku sedla chranice ktere jsou male a sedlo proti odreni stejne neochrani. Je trochu skoda ze sedlo vazi 350g. Gobi je zavodni sedlo. Je tvrdsi ale rozhodne ne extremne jako nektera karbonova sedla nebo treba Flite TT. Sedlo je konstruovane jako velmi pruzne, takze je pohodlne (Plateau je ale pohodlnejsi). Gobi ma pomerne dost prohnutej design a tak se clovek musi smirit jen s tim ze se na sedle neda moc poposedavat pri ruznejch situacich. Preba pri jizde do kopce se na spicce spatne sedi. Sedlo vazi 250g.

      0 0
      • borda  

        diky za odpovedi. pokud to spravne chapu, tak jako nezavodnik bych mel asi zvolit spis to plateau. co se tyce vahy, ta me az tak nepali. a na strankach fiziku uvadej vahu cca 260 g (podle vybavy)

        0 0
        • Daf  

          Na Plateau si clovek nemusi zvykat. Tech 260g je blbost vim ze to tam vyrobce pise, ale ja mel nejvyssi model s Ti lyzinami a vazil jak jsem jiz napsal 350g.

          0 0
      • Darius  

        Neda mi to se nezpatat… pred nejakym casem se spekulovalo nad kvalitou svu u sedel Fizik, bylo tvoje Plateau v poradku i po delsim provozu? Je Twin-tech gel opravdu znat nebo staci klasicka verze bez gelu jen s Ti lyzinami?

        0 0
        • Daf  

          Plateau jsem vozil rok cca 12000km a se svy zadnej problem. Jedine co jeproblem ze sedlo neni kozene a bok se muze pomerne snadno po nestastnem padu rozedrit, protoze je nedostatecne chranenej plastem. Ja mel model s gelem ale rek bych ze ten gel stejne neni poznat ale ty sedatka jsou pak pekne barevny :)

          0 0
      • chorvat  

        Jak ma ten Plateau dlouhy lyzini? Koupil sem podsedlovou brasnicku Topeak a ke starymy sedlu ju dat nemuzu bo je kratka vzdalenost mezi lyzinama a sedlovkou.

        JInak, je poznat prinos Ti lyzin oproti CrMo, nebo jeste Mg ?

        0 0
        • Daf  

          Nevim jak moc dlouhe lyziny ma ale jsou znatelne delsi nez ma treba SE Flite. On Fizik obecne dela dlouhe lyziny kvuli vetsimu rozsahu posunu sedla. Osobne si myslim ze Ti lyziny pruzi nejlepe, ale nikdy jsem nemel moznost porovnat dva stejne modely s ruznejma lyzinama.

          0 0
    • kovar  

      osbne jsem si uz zaver udelal – plateau. Nebot pro me zasadni pozadaveky na sedlo jsou pohodli a aby se dalo pri vyjezdech sedet na i spicce – takze mekka sirsi spicka a sedlo by melo byt trochu delsi, aby to sedeni na spicce bylo efektivni.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.