Kterou levnou ale ucinnou minipumpu?

49 nepřečtených
  • vtx

    Shanim nejakou neprilis drahou minipumpu na bika, s tou moji Velou (s lepenim) je to foukani na dlouho.

    0 0
    • goofy  

      zkus si procist toto: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
    • widlicka  

      ja mam authorku za 170SK. Jednopiestova a tak na 100supov mam uplne prazdne kolo na tvrdo…

      0 0
    • McBlacky  

      potvrzuju, že authorka je dobrá minipumpa,¨za ty prachy super, akorát se musí ještě přichytit sucháčem, protože ten držák na rám je ve sjezdech k ničemu a pumpa vypadává

      0 0
      • Lišák  

        Mám Giyo-dvoupíst, cena kolem 250,– a dodatečné přichycení sem řešil, až po ztrátě autorky-jednopístu (byla dobrá), když jsem nálem utopil kolo v Brněnské přehradě :-) (chytilo se až za poslední strom nad vodou). Ustříhnul sem kus staré duše, navlíknul na košík a pumpu pod to prostrčím.

        0 0
      • aku  

        Tak tak jeste nezklamala. Fouka sice pomalu ale spolehlive

        0 0
      • Martyss  

        Nenapadá tě, kde sehnat vhodný sucháč?

        0 0
        • McBlacky  

          no já koupil v galanterii kus sucháče a kus toho protikusu a jako naprostý prase to secvakal sešívačkou k sobě a pak to jen provlíkneš pod držákem a přes pumpičku zapneš, ale kdybys to sešil bylo by to lepší… nakonec jsem skončil u pumpičky v camelu, na opravdu krátké XC (do 30–45 minut) už nevozím nic jen bidon, když píchneš je lepší to zabalit.

          0 0
    • MARIN  

      Mam Author AAP-M07-Alu (290,–) duralove telo,odklopna rukojet,zajizteni hlavy na ventilku a moznost foukat i auto ventilek po otoceni vlozky v hlave. Nafoukam s ni i 85–90PSI ale po pravde je to makacka a rozhodne to neni otazka 1/2 minuty. Dneska bych urcite poridil power pump clear od Crankbrothers (http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…) Sice vyssi cena ale zatim jsem slysel jen chvalu

      0 0
      • chorvat  

        do ty zrovna du, a rezimy velky objem/vysoky tlak a delku 148mm – vejde se mi do podsedlovky :-)

        0 0
        •  

          nevite prosimvas nahodou jestli ta power pump alloy na vyse uvedenem webu fouka i galuskovy ventylky?

          0 0
        • Meesha  

          Ja ji mam rok a sem naprosto spokojenej. Kdyz uz musis nekde foukat, tak je to radost! :-)

          0 0
          • K2  

            Má uchycení hlavy na ventilek, nebo se musí přidržovat u kola. Opravdu je ta minipumpa (148mm) tak báječná a dá se s ní výborně foukat, nebo jen nemáte srovnání s jinými pumpami s větším objemem? Chystám se na novou pumpu a tahle se mi líbí, ale nějak mi do hlavy nejde jak nejmenší pumpa může být nejlepší…

            0 0
            • tit  

              Vcera som nabehol do obchodu, ze ju kupim.Dokonca bola na nu zlava 15%, no nekupil som. Osahal som si ju a konstatoval, ze do tak subtilnej vecicky nejdem.A navyse, nema drziak na ram, co ja potrebujem. Hladam dalej svojho favorita. Po tom co som odrovnal uz dve mini pumpicky tak tento raz chcem nieco naozaj poriadne.

              0 0
              • K2  

                Co jsi odrovnal? Jednou jsem měl půjčenou minipumpu Author duopíst a aretací ventilku a s výklopnou rukejetí a s tou se foukalo dobře – letos se tento model vyrábí buď s jinou hlavopu nebo v delším hliníkovém provedení – budu to muste zajít prozkoumat do obchodu.

                0 0
                • tit  

                  Author duopiest. Teraz uz pozeram na pumpy od SKS, Topeak, BBB a pod.Takze tam snad nieco vyberiem.

                  0 0
            • Meesha  

              Predtim sem mel nejakou Author a Vela. Obe levny a z drzaku na ram sem je ztratil. Tahle se mi libila a byla za zajimavou cenu. Srovnat se to neda. Tady je vyborna moznost ty zmeny tlaku, takze muzes kolo dofouknout natvrdo. Tu hlavu kdyz nasadis na ventilek tak ji zaaretujes takovym prstencem a tim to tam drzi.

              0 0
        • figur  

          Dobře děláš,je bezvadná a taky ji vozím v malé podsedlovce.

          0 0
          • chorvat  

            jeste tak vyresit jestli cernou nebo cirou… :-)

            jinak po dlouhych prutazich o kterych sem tady nekde taky psal me doslo to sedlo z anglie, jeste sem ho teda nevyzkousel… …tu VATku ti na kartu zase vratili(za jak dlho) nebo ji vubec nebrali?

            0 0
      • ROpa  

        pouzivam toto http://www.sks-germany.com/en/stage.php?…

        jednoducha ale spolahliva..

        ROpa

        0 0
          • vratan  

            Tvoj rocnik bol este OK. Ja som mal taku istu a bola v pohode. Nanestastie mi ju znicila sestra. Kupil som si ten isty model (novsi), lenze pumpa bola uz prepracovana. Samozrejme k horsiemu. Pri najmensom vychyleni fuci a autoventilky sa s nou nedaju fukat vobec. Takze tohtorocny model nekupovat!

            0 0
            • ROpa  

              to kusok nechapem, pumpu som kupil tento rok a mam zato ze to je tohtorocny model… Nekupil si si to kusok iny model ?

              ROpa

              0 0
    • BH  

      ja vozim ramovku i na MTB kole,tudiž s rychlosti pumpovani nemam problem.Vsimni si, tak to vozi vetsina zavodaku. Pumpicka Velo s lepneim je jednopistovka s kratkym zdvihem.Lepsi je kazdy duopist.Ale i sebelepsi minipumpa s duopistem je limitovana delkou zdvihu pistu pumpy a tim i mnozsvim vzduchu vytlaceneho na jeden zdvih.Vyber pump je tak siroky, ze je fakt obtizne zde poradit, co je z minipump nejlepsi, zaklezi na tom,co uprednostnujes, zda cenu, vahu, velikost,rychlost napumpovani, moznost pevneho pripevneni na kolo, manometr… vyborne pumpicky ma treba Sigma , ale jsou ponekud drazsi.Problem nejlepe vyresi navsteva cykloobchodu s dostatecnym vyberem

      0 0
      • TinkTink  

        Sorry, ale nemuzu souhlasit…co jsem videl, tak bud maj zavodaci jenom minipumpu nebo jeste castej maj minipumpu ve spojeni s bombickama…si myslim ze tydle velky pumpy jsou docela prekazejici… (+ zkusil jsem to vozit a fuj :) )

        0 0
    • Buzz  

      když si projdeš starý vela, najdeš v jednom z nich test pump a taky kolik stlačení je u jednotlivých typů třeba k nafouknutí stejnýho množství vzduchu

      0 0
    • cegyna  

      mel jsem jich spoustu, ale nejfunkcnejsi a nejodolnejsi jsem mel urcite VELA duopist – je takova bytelna , odolna a nestoji moc.

      0 0
      • Lister  

        Jo to je skvělá pumpička. Mám doma. Nacpeš ji klidně do podsedlovky. Celokovové provedení. A je fakt levná. Mám ji už tak 5 let a pořád je funkční.

        0 0
        • mastihuba  

          já už ji mám taky dlouho a neplánuju ju vyhazovat dokud nedoslouží, ale zkoušel jsem pumpovat s tou mini od Crank Brothers a je tam facht rozdíl. Někdy vyzkouším ten počet ztlačení abych to mohl porovnat. S Vela duopíst dávám do Nanoraptora 2,0 250–300žduchů což se mi zdá hodně. Nepřipadlo mi to strašný až do doby kdy jsem zkusil velkou nožní pumpu. Od té doby minipumpičky moc neřeším, protože defekty se mi celkem vyhýbají.( ?uk,?uk, zatim jen dva)

          0 0
    • RomanP  

      Taky jsem nevěděl, ale kámoš si kupoval v progressu tu power pump clear, tak jsem ji vzal taky a nelituju, jednomu bikerovi co to tlačil jsem kolo nafoukal vcelku za chvilku, zatím jsem na svém neměl to potěšení a na doma jsem koupil takovýho modrýho ParkToola s manometrem a to je radost foukat.

      0 0
    • Rolei  

      mám tuto:http://www.topeak.com/…ump_005.html, nebyla úplně levná, ale funguje dobře a bláto apod. jí nevydí :-)

      0 0
    • pavitas  

      nasel jsem pumpicku vella, teleskopickou (asi je to ten duopist). jak poznam, ze je na galuskovy ventilek? po odsroubovani dolni matky s dirou je tam pryzovy valecek, taky s dirou. tak to bude asi na velo ventil, ze? pokud ano, da se dokoupit nejaka redukce? diky

      0 0
      • cegyna  

        jo, vela je dobra na gyluskovy ventilek, na auto se da koupit redukce za par korun, ale ne vsude ji maji… mimohodem, kde se da vela v brne ted koupit? ja tu svoji vcera ztratil…

        0 0
      • Paja  

        Da se tim pumpovat jak galuskovy ventilek, tak auto, podle toho jak ten gumovy valecek otocis.

        0 0
        • TinkTink  

          Jeste musis otocit ten plastovej vylisek pod tim gumovym valeckem…

          0 0
      • BH  

        Vella ma koncovku na oba druhy ventilku (spise oba tri- nebot koncovkou na galusku se da foukat i veloventil). Je to tak, ze pod Al matici je gumove-pryzove tesneni- takovy valecek s otvorem, ktery ma na jedne strane osazeni.pod timto pryzovym tesnenim je pak plastova kruhova vlozka z jedne strany s kolikem.no a pod touto vlozkou je pak jeste pryzova zaklopka.Sestava pro galuskovy ventilek je pak: pryzova zakolopka, plastova vlozka s kolik smerem k zaklopce(dovnitr) a pak pryzove valocove tesneni s osazenim (vybranim ) smerem k platove vlozce.Sestava pro autoventil: zaklopka, platova vlozka avsak otocena kolikem smerem od zakopky- tedy ven a prazove tesneni osazenim opet ven , tj. kolik platove vlozky je zasunut do otvoru v pryzovem tesneni. To se samozdrejme v obou pripadech zajisti Al matici. Pokud foukam autoventil , ten se zasune do sirsoho ozazeni v gumovem tesneni a kolik platove vlozky zmackne stredni kolik ventiku, tim umozni protalceni vzduchu z pumpy do autoventiklu a tedy i duse.

        0 0
    • aku  

      Ztratil jsem autora tak jsem si koupil www.bbbparts.com/…ps/bmp21.htm zatim velka spokojenost

      0 0
    • danno  

      Tak se pripojim s dotazem, nechce se mi zakladat novy thread. Vybiram mezi dvemi, nepiste jine moznosti, precetl sem vsechno o pumpach na BF, mam favorita, ale stejne by me zajimalo co byste vybrali Vy, predem dik:

      POWER PUMP ALLOY od CB cca. 740kc +ma manometr
      http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…

      nebo

      SKS AVACS Matrix T-Zoom neco kolem 600kc
      http://www.sks-germany.com/en/stage.php?…

      0 0
      • McBlacky  

        tu od CB jsem nedávno viděl v akci, tuším že ji má GungHo, a řeknu na rovinu, že to nefouká nijak extra rychle a za tu cenu bych se na to vybod. Ale jestli nevíš co s penězma :) tu druhou neznám…

        0 0
      • McBlacky  

        kdybys moc toužil po pumpě od bratříčků maj ji na akcebike v nabídce za 439kč…

        0 0
    • Jogador  

      Zkoušeli jste to někdy foukat pumpou na vidle? Jak dlouho to trvá?

      0 0
      • McBlacky  

        zeptej se Lempla :) dlouho, dlouhoo, ddllllooooouu­uuuhhhhhhhhoo­ooooooooo, chrrrrrrrrrrrrrr…

        0 0
        • Jogador  

          No,já ted normální nevozim, tak asi začnu:)

          0 0
        • Rolei  

          Cože, Lempl dokázal nafouknout prázdnou pneumatiku pumpičkou na vidle? Tak to klobouk dolů :-o

          0 0
      • MARIN  

        kdyz to budes foukat pusou asi to bude rychlejsi :)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Nekolikrat jsem v nouzi foukal 3" pneu pumpu na vidli. Uz nikdy vic :) To me donutilo investovat do dalsi pumpicky.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.