• karboflex

    Mám zadní hydrauliku Maguru Julii, vim ze to neni zazrak, ale stalo se mi ze jsem pretrhl hadicku, tak jsem zasel do obchodu a ze chci hadicku jestli to delaj!tu koncovku co se dava do trmenu sem mel v ruce a tu druhou myslim ze se to jmenuje oliva (ta koncovka co patri do paky) tak tu jsem mel jeste v te hadicce!ptal sem se jestli to tam lisujou!odvzdusnim si to sam ale lis na ty olivy nemam!tvrdili mi ze se to tam lisuje kdyz se to pridelava na paku!nevim co si mam myslet a jeste ze mam pritahnout cely kolo!treba se mylim diky za odpovedi jinak jsem z Litoměřic

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja teda nevim, ale mam predstavu asi takovou, ze na hadicku navleces gumovou krytku, prevlecnou matici, olivu a do konce hadicky vrazis ten spicatej dutej bazmekt se „zoubkama“. Pak to akorat cely zasroubujes do paky. Tim se ta oliva trosku rozlisuje a tesni. Proto se radi pouzivat novou olivu (cca 60Kc) na kazdou dalsi instalaci. Klidne me opravte, jestli se pletu. Ja teda ani nepouzivam novou olivu a brzda mi tece uplne jinudy :(

      0 0
      • karboflex  

        ten spicatej dutej bazmekt se „zoubkama“ my je jasnej ze se dava do trmenu a neni to ani tak slozity to do hadicky narvat ale prave tu olivu bych potreboval dostat do ty hadicky a na to je pry nejaky lis a pak se vlastne jeste pretim na to nasadi ta matka s tou gumou nalisuje se oliva a ten spodni sroub do trmenu a zasroubuje do paky a trmenu!aspon tak by to melo byt…

        0 0
        • kovar  

          asi jsi preslechl co rika Padlista, olivy se nelisuji specialnim lisem. Aspon je to takovy dobry mrav, nevim, jak Magora…

          0 0
          • karboflex  

            OK tak by to tedy melo jit normalne nasadit na tu hadicku ta oliva?!!ale mela by z te hadicky i jit vyndat ne?!nebo ja nevim!proste jen nevim jak dostat tu olivu do ty hadicky…

            0 0
            • kovar  

              ano oliva jde normalne nasadit, ale NOVA. TA stara velmi pravdepodobne nepujde z hadicky bez poskozeni sundat, nebot je zmackla.

              0 0
              • karboflex  

                takze prakticky staci koupit jen hadicka ted nevim jak dlouhou kdyz mam 20,5 ram ale zmerim to a pak koupit tu olivu a sam si to tam nasadit a zasroubovat!s tou druhou koncovkou by to melo jit snad dobre!

                0 0
            • TinkTink  

              Radsi to reknu jednoduse…vezmes hadici, das na to tu matici, das tam olivu a cely to zasroubujes do paky nebo do trmenu – no problem…jedno­duchy…oliva se nelisuje, oliva se tam zakousne pri tomu utahovani…jed­noduchy…jednou nalisovanou olivu uz urcite nesundas, protoze by jsi ji tim znicil…stoji par korun nova…

              Hele – jednoducha otazka – kdyz resis todle, mas vubec naradi na odvzdusneni julie?

              0 0
              • karboflex  

                ok mam vercajk na odvzdusneni vlastni vyroby!!

                0 0
                • TinkTink  

                  Hod foto – docela by me zajimalo, jak vypada ta tva upravena injekcni strikacka s tim kusem z pumpy… :o))) – ja pripadne hodim co tu mam ja…

                  0 0
              • Radek Broz  

                BTW: stoji 60 kc nova:o)

                0 0
                • TinkTink  

                  To je divny, ja za ni minulej rok vyplaz 20,–…hmm…divny…asi mi to blbe spocitali :o))…

                  0 0
            • Radek Broz  

              Reknu to jeste jednoduseji, protoze jsi asi nepochopil to o tom bazmeku se zoubkama.

              1. ustrihnes potrebne dlouhou hadici
              2. nasadis jeden konec na prase (opatrne nahrejvat, hadicka se hned tavi)
              3. na druhej konec navleces gumovou krytku
              4. pak navleces matici
              5. navleces olivu
              6. zasunes ZOUBKOVANOU VEC do hadicky (da se pouzit ta stara)
              7. srovnas si to, aby hadicka cca 1–2 mm couhala z olivy
              8. nasroubujes OPATRNE do paky (neni treba to utahovat na krej – je tam jemnej zavit primo do plastu a treba ja jsem ho strhl, tak bacha)
              9. jako kapalinu pouzijes olej do hydrauliky v Citroenu – ja mam Valvoline Hydraulic oil(1 litr stoji asi 200Kc), odvzdusnovak je stejnej jako na skodovku (proc to soudruzi v NDR neudelali jako na Hayesu a vsech normalnich brzdac?)
              10. S odvzdusnovanim mam lepsi zkusenosti dolevat do nadobky/vypoustet spodem (jde to i opacne). Kdyz povoliujes odvzdusnovak, tlac na paku. Nejzazivnejsi je cast vysroubuju odvzdusnovak a co nejrychleji tam narvu cervika)

              Jo a kdyby nekdo vedel, kde sehnt tu plastovou cast paky, tak mi dejte, prosim, vedet!

              0 0
              • Radek Broz  

                zase neumim pocitat:o) tohle se mi stava v netovejch diskuzich porad (minule jsem dokonce prehodil dny v tydnu;-)

                0 0
    • P.B.  

      Kotoucovku nemam, takze o montazi vim kulovy, ale jestli se nepletu, tak Magura uz se nejakou dobu kasa tim, ze na pretrzeni (snad i vytrzeni) dava 5-letou zaruku. Co to resit jako reklamaci?

      0 0
      • Zdyn  

        Ta zaruka je snad na netesnost,ne?Pre­trhnout ci vytrhnout jde vsechno.Byli by blazni,kdyby na to dali zaruku.

        0 0
      • lubos  

        5 let na tesnost.

        0 0
      • karboflex  

        A ikdybych to resil reklamaci tak nebudu pul roku jezdit ale je to na tesnost myslim ta zaruka ale po roce snad az 2000 ikdyz mam 2002!olivu tam uz mam a je ti i v pace a ve trmenu tak uz jen naplnit a odvzdusnit!oliva stala par korun a hadice taky v pohode!!

        0 0
      • Radek Broz  

        Kdyby nekdo garantoval vymenu pri pretrzeni, tak by to vozili vsichni;-)

        0 0
    • Jogador  

      To já má jinej proble. Kdž si koupim novou brzdu, tak mi ji prodaj už odvzdušněnou a to znamená že je už v celku, tak jak tu hadičku mám protáhnout okem v RST vidlici? díky za radu:)

      0 0
      • Pavlos  

        A proc by si to protahoval tim okem? Pripasej to tema stahovacima paskama a mas klid:) Potom posli fotky zkrouceneho RST:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.