infekce na Silesii, hygiena obcerstvovacek

24 nepřečtených
  • kovar

    Tak je to tady. NAkazeni jsou pry temer vsichni, muj kamaad skoncil na infekcnim oddeleni. Co rikate na hygienu na obcerstvovackach vseobecne? Za sebe mohu rici, ze se mi zveda zaludek. Myslim, ze causa Silesia bude mit nejake dusledky a myslim, ze hrozi obrovsky pruser.

    0 0
    • kovar  

      jo jeste odkaz: http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      viz diskuze

      0 0
    • RomanH  

      Ja nevim, Silesiu jsem nejel a tak o tom konkterne nic nevim. Ale tohle se Ti muze stat kdekoliv – v jidelne, hospode, menze, kine atd.., proste vsude, kde je nejakz bufac. Urcite to poradatele neudelali schvalne. Nevim, zda ze zakona musi mit i pomocnici na obcerstvovackach zdravotni prukaz – a i kdyby, nic to neresi – mohli se nakazit chvili pred akci. Hygiena na obcerstvovackach mi nevadi (asi jsem moc ostrileny z Asie a z te prehrsle ockovani, co jsem absolvoval). Spise mi na obcerstvovackach vadi to, ze nabizeji iontaky tak redene, ze to je jen sladsi voda.

      0 0
      • kovar  

        jde o tu vodu, v bufete a hospodach maji pitnou vodu z kohoutku, kde vicemene hrozi mensi riziko, ale tepla kdovijaka voda v otevrenych plastovych sudech, ve ktere obvykle plave nejake svinstvo, to se mi moc nelibi, tady nejsme v asii.

        0 0
        • RomanH  

          Je mi jasne, ze nejsme v Asii (i kdyz bych si tam spoustu pripadech pral byt) a neznam konktretni podminky. Ale jak by jsi to chtel resit – obecne maji vodu balenou a v kelimkach nasypany iontak, ktery Ti tou vodou zaliji. Samozrejme to nedelaji, az si vystojis frontu (kazdemu jednotlive), ale nachzstaji plny stul kelimku. Nenapada me, jak to vyresit, snad jen primo balenymi iontaky. A taky to, ze mi do iontaku neco napada (treba jehlici) neznamena, ze to je infekcni – to naopak muzou byt ty balene iontaky (viz problemy s CocaColou). Hlavne se nesnazit nic ututlat a pak by to melo byt OK.

          0 0
          • RomanH  

            Jeste by se mi libila jedna varianta – zaplatit startovne 100–200 kc za velky maraton bez naroku na darky (tricka, ponozky a podobne) a bez naroku na obcerstvovacku. Na tech 5–8 hodin si vezmu do kejmla to, co mam rad a dorazim se v cili v hospode. Proste at si kazdy zvoli variantu dle sveho.

            0 0
            • gersa  

              Urcite by to slo, asi by se dalo nejak rozlisit lidi, kteri maji zaplacenu obcesrtvovacku. Treba jinou barvou cisla. Stejne by se ale nasla spousta chytraku, co by jeli za nizsi startovny a na obcestvovacce by se na jidlo a piti vrhli jako supi. Prece jenom, jsme cei a zname se. Jeste ta myslenka s nizsim startovnym bez trika a jidla v cili by byla realna, ale jinak asi ne

              0 0
            • jonti  

              mne sa to zda dost zbytocne. Ked si uz zaplatim cestu, pripadne prespanie, tak nie je problem dat o stovku viac za obcerstvovacky, keby som si to kupil sam tiez to nieco stoji, a vodu na dlhu trat by som si vsetku ak je teplo nenosil. Nechcel by som byt v kozi cloveka na obcerstvovke, ked je 30 stupnov a on ma kopu ludi poslat prec a nedat im vodu lebo si to nezaplatili. Tiez treba brat do uvaky ze casto su vyrobcovia napojov a jedla sponzormi maratonu, takze keby si tie veci nebral cena by nebolo o tolko nissia.

              0 0
              • RomanH  

                No ono uz vetsinou nejde o stovku, ale o zhruba 400. Nebavim se o malych regionalnich zavodech. Ja jsem treba zvykli jezdit jen na vodu, tak o zadne iontaky (a uz vubec ne o ty redene brecky) nestojim. Nerikam, ze si nedam cerstve kolacky (uz se tesim na Drasala), ale pokud bych si nezaplatil, vystacim si i s tatrankou nebo cabajkou a chlebem (timto zdravim Renatu Dlouhou). Obycejnou vodu by mohli davat zdarma a protoze vozim 3l kejmla, tak bych si jednou doplnil. Kolo sice beru jako svuj konicek a tak penize do nej moc neresim (pokud je mam), ale rodina se mi rozrostla a startovne je cim dal drazsi a nevidim primou umeru ve sluzbach – taky uz neni moc prostoru, co zlepsovat (snad jeste sprchy a wapky v pripade bahna), ale ocenil bych i variantu pro ty, co nestoji o velky servis okolo a jedou jen tak pro zabavu.

                0 0
                • jonti  

                  ide skor o to ze vacsinu tej sumu nedavas na obcerstvovacky a servis ale na organizaciu preteku, zabezpecenie trati atd. Takze tym ze by niekto nejedol, by sa to prilis pre organizatora nezjednodusilo.

                  0 0
    • lubos  

      Z te diskuse neni jasne, jestli salmonela, nebo viroza.

      0 0
      • TinkTink  

        Kdyz to nevi…

        0 0
        • tomvi  

          No, snad se dozvime, co se nam to prihodilo. Z naseho oddilu to jelo cca 8 lidi, a jen jeden z nas se neposral a nepoblil. U vsech ostatnich to melo jeden ci druhy prubeh, a trvalo to jen jeden den. Dnesk jsme vsichni ok, jako by se nic nestalo. Mozna to bylo iontakama, mozna to bylo tim gulasem v cili. Tezko rict. Doufam, ze pristi rok budeme mit lepsi vzpominky na zavod… tomas

          0 0
          • Meesha  

            Ja sem sral a blil druhej vecer po 50tce Ceskym rajem. Doktorka mi zjistila Toxoplazozu. Nevim, co to je, ale zni to huste! Za noc sem ztratil 5kg a stejne rychle jako to prislo, tak to i odeslo. Nevim, cim to bylo, jestli langosem na vystavisti nebo necim na Ceskym raji. Tam sem mel ale jen bagetu a banan…

            0 0
            • error  

              toxoplazmoza je virové onemocnění jater a přenáší se hlavně ze zvířat

              0 0
          • fousac  

            sacuju to spis na gulas s krasnym zelenym masickem… aspon jednou rocne nam v kolbence v zavodce vari to samy s uplne stejnejma priznakama… trocha jehlici v jontaku a mravencu na kolacich nemuze prece cloveka rozhodit.. :)

            0 0
    • Pavlos  

      Panove a co takhle vypalit cerva?

      0 0
    • Extremist  

      Kde se o tom neco pise?

      0 0
      • Extremist  

        Nevsiml jsem si odkazu, uz to mam. :-))

        0 0
    • jecnak  

      Ted je tam i vyjadreni poradetele: http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

      0 0
    • Eschus  

      Přátelé, vy jste všichni chytří jak rudé právo, dostalo to hafo lidí co ten závod ani nejeli, moc si nemyslím, že by za to mohli pořadatelé, vzhledem k tomu, že je to virové, tak to mohlo být klidně přenosné vzduchem, nějaká podobná infekce se nám v Opavě nedávno objevila, podle testu bylo všechno nezávadné. Já teda osobně jsem neblil, brácha jo aten závod vůbec nejel. Mějte se…

      0 0
      • kovar  

        vysledky z Hygieny jeste NEJSOU, vysledky meho kamarada, ktrery lezi na infekcnim, taky jeste NEJSOU, jen Ty, vcera registrovyny hlasateli, vis o co jde.

        0 0
        • Demon  

          Takze dnes odpoledne me pustili, co to bylo nevedi. Zacalo to blitim v nedeli vecer, pak zimnice, prujem, teplota. V pondeli odpoledne me z pohotovosti poslali na infekcni. Tam me dali na kapacku a vzali vzorky… Ted jsem zpatky. Opravdu zajimavy bonus k maratonu, ale radsi bych, kdyby se to uz nikdy neopakovalo.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce