Přechod z HT na full=bolestivý posed

8 nepřečtených
  • sailor

    Chlapi,problém,přek­vapení.Léta jsem jezdil HT Author Traction,poslední rok se sedlem Pellœ RSL a naprosto bez potíží,zadek nebolel.V březnu jsem přešel na svůj první full (Mongoose s hot linksem-ale to není až tak důležité),a nějaké komponenty,včetně sedla,jsem na něj přemontoval.A k mé­mu překvapení,děsným způsobem mě už na 30.km bolí zadek, ale tak, že to sedlo cítím až v břiše,skoro mě z toho sezení bolí až vlasy.Napadají mě jen dva důvody. Přechodem na full se mi dramaticky změnil posed a já jej nejsem schopen napravit, nebo je to tím, že teď na tom kole prakticky pořád sedím,nic mě nenutí jít ze sedla, protože jízda je velmi pohodlná, a tak si zadek neodpočine tak, jako u HT,kde člověk stále nadlehčuje zadek…čím to je?Co s tím?Mám jít do nějakého pohodlnějšího sedla?Mám konečně kolo podle svých představ a při tom mám každou vyjížďku pokaženou.

    0 0
    • vlk  

      Chci se zeptat.Ten mongoose shot linkem je somet?Jaké to kolo je.uvažoval jsem o něm pro svou polovičku.V jaké výbavě ho máte.Jak pracuje to zadní odpružení houpe se na rovině na asvaltu nebo ne.bere i drobné nárazy?Prosím zkuste mi popsat jak se to kolo chová.Při jízdě do kopce, z kopce či po rovině.Děkuji.Jinak doporučuji si na starém kole změřit vzdálenost sedla od řidítek sklopení sedla rozdíl výšky řidítek od výšky sedla popřípadě polohu oproti klikám a snažit se na novém kole to nastavit podobně.Jinak s Fully zkušenosti nemám.

      0 0
    • fousac  

      tipuju to spis na zmenu geometrie a tudiz posezu… kdyz sem prechazel na fulla, taky mi chvilku trvalo, nez sem si zvyknul (a tejden sem se ucil zatacet :)… asi bych zacal posunutim a sklonem sedla, okouknout sklon sedlove trubky, potom predstavec… taky se mi projevila sirka stredoveho domecku a tim vlastne „sirka“ pedalu…

      0 0
    • BB  

      to co popisujes pri prechodu z HT na fulla mam ja na jednom kole. Kdyz jedu s kamarady celodenni vyjizdku, zadek neboli. Kdyz jedu se zenou, po hodine trpim. Je to jednoznacne tim, ze s ni se flakam a jsem celou dobu zapichnuty v sedle, kdezto s kamosema mam nohy porad v zaberu a vaha neni tolik v sedle. U tebe typuji ten duvod, ze te full nenuti chodit se sedla. Takze ja si hodne pomaham tak, ze ne konci vyjezdu skoro vzdy chodim ze sedla.

      0 0
    • kungpao  

      Servus sailore, tak ja mám tiež jeden typ. Neviem či ten Mongoose je full s veľkým sagom, ale pozri sa prosím ?a, ako sa ti mení poloha sedla vo vodorovnej rovine pred a po nasadnutí. ja som tiež na jar riešil problém s mojou krásnou zadnicou, ponevač po 70 km bolela jak divá sviňa. Napravilo sa mi to až zmenou posedu na biku, špička bola príliš nízko, t.j. všetky vibrácie išli priamo do zadku a kostrče. Terazky mám špičku sedla zdvihnutú o 1 mm oproti ideálu (horizontálna vodorovina) a spokojnos?. Len ma zas pre zmenu brána bolí (pre vysvetlenie – brána je spojnica medzi ritnou dierou a guľami).

      0 0
      • Snoopy  

        Chlape, ja sice nejsem odbornik, ale neni tohle nebezpecne? Na starym sedle jsem mel posaz tak nejak jako ty a desne to umrtvovalo …to se radeji tyden neposadim, nez-li mit z toho nejaky trvaly nasledky :o(

        0 0
      • sailor  

        Díky za tipy.Investice do nového pořádného sedla je značná a tak zkusím ještě prozkoumat ten posed.Jinak mám taky takový pocit,že když zvednu špičku sedla,odlehčí to těm kostem v zadku, ale zase to bude tlačit víc za ty koule…musím to zkusit. Jinak co se týče kola,je to TRIOMPHE,ale ten rám je stejný jako sommet.Já ho jen dostrojil kombinací LX(kliky,řaze­ní),XT(šaltr a přesmykač) a M525 (hdr. brzdy),pedály „šlehače“, vidle MX COMP COIL.Tlumič jsem nakonec nasadil na zkoušku vzduchový ShockWorks XA (od Bartosze).Kolo je relativně lehké (cca 14,5 Kg), tlumič mám nafoukaný na 90 PSI, sám mám asi 80 Kg.Jezdím rekreačně,nezá­vodím,a s kolem se jezdí výborně.Je pohodlné,tlumič(ač vzduchový)pobere i drobné nerovnosti.Když se ale člověk postaví do pedálu,tak to houpe(citelně). Také při silovém šlapání.To lešení(hot links) jsem nezkoumal,vlastně ani necháopu,proč je to tak složité, ale spoléhám na to,že to prostě vymysleli dobře.jenom mám strach z toho množství čepů atd.Dle mého názoru – ten rám je slušný poměr výkon/cena a dobré kolo pro hobíka.

        0 0
        • MARIN  

          Mrkni jeste jestli se pri nasednuti neopira spodek sedla (skorepina) o zamek sedlovky

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.