• tom@s

    jak učíte vaše drahé polovičky nestratit se sami v (neznamem) terenu? mapa nepomáhá …

    0 0
    • enjoy  

      jestli mapa nic tak uz zbyvaji snad jen lisejniky,v noci hvezdy…:-) asi nejak nechapu jak by se polovicka ocitla sama v neznamem terenu a jeste aby neumela pouzit mapu:-)

      0 0
      • McBlacky  

        ztracen se ženou a noční hvězdy hmm… dobrý plán, toho se drž. Jen ty lišejníky bych vynechal, deka je lepší…

        0 0
    • fousac  

      zeny a orientace??? jednim slovem: beznadejne…

      0 0
    • Žanek  

      Ženy mají orientační nesmysl opravdu hodně vyvinutý… Ja jak to udělat aby se neztratila?? Prostě ji tam nenechat samotnou…

      0 0
    • Pablo9  

      Po 15ti letech manželství byste někdy byli rádi kdyby ten orientační smysl neměla vůbec…Někde se ztratila a měli jste pro bikování spoustu volnýho času…

      0 0
    • gilby  

      No, u nas je to naopak. Ja vzdycky nekde zakufruju a ta moje me pak taha z lesa:)

      0 0
      • encal  

        Nech ji tam někde v lese častěji samotnou, zvykne si a naučí se dávat pozor. Jako když učíš neplavce plavat, když ho házíš do vody.

        0 0
    • P.B.  

      Tak me napada, proc nezavest diskusi treba „paviani a jaderna fyziky“ apod. :-))

      0 0
    • SELMIRA  

      hehe. Timhle jste mě pobavili. Nevim, jak ostatní dámy, ale já a a orientace? viz. Fousac. :o)) Ale je to docela zábavné a dobrodružné, takže nemám zájem na tom nic měnit.

      0 0
      • fousac  

        sme si vsimli.. jeden by rek ze za barakem budes znat kazdej strom… a ejhle, chyba lavky… :-D

        0 0
        • SELMIRA  

          … a to eště nevíš, že jaxem se tak v sobotu motala kol Transprdu, zbloudila jsem k tej Hájovne na Rochtach. Si rikam, prima, odtud uz po tej znacce do Letu dojedu! Ale paxe ritily nejake zavodnice, taxem se jim uhla a paxem si nemohla vzpomenout kde jsem jela pred tim uhnutim, takze jsem samozrejme dojela misto do Letu do Svinar. :o)))

          0 0
          • fousac  

            to je jenom o tri vesnice vedle.. :) i to by s u nekoho dalo povazovat za zivotni uspech.. :)))

            0 0
    • Andrew  

      ženy a orientace a co třeba takhle: na kluky nebo na holky?

      Jen mě to napadlo po přečtení nadpisu a je to mimo mísu

      0 0
      • fousac  

        ty sis zacal.. :) no s jednou takovou „opacne“ orientovanou sem chvili chodil, ale svete div se, moc dlouho to nevydrzelo..

        0 0
      • SELMIRA  

        hehe, mne to taky napadlo, ale nechtela jsem to psat :o))

        0 0
        • marhi  

          Záleží jak má kdo pro to cit. Já bloudím chvíli a má drahá polovice zabloudila i na Staromáku. Beznadějný případ. Ale má spoustu jiných předností.

          0 0
    • Luka  

      Kde to znam, tam to znam. Kde to neznam, mam mapu. Kdyz v mape nemuzu zorientovat, mam pritele. Pritel me vzdycky dovede kam potrebuju.

      Tady souhlasim, ze s zenskyma je to s orientaci na haku co se tyce velkych ploch, jakmile jde ale o orientaci v malem prostoru (bar, byt, dum) verte mi ze na to chlap proste nema.

      0 0
      • Pavlos  

        Zvlast kdyz mu zenska uklidi veci:)

        0 0
        • Otto  

          Teda to je jedna z nejlepších diskusí co jsem poslední dobou četl. Přihodím něco k lepšímu. Na prvního Máje v Javorníkách jsme s přítelkou (mou vinou) trochu zabloudili pote,co jsme dojeli pěkný, dlouhý sjezd ze Stratence na Příschlop.Tam jsem nějak nevěděl kudy , přítelka rázně vybrala prudší a kamenitější cestu a hle , záhy nám na samotě (u lesa,jak jinak) řekli že za jejích zahradou pár set metrů bude naše chata. Ještě kdyby líp zvládala kopečky…

          0 0
        • P.B.  

          Nebo ve chvilce nepozornosti prestehuje nabytek, pak ani nevis, kam se jit v noci vy.....

          0 0
          • wraftler  

            ty sa zvyknes vy… do nabytku?

            0 0
            • -b-n-x-  

              to mi jednou rikal kamos, ze otevrel doma nejaky suplik, tam nasel krabici a v ni hadej co :-) Jeho mladsi bracha ma mozna trochu zvlastni umelecke citeni :-)

              0 0
              • wraftler  

                zvlastne to chapem ale preco umelecke preboha???:)

                0 0
                • blue  

                  neslysel o nedavnym sveraznym protestu proti Knizakovi v Narodni galerii? :-)

                  0 0
                  • wroum  

                    ono uz asi pred 20 lety jedna holandska umelecka skupina srala do sklenicek, to zavarovali a pak vystavovali. umelci sou divny :-)

                    0 0
      • MartinXC  

        Jak jsi na tom treba v telocvicne ? :-)

        0 0
        • Luka  

          Proc? Tam je spousta chlapu a jak koukam po nich, tak si vshimam i toho co nosi a kam to davaji a tedy nemam problem se zorientovat :))

          0 0
          • MartinXC  

            :-) Já myslel v prázdné tělocvičně – nebloudíš ? :-)

            0 0
            • Luka  

              No ani ne, jen se ztratim za kazdym medicimbalem :D

              0 0
              • MartinXC  

                No, důležité je se ztratit tak, aby tě vždycky někdo našel ne ? ;-)

                0 0
      • fousac  

        to myslis treba z bikeexperu na karlaku do reznicky pres jecnou??? :)

        0 0
    • Daum  

      Zajimalo by me tohle – kdyz nekam jedu, tak se juknu na mapu, radove obhlidnu okoli a zapamatuju si treba, ze to je jihovychod. A pak jedu a az me to nebavi, tak se vratim. Nekudy. Obcas vyjedu trochu na mistech, kde bych to necekal.. Delate si dopredu nejakej plan nebo tak neco, nebo taky jezdite na „blind“? Jinak teda formalni omluva za OT.

      0 0
      • Pavlos  

        Vzdycky naslepo clovek se pak nestaci divit:)

        0 0
      • vlk  

        No poslední dobou jezdíme s kamošama spíše v okolí bydliště.Vybíráme cestu většinou tu těžší a když nevíme tak má kamoš takovou krátkou rozříkávačku.:0)))

        0 0
      • SELMIRA  

        Zásadně neplánovaně!

        BTW. Včéra jsem zas uplatnila svůj dezorientační smysl. Chtěli jsme z Jarova do Davle. Řikám borcům, že tadyk to znám, páč v Záhořanském oudolí jsem si ajnmal rozbila ústa, tak a? valej za mnou, že vim kudy. Nerozvážně mě poslechli a … vyjeli jsme ve Vranném. :o)) Taxme pobavili místní občany, kteří nás zrazovali od přejezdu železničního mostejku do Měchenic, že je to strašššně nebezpečný. Ale zas tak nebezpečný to nebylo. Chvíli jsme poslouchali koleje a paxme to převalili a do Davle štastně dorazili. Chocho.

        0 0
    • náčelník  

      Trochu mimo – včera před osmou hodinou večerní jsem se díval na ČT 2 na reportáž ze závodu MTB v Kutné Hoře. Komentář četla nějaká dáma a v závodě žen mluvila o „ostré levotočivé zatáčce“, přitom na obrazovce všechny závodnice právě ostře zatáčely doprava :)

      0 0
      • MartinXC  

        Doufejme, že nemá řidičák…

        0 0
      • SELMIRA  

        :o)) taky trochu mimo, ale vzpomněl jsi mi zážitek ze zkoušek v autoškole. Pani policajtka řikala, že mam zatočit do prava. Ale jelikož jsem taky ženská, taxem to pochopila správně – dala jsem levej blinkr a odbočila do leva. Jedinej, kdo se tomu divil byl muj instruktor. :o)) A ten řidičák jsem samozřejmě dostala. :o)))

        0 0
        • fousac  

          tak to teda potes koste… :) doufam, ze vas neni vic takovejch..

          0 0
          • náčelník  

            To toho o ženách moc nevíš. V mém okolí to má většina z nich „přehozený“ :)

            0 0
            • fousac  

              tak to asi mame u nas smerove nadanejsi zeny… no i kdyz par vyjimek se najde… :)

              0 0
            • Sirenna  

              Ja znam chlapa, co to umi taky misto do prava odpbocit do leva, ale nebudu ho tady jmenovat :-D

              0 0
              • McBlacky  

                :-) že by?

                0 0
              • fousac  

                tak to znam taky jednoho… mozna ze umi leva-prava, ale jinak je na tom s orientaci hoooodne spatne… ale ze slusnosti nebudu enjoye jmenovat..

                0 0
                • enjoy  

                  hele co chces?:-).ja tamtudy jel jenom jednou a mel jsem pred sebou velice schopnou bikerku,to jsem mel koukat kudy jedeme?:-)

                  0 0
                • Sirenna  

                  Ja tady teda taky nebudu ze slusnosti Pádlistu jmenovat :)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ze si to zena s takovou orientaci v mape dovoli (ne)napsat :)

                    0 0
                    • Sirenna  

                      Ze si to muz s takovou orientaci na smerovych cedulich (ne)dovoli poznamenat:))) Ale prece to tady nebudeme resit, odeme jako od zeny nikdo prece nemuzue nejakou orientaci v mape cekat, ale od tebe jako od muze ....... :)

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        …může :) Ale tezce by se zklamal. Jak se muzu pri orientaci na nekoho jen trochu spolehnout, tak to necham vsechno na nem. Ale sam trefim dobre.

                        0 0
                        • Sirenna  

                          Nj, ale nechtela bych se od tebe nechat navigovat negde gde to neznas ( viz Olomouc:)), to by sme asi nedojeli, protoze navigace ( Ja nevim, asi rovne) je priserna :)), ale nic proti i ja mam mouchy a nevim kudy kam ( viz Ostrava :))

                          0 0
                          • Otto  

                            a hele, to je skoro jako onlajn panterská hádka :o))

                            0 0
                          • aku  

                            Naprosto netusim co ma ta poznamka o Ostrave znamenat (mozna reakce na jeden muj prispevek v tehle debate ;-)) ale to ze nepoznam pravou a levou neznamena ze se neorientuju. Ba naopak diky x letum ve skautu je muj orientacni smysl i v lese i na mape jednoduse bezchybny. (Nastesti se mnou jezdi moje motomyska coz je shodou okolnosti GIS ing. takze se domu dostaneme vzdycky za svetla :-))

                            0 0
            • fousek  

              Ty jo, ja se dozvidam na sebe pekny veci, ja sem podle vasich charakteristik taky zenska:-), orientacni smysl nic moc a pletu si levou a pravou, ted uz si nejsem jistej vubec nicim:-)

              0 0
        • Luka  

          Nekde jsem cetla, ze problem v rozeznavani stran ma 75% populace… no, tak jste asi vyjimky, ale ja bezne rikam doprava a chci doleva :)

          0 0
          • aku  

            Tak to je fakt. Pokud si to stacim uvedomit nez reknu prava nebo leva tak si zahybu rukama abych si byl jisty. Preci jenom v tom, ktera ruka je ktera jsem si jistejsi.

            0 0
            • Luka  

              :))))))))))))­)))))))))))))))

              0 0
            • malko  

              LOL..Tak to ja mam neco podobnyho. Ja rozeznavam prava/leva tak, ze si pamatuju vizuelne nejaky rozcesti nekde u baraku. Ted kdyz nevim kde je kde, tak si nejprve predstavim jak stojim na tom rozcesti, v te predstave vim kde je na pravo nebo na levo, zahybu si prislusnou rukou…a nasledne v realu sleduju ktera to byla. Je to docela zdlouhavej proces, takze mam problemy s tim, kdyz jedem s kamosem na biku a on na me zezadu krici DOLEVA !!!! :-D

              0 0
              • Koala  

                To je zvláštní. Pravou a levou jsem si, aspoň co si pamatuju, nikdy nepletl, ale dřív jsem míval problém, uvědomit si, kde je západ a východ. Teda politicky jsem v tom měl docela jasno, ale v tomhle smyslu mi ta levá a pravá taky dělala problémy. Pak jsem si ve škole do atlasu napsal do Německa velké Z a někam na Ukrajinu V a potom se mi to už vždycky nějak spojovalo.

                0 0
          • Bojdis  

            No já jsem rozeznávat levá pravá naučil i svýho psa, normálně byl schopen zahnout správným směrem, když jsem ho navigoval k nějakýmu klacku, nebo když běžel napřed, tak do správný ulice. Nicméně já sám jsem ztracený případ, když nemyslím vyloženě na to, abych řekl správnou stranu, obvykle se netrefím :)))).

            0 0
          • wraftler  

            da sa to aplikovat aj na ine veci? napr ked baba hovori nie, chce povedat vlastne ano?:)

            0 0
        • Kolík  

          To by mě teda zajímalo na kterou stranu uhneš když za sebou uslyšíš jedu zleva! Pokud tě někdo předjede! :-)

          0 0
          • McBlacky  

            to je často docela vtipný na lehčích maratonech, když člověk startuje kvůli pozdnímu zápisu ze zadních řad. Příkazy levá, pravá fungují velmi proměnlivě a to i na mužskou část populace. :-)

            0 0
          • Luka  

            No, ja to reshim tak, ze premyshlim na jakou stranu ze to chce abych uhla a nakonec se to vyreshi samo, proste se drzim ve stope a maximalne, kdyz uz predjizdejiciho citim za sebou na jedne strane, uhnu mirne na tu druhou.

            0 0
          • kankrlicek  

            Taky se mi stalo, ze jsem prohlasil: Jedu zprava, jel jsem vlevo a on uhnul doprava :) Přesně jak s tim ridicakem :)

            0 0
            • SELMIRA  

              jo, ale nejlepší jsou borci, co řvou jenom: „hey! hey!“ To se mi stalo na Malevilu asi 3×. Taxem nevěděla, jestli je to nějaký místní pozdrav nebo esli mam uhybat… :o)))

              0 0
              • Otto  

                Kašli na ně. Z pohledu mě jako cyklisty je lepší čučet zezadu na ženskou, než být před ní, a čekat že nedobrzdí. Stalo se mi to na drásalovi.Postarší paní co byla pak na bedně, tak dlou na mě řvala ve sjezdu (v kopci jsem ji pak asi dvakrát předjížděl) až to jednou nedobrzdila.

                0 0
          • ddd - andy  

            No predjizdeni na zavodech je vubec zajimavy tema… (trochu ze zivota: pri dojezdu maratonu kde dojizdi kratka i dlougha zaroven se mi parkrat stalo, ze me borec proste pred sebe nechtel pustit a to si myslim ze informace „jedu zprava“ je dostatecne presna a nijak urazejici :-) a este mel blby kecy…) -respect for racers please- ;-))

            0 0
            • TinkTink  

              Todle se prej tedka tady stalo na ZLHK na Tesaku – se tam jeden rozhodl druhyho predjet a ten ho nepustil…prej byl o kolo dopredu…nevim – ale nadavali si dost huste…

              0 0
              • ddd - andy  

                No nadavky nevracim :-) vzdycky si reknu ze ten chudak toho ma asi dost a chvilku si pockam az uhne, pokud se k tomu ale nema, nasleduje upozorneni ze jedu dlouhou, nebo ze mam o kolo navic a kdyz ani to, pak loket.. obcas to proste jinak nejde – doufam ze me neukamenujete… ;-) (a to s tema nadavkama – nejlepsi jsou juniori – ty se nesetri..)

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Čéče, když jsem závodil v juniorech tak podle mě byli největší prasata Dědkové – masters. V mládí nestihli asi MS tak si lečí mindráky v masters.......:o)

                  0 0
    • Honza-HK  

      V neznámém terénu ? To je ještě pohoda. Ta moje něžná půlka se ztratí i ve známém. Už 15 let jezdíme z HK do Jizerek na chalupu. Nedávno jsem se rozhodl, že nedám kolo na střechu, ale těch 110 km tam dojedu. Nastalo ohromné zděšení, páč prý tam sama netrefí. Bral jsem to jako vtip, ale nebyl. Napsal jsem itenerář jako na Rally Bohemia a ejhle dojela. Tak jsem z toho udělal tradici a jezdím tam i zpět na kole a jí nezbylo, než se „naučit plavat“.

      0 0
    • fousac  

      posun hore.. ;)

      0 0
    • Eila  

      o cem to mluvite? ja se neztratim nikde:-) a i s mapou umim:-)

      0 0
      • black.horse  

        jasně, ale musíš nosit dva náramky s nápisy Levá a Pravá, že;-)

        0 0
        • blue  

          a nesplest si, kterej na kterou ruku patri? :-)

          0 0
          • black.horse  

            tak amputujeme jeden prst na levé ruce:-) pak bude sloužit pomůcka:

            Levá – 4písmena – 4prsty pravá –5písmen – 5prstů :-)))))))))))))))

            0 0
            • vrabcak  

              A jsi si jistý, že umíme počítat do čtyř a do pěti? To chceš po nás moc!!! Nemyslíš :-))))

              0 0
            • hydrant  

              to si můžeš rovnou jednu ruku useknout :o)

              0 0
        • Eila  

          :-P nekaz mi snahu ze sebe delat nadzenu:-)

          0 0
    • black.horse  

      Ženy a orientace? No ta moje se chová jako hetero, ale třeba něco tají :-D

      0 0
    • socka  

      dovedu ji na turistickou znacku a poslu po ni, nebo posadim pred hospodu, k rybniku kam se pro ni vratim, stejne zeme je tak mala ze nevim kde je neznamy teren…mozna nekde na sibiri, tam zas ale na kole nejezdim, btw by me zajimalo jestli ted ta tvoje zena nepropira na jinym foru tvoji cestinu, nestratit->neztratit:)

      0 0
    • Tomcat  

      No nevim docela mi to připomíná nadpis tématu jestli 5ky nebo 7čky

      Nevim, myslim že pravidlo v tom neni. Některá bloudí jiná ne

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.