• Vymi

    Nazdarek vsichni vcera jsem si koupil na moje kolecko dve nove duse nebudu komentovat proc a chtel jsem si zadek prohodit a druhou schovat do zasoby… ale co se nestane mam Alex rafky a maji mensi prumer pro ventilek nez klasicky rafky, takze abych tam narval auto ventilek musel trosicku zvetsit diru… ted uz je to pohoda ale jeste budu muset prevrtat predek jinak pujdu pesky… stalo se vam to taky uz… :-)

    0 0
    • cabbage  

      tohle sem resil u mavic 223 a uz 2600km v pohode

      0 0
    • MARIN  

      Jo jo stalo a od te doby (1994) vozim jen galuskovy ventileky :)

      0 0
      • Vymi  

        a ted ta prdel… galuzkovy ventilky maji jeden problem a to takovy ze prdnou vzdy kolem ventilku nebo se udela dira kolem ventilku a nazdar… maji totiz slabsi gumu kolem ventilku proto si ted kupuji auto… :-)

        0 0
        • la-da  

          Zajimavy,to se mi jeste nestalo.Ale rafky jsem na vetsi diry neprevrtaval tak to mozna bude tim…

          0 0
        • MARIN  

          Tak tohle se mi stalo za ty roky asi 2× a vzdycky moji chybou – mel jsem krive nasazeny ventilek

          0 0
          • Vymi  

            ne to se neda rict ze by si to mel spatne nasazeny… co se taky prehusteni tak tam bych videl chybu ale vesme tlak hraje velkou roli… ale kdyz se podivas na dusu s auto a galu tak ten rozdil kolem ventilku uvidis u galu je slabsi nez u auto…

            0 0
            • MARIN  

              chyba to proste byla moje protoze ten krivej ventilek byl krasne videt ale ja se na to vzdycky vykaslal (lenost? :)a pak se urval. Jinak ale souhlasim ze auto ventilek ma kolem silnejsi dusi.

              0 0
              • MartinXC  

                Ale brzdenim ho ustrihnes stejne jako galuskovy. Ja podkladam galuskove ventilky kouskem provrtaneho stareho pasku do rafku (asi 2cm), tim ho oddelim od diry v rafku dostatecne.

                0 0
        • kovar  

          to je rukama, ventilky za to nemohou, guma sama nepraskne. Takto ani jinak jsem neznicil ani jediny a to vozim pouze galusk ventily.

          0 0
          • Vymi  

            no nevim ale rict ze je to rukama… :-) smeji se… sedim u telky a zniceho nic zacne uchazet predni kolo nafoukany bylo spravne a hrany ostre urcite nebyly ale presto to bylo u ventilku… tak mi rekni jestli to je rukama. V nasazovani dusi mam uz dlouholetou zkusenost a jiste chybky jsem uz vychytal… a tohle meneni galuzkovytych dusi se me stalo az ted… :-)

            0 0
            • MartinXC  

              Někdy je na okrajích otvorů trošku otřep a po troškách to duši nařízne – ventilkový otvor je jediný nekrytý. U Ritch.ráfků to bylo u všech (4kousky), od té doby všechny otvory před první montáží duše odjehluju. A problémy tohoto typu zmizely.

              0 0
    • matrix  

      V pohode to prevrtaj. Ja som to prevrtal na MAVICoch a slapalo mi to OK, az pokym sa nezodrali.

      0 0
    • vlk  

      jo v klidu.ja převrtával Bayer ráfek.Po roce jsem sletěl a zohl se na opačném místě než byl ventilek,Takže se tím vrtáním asi moc nezeslabil.

      0 0
    • djano  

      Napriek nedoporuceniam vyrobcov som ich vrtal a nic sa nestalo (Mavic, Remerx). 8mm vrtak, zacistit okraje a je to.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        On by taky zadny problem, pokud se to udela poradne, byt nemel. Vzdyt treba Alex DM24 je v 26" verzi na galuskac a v 24" na motoventilek. Konstrukce je na chlup stejna. Jen dira je vetsi :)

        0 0
      • Volf  

        Ještě lepší než vrták je vzít kulatej pilník, ale klasicky nepilovat, jenom v díře otáčet. Vyhneš se riziku, že ta díra vude nějaká šestihranná.

        0 0
        • djano  

          Pokial nedrzi vrtacku v ruke prvykrat v zivote, diera bude perfektna. Okrem toho 8mm vrtak je presne to co potrebuje. Ked to s pilnikom prezenie, bude zle (okrem toho preco sa namahat ?).

          0 0
    • BoB  

      Já jsem takhle převrtával díru v lese nožem, když jsem zjistil že duše co mám v batohu má autoventilek. Ráfek Syncros Bigbox, 20min práce a dodneška jsem to nesundal.

      0 0
    • fousac  

      zatim sem prevrtaval jednu krosovou rigidu a po roce bez jakych koliv problemu…

      0 0
    • pinot  

      A proč si kupuješ duše s autoventilkem?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.