• Kublaj

  Zdravím, předělal jsem SLX kliky na dvoupřevodník 42–28, velký je 10kový shimano a malý nějaký noname, řetěz sram 971 a přesmyk XT na klasiku 3×9, za boha se mi ho nedaří seřídit tak aby mi občas při přehazování z malý na velkou nespadl řetěz z klik, má s obdobným problémem někdo zkušenost? dle mého je to buď nevhodným přesmykačem který nedá rozdíl 14zubů či nedostatečný náběhový systém velkého převodníku…za jakýkoliv názor budu vděčný :)

  0 0
  • kubad  

   je to jen a jen o nastavení a seřízení dorazů

   0 0
  • Kouba_2005  

   Připojím dotaz k této problematice :-)

   Upgradoval jsem na 2×10, kazeta XT 11–34, převodníky TA 24–36, kliky XT770 9sp, osa XT (domek 68mm, dvě podložky vpravo, jedna vlevo), smyk XT 9sp. Řadí to krásně, smyk pojme celou kazetu bez škrtání, ale děje se to, že při zařazeném nejmenším pastorku viditelně řetěz nadskakuje při nabíhání na velkou pilu a to tak, že někdy spadne ven. Ne na malou placku, ale ven. Když nastavím smyk tak, aby řetěz podržel, tak samozřejmě nespadne, ale zas to štrejchá. Zkoušel jsem dát podložky pod misky tak, že napravo 3 a vlevo nic, a je to mnohem lepší, ale pořád občas řetěz nadskočí. Na druhý pastorek už je úplně klid. Má někdo nápad co s tím aby to fungovalo? Díky.

   0 0
   • JakeF  

    Smyk XT 9sp :). Taky jsem se to s ním kdysi snažil seřídit… Buď to v terénu padalo anebo to blbě řadilo, s 2*10 smykem pak bez problémů.

    0 0
    • Kouba_2005  

     Asi jsem to blbě teda popsal. To nepadá při přeřazování, ale při zařazeném převodu 36/11. Je vidět, jak řetěz na převodník už nabíhá hodně šikmo, až to na zubech nadskakuje a prostě to občas spadne. Kdyby tam smyk nebyl, tak to dělá úplně stejně. Nehodlám smyk používat jako permanentní vodítko, k tomu podle mě neslouží.

     0 0
     • JakeF  

      Když myslíš, že neslouží a řetěz by se tam měl udržet i bez něj, zkus ho někdy sundat :).

      0 0
     • kubad  

      bohužel i k tomu smyk slouží, mas ho vysoko a nezabrání retezu v padání.

      bohužel na 36z není určeny

      0 0
      • Kouba_2005  

       Ahá. A co by pomohlo? Dát 38z nebo smyk 2×10?

       0 0
       • kubad  

        posunout ten co máš níž, ale to asi nebude dobře řadit

        smyk na 36z bude ideál prostě

        0 0
        • Kouba_2005  

         No tenhle už mám cca. 2mm nad zubama velký pily :-(

         0 0
        • Kouba_2005  

         Takhle vysoko je, níž už to nejde, pak už kleci překáží malej převodník.

         0 0
         • nikeid  

          já třeba svůj 3×10 smyk při seřízení na 2×10 musel dát docela výš, než je doporučováno, protože jinak mi přitlačil řetěz k pile a nepřehodil .. takže zkus prvně smyk srovnat, seřídit dorazy, pak posouvat do různých výšek a zkoušet přehazovat / utahovat – povolovat lanko

          0 0
          • Kouba_2005  

           Což ono to řadí krásně, v tom problém není. Ale při převodu 36/11 vyskakuje řetěz ze zubů a padá ven na stranu kliky. Pořád mě napadá jen jiná řetězová linka mezi 2×10 a 3×9. Chjo.

           … a nebo jezdit mimo tento převod a až trochu povolí řetěz, tak to třeba bude dobrý.

           0 0
           • xshreck  

            Mě to taky myslím padalo, mám přitažený doraz a řetěz škrtá o přesmyk a nespadne :D možná by to šlo, ale tuhle kombinaci nejezdím tak je mi ukradená.

            0 0
           • Rychlej turista  

            Já tento problém (seskakování řetězu ve sjezdu) vyřešil výměnou pily – zahodil jsem origo XTR a nasadil Middleburn.

            0 0
            • deda  

             přesně tohle jsem udělal já ale řetěz padal protože byla už hodně sjetá placka. Jen dodám že z midleburnu už mi upadly 2 nýty co služí k naběhu řetězu…

             0 0
  • onnyy  

   A jaký používáš řetez?Na 9tikolo nebo desítku?Je nový nebo kolik km ma najeto?Přítelkyni to takhle dělalo.Koupil jsem novej řetěz a kliky.Seřídil a makalo to…

   0 0
   • Kouba_2005  

    Jestli to je na mě, tak řetěz je novej a na desítku. Všechno je nový :-)

    0 0
  • antt  

   stejny problem, 2×9, 42–29, pohohlo az prihnuti predni prave casti presmyku smerem k pile, asi o 2mm, sikovkama. Od te doby klid

   0 0
   • antt  

    ještě bych před ukamenováním dodal, že bylo nutné hodit přesmyk nepatrně šejdrem k největšímu pastorku, abych mohl na velkou i na malou řadit celý rozsah kazety bez škrtání a pak ta přední část smyku byla moc ven, tak jsem to poladil a řadí to teď téměř dokonale :)

    Všechno stará LX sada pro 3×9 s převodníkama gebhard, které mají pouze imitace náběhu.

    Jo a taky jsem to celé nečetl, jen reágoval na zakladatele, ale třeba to bude někomu k užitku

    0 0
  • mr.antik  

   no já mám zas opačnej problém, mám 22/36 a při schození na malou mi to taky většinou spadne. Podle mě to chce pořešit výšku přesmyku na pilama, ale vůbec se mi to nedaři. Trošku pomohla výměna C9 za PC971 řetěz.

   0 0
  • mr.antik  

   já mám zas opačný problém, pily 36/22 a padá mi z malé pily. Trošku pomohla výměna C9 řetězu za obyč Sram, ale padání mě dost otravuje. Jediný co mě napadá je ladit výšku přesmyku. Není na to nějaké exaktní pravidlo?

   Když mám vpředu zařazeno 22z, na jakém pastorku by to mělo začít „brousit“ přesmyk (kolo na stojanu, bez sagu)?

   0 0
   • bimjeam  

    Ja osobne mám na 2×9 setupe prešmyk cca 2mm nad hranou zubov veľkého prevodníka, prešmyk vytočený mierne doprava k prevodníkom a spodný doraz dotiahnutý tak aby na najľahšom prevode bola vôľa klietky cca 1mm od reťaze a za normálnych okolností nepadá

    0 0
    • antt  

     nápodobně a bez problémů

     0 0
     • mr.antik  

      jo, tak potvrzuju, snižení pomohlo. Sice to tam na zuby nepadá vždycky hned na jistotu, ale to je spíš novým řetězem. Dneska ani jedno spadnutí.

      0 0
  • bikerR  

   Nebudu zakládat nový příspěvěk a fláknu to tady :)

   Problém mám takový, mám řazení 3×8, přesmyk Deore (na 9 ), problém je následující (doplním kolo je po servisu)občas se stane že jak zařadím nejmenší pilu, vzadu 4 kolečko tak je všechno v pohodě, jakmile chci jít zpět na 2 pilu a zařadím níž na 3 kolečko tak mi z pily má tendenci spadnout řetěz(padá ze strany pedálů).Když otočím klikou dozadu tak se řetěz vrátí zpět a udělám několik otáček pomalu tak je to OK.

   Můj dotaz zní:není problém že je přesmyk na 9? V servise mi rovnali právě 2 pilu.

   A nebo je problém mezi sedlem a řídítky :D

   Je pravda, že dříve to nedělalo.

   Dělá to ale jen občas, ne pravidelně.Díky za postřehy

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.