• Edwin

    Ahojte,

    je to tu zase a znovu. S jarem (a zlomeným rámem) na mě přišla chuť si pořídit fulla. Kačky na to jsou, ale zatím jsem ještě nenašel duševní rovnováhu dát za kolo tolik peněz, tak snad k tomu rychle dospěju. Budget 50 – 70 tisíc (ale to už by mi skřípaly zuby).

    Potřebuju nějaký to pražský celopéro, co dobře valí kolem Vltavy a dobře vypadá před hospodou :) Ne, chci kolo, které bude „univerzál“, ale spíš do rychla s nižšími zdvihy, neboť žádná pekla nejezdím. Hodně toho najezdím s dětmi a sám radši svižnější 1–2 hodinový švih na odreagování. Na půl až celodenní výjezd se dostanu párkrát do roka. Na traily taky. Proto raději jezdivější kolo s nízkými zdvihy. 29er, shimano.

    Odkazy hážu jen jak mi přijdou pod ruku, takže ceny a velikosti berte orientačně.

    Výběr jsem zúžil na:

    Cannondale Scalpel 4

    http://www.xcrsvorada.cz/…-rep-xl-2016

    Zajímavá cena, jinak jasný, že je to předraženej nápis. Zároveň mě trošku odrazuje nekompatibilita leftyny, ale je to hezký :)

    Epic Comp

    https://www.spkolo.cz/…R-Comp-29-3/?…

    Trek Top Fuel 8

    http://www.trek-bikes.cz/…fuel-8/p-717

    Tato značka mi je nejmíň sympatická, ale asi bych to překous.

    Canyon Neuron 6.9

    https://www.canyon.com/…-al-6-9.html

    Vzhledově se mi moc nelíbí, ale osazení je pro mě dostačující a cena podle mých představ.

    Prosím o vaše komenty.

    Díky.

    0 0
    • snas89  

      Zacenu toho treka už s trochou štěstí seženeš karbonovýho epica.

      Kromě Epica s jinýma zkušenosti nemám, jen se Scalpelem povrchní. (uvažoval jsem nákup, testovací jízda,nesedla mi vidlice).

      Epic mě pak oslovil tím, že je to hrozně rychlý kolo a jde dobře za pedálem. Ale v terénu je to taková neposedná koza.

      Jestli máš radši rychlejší švihy skrze přírodu, asi by ti to mohlo sedět i za cenu horších komponentů oproti konkurenci.

      0 0
    • Sindy  

      Škoda že tohle je jenom Lko… :(

      https://www.cyklobazar.cz/…bon-wc-vel-l

      Já bych se porozhlidl, jak říká snas, po tom carbon Epicu a kdyžtak bych vzal toho hlinika, kdyby se nepoštěstilo. Epic funguje parádně.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Jakou min. délku sedlové trubky potřebuješ? Některé rámy mají jen 520 mm – bude Ti to stačit?

      0 0
      • Edwin  

        520 mm je asi hraniční, ale stačit by to mělo. Ale tak jasně, jsem při horní mezi a po nasednutí to nemusí být ono.

        0 0
        • Smazaný účet  

          52 byla hranice u mych 191 cm, vazne radsi odzkousej, geometrie se celekm dost lisi… :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          52 byla hranice u mych 191 cm, vazne radsi odzkousej, geometrie se celekm dost lisi… :)

          0 0
        • Smazaný účet  

          52 byla hranice u mych 191 cm, vazne radsi odzkousej, geometrie se celekm dost lisi… :)

          Odzkouseni nemyslim projet po parkovisti, ale fakt pul den na to mstarvit, vypalti se to, kdyz uz chces investovat takto ;)

          0 0
    • jonti  

      Vyzkousel bych si je a vzal co se ti nejvic libi. Epicem ani Top Fuelem chybu neudelas. Cannondale je taky fajn, kdyz ti vyhovuje lefty. Canyon jsem nejel, tak nevim.

      Mozna bych se dival i o zdvihovou kategorii vys – Camber, Fuel Ex a podobne, kola na 120mm jedou skoro stejne.

      Ted o vikendu si muzes v Radotine otestovat Trek, Cannondale i Epic.

      0 0
      • Edwin  

        Díky za tip.Radotín mám za bukem, jestli teda zůstanu na víkend v Praze. To se nějak rezervuje?

        0 0
        • jonti  

          Je to od patku do nedele, na rezervaci je tam odkaz na strankach. Xl asi tolik lidi chtit nebude.

          0 0
          • Edwin  

            Tak jsem na to koukal a říkám si k čemu je testovat top kola za dvojnásobek mýho budgetu? Jakou to má vypovídací hodnotu? Krom tedy možná posedu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Kvuli geometrii ramu. Jinak jsou testcentra fajn, ja testoval rok, nez jsem si vybral… Na Trutnov trails jsou Gianty, pod Smrkem Treky, v Praze sezenes RB, a spousta dalsich samozrejme.

              Za mne mi nakonec pri 191 cm a 80 kg a chuti neco mezi maratony a traily sedl Fuel EX 29 8 2016 a jsem zatarcene spokojen :)

              0 0
              • Edwin  

                Víš, jakou máš výšku rozkroku a kolik máš ještě rezervu na sedlovce? Vypadá to, že bych mohl mít treka zajímavej peníz, tak se to stává kandidátem č. 1.

                Prošel jsem spoustu zahraničních fór a všude samá chvála, dle vlastností ho řadí i nad epic (samozřejmě jsou i opačné názory).

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ja jsem hodne spokojen a to jsem toho sjezdil dost. Ale miry nevim, nejaka rezeva na sedlovce jeste je a mam dlouhe nohy, ale cisla nevim :/ Jsi-li prazak, mam tady toho Fuela EX 29 XL na Strahove.

                  Nebo eurobike za par stovek na den pujcuje.

                  0 0
      • nomecz  

        Ty prvni 3 kola jsou oproti neuronu mnohem vetsi rakety, neuron je uz takovej lehkej trailbike. Z toho vyberu bych koukal fakt po epicovi na zamyslene urceni.

        0 0
    • rafyn  

      ..já jezdím toto:

      http://www.mojekolo.cz/…nine-9-6000/

      0 0
    • RUSH  

      Na Tebou popisovaný styl jízdy bych doporučoval Epic nebo Scalpel. Na druhou stranu je třeba upozornit i na odvrácenou stránku pohodlné jízdy na takovémto fullu a tím je náročnější servis (ložiska, tlumič, Brain a Lefty). V obou případech (Cannondale i Specialized) to vyžaduje značkový a zkušený servis (hlavně Lefty a Brain).

      Možná by nebylo od věci popřemýšlet i o karbonovém HT29, který v lehčím terénu může být (pro někoho) alternativou :-)

      0 0
      • Edwin  

        Díky, se servisem počítám, i když s mým nájezdem to zase tak horké nebude. Chci zkusit full, krok zpět můžu udělat vždy :)

        0 0
        • ZdeNECK1  

          Projet, vyzkoušet, co ti sedne. Jezdil jsem epic s brainama 2013 i po jejich deaktivaci v terénu celkem nepohodlný svezení, ale rychlý svezení, kostitřas, pohyb scalpela byl proti epicovi mnohem ladnější, i když jsou to oba XC biky 100/100 zdvihy.

          0 0
          • ZdeNECK1  

            Prostě brain nedoporučuju, pokud nejsi závodník a nezáleží na vteřince, pokud nejdou uplně vypnout, neznám nastavení aktuálních modelů, vždy budou mít vliv na citlivost pružení.

            0 0
        • snas89  

          S tím servisem to není zase tak špatný, když se o kolo správně staráš.

          Já např čep neměnil ještě ani jeden a už jezdím třetí sezónu.

          Tlumič byl na repasi jednou.

          0 0
          • mrofmoha  

            presne, s kolem je to jako s hrncem na vareni, kdyz ho nemejes a nestaras se o nej tak se z toho brzo poseres

            0 0
      • JMT  

        Ja si na letosek po 29 epicu postavil 29ht zamereny tak nejak na komfort a musim teda rict ze mi to prijde mozna i pohodlnejsi. Jasny, koren to nepobere ale drobny vecy uplne krasne a tak nejak jsem rad ze jsem se epica zbavil. Porad pazvuky, servis, vaha, urcite to takle nejelo a na 2h to pohodli fakt vyresi 29 tlr a karbon…

        Za me epica ne. To uz neco bez brainu, klidne svihovyho, ale at to pruzi porad

        0 0
    • Hawkins  

      Hlavně nekupuj Neurona na tvoji výšku a váhu. Ja tu blbost udělal a už v tom lupe.. Nacnutej ram nekde, ale zjistuj kde. Nejradej bych jim tu mrdku poslal zpátky..

      0 0
      • Edwin  

        To mi je líto :/

        A z jakých kol jsi ještě vybíral? Proč jsi se nakonec rozhodl pro Neuron?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mne od Canyonu dost odrazovali kvuli malym cepum a prave jejich udajne nespolehlivosti, coz mi teda bohuzel tvrdili nejen kamaradi ze servisu (tam by se jeste mozna o zauajtosti dalo mluvit), ale i majitel… Ta cena je holt necim vykoupena asi.

          Jinak jsem tez dos koumal nad Neuronem.

          0 0
          • jonti  

            Ty male cepy nejsou o cene, ale spis o hmotnosti. Fully od Specialized i Giant je maji spis vetsi, ale vydrzi dlouho. Jak na tom ted bude Trek nevim, doufam ze taky ok.

            0 0
        • Hawkins  

          Rozhodla samozřejmě cena.. Po tom, co jsem ho objednal byl ve vyprodeji giant anthem 29 za 56 000,– za tu cenu bych nevahal. Je fakt, ze na kole si dokážu většinu věcí servisovat sám, což rozhodlo i ve prospěch canyonu. Ale když to beru z momentalního pohledu, tak třeba řešení lupání a všelijakých pazvuků bych při zakoupení v kamenné prodejně resil jednoduše tím, ze bych jim to zavezl na prodejnu a starejte se. Ale v případě canyonu co, mam to kolo někam posílat, když vlastně nevím pořádně čim to je, když obecně odstraňování těchto konkrétních problémů není úplně jednoduchý, samozřejmě se snaží lokalizovat, čim a odkud ty zvuky vychází.. A celkově při pohledu ten rám nebudu dojem, ze by mel vydržet bůh ví co. Takže celkove spíše zklamání

          0 0
          • Hawkins  

            A pro informaci. V plné polní vazim cca 100kg, měřím 195cm z toho důvodu jsem prodloužil sedlovku vysoustruženým hliníkovým „nastavcem“ o 80mm.

            0 0
    • michal1968  

      Jezdim starší model full Treka..superfly..

      Top fuel už je s jiným uchycenim tlumičem..

      Já vážím o něco víc než ty a můžu říct, že mě Trek a jejich full sednul..

      Nedám na něj dopustit.. Každoroční servis zadniho tlumiče dělám a jsem klidnější..

      Tlumič má zdvih 110mm..dostačující a opravdu pohodlný..

      0 0
    • Edwin  

      Mám teď trošku napilno, tak to nestíhám moc řešit, ale snažím se hodně číst zahraniční fóra a porovnávat.

      Vyřadil jsem Top Fuel a vše co má sedlovou trubku 520 mm a nižší. Vyřadil jsem i Fuel EX, neboť mám jinou představu o hmotnosti a představa, že na to vyjíždím nějaký kopec mě děsí.

      Takže jsem koukal po větších rámech a kolech, která jsou vcelku chválená.

      Opakuji, že bych rád dvojtác a komponenty shimano.

      1. Giant Anthem X

      http://giantbrno.cz/…-kc-sleva-20

      • v akci za 55k slušná cena, všichni si ho chválí jako dobrého univerzála pro mnou zamýšlené využití
      • čím větší rám, tím míň se mi toto kolo líbí. Nepoměr mezi vysokou top trubkou a pidi nízkým trojúhelníkem mi úplně vyráží zrak. Ale s tím nic neudělám. Ale v této černo žluté kombinaci to ještě jakštakš jde.
      1. Merida 96 800

      http://www.merida-bike.cz/…ty-six-800-0

      • opět v akci slušná cena 54k, kolo vychází dobře v testech i s relativně vysokým fun factorem a čím víc na něj koukám, tím víc se mi líbí.
      • merida mi coby značka v hlavě evokuje Tesco kola pro každého, ale tak snad už to dávno neplat, když mají i ten profi team :) Relativně málo informací a recenzí s tímto modelem.
      1. Cannondale Scalpel 4 2016

      http://www.xcrsvorada.cz/…-rep-xl-2016

      • kolo je hustokrutopřísně cool :)
      • technický fičury, který se můžou podělat a pak to stojí cihlu zlata, relativně drahé – i se slevou se blíží mé horní hranici, spíše závodní stroj než pohodový poježdění.

      Opět prosím o vaše postřehy na tento výběr, plusy, minusy a pokud by měl někdo v Praze ochotu půjčit vyzkoušet vel. XL, kterékoliv z těchto kol, byl bych vděčný.

      0 0
      • snas89  

        Za mě asi ta Merida.

        Cannon super, jen jestli ti nebude vadit lefty?:)

        A možná jestli nespěcháš, tak počkej necelý dva měsíce.

        Bude představený nový epic od spešlu a podle mě začnou ty stávající padat s cenou trochu rychleji, než obvykle.

        0 0
        • Edwin  

          Lefty mi na to popojíždění stačí :D Ne, kámoš má malého 26 scalpela a je z ní nadšenej. Spíš se bojím, že je to fakt tvrdě závodní kolo s agresivním posedem.

          Epic má sedlovku 520 mm, tudíž jsem ho ze shortlistu vyřadil. Koukal jsem i po camberu, který dělají v XXL, ale výšku sedlové trubky má taky 520 mm, což malinko nechápu.

          0 0
      • Smazaný účet  

        A jakou mas predstavu o hmotnosti? :)

        Ta Merida pise 12.55 kg. No je to full a 29, komponentove skoro to same, co mela moje HT 26 od nich, jeste jsem teda usetril na Sram X0 razeni a kompletni sade WCS a melo to 12 v L. Tohle bude mit v XL tak 13.5, coz ma muj XL 29 Fuel EX taky. A uprimne s tvou vyskou a vahou, bych 1 kg na kole neresil asi…

        Hlavne si to vsechno projed nez koupis, lepsi rada neexistuje ;)

        0 0
        • Edwin  

          Jasně, že si to chci projet, spíš chci dobře vyřadit něco, za čím se nehnat. Není času nazbyt :/

          Rád bych byl 13–13,5 kg. Jasný, že kilo oproti mé hmotnosti je zanedbatelné, ale je to prostě další kilo navíc. A u kola za 70k očekávám hmotnost jinou.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Dnes jsem vazil a moje nekalibrovana vaha ma uakzala 13.2 pro Trek Fuel EX 8 2016 29 v XL.

            0 0
            • Edwin  

              Tak to jsem někde vyčetl mnohem vyšší hmotnost určitě přes 14 kg. Tam jsou ale pro mě zbytečný vysoký zdvihy. No uvidíme, třeba na něj ještě za pár let dojde :)

              0 0
          • MikeK  

            Nehrot moc hmotnost .. pri 100 kg bych koupil spis kolo, co vydrzi a ne takovy, ktery je sice lehky, ale delany tak na max 80 kg .. Zlamany ramy nemam rad. Za mne radsi tezsi kolo, ktery prezije :)

            0 0
      • Pán z Dubu  

        Jedinej Cannon uvádí, že má TLR ráfky i pneu. Pokud chceš bezduše, zjisti si, kolik by byla dodatečná investice do odduševnění. + nové záplety jsou za víc než páska+ventilky+mlí­ko+gumy.

        0 0
        • Edwin  

          Jeste dluzim reakci na tema bezdusi. Ptal jsem se pred nakupem a udajne giant rafky jdou v pohode predelat. Ale uvidime, jestli se k tomu nekdy dokopu.

          0 0
      • jecnak  

        Mam lonskeho TopFuela. 188cm a kupodivu 19,5" a sedlovku bych mohl posunout jeste tak o 4–5cm vyse. Pro me bylo hodne dulezite zamykani obou tlumicu jednou packou, coz ten muj model splnuje a funguje skvele (bez toho bych fulla urcite nechtel). Rafky ma i ten model co jsi postoval TLR.

        0 0
      • snownook  

        Mám Scalpela 4 rok 2016, kupoval jsem ho v zimě roku 2015, a jsem s tím kolem neskutečně spokojený. Dokonce tak moc, že si už nic jiného, než Cannondale (pokud budu kolo ještě někdy kupovat) nekoupím. Měl jsem trochu porodní bolesti s Leftynou, ale po výměně vnitřku na 2spring nemám s ničím absolutně žádný problém. Kolo jezdí, je líbivé, netradiční, ve sjezdech strašně rychlé a vůbec je to taková radost na tom jezdit. Řešil jsem podobné dilema, full, nějaký budget, ale i přes to všechno jsem si radši připlatil za toho Cannondale. Specialized bych si z principu nekoupil, protože to potkáváš prostě všude a je to neoriginální, až to bolí ;). A cenu servisu? No, řeknu to takhle..když si koupíš dražší auto, tak tě nesmí štvát to, že za servis dáš trošku víc. Nehledě na to, že Cannondale se stará dobře o zákazníky, kde v mém případě mi praskl šroub v zadní ose, při dotažení kola (ten, kdo vymyslel Formulu, by potřeboval pár pořádných facek) a během pár dnů jsem dostal novou osu :).

        0 0
    • scota  

      RB Bandit 290 Race za 64 000 Kč váží asi 13,6 kg v XXL a před hospodou vypadá dobře ;-)

      0 0
      • Edwin  

        Jsem už začínal být uražený, že mi sem to RB nedáš :)

        0 0
    • Edwin  

      Tak se nam to narodilo :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Super :)

        0 0
        • Al Stra  

          podle fotky bych použil zde oblíbenou hlášku o špatném výběru velikosti-)

          0 0
          • Edwin  

            Myslíš tuhle fotku? To je přímo z prodejny. V profilu pak už mám s nastaveným posedem. Jinak jasný, rám by klíďo mohl být větší, abych trochu pošetřil sedlovku a zkrátil představec, ale je to jak to je a zatím (cca 100 km) se na tom cítím dobře. Uvidíme časem.

            0 0
    • PiPe.cz  

      nooo mam 205 cm takze kdyz sem resil v 2015 fulla tak sem mel na vyber spesl cosijumper (nebo tak nejak) nebo trek fuel ex nebo remedy. skoncil sem u fuelu a su spokojenej. A co sem koukal tak od te doby se to nezmenilo. A gravel byl na vyber jen jeden. Spesl. velikost 64

      jo a pocitej ze houpacka zere prachy jak votekla https://docs.google.com/…PfAUPNg/edit?…

      0 0
      • jezura  

        Já mám jen 191cm,ale kamaerád má 209cm a měl Treka 24 palců a taky to šlo.Dnes se všechno moc řeší.:)))))

        0 0
      • Breakpain  

        Ty náklady mi přijdou v pohodě, nemáš tam pravidelný servis tlumiče a vidle, to pak hezky roste :) …

        Asi si ze zvědavosti udělám to samé. Ať můžu porovnat, IMHO v tom zahučím vždy za víc. Kolo ještě není doma a už mam doma připravené věci skoro za 10ku :( …

        0 0
        • Edwin  

          Co sis vyhlíd teď za kolo?

          No, co já narval do HT, za to by byla parádní raketa :) Ale prošel mi rukou každej šroubek a získal jsem zkušenosti k nezaplacení. Krom centrování a servisu vidle/tlumiče si umím už udělat na kole všechno sám.

          0 0
          • Breakpain  

            Nakonec si udělám radost Caprou, chtěl jsem Reign, ale nesedla geometrie.

            0 0
            • Edwin  

              Ty jo, to je od anthema docela skok. Ale kolo vypada hustokrutoprisne, tak at dela radost.

              0 0
              • Breakpain  

                Už jsem prozřel, že neexistuje kolo na celý život ;). Maximálně zjistím, že jsem přestřelil a za rok si udělám zase radost ;) … Nic horšího se stát nemůže, ale letos jsem našel limity odpružení hodně rychle … Tak uvidíme …

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.