• scret

    Potrebuju vedet, jestli se dela nejaka nozni pumpa, ktera bude jak na autoventilek, tak na galuskac a zaroven i na vidli. Za rozumnou cenu. Piste nazev, cenu a kde se da pripadne splasit. Dik.

    0 0
    • Žanek  

      Nechceš toho trochu moc najednou??? A ještě aby uvařila, zašla pro pivo a večer… :o)))Taková pumpa se, pokud vím, nedělá z jednoho prostého důvodu – do vidlí se dávají mnohem větší tlaky než do pneumatik. Pokud chceš solidní nožní pumpu s manometrem tak to je min. 500, já mám od Authora, cena 800Kč, max. tlak 12atm., zvládá oba tipy ventilků. A je fakt dobrá. A do vidlic moc nedělám, to ti asi neporadím. Co jsem viděl tak ceny okolo litru…

      0 0
    • mastihuba  

      Nožní pumpou máš na mysli to že na pumpu budeš šlapat nohou? nebo klasiku přišlápnout k zemi a obouruč to tam nacpat?

      Pokud je na vidli autoventilek, tak stačí redukce na galuskový ventilek a na koncovce u pumpy je možnost na obojí. Cena je kolem 800kč. Co se týká zmíněných ztlaků v tom se moc nevyznám, ale malým duopístem tu svoji nenapumpuji.

      Tímto bych chtěl taky poděkovat dobrým lidem, kteří mě takto pomohli na Kopřivnickém Drtiči, když mi jeden šprýmař vypustil obje nohy u vidlice.

      0 0
    • Yann  

      Taky by se mi takova pumpa libila, ale asi by to s ni byla pekna pakarna. Muzela by mit pekne dlouhou hadici, aby dosahla ze zeme az k ventilku na vidlici (pokud „nozni“ myslis slapaci). Dalsi vec je, ze pumpa na vidli ma malou komoru, jelikoz u vidle to je spis o velkem tlaku nez o objemu vzduchu (na rozdil od duse). Mozna jsou vidle, ktere se foukaji na mensi tlaky a pumpy, ktere ty tlaky zvladnou ale nevim, jak je to s presnosti davkovani. Ja sam mam pumpy dve.

      0 0
    • scret  

      Hmm, dik za nazory, ale prave ve Velu byla fotka jak tam nejakou nozni (prislapnuti nohou) pumpou foukaj vidli – tusim DUKE Race nebo co to bylo. Tak jsem si myslel, ze usetrim a bude mi stacit jedna na vsechno:-) Ale asi ne, co? Ale jinak uz mam vyhlidnuty obe dve, na vidli BETO a na kola tusim od Zefalu. Zdar.

      0 0
      • Jester  

        Myslim, ze to muzes tak udelat. To jest jedna nozni pumpa staci na vsechno. To plati aspon pro me (i kdyz mam teda obe pumpy), mam M Z4 s autoventilkem, ktera se fouka na maly tlak (do 30psi) a nozni pumpu s redukcema. Problem muze byt akorat u nekterych pump, ktere maji tzv. univerzalni hlavu (tj. 2 diry vedle sebe/nad sebou v jedne hlave). Potom muze byt problem tu hlavu dostat k ventilku ve vidlici, ktery je treba u vyse uvedene M dost zapusteny. Jak to vypada u dalsich vidlic, nemuzu slouzit. Nemel jsem tu moznost jich tolik vyzkouset, jako nekterí jini nejmenovaní jedinci :-)

        0 0
        • Jester  

          Krucis. Ted si uvedomuju, ze ta redukce na nozni pumpe je mozna dost siroka a ze to nemusi jit na vidlici narvat. Nikdy jsem to nezkousel, takze bych to musel doma testnout. Tak ten nazor ber s rezervou.

          0 0
          • mastihuba  

            no prave proto v případě autoventilku je potřeba našroubovat tu redukci

            0 0
            • Jester  

              No já mám nožní pumpu Vello a tam je stabilne autoventilek a na to se sroubuje redukce na normalni ventilek. Takze je to asi typ od typu.

              0 0
              • mastihuba  

                já měl na mysli ty koncovky kde jsou obě možnosti i galuskový i auto.

                0 0
          • mastihuba  

            no prave proto v případě autoventilku je potřeba našroubovat tu redukci

            0 0
        • Pá-dlista1  

          Ta velikost hlavy me prijde jako hlavni omezeni. Treba u Suntouru je to uplne stejne zapusteny a blbe se tam leze, ale Suntourky narozdil od M nejdou napumpovat vsema obyc pumpama :(

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.