• Kolík

    Máte nějaké typy na jednodenní výlet okolo přehrady? Díky za typy.

    0 0
    • Kolík  

      Že by se tady nikdo neproháněl okolo Gabčíkova na kole? Je aspoň zajímavější levý nebo pravý břeh ve směru toku Dunaje pro mtb? Všichni zde píšící Slováci přece nemůžete jen koukat na hokej!! :-))

      0 0
      • rasto  

        zkusim to ja: pred cca 3 rokama jsme chteli zdolat Gabcikovo z Blavy. nepovedlo se nam to. byl totalni vychodni protivitr. to jsem jeste nezazil. rekapitulace: z praveho brehu (z Blavy) Ti vede cyklostezka. totalni rovina, zadne kopce. kdyz se Ti nepovede dorazit do cile, muzes ject na pivo do Madarska :-/ maj tam spatne pivo. Gabcikovo jsem zatim nevidel, nevim, jak to tam vypada. Myslim ale, ze tam bude siroko-daleko rovina – kanal je situovan v Podunajske nizine.

        0 0
      • rich  

        presne – rovina, casto veterno a naviac mnozstvo pomalych cyklistov, turistov a korculiarov, ale aj rychlych cyklistov a korculiarov. radsej by som skusil nejaku trasu pri malom dunaji po juznoslovenskych dedinkach – chaba premavka, klud a dobra kuchyna :-)

        0 0
        • keksik  

          na pravej strane byvaju pomali korculiari len po bufety pri hausbotoch (tusim 9ty kilometer od stareho mustu) a rychli zvyknu koncit v cunove (cca 16.5 km). potom ked na zvysnych 30tich kilakoch stretnes 10 ludi mozes hovori o hustej premavke. v lete sa to asi zmeni a viaceri zamieria az do vojky. tam odporucam vyskusat vodu v strkoviskach. teda nie na pitie ale na kupanie ;-) . a vietor ktory je pri dunaji stale nejaky ma od istej sily aj pozitiva: plasi zver. konkretne tony bodaveho hmyzu. no a keby si nevedel ako dalej, tak v cunove na konci hradze a aj vo vojke pri kompe su mapy celej oblasti. druhy breh ma moc nelaka, hlavne ten usek, ked cyklotrasa vedie po normalnej ceste…

          inac, dnes sa mi tam na hradzi podarilo zrazit srsna velkeho ako palec. asi 15 sekund sa snazil udrzat na bowdene, no potom to vzdal a odkvacol. len som dufal aby si ma nepockal na ceste spet :-)

          0 0
      • juro  

        ak uz budes v tych oblastiach, tak si nenechaj ujst kompu ktora premava zadarmo cez kanal pri dedinke vojka asi v hodinovych intervaloch.(ked je vela aut tak aj castejsie) a pocitaj aj s tym ze lava strana hradze pri jazde z blavy nie je az do gabcikova prejazdna, lebo je to tam nejake ohradene kvoli elektrarni, ale prava je na beton ok.

        0 0
    • Man  

      Preco chces jazdit po rovine? Prid k nam do Kosic a namakas sa jak hovado :))). Kopce 800 – 1200mnm. Kosice maju 270mnm, takze celkom parada. Co Ty na to?

      0 0
      • petersv  

        Ja sa tiež pridám.Ak by si prišiel do Košíc ideálnejšie terény a trasy si nevieš ani predstavi?.Od ľahkých až po náročné hrebeňové.

        0 0
      • Kolík  

        Pojedu tam služebně a místo návratu v sobotu dopoledne se chci vrátit až v sobotu večer a trochu si projet okolí přehrady. Košice snad až někdy příště. :-)

        0 0
    • xo  

      do Gabcikova som zatial este nikdy nedorazil, ale Vojka sa da bez problemov zdolat aj bez prestavky. Je to asi najnudnejsia cesta aku poznam a bez walkmana ma nenapadne sa vybrat do Vojky. Ten vietor vacsinou fuka smerom do Gabcikova, takze cestou spat sa budes riadne trapit. Do Gabcikova by som isiel jedine v zavese za ziletkarom.

      0 0
      • lubos  

        No, ak chytis dobry vietor tak sa da mastit po tom asfalte aj na horaku cez 50 :-)

        0 0
        • xo  

          tak to mi musis ukazat, rad sa za teba zavesim a pojdeme az do Gabcikova s priemerom 50:-)

          0 0
          • martt  

            a cestou spat tak 8 km/h → uz som to zazil v novembri ked bola ta vichrica 100km/h. Normalne sa mi trepotali aj lica vo vetre. Ked sa spustim 70 km/h z kopca, je to oproti tomuto nic.

            0 0
          • lubos  

            No, priemer 50 by som asi nedal, ale 40km/h urcite. Za predpokladu toho, ze mas vietor v chrbte. Ked som tam dokazal spravit na par sekund maximalku 56km/h a to nebol ziaden citelny vietor v chrbte.

            0 0
    • WSH  

      Do Gabcikova je to fajn, je to rovina, ale ma to tiez svoje caro. Startovat mozes v Petrzalke pri pristavnom moste, alebo pri Starom moste (parkovisko). Pojdes po hradzi po pravom brehu do Gabcikova, potom prejdes na druhu stranu, obides ohradenie, a po hradzi naspat do Bratislavy a cez pristavny most do Petrzalky. Spolu je to 100 km, takze tam mozes dobre trenovat vytrvalost. Neviem ake dlhe je to ohradenie laveho brehu v Gabcikove, myslim, ze pred dvomi rokmi este nebolo, alebo sa dalo lahko obist. Odporucam ti ist rano, ked je chladnejsie a ked bude menej fukat (vietor je svina, najma protivietor, a este sa cestou naspat zosilnuje :o))) ). Ak sa budes chciet vratit skor, tak na 30 km je kompa na druhy breh. Ak by si chcel ist dalej, tak v Gabcikove mozes pokracovat po lavom brehu doaleluje (bol som az v dedinke Sap, tam moj znamy svet konci, za nim je prazdno…). Takmer cela cesta je po hradzi, takze je to celkom pekne. Korculiari su na hradzi iba cca 5 km a aj vacsina z toho sa da obist po ceste napravo od odvodnovacieho kanala (zbehnes nan hned za cistickou). Bufetov je dost na lavom brehu az po Cunovo (cca 20 km) potom uz nie je nic. Na pravom brehu mali kedysi v bufete pri Samorine (cca 80 km) perfektne pecene klobasy.

      0 0
      • martt  

        apropos bufety: vo vojke su tri krcmy, na priehrade v Gabcikove je stanok a dole v budove zavodna jedalen, kde sa ale da kupit lacno normalny obed. Na druhej strane v Hamuliakove je perfektna cukraren, na stanici lode Kyselica bol tiez bufet, posledne ale nepracoval. Pri odbocke na Samorin je celkom slusna restauracia (hotel, tusim kormoran?).

        Este sa to da spojit s cestou cez Madarsko do Gyoru, cyklocesta celkom dobre vyznacena a potom cez Medvedov (Gyor-Medvedov tiez znacena cyklocesta) a po hradzi zase naspat. Toto kolecko ma snad 150 km, takze celkom prijemny celodenny vylet.

        0 0
        • martt  

          cez madarsko som myslel BA-Cunovo-madarsko-Gyor-Medvedov-(da sa po hradzi)-gabcikovo-BA. Cela cesta je kopletne oddelena od aut a da sa aj s malymi detmi.

          lepsi je horsky bike, casti v madarsku sa idu po strku. Siel som to aj na cestaku a trpol som kedy streli guma.

          0 0
          • martt  

            Este je celkom zaujimava oblast medzi novym a starym korytom dunaja. Pred vojkou treba zliezt z hradze tam kde sa odvadza voda (obrovsky kanal, nemozes nezbadat) a da sa jazdit luznym lesom az po cip pod gabcikovskou priehradou. Su tam dve velke jazera – materialove jamy, dobre na kupanie a pekna priroda.

            Bacha, neliezt tam ked je spustena umela povoden.

            A este bacha na betonovych brodoch, su pekelne smyklave, uz tam tusim niekoho vcuclo a nasli az mrtvolu.

            0 0
            • xo  

              martt nevies kedy bude cesta priatelstva co robi starz(alebo jak sa to vola)

              0 0
              • martt  

                15. ročník cyklotúry CESTA PRIATE¼STVA Dátum: 22. 5. 2004 Organizátor: Hlavné mesto SR, Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Spoluorganizátori: Ministerstvo školstva SR, Regionalservice Nickelsdor, Mestská rada Mosonmagyaróvár Partneri podujatia: Stein Beverages, Avon Cosmetics Termín: 22. 5. 2004 Štart: 9.00 hod – Hodžovo námestie, Bratislava Cieľ: Bratislava – Petržalka – areál Čárdy Kormorán

                PRIHLASOVANIE: Prihlási? sa je nutné osobne. Prineste si platný cestovný pas. 20. 5. 2004 od 14.00 h do 17.00 h, STaRZ, Zimný štadión O. Nepelu, Odbojárov 9, Bratislava štartovný poplatok: 100,– Sk 22. 5. 2004 od 7.30 h do 8.30 h na mieste štartu ( Hodžovo námestie) štartovný poplatok: 200,– Sk

                Trasa a časový harmonogram podujatia je nasledovná: 9.00 h – ŠTART – Hodžovo námestie v Bratislave 9.30 h – Jarovce – Kittsee- hraničný prechod 11.00 h – Nickelsdorf – príchod – malé občerstvenie 11.30 h – Nickelsdorf – odchod 12.15 h – Hegyeshalom – hraničný prechod 13.00 h – Mosonmagyaróvár – príchod 14.00 h – Mosonmagyaróvár – odchod 14.30 h – hraničný prechod Rajka –na Slovensko 15.00 h – CIE¼ – Bratislava –areál Čárda Kormorán – Petržalka Podrobné propozície nájdete na stránke STARZ na internete.

                0 0
                • xo  

                  vdaka,, ale vtedy je karpatsky vlk, takze to pada.

                  0 0
      • Kolík  

        Nenapsal jsem to přesně. Budu v Gabčíkovu a myslel jsem nějaké trasy v okolí Gabčíkova nebo směrem po proudu Dunaje, ne směrem k Bratislavě. Stejně všem dík za typy.

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.