• FunTom

    Tak jsem si do dnešního rána liboval, že moje prázdniny začínají být zase trošku bikový, že zase trošku víc jezdím. A pak se probudím ráno v kempu vylezu ze stanu a zjistím, že moje kolo, který bylo přivázaný zámkem metr od stanu k plotu někdo prostě šlohnul. To hovado nikam nespěchalo. Vybralo si z pěti kol co tam stály dvě nejlepší. Vůbec nevadilo, že byly zamčený až pod těma levnějšíma. V klidu si to přebral. To druhý kolo bylo přidělaný dokonce 3 zámkama. Nahlásili jsme škodu Policii ČR. Co víc na místě dělat? A dá se ještě vlastně něco dělat? Máte někdo nějakou radu co by šlo teď ještě dělat?
    No každopádně kdybyste narazili na šedočerný full GT i-drive 1.0 (obrázek je v galerii jako můj bike a kradené kolo), tak dejte prosím vědět mailem.
    Jinak užívejte léta a dávejte si na biky bacha.
    P.S. A chovejte se teď slušně k pěším turistům ;-)

    0 0
    • mosquito  

      hnus fialovej, s novym kolem uz polezu i do stanu :( pac jinak nevim kdybych o nej prisel .. mam sice 2 jednoduchy grify co tu kradez muzou znacne zkomplikovat ale prozrazovat je uz nehodlam aby si je tu nekdo neprecetl

      0 0
    • Shaddy  

      Já zámek zatím vůbec nemám, ale uvažuju o wedlocku (jestli ho seženu) nebo abusu. Jinak upřímnou soustrast. Snad se to kolo najde.

      0 0
    • v3d  

      Sekat jim ruce sviním. To se prostě nedělá. Držim palce, ale sám nevim, co víc se dá dělat:(

      0 0
    • Floydie  

      Teda nechat kolo za 80k v kempu u stromu a jit spat do stanu je skoro jako nechat notebook na sedadle zamcenyho auta = skonci to oboje stejne :)

      0 0
      • FunTom  

        No tak tak strašný to zas není. Stálo mě po slevě „jen“ 40k, ale to není důležitý. Spíš nevím jak líp kolo v kempu zabezpečit. Přece sebou nebudu vozit tak velkej stan, aby se tam vešli i kola?

        0 0
        • Jarous1  

          V tomto případě se asi vyplatí bivakovat jen v kempu kde nabízejí i úschovu kol… Teď už Ti ale stejně nepomůžu… Takže upřímnou soustrast…;-(

          0 0
        • pepino  

          No buď Wedlock, nebo stan, nevim co za firmu to dělá,na jedný straně ti ho podpírá přední kolo a na zadní rám se zadnim kolem:-) Já k tý mý krádeži ani nepsal,ten dotyčnej to kolo nabízel, pár lidí ho zná (dle vidění,kontakt ne), seděl prej za to v Deutschu,je to bandička,ale to je tak všechno, co se s tim dá dělat,páč si nikdo nic nelajsne.Howgh:-(

          0 0
    • Martula  

      Mno, tak to bych rozhodně takto kolo nenechala! Kurňa..nesmíš lidem věřit!

      0 0
      • FunTom  

        Když nikomu nemůžeš věřit, tak to se pak těžko žije :-( Doufám, že mám aspoň ještě ve sklepě svoje běžky, a že zase v zimě vyrazíme.

        0 0
        • Martula  

          Já je doma nemám…mám je v Tišnově u Skokana:)

          0 0
          • Angi  

            Máš je u mě v Tišnově,teda doufám.Boty máš doma,nebo je mám hledat tady cééééro adoptivní?

            0 0
      • Radek Broz  

        A jak bys to teda udelala?

        0 0
        • Martula  

          My jsme byli v Beskydech v kempu, kde byla i ubytovna..my bydleli ve stanech a kola na pokoji s postelama..vždy se jde nějak rozumně domluvit:)

          0 0
          • Radek Broz  

            Rekneme, ze v okoli nic na kola neni;-) Treba akce jako da-li-da camp.

            0 0
          • mastihuba  

            nebo nechat klíč vod nosiče na auto doma že :)

            0 0
            • Paja  

              bane, klicem to nebylo, coz jsme ale zjistili, az jsme se za pomocí pilkykladivakles­tiahroznesily dostali az na matku:o)

              0 0
    • kurýr na bajku  

      Co to máte za zámky ? Píšeš, že kolo bylo zamčený 3 zámkama.

      0 0
      • pop  

        To by mě taky zajímalo. 3 klasický lankový maj za 3 vteřiny přestřihlý. Podle mě by stačil i panceřovanej na motorku,ne? Sice má 2 kila,ale víc drží…

        0 0
      • FunTom  

        Moje kolo bylo zamčený jen jedním zámkem-klasickým „drátem“ za pár kaček z hypermarketu. Vím, že proti kleštím nemá šanci, ale vozil jsem ho, abych si mohl aspoň sednout na zahrádku, kde na kolo vidím a kolo nemohl jen tak někdo čapnout a odjet. 3 zámky měl ten soused co taky o jedno kolo přišel. To je asi zbytečný, protože když zloděj zdola jeden zámek, tak další dva už ho taky nezastaví.

        0 0
        • kurýr na bajku  

          Tak snad si příště koupíš normální zámek a ne lanko. Pokud si za to GT dal víc jak dvojku, pak je logické dát alespoň tolik za zámek. Každopádně „soustrast“

          0 0
          • Floydie  

            Prave sem si rikal, ze poradnej Abus by asi tak lehce neudelali. Tuhle jsme skoncili po nejaky parbe a ze pojedem a kamos zlomil ve svym brutalnim zamku klic, kterym byly zamceny nase 3 kola ke stromu.. tak uz jsem videl, jak shanime o pulnoci na Vystavisti rozbrusku :) No nakonec zjistil, ze to odmykal spatnym klicem.. jo ty piva delaj divy :)

            0 0
    • pop  

      Kamarádovi ukradli horšího horáka. Prošel zastavárny a našel ho…policajti se ani neobtěžovali :)

      0 0
    • Pablo  

      Můžeš napsat kde v kempu? Ukradli někomu kola i v cizině (specielně mě zajímají kempy v Alpách) nebo to je ČR + východu?

      0 0
      • FunTom  

        Byl to kemp Milovy ve vesnici Milovy u Milovského rybníku u Nového Města ve Žďárských vrších. Podle toho co jsem se ptal správce a místní policie jsou to první kola co v kempu zmizely. Doteď to byly jen vykradený auta.

        0 0
        • schali  

          ach jo, tak to je skoda chlape, na Milovym totiz kradou jak straky, funguje tam nejakej gang – bez ******, byl jsem tam jednou a hned nam slohli par vecicek tak za 30k, kola nastesti ne, byli to vraky, v zadnym pripade bych tam uz vevegetoval v kempu, ostatne ja se vyhybam uspesne jakymokoli kempu, nemam s nima zadni kladny zkusenosti.Jo a jak ti tady nekdo radil ty bazary, byt tebou tak to zkusim, sance je mala, ale mobily sypou do mistnich zastavarten a bazaru, cajti takhle nasli mobil kamosky, ovsem s kolem to bude slozitejsi, zvlast s takovym.

          0 0
      • mosquito  

        v alpach bych se nebal .. skoro sem si pripadal trapne nekde na dedine zamcit plne nalozenej bajk u nejakyho ALDI suprace – mistni tam kola (a to nejsou zadny rezavy esky) taky nezamykali, v kempech nevim (v rakousku sem za x noci spal v kempu jen jednou :)))) a medvedi si radeji vemou negetu nez bajka

        0 0
        • tk  

          ale bal. me bika kdysi ukradli v kempu v kaprunu. pak jsem se ale doma doslechl, ze v ty dobe tam operovala ceska corkarska particka.

          0 0
          • Pablo  

            No my byli v Alpách zatím ve třech kempech a kola jsme nějak moc nezamykali, někdy symbolicky takovým řetězem který by pákovky vzaly jako nic. Právě že jsme si taky připadali blbě, nikdo tam nic nezamykal.. V ČR kolo vůbec nespouštím z očí. Ale koukám, že je čas přehodnotit situaci i pro cizinu :( Jaký zámek teda doporučit když bych chtěl něco levnějšího než Wedlock nebo jak se to jmenuje?

            0 0
            • Pablo  

              Už jsem nějaký info našel v threadu „BikeWatch – mel by komplikovat kradeze“, je tam odkaz i na článek popisující další způsoby ochrany kola.

              0 0
    • rock  

      Teď už je pozdě na cokoliv, upřímnou soustrast. A pro ostatní – mimo jiných zabezpečovacích zařízení je docela zajímavá folie z mikrotenu nebo čehokoliv podobného, co šustí. Pokud nejste po flámu zpití namol, tak rozbalování podobných igelitů v tichém nočním kempu vzbudí i mrtvého (a navíc odradí) …

      0 0
      • mosquito  

        j folie je super a nejen proti kradezim .. nic nezabere ale porad lepsi rano vyhodit kus igelitu nez nechat celou noc bajka v lijaku

        0 0
      • chupas  

        myslim, ze lepsi nez folie bude takovej ten elektrozamek, co kdyz roztipnes tak zacne sirenovat. to si myslim, je do kempu to pravy

        0 0
        • FunTom  

          to uz me prijde lepsi ta krabicka s detektorem pohybu.. staci aby se kola nekdo dotknul a uz zacne rvat. kdyz uz ma corkar kolo ustiply tak, s nim treba zdrhne nez vylezes ze stanu.

          0 0
          • rock  

            Mám na mysli třeba 2–3 biky zámky svázané k sobě (a třeba ke sloupu, pokud je, v nouzi třeba alespoň k rezervnímu stanovému kolíku, lepší než nic) a to celé zabalíkované do igelitu, který je zajištěný lepící páskou. Na kola neprší, nepadá na ně rosa a aby ses dostal k zámku, musíš dáreček rozbalovat …

            0 0
          • rasto  

            ta krabicka je na ho.no. tim, jak jezdis, se cidlo vycvachta. pak Ti nezabere ani hazeni ze schodu, aby zacala mrcha hucet. (vlastni zkusenost). lepsi je vozit i do kempu podkovu. (pokud jste autem). mikroten nevim nevim, nedovedu si predstavit spani v silnem vetru.

            0 0
    • dancing dog  

      upřímnou soustrast!mám obavy z muslimstva,ale někdy bych to jejich sekání rukou zavedl i u nás !!!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.