• totem

    právě jsem se, poněkud zděšen, vrátil z jednoho nejmenovaného cyklošopu. nedávno se mi podařilo zlomit patku a tak jsem se sebral ji nakoupit. překvapen, že ji nalezli úplně stejnou jsem vytahoval peněženku. potom přišla rána… prej 350kč! dotázán jestli není levnější našel jinou s trochu jinak zahnutým výřezem do rámu, a za ní chtěl 250… překvapen, že jen kvůli jinak zkosenému výřezu je o sto levnější jsem se sebral a odešel domů… bez patky. je to přesně tak jak jsem byl zvyklý z motorky, kde za mikrospínač blinkrů chtěli 800kč (nakonec sem ho koupil v elektru za 20kč…). jenže bohužel patku jinde neseženu (nemám známé s frézkou). takže mi nakonec stejně nezbyde než ji za ty nehorázně sprosté peníze koupit. a na to výrobci/prodejci asi spoléhají…

    0 0
    • raceman  

      a ta levnější patka je hodně odlišná? jestli ne tak by se to dalo ubrusit flexkou.

      0 0
      • totem  

        možná, že by tam i šla… já jen, že jsem šel se stovkou v kapse přesvědčen, že kus hliníku nemůže být tak drahej. :)

        0 0
        • raceman  

          bohužel je, vydělávají na tom, že každý výrobce má vlastní tvar. já sem patku naštěstí jenom ohnul, takže jsem si ji sám narovnal.

          0 0
    • smallbrother  

      No musíš si říkat, že to taky mohl odskátak šaltr. 350,– je ještě docela v pohodě. Kup si radši tu totožnou.Příště si dáš větší pozor. :)

      0 0
      • EpO  

        já sem minulej měsíc taky zlomil patku, ale jako bonus mi ještě šaltr vlítnul do drátů :-( takže patka za 180 a lx šaltr za 1000. …a kolo sem si vycentroval sám a neni to o tom dát si větší pozor. se to prostě stane…

        0 0
    • Elwing  

      nj jeto drahý, já sem měla zas problém sehnat vůbec tu správnou patku, takže když pak byla, tak jsem za ni ráda ty peníze dala. btw pěkná fretka ;)

      0 0
      • totem  

        no jak už jsem psal, byl jsem překvapen, že ji tam vůbec našel. mám totiž jinej rám, kterejch se moc nevyrobilo (není to ten na fotkách). takže to nakonec taky rád koupím. btw ta potvora pěkně pelichá :)

        0 0
    • Davit  

      Taky mi to nepříde kdovíjak tragický. kolik stojí rám? osm, deset, patnáct? Nebo aspoň teda šaltr za dva (až pět)? Ty tři stovky jsou celkem prkotina a rád bych je za patku dal už jenom úlevou že to rám přežil :-)

      Určitě by to šikovnej soustružník dokázal utočit s prstem na nose, bacha ale na matroš: ta patka musí bejt výrazně měkčí než všechno ostatní, právě proto aby ulítla jako první, dřív než to odnese něco jinýho.

      0 0
      • totem  

        ano je to tak. je mi pak s podivem, že se k tomu pak chovaj jako k bůhví jak exkluzivnímu zboží…

        0 0
      • P.L.  

        Patku a vyrábět na soustruhu??? To by asi nešlo.:-) Jedině na frézce, ale i tak je to rýpačka na nějakých pár hodin, takže 350 je podle mě v poho.

        0 0
        • enjoy  

          taky me to pobavilo.ale takovej soustruznik nedela jenom na soustruhu:-). ps:a neverim tomu,ze vymenny patky vyrabi nejakej chudak soustruznik,co 3 hodiny jednu:-)))

          0 0
      • Lone1  

        I naprostý ignorant ví,že soustružník může soutružit rotační tvar!Připadá ti,že má patka rotační tvar?

        0 0
        • Davit  

          Já zas myslel, že i naprostý ignorant pochopí, že nejdůležitější slovo v mém příspěvku rozhodně nebylo „soustružník“ a že jádro sdělení je trošičku jinde :-) Schopnost porozumět psanému textu se tomu říká. Všem zámečníkům, nástrojařům, frézařům a samozřejmě i soustružníkům se hluboce omlouvám :-)

          0 0
    • Radek Broz  

      Vitej v realite! :o)

      0 0
    • Splinter  

      Taky sem kupoval… 250,– ve kšeftě.. 130 ve skladě… Tak sem vzal dvě a mám klid..

      0 0
    • goofy  

      No a ted jsi predstav, ze jsem urval za dva dny po sobe dve… To bylo radosti :-) nastesti ta prvni stala 200 a tu druhou jsem sehnal za 100 i se sroubkem, takze jsem si hned koupil jednu do rezervy ;o) P.S.: byly to stejne s tou tvoji, takze jdou sehnat i levnejsi…

      0 0
    • totem  

      no, jak to tak podle reakcí vypadá, tak jsem asi žil v poněkud jiné sféře…

      0 0
    • slou  

      Hmmm podobnou mám na Koně a origoš stál cca 450? tak jsem sehnal stejnou ale na LeaderFox za 120 :) a bylo po problemu. Zkus hledat ..... snad najdeš.

      0 0
      • slou  

        No tak vypadal origoš

        0 0
        • totem  

          jo, takhle vypadá i ta moje. nemáš nějakej kontakt na toho prodejce kde's to koupil?

          0 0
          • slou  

            V Brně, RK Cyklos. Na účtence mám že to je na LeaderFox. Vybíral jsem podle originálu, takže výrobce mi byl ukradený.

            www.rkcyklos.cz www.leaderfox.cz

            Asi tak

            0 0
          • goofy  

            BRADSKÝ ZDENĚK, ing.- CYKLOSPORT – – – 5.KVĚTNA 45 – – – LIBEREC – – –485 105 954 WIDE BIKE – – -DOBIÁŠOVA 858/10 – – – LIBEREC – – – widebike@volny.cz BRZÁK TOMÁŠ – – -SÁZAVSKÁ 648 – – -LIBEREC – – – 486 142 200

            To jsou prodejci Leaderfoxu v Liberci. Tu moji jsem taky koupil levne v Leaderfoxu

            0 0
          • Soptík  

            Tu samou jsem sháněl na Ghosta,v první prodejně mi řekli že je to typ Kona H a stála 450kč a pak jsem sehnal další z Autoru za 120kč :o) ta má kód B1143.

            0 0
        • totem  

          z druhý strany…

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Cha, tak mi se povedla podobná věc. Taky jsem zlomil patku. S kolem zašel do servisu, podívali se na to, dali novou patku a platil jsem pouze za servis. Patku, kterou mi dali, neměli v ceníku a nikdo neznal cenu, tak mi ji dali zadarmo… :-P

      0 0
      • ryllos  

        napodobně, ale nechtěl ani za praci (kolo kupene přes znameho,zařidil to on)…

        0 0
    • climber  

      Protože jsou to zloději

      0 0
    • pepek  

      Tak to máš ještě laciné, jsem jednou ulomil kamarádovi patku na kanonu : 500,– Kč

      0 0
    • wroum  

      350, vzdyt to jsou dva lepsi obedy v praci :-)

      BTW: kdybys mel nekomu regulerne platit za to, ze ti to udela na frezce, tak by cena byla mnohem vyssi.

      0 0
      • miky123  

        ja to teď musel kupovat v Rakousku, stálo mě to 8,– Euro

        0 0
      • mechanik  

        No konečně jeden co to chápe… já jako vyučený obráběč kovů bych se s tím nes… a těch třistapade dal :-)) Takhle uvažovat můžou jen Ti co nikdy ručičkami nic nedělali…

        0 0
    • Santus  

      Mam moznost si to vyrobit, ale nez to, tak si to pujdu radsi koupit, na kusovku to ma dost slozitej-blbej tvar a to neudelas za hodinu.Jina vec je pokud by nebyla koupitelna , nebo stala 500 a vic, tak by se to dalo. Pri seriove vyrobe sou tyto ceny ale prehnany.

      0 0
    • ZuzicK  

      To máš ještě celkem levný.. na Cannonka patka stojí kolem 1000,–.. nejlevnější kámoš sehnal za 850,– (takže kdyby někdo věděl kde se dá v ČR sehnat levnějc, byla bych ráda za nějaký kontakt ;))

      0 0
    • hanz  

      haha..to je toho…nová patka na intense m3 vyjde na 5500,–

      0 0
      • goofy  

        Wow.. Ale tam bty patky vypadaji aspon trochu slozite ;o)

        0 0
      • Santus  

        to snad ani neni mozny,pochybuju ze kdy prodali jeden kus, to uz se vyplati si s tim den pohrat a vypilovat to pilnikem.

        0 0
        • hanz  

          garantuju ti že todle pilníkem neuděláš…ale složili jsme se a nechali udělat od typa na cnc, řekl nám že když ale napíše prg. tak musíme vzít aspon 5…tak pak nás jedna vyšla na 2000kč

          0 0
          • Santus  

            tak to mate zasobu:-), stejne bych tu patku rad videl,to musi byt nejakej kosmos

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.