• grizzlik

    Uz mi celkem nestaci stavajici 525 s normal kotoucem tak sem premyslel co vylepsit. Mam Nixone 2005 a rad bych aby mi nakou dobu vydrzel i smejma 85ti kilama. Ted ta otazka: dat vetsi kotouc a nechat brzdu nebo ma cenu komplet upgrade ? Napr na nejake nove Formuly ci Hayesy z bazaru (videl sem ted spoustu celkem zajimavejch inzeratu)

    0 0
    • jocky  

      Kamos dal na 525-ku 200 mm Avid kotouc a adapter na trmen a brzdi to velice. Byl k tomu donucen, protoze uplne spalil puvodni 160 mm Shimano kotouc.

      0 0
    • kafac  

      Brzdy z bazaru bych asi nekupoval, nicmene si myslim ze ty 525 brzdi prakticky stejne jak vsecko ostatni. jestli chces vetsi brzdnej vykon, tak dej vetsi kotouc. Nekdo uz na B-F daval graf s ucinnosti jednotlivejch brzd: www.bike-forum.cz/…m/383717.jpg

      0 0
      • Toams  

        preco bazar nie? zalezi kus od kusu … ja mam sekacove Magy na 160mm a funguju.

        0 0
        • kafac  

          No nevim, nerikam ze se neda koupit v bazaru dobra vec, ale osobne s tim nemam moc dobry zkusenosti.Navic ten rozdil z bazaru me neprijde zas tak velkej oproti novejm vecem…

          0 0
          • grizzlik  

            na tom nixonovi je normal post mount a kdyz koupim 180ku, slo by tam dat jenom obyc delsi srouby s podlozkama ? Nechce se mi kupovat „redukce“ za 400..

            0 0
    • mawerick  

      Hele na to se vykašli… Já měl na starým kole SH-M555 a brzdili jak ďas a ještě dobře vypadaly… Teď mám Hejsy HFX-9 MAG a když to srovnám tak shimana brzdily líp… (vzadu, vepředu mám teď 203 kotouč takže to neporovnám) Navíc měly podle mě lepší chod páky a i páka měla pro mě lepší tvar (o moc ne, ale kapku líp se mi držela). Takže tam dej větší kotouč a je to…

      0 0
      • grizzlik  

        tak mam vetsi kotouc ale stalo se mi to ze sem ho dal trochu nakrivo a posunulo mi to pistky takze mam jeden vic vysunutej a druhej naopak. Zkousel sem ten vysunutej zasunou plochym nozem a pak ze by se vycentroval na ten kotouc ale nic. neni problem v tech pruzinkach u desticek nebo v necem jinem ?

        0 0
    • TinkTink  

      Prikup kotouce…jinak cca ceny v bazarech jsou na ty Hayesy docela dobry…okolo 4,5 za sundany z novyho bajku apod…coz je pohoda…z Formuli mam koprivku, takze ty v bazaru nevim :) – kazdopadne z Formuli jenom ORO…

      0 0
      • grizzlik  

        ja uz mam vepredu prave 180 ale zatim s tim kuli redukci byly jenom problemy a navic nevim jak vyresit ten problem s tim vysunutym pistkem jak pisu o 2 posty vyse

        0 0
        • Martinson  

          Povol brzdič, vyndej destičky, opatrně stlačováním páky vysunuj a zatlačuj ( třeba 5 imbusem) pístky na který kápneš minerální olej do brzdy. Pozor ať ti pístek nenasaje vzduch, protože bys musel brzdu odvzdušňovat jako já při posledním mazání pístků.

          0 0
          • grizzlik  

            je mozny pouzit silikonovej olej na to mazani pistku ? Mineralni jaxi doma nemam :\

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.