• Thapsus

    Zdravím , marně po netu hledám zapletená kola na svýho 29 bike v ceně tak do 8 – 10.000. Nemáte někdo tip ? Dík

    0 0
    • Gung-Ho  

      No u nás mít moc možností nebudeš. Běžně v krámě asi neseženeš ani Bontrager na který Ti posílám link. Ale u nich je šance, že bys je moh objednat přes obchod, kterej bere zboží o Brettonu, od distributora Bontrageru u nás. Dál ještě existují od American Classics nebo Salsa, ale ty tady asi fakt neseženeš. Jo a tady je ten link : www.bontrager.com/…ls/17281.php s těmahle co jsou na nábách DT Swiss se možná do těch 10k nevejdeš, ale Race Disc určitě a další si na stránkách Bontrageru najdeš určitě sám, taky si nenapsal jestli chceš na kotouče nebo na véčka

      0 0
      • Thapsus  

        To je pravda, to jsem nenapsal. Mají být na véčka. V nouzi koupím nějaký lepší ráfek a nechám si je zaplést. Dosud jeem měl Remerx Dragon (nyní téměř probržděn), chtěl bych raději něco lehčího, byť co se pevnosti týče, byli super

        0 0
        • Gung-Ho  

          Tak na véčka je to kapku horší výběr. Bud dělaji verze s přírubama na kotouče i s brzdnejma plochama na véčka, což je sice fajn, že můžeš časem měnit, ale zase problém s váhou za příruby navic a taky díky tomu víc drátů v předním kole. Pak ještě existují Bontrager Superstock, který ani na stránkách Bontrageru neinzerují. Jsou jen na véčka a přední kolo má radiální výplet. Ale náby jsou na nich vcelku obyčejný konusový a lepší jen na véčka nedělají :-((. Mám je v profilu na tý novější 29", tak se můžeš mrknout. Nebo někdy vyrazit na společnou vyjížďku a mrknout se In Natura :-)) Variantu, že by sis nechal sám zaplést kola nevidim jako špatnou. Slušnější ráfek na véčka se asi dá sehnat i u nás a pokud použiješ kvalitní nábu a zeslabiovaný dráty určitě se na slušnou váhu dostaneš

          0 0
          • Thapsus  

            Ano udělám to asi tak, nechám zaplést nějakého Mavica, náby mám LXka. Každopádně díky za rady. Tu vyjížďku beru všema 10. Až budeš mít někdy chuť, pošli mejlíka, určitě se domluvíme !

            0 0
            • Gung-Ho  

              Tak ideální příležitost je hned tuhle sobotu. Viz thread od Darksona. Napiš kdyžtak jestli pojedeš, protože jinak bych možná jel na koláčku…nebude to žádná chrťárna, tak můžu jet na fullu, abych ho taky trochu provětral. Ale pokud bys jel, klidně pojedu na 29" :-))

              0 0
              • Thapsus  

                Tento víkend jsem bohužel už slíbil jet otročit na chalupu, příští budu určitě mít volnou neděli. Jak jsi na tom ty ?

                0 0
                • Gung-Ho  

                  Tak příští víkend sem na Bike Challenge, takže to taky nevyjde, ale pokud budeš sledovat vyjížďky tady na foru, tak se určitě dřív nebo později potkáme…moc jich nevynechámvám :-))

                  0 0
    • Peslezedirou  

      Koukni se na stránky Mavicu, dělají nebo dělali nějaký model kol snad speed city určené na crosová kola, byl tuším na disk a snad by šli použít na 29. Šířku ráfku nevím :(

      0 0
      • kubad  

        Montovat 29" pláště na 28" ráfek ??? Ale SpeedCity mám a je to dobrá varianta jek upravit bajka na crosse.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Proč by to nešlo?

          0 0
          • kubad  

            No nevím co ti udělají ty 2,5 cm v průměru které na ráfku chybí :-) Ale ro je jen má doměnka, že to tam nenarveš.

            0 0
            • Vrci  

              zkus místo rozměru pláště v palcích který vychází z vnějšího obvodu porovnat milimetrový rozměr ráfku

              0 0
            • Peslezedirou  

              :)) Spíš je důležitý aby byl ráfek dostatečně široký aby se 29 plášť dobře usadil. 29" je obvod pláště a rozměr ráfku mají stejný jako crros, tedy 28".

              Nebudu v tom už dělat guláš, majitelé 29 nechť mě opraví.....

              0 0
            • martt  

              ak sa nemylim, tie 29 palcove kola maju priemer rafu 622 mm a tie 28 palcove 630 mm. Takze 28 palcovy raf je o 8 milimetrov vacsi ako 29 palcovy. Na to by asi ten plast isiel este s trochou nasilia natiahnut.

              0 0
            • kurýr na bajku  

              Tak ty bys měl doplnit informace. 622×… 700×… 28"x… a 29"x… sou stejný ráfky který se lišej jen šířkou, což znamená, že na silniční ráfek narveš jak crossovej tak 29" plášť.

              0 0
    • hegemon  

      Mavic Speed City.

      0 0
      • kubad  

        Je hodně úzký 20 mm z venku – záleží jakou šířku pneumatik chce, na 2,1 max možná, pokud víc měly bych strach

        0 0
        • hegemon  

          To je dost podobne jako u X517 atd.

          0 0
          • kubad  

            Myslím , že je to tak o 3 mm míň :-)

            0 0
            • Thapsus  

              Tak jsem se nakonec rozhodl pro zapletení zatím zadního kola u Trinnity. Vybral jsem ráfek Mavic A 719, (bohužel je k mání už jen černý) a dráty DT revolution, ty budou stříbrné, neboť černé stojí o třetinu víc. K tomu ještě DT niple a vlastní náboj Shimanono LX (zelený). No, bude to kolo ve 3 barvách snad to nebude moc hrozné na pohled.Koneckonců důležitý je, že se bude točit. A díky všem za rady.

              0 0
    • Thapsus  

      Tak jsem se nakonec rozhodl pro zapletení zatím zadního kola u Trinnity. Vybral jsem ráfek Mavic A 719, (bohužel je k mání už jen černý) a dráty DT revolution, ty budou stříbrné, neboť černé stojí o třetinu víc. K tomu ještě DT niple a vlastní náboj Shimanono LX (zelený). No, bude to kolo ve 3 barvách snad to nebude moc hrozné na pohled.Koneckonců důležitý je, že se bude točit. A díky všem za rady.

      0 0
    • Bea  

      Vozim Mavic SpeedCity, ale na kotoucich. Plaste IRC Mythos XC II, je pravdou, ze bych uvital o neco vetsi sirku, nedavno jsem sundal predni plast za jizdy, pri spatnem doskoku, ale rafek prezil.

      0 0
      • kurýr na bajku  

        To spíš vyadá, že to máš málo nafouknutý, protože, kdyby si tam měl např. 4,5 baru, tak by se to buď nestalo a kdyby jo, tak by to byla taková rána, že by ti pískalo v uších ;-)

        0 0
        • Vrci  

          4,5 baru nic neni. Mě se povedlo dát duši pod patku pláště na silničce a nafoukat. Dostal jsem se až k 7 a i sousedi se ptali co to bylo :-)

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Já sem teď bouchnul kolo v nuslích před hernou, kde se nedávno střílelo. Bylo v něm 6 barů a byla to taková rána, že vyskotačili lidi ze dveří v neprůstřelných vestách ;-). Byl to plášť 700×38, ale narvat to do 700×50 tak bouchne ještě než to dohustim. 29" nejsou koncipovány na takovej tlak. Řekl bych, že 4,5 – 5 je maximum a to už je plášť jak šutr.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.