• nobody

    Už jsem tady i na jiných fórech četl, že špalky shimano žerou ráfky. Zajímalo by mě jak moc? Teď mám nové brzdy (i ráfky Remerx grand rock) a jsou tam špalky shimano. Nevadí, když dojedu ty SH špalky a potom půjdu do jiných nebo si mám raději hned koupit jiné špalky. Nerad bych si zničil ráfky. díky

    0 0
    • Daf  

      Ja bych hned koupil novy treba obyc BBB. Shimana jsou strasne tvrdy a chtaj spony z rafku. V mokru strasne rychle ubyvaj jak spalky, tak rafky.

      0 0
    • Pebe  

      nevadí, asi i s novýma špalkama koupíš i nové ráfky. Nejenomže špalky žerou ráfky, ještě ke všemu jsou dost tvrdý a dlouho vydržej, potvory :-))

      0 0
      • kubad  

        Pokud máš místo ráfků blato tak asi jo. Jsou sice tvrší, ale zase taková hrůza to není.

        0 0
        • Pebe  

          měl jsem Alex Adventurer, asi po 150km se začaly ozývat divný zvuky, tak jsem kouknul na špalky a vypadaly celkem netknutě až na ty špony co se tam blýskaly. Vyměnil jsem za trojbarevné BBB. Nejenom že to začalo brzdit líp, dokonce v mokru to brzdilo a byly brzdy potichu.

          0 0
          • kubad  

            XT na Mavic bez problému, pak KoolStopy možná brzily líp , ale zase až takový rozdíl to nebyl aby je musel zahodit a koupit nové.

            0 0
    • nobody  

      takže co z toho vyplývá? Každý píše něco jiného.

      0 0
      • mdk  

        No odkedy som kupil XT nechal som povodne gumicky tak rafik to zozralo…Cize ked shimano spalky tak hned vymenit..Najazdene nejakych 1500kilakov

        0 0
      • Smazaný účet  

        Opravdu je lepší ty špalíky vyměnit,ale zkus je a uvidíš sám.V mokru minimální ůčinnost,ale o to větší zvukový doprovod :).No a pak už jen škrábeš ven ty zasekaný špony,zdrsnuješ špalky,zaleštuješ načatý ráfky a to jen proto,abys ty špalky nakonec vzal,vyhodil a nikdy už se k nim nevracel:)

        0 0
        • motylek  

          Zas taková investice to není,a jezdit-brzdit se ti bude líp.Já jsem sh. špalky hned sundal.

          0 0
      • pepek  

        No záleží, jaký je ráfek. Možná některé nežerou, ale mě vždycky žraly. Při delším sjezdu se začal ráfek „žmoulat“, byly na něm jakoby natavené žmolky. Nejlepší bude to vyzkoušet a když to bude žrát, tak hned vyhodit. BBB nejsou zase tak drahé.

        0 0
    • Paja  

      pokud je hned vymenis treba za 3barevny BBB usetris nejen rafky, ale hlavne cas a nervy s dloubanim spon z rafku…

      0 0
    • Splinter  

      Jsou 2 věci, který od Shimana už nedám na kolo. Řetězy a špalky…

      0 0
    • nobody  

      tak jsem dneska opravoval defekt a proto taky koukal na ty SH špalky. Mají ujeto asi 500km a viděl jsem v nich nějaký stříbrný prach z ráfků (přímo špony to nebyly). Hned jsem běžel do shopu pro nové špalky, nerad bych přišel o ráfky. Kupoval jsem nějaké ALHONGA (50kč/ pár), doporučili mi je (BBB neměli). Jsem je hned namontoval a ujel jen asi 50m a vypadají dobře, rozhodně mají měkčí nástup než SH (u těch jsem si připadal, že mám kotoučovku :-)), zítra to testnu. Musel jsem koupit i novou duši, protože mi ta měsíc stará praskla u ventilku a to bych asi nezalepil. Používá někdo ty Alhonga? Jsou dobrý? V shopu je prý lidi dost berou.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.