Pomoc s výběrem kola (Kellys nebo GT)

29 nepřečtených
  • Dragys

    Zdar lidi, chci si kupovat nové kolo, ale moje znalosti o kolech nejsou nic moc. Koukal jsem na kola GT Avalanche 1.0 (www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?…) a Kellys MAGIC black (www.kellys-bicycles.com/index.php?…). Za rok toho zas moc nenajezdím. Spíš se jedu občas jen tak projet. Co byste vybrali vy? GT nebo Kellys? Nebo máte nějakou jinou dobrou radu v téhle cenové relaci. Dík moc Dragys

    0 0
    • pajasimi  

      lidi si hodně chválí to gtčko..šel bych spíš do něj

      0 0
    • chupas  

      kellys je na LXsu ale jinak to vyhrava GT, teda podle myho zcela nezaujatyho nazoru ;)

      0 0
    • Páník  

      GT…bude to urcite na vyjizdky pohodovejsi kolo nez je kellys

      0 0
    • hannawald  

      muzes koupit i daleko lip..

      www.bradsky.cz/index.php?…

      0 0
      • kubad  

        těch možností bude určitě víc , chce to hledat – mě se víc líbí Kellys

        0 0
      • rasto  

        urcite bych sel do hannawaldovyho doporuceni. kotouce k nezaplaceni: nemusis kazde 2–4 roky menit rafky. a za tu cenu…

        0 0
    • blackbelt  

      Tady nemáš žádné dilema GT a Kellys je jako nebe a dudy. Jdi samozřejmě do GT.

      0 0
      • kubad  

        Nemám,nic proti GT ani Kellys , ale otázka v čem je to GT o tolik lepší. Dík za info

        0 0
        • rasto  

          kdyz 2 mostnosti (gt/ kellys), sel bych do kellyse. predpokladam nizsi vahu. 3trojuhelnikovy ram (gt) ma vyssi narust hmotnosti?

          0 0
        • blackbelt  

          V rámu. Než mi ho ukradli tak jsem měl GT. Ten rám je super tuhej. Prostě třída. Pak jsem neměl prachy tak jsem koupil od známého Kellyse v perfektním stavu a designově byl prostě nádhernej a už bych to nechtěl. Nemluvím o osazení ale o celkovém pocitu svezení (chápu ale že je to subjektivní). Teď šetřim opět na GT – doufám, že mi ho zas neukradnou.

          0 0
      • Vymi  

        s tim GT bych si nebyl az tak jist… pokud mas lepsi vybaveni na 4ever tak bych to bral… :-)

        0 0
        • kubad  

          Přesně tak, rámy ty levné určitě se stejně dělají někde na Taiwanu jak u GT tak u Kellys a v geometrie taky nějaké velké rozíly nebudou. Lx je o dost lepší než Deore a otázkla designu je v této cenové kategotii taky důležitá. Ale za ty peníze se opravdu dají koupit lepší kola. Na druhou stranu pro účel který popisuješ ti bohatě stačí

          0 0
          • Vymi  

            Presne kolem dvacky toho moc nevykouzlis… proto pokud jsou nejake starsi modely a maji dosti slusnou vybavu jdi to do toho… :-)

            0 0
          • borda  

            no, tak rozdíly v geometrii u těchto dvou kol budou zásadní

            0 0
            • kubad  

              Aha, tak konkrétně , dík

              0 0
              • borda  

                tak konkrétně ten kellys je třeba „trochu“ delší

                0 0
                • kubad  

                  A to je dobře nebo špatně, v této cenové kategorii bych neřešil geometrii,

                  0 0
                  • borda  

                    jestli je to dobře nebo špatně – víš sám, že pro někoho dobře pro někoho špatně geometrii bych zrovna řešil v každé cenové relaci. Kolo ti buď sedne, nebo ne. dost na tomto pocitu dělá třeba zmíněná délka.

                    0 0
                  • borda  

                    PS2: pokud sedláš scalpela (jen tak mimochodem – jak se mi cannony obecně nelíbí, tak ten tvůj je hezkej :-)), tak je jasný že této cenové kategorii neřešíš nic, ale každej do toho ty prachy nedá.

                    0 0
                    • kubad  

                      Chci jen říct , že GT umí špičkové rámi – ale v jiné conové kategorii, a v levných kolech bude snaha ušetřit kde se dá. Což je tento případ.

                      0 0
              • borda  

                PS: než si prostuduješ geometri a napíšeš mi, že jsou téměř stejný, tak ber prosím v potaz, že GT používa jiný udávání velikosti než většina výrobců a M se v podstatě = 19"

                0 0
                • kubad  

                  Ano z geometrie vyčtu, že Kellys má větší sloping, a je celkově o necelé 2cm delší ůhli jsou stejné, Srovnávím M do GT a 17,5" od Kellys. a co to pro normálního človeka znamená? Nevidím zásadnější rozdíl.

                  0 0
    • marapara  

      Jezdím třetí sezonu Avalanche 1.0 ke své plné spokojenosti. Je to dobře vyvážené kolo na rychlé i technické sjezdy. Akorát mám z kola původní jen rám, komponentově je o několik tříd výš – LX,XT,XTR, vidle RS Duke XC U-Turn, brzdy Avid CPS.

      0 0
    • -Alan-  

      Volil bych GT. Náboje už ujdou, LX vzadu taky a tam mi to přijde nejdůležitější. Pro mě GT i o hodně líp vypadá. Jestli myslíš radu za plné love (20k Kč u Kelyse), tak jsem viděl slevněný 4EVER s vidlicí Marzocchi (ne MZ) s hydraulikama za 19990,– nebo Ravo Racing XC s Blackem za 19 tisíc. Nevím, jestli ještě jsou, ale to je o dost lepší mazec, než toto.

      0 0
      • Vymi  

        to uz se tu psalo chlape :-) kukni vis…

        0 0
        • -Alan-  

          jo, zdroj je stejnej, jenže když vidíš odkaz, tak nejseš stroj a nevidíš to, když neklikneš. Ale máš pravdu.

          0 0
    • huncut  

      Jezdim ctvrtym dnem GT a zatim jsem naprosto spokojeny:) Chtel sem pohodovy kolo,spis na blbnuti,nejake ty tereny ale i na cyklovylety a muzu rict ze tohle kolo mi uz po prvni ujete stovce proste sedi.Magnuse sem si zkousel kolem kramu a z nej sem mel takovej chrtackej pocit,nehlede k tomu, ze deore dc je divny:) Kdybych chtel neco na chrteni, tak bych vzal radeji Ravo z cykloshopu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.