• cmelak

    Ahoj, v historii nic moc takže prosím o radu. Včera jsem nasadil nové Crosslandy s originál UST vložkou a na ně lehce jeté klasické Ralphy s duší (na dojetí). UST vložku jsem tam podle návodu nechal. Problém je v tom že mi přední i zadní plášť přes veškerou snahu hází. Máte s tím někdo zkušenost, popřípadě radu co s tím? Dík moc. H.

    0 0
    • kubad  

      Velmi častý problém , pláště z duší na UST ráfku – Použij mýdlový roztok a pořádně s ním namaž boky pláště, před nafouknutím, pak nafoukej na maximum co plášť snese a on doskočí a srovná se, pak odfoukni na standartní tlak.

      0 0
    • Veeteck  

      Mel jsem taky tenhle problem (Cmaxy + Hutchinsony), chce to tam narvat max. tlak, co je dovoleny na plasti. Chvilku jsem to nechal, upustil a pak uplne v pohode.

      0 0
    • jihra  

      Bohužel stává se to. Ráfky i pláště mají výrobní tolerance a pokud koupíš ráfek vyrobeny v plusové toleranci (tedy větší) a plášť vyrobený v mínusové toleranci (tedy menší) tak je problém na světě. Pomáhá to mýdlo (viz výše), chce to nafouknout – částečně vypustit – namazat – srovnat – nafouknout – a tak furt dokola, až plášť „vyskočí“. Někdy je ale veškerá snaha marná, už se mi stalo, že to vyřešil až nový ráfek.

      0 0
      • enjoy  

        kupujes levnejsi rafky nez plaste?:-)

        0 0
        • martt  

          paradoxne je to casto tak. Mavic 317 a na nom Racing Ralph alebo Michelin XCR

          0 0
          • kubad  

            S tím sem se ještě nesetkal, vždycky jsem se s PLÁŒTĚM A RÁFKEM DOMLIVIL – na max 2 až 3 pokusy.

            0 0
            • kubad  

              Pokud bude pořád problém, vyndej tu pásku z ráfku a použij obyčejnou, třeba to bude lepší.

              0 0
              • TheIF  

                Mydlová voda + lechce nafouknout tak na 10–20 PSI a v místech kde nevyskočil ho prostě vykláním do stran k tomu donutit – sranda, že to musíš dělat při každým defektu – teda pokud sebou nevozíš kompresor :-)

                0 0
          • Veprovak  

            mavic 317 + racing ralph → haze tak, ze mi az nadskakuje prdel.

            0 0
        • jihra  

          To enjoy: Bohužel většinou pomohla až výměna ráfků. Když jsem na ten „neposlušný“ ráfek zkoušel jiné pneumatiky, tak výsledek byl stejný, takže nezbylo než vyměnit ráfek – a byl klid. Musím ale říci, že se většinou jednalo o levné ráfky od prapodivných výrobců (na supermarketových kolech apod.). Jednu dobu tak ale zlobily i Remerx Grand Rock (jeden takový mám na svém treku). U nich se ale plášť dal vždy nějak usadit.

          0 0
          • martt  

            tie kolesa co su originalne na Visione maju nejake rafiky od Ritcheyho a idu na ne gumy dost problematicky. Vyskusane s viacerymi kusmi. Ak mas cas na vymenu, nie je to az taky problem, ale ak ma podobne rafiky na zavodnom biku niekto, kto ma slabsie prsty (ako napr. moja dcera), tak to naserie. Oproti normalnym rafkom pri vymene strati aspon 20–30 sekund kady sa trapi so zhodenim plasta z rafku a jeho nahodenim. Synator s tym kupodivu nema ziadne problemy, jeho obrovska svalnata pracka strhne plast aj z tohto rafu bez problemov (neviem po kom tie paprce podedil, ja mam jemne programatorske rucicky :-) ).

            0 0
    • michalrysina  

      Trochu to tu obnovím . Mám Maxxis Crossmark 2,1 kevlar a vzadu mi plášť jemně háže není to nic dramatickýho ale přehléhnout se to taky nedá …nemůže se něco stát s výpletem nábojem, kotoučem apod. když to háže? Díky

      0 0
      • Ricci  

        v prvom rade skontroluj na centrovacej stolici,ci mas dobre vycentrovane koleso bez plasta…

        s vypletom ani kotucom sa nic nestane,ale pekne to lezie na nervy…

        0 0
        • michalrysina  

          No to leze…kolo je nový tak pochybuju že to bude vyosené …měl jsem tam jiný pláště a ty byly ok ..jde mi jen o to jestli to bude mít nejaký nasledky abych pak nemusel menit celý kolo

          0 0
          • Ricci  

            nasledky to mat nebude okrem tvojich nervov :-)

            0 0
            • michalrysina  

              No reklamoval bych ten pláýst ale mám ho skoro rok a to mi asi nevemou…driv jsem si toho bohuzel nevsimnul

              0 0
              • MlokCZ  

                Když jsi to zjistil až po roce, tak to bude ok. Když to hází moc, tak to za jízdy poznáš a bude to vadit. Když to nevnímáš, tak netřeba řešit.

                0 0
                • michalrysina  

                  Právě že vnímám a dost mě to žere ale nevím co by na to řekli když bych jim po roce poslal pláště že nejsou ok …ale ted koukám na druhý kolo a taky tam trochu hází plášt kevlar ale ono to asi mate opticky ale tezko řít …dá se to nějak změřit?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Přibližně to změříš hrozně jednoduše. Toč kolem, něco si opři někde o rám a to tak abys akorát v tom nejvyšším místě o to lehce škrtnul.

                    Pak tu věc na tom místě stále drž a otoč kolem do místa, kde bude největší mezera a změř výšku té mezery šuplérou.

                    Není to přesné, protože nemáš zaručeno, že jsi našel nejnižší místo (na to můžeš změřit případně těch míst více).

                    Stranové hazení změříš stejně.

                    Lépe se to měří třeba v některých centrovacích stolicích, kde si to můžeš zafixovat a nehrozí při hledání a měření nižších míst, že s tím pohneš.

                    Když se to měří, tak najednou zjistíš, že hází úplně každý plášť a ani to nemusí být opticky vidět při točení bez referenčního bodu. Ale zase když to není vidět, tak to je tak malé házení, že ničemu nevadí.

                    0 0
      • marapara  

        A není problém spíš v samotném plášti? Občas se stane, že i kevlarový plášť lehce háže a nelze to srovnat, přitom kolo je vycentrované správně. Už se mi to párkrát stalo a teď si nejsem jist, jestli to nebylo zrovna u kevlarového CM 2,1"

        0 0
        • michalrysina  

          Je ot odst možný …říkám je mi to jedno celkem ale aby me to nepodelalo celý kolo…ty pláště jsem kupoval 2 a jeden je ok na přednim kole a ten druhej trochu haze no

          0 0
          • marapara  

            Tak pokud háže jen decentně, tak by to neměl být problém. Kolo se ti kvůli tomu opravdu nepodělá :).

            Jinak jsem měl obyč. kevlarový RK 2.2", respektive 2 a jeden z nich házel fest. Bylo to znát, když jsem jel ostřeji zatáčkou, tak to úplně házelo zadní stavbou.

            0 0
            • michalrysina  

              No tohle skoro nic není odhadoval bych max do 5 mm a ani to snad ne…ale je to prostě vyditelný.., jak říkám bál jsem se aby to nerozhazelo cely kolo a ja pak nemusel vsechno vymenit…

              0 0
              • MlokCZ  

                5mm je už brutální hodnota. Ještě také záleží jestli stranově nebo výškově. Výškové házení je horší.

                5mm je ale moc i na stranové házení.

                0 0
                • michalrysina  

                  ríkám asi těch 5mm je přehnanejch asi to změřim ale viděl bych to realně na 2–3 mm

                  0 0
                • michalrysina  

                  Ještě spíš mě prijde že plášt jako tělo je ok, ale že třeba pár špuntů je trochu mimo a klame to ale to se těžko poznává

                  0 0
                • marapara  

                  jj 5 mm je fakt hodně. Na tom se v podstatě asi nebude dát moc jezdit. Tak 1 mm, max. 2, ale to už je fakt moc.

                  0 0
        • MlokCZ  

          Nepatrně hází úplně každý plášť. Zcela perfektní kus jsem v životě neviděl.

          Musí to ale být v rozumných mezích. A když to tak je, tak to za jízdy je rozhodně neregistrovatelné.

          Pokud hází více než je zdrávo a je správně nasazený, tak reklamace.

          0 0
          • Kamikaze 591  

            No a nevíš kde bych se ty tolerance dozvěděl? Teď to řeším s plášťovkou. Háže mi výškově 5mm, do tufa jsem psal včera, zatím žádná odpověď.

            0 0
            • MlokCZ  

              Nevim, jestli jsou nějaké závazné tolerance, které musí výrobce dodržet.

              Já postupuju tak, že když se mi to nezdá, tak prostě zkusím reklamovat. Ve velkém množství kusů jsem ale nikdy neměl žádné větší problémy, takže bych vyjímečně u jednoho kusu překousnul i kdyby mi neuznali reklamaci.

              5mm na výšku, to je fakt brutální.

              0 0
      • alinceb  

        Taky mám podobnej problém. Kola Deore/RMX FastDisc/SmartSam Performance 2.1 – zadní plášť mi přes veškerou snahu lehce hází a protože má rám úzkou zadní stavbu, tak mi v záběru u ní škrtá. Docela mě to vytáčí – už tam mám vybroušený zářez. Ten plášť ani není úplně rovný, protože už sem to měl X-krát dole, zkoušel sem mastek i mýdlovou vodu a pořád nic…:(

        0 0
        • hawrda  

          Kdysi jsem to vyřešil tak,že jsem žiletkou ořezal boční špunty v místě kde to šrkatalo.Tehdá rám GF Supercaliber.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.