• tutite

    Zdravím. Do cca 20–22 st.C mám pod dresem funkční prádlo Moira a vše je v pohodě, dres suchej, prádlo funguje. V horku je to trochu horší, mám trochu větší pazoury a rukávy na těsno, hrnou se do podpaží i s prádlem, potím se a zapařuji jako prase, hrůza. Prosím o radu, zda-li i v létě vozit funkční prádlo a pokud ano, tak jaké, děkuji.

    0 0
    • Lance  

      i kdyby bylo +50 ve stinu, tak vozim moiru nebo jitex pod dresem

      0 0
    • mawerick  

      Moira tílko:) A nemá se ti co hrnout:)

      0 0
    • jecnak  

      Z vozeni izolace uz jsem vyrost – jakmile je nad 21C pres poledne, nic pod dres nedavam – je sam o sobe dostatecne kvaline udelany.

      0 0
      • enjoy  

        pravda! jsem ze zoufalstvi zkusil UL tilko moira pod bavlneny pracovni triko v peknym paraku a bylo to horsi nez bez ni,bohuzel. samo lesi na ostro,ale to v praci moc casto nejde:-)

        0 0
    • kovar  

      vozit v létě spodní prádlo, to mě přešlo už dávno. Moira, Litex, Klimatex, Craft atd všechy u mě spolehlivě nefungují při teplotách vyšších než těch cca 22 celsiusů. Vlastně fungují – přesně tak jak popisuješ – jako izolátor – vařím a pařím se v tom. TAkže v horku vozím volné triko a pod ním nic a je to v pohodě.

      0 0
    • rasto  

      moira od –15 do +50. nikdy bez ni.

      0 0
    • vlk  

      když by sis sehnal kvalitní dres, tak žádnou moiru pod něj nepotřebuješ.

      0 0
    • black.horse  

      jj, když je takovýhle vedro, tak tím spíš si vezmu na sebe Moiru… ale většinou pak vynechám ten dres:-) a je to fajn:-)

      0 0
      • mawerick  

        a není ti pak zima ve sjezdech?

        0 0
        • black.horse  

          není:-) mám dostatečnou podkožní izolaci:-) ale vážně… zima mi ve sjezdu není… jenom v Moiře sem loňský léto jezdil na silničce a i z kopečka pohoda… v těch vedrech se potím i z kopce:-)

          0 0
          • mawerick  

            Tak jsem to přesně myslel.. že se do kopce zpotíš a pak zkopce musí bejt klacek…

            0 0
      • RomanH  

        Ja stejne. Moiru pod dres davam jen v chladnem obdobi.

        0 0
    • wroum  

      jak je teplo tak bez, jak je „normalne“ tak s. jo a i v paracich vetsinou vozim dlouhej volnej dres

      0 0
    • JancA  

      jeste v nedeli jsem mela funkcni pradlo taky, ale je to humus v tom vedru. Vcera jsem jela jen v dresu a je to pohoda, jakoby to lip odvetrava a clovek se tak nepari…

      0 0
    • MlokCZ  

      Já mam hranici cca 24st. a od té jezdím jen v dresu. V neděli jsem zase zkoušel vzít si pod dres něco (bylo 26–27st.) a bylo to jednoznačně horší.

      0 0
    • filipes  

      kdyz je vedro, vozim tenoucky dres bez rukavu se zipem po cele delce. Absence rukavu dela hoodne moc. Je to super, ale nezapomenout namazat ramena a neco teplejsiho na vecerni dojezd, da se v tom pekelne vykosit i v horkym lete. Jinak nejlepe funguje matros cool-stop, nesrovnatelne lepsi nez moira.

      0 0
      • vlk  

        takový trikot taky sháním, ale u nás nic nemají.A pak se taky bojím pádů, že by si navíc člověk ještě pěkně sedřel ramena.

        0 0
        • JMT  

          a este by ses tu akorat dozvedel ze ses gay..... p.s. mam ho, je super (hledej u northwawe) a pritelkyne rika za gay nejsem (nicmene me je to fuk)

          0 0
          • jecnak  

            Jeste ze ti to rekla, jinak by sis celej zivot myslel, ze jsi teplej :-D

            0 0
            • Bulda  

              jemu je fuk, co rika pritelkyne, a navzory jejim recem ......

              0 0
      • stařík  

        Já taky, a v úplným vedru ho svleču a zastčím za kalhoty. Na vedra mám pro tento případ kaťata bez laclu.

        0 0
    • MARIN  

      Spodni pradlo vozim jen pod cca 23°C ve stinu. Pri vetsich teplotach uz to nema funkci

      0 0
    • Luka  

      moiru ultralajt vozim skoro celej rok. jen krome paraku nad 26°C… nejde ani tak o poceni, ale hlavne se v ni pak prehrejvam. Nutno dodat, ze narozdil od vas muzskych, ja vozim jeste prsenku moira. A uz i v ty je nekdy horko…

      0 0
      • pepino  

        Co, my mužský nesmíme vozit prsenky? Neutlačuj nás!A říkej mi Loreto,mám nezadatelné právo rodit děti:-)

        0 0
      • BiSon  

        Taky se umim nechutne prehrivat… Prisla jsi na to, jak to co nejvic omezit?

        0 0
        • Luka  

          mnojo.. koupit si dres s 40cm zipem.. a kdyz je horko, jen prsenku a rozepnuty dres + kalhoty beze sli. Hodne pit a hlavne jet tak, aby vitr ochlazoval.. Zjistila jsem akorat, ze mi dost vadi batoh, diky nemu mi je extra vedro. hlavne ten popruh kolem bricha (ale kdyz ho nezapnu, vadi mi ze se batoh bimba ze strany na stranu; a kdyz batoh nevezmu, tak zvindluju piti a to pak dopadam jeste hur nez kdyz jsem prehrata). Kdyby na to nekdo mel nejakej figl, tak sem s tim..

          0 0
          • MlokCZ  

            Bez batohu od hospody k hospodě.

            0 0
            • Luka  

              to jezdim i ted, s batohem…

              0 0
              • MlokCZ  

                Tak pak už se nedá dělat nic jiného než zůstat u batohu. Já jsem na tom podobně. Jezdím s Camelem a v hospodách taky zastavuju.

                0 0
            • cabbage  

              to leda na žižkově…

              0 0
          • sun7dots  

            Nejezdit v tomhle vedru na kole. Dyt to nemuze bejt zdravy:))

            0 0
            • Luka  

              priznam se, ze ted nejezdim. prilezu dom z prace, uplne vyrizena, udelam veceri a maximalne si vyskemram pomalou prochazku na pivo… a to je vse. v tomhle horku me opousti i chut k jidlu. nejlepsi by pro me bylo nalozit se nekde do stinu, nohy hore a expresni donasku vychlazenych orosenych… (coz se rapidne lisi od "rano vylitnu a letim na bus, v buse vedro, v metru dobre, v buse vedro, v praci vedro, voda hnusna, lednicka nechladi, pruvan neni, vedro vedro, vetsi vedro, domu ve vedru, autobus horkeeeeej, doma chladek, parada, 25°C…ale clovek je rozhycovanej, tak zase vleze do toho vedra venku, zajde na jedno, druhy, treti… ve vedru domu… doma lehne na gauc a rika si, parada, chladech..chrrrrrrrrr­rrr… :D)

              0 0
              • wroum  

                hehehehe :-)

                0 0
              • wroum  

                hehehehe :-)

                0 0
              • Lance  

                Ja nechapu jak v tom nekomu muze byt vedro, toto pocasi miluju, spis by jeste mohlo byt tepleji!!! Jen at to vydrzi aspon do tricatehoprvni­ho rijna

                0 0
                • Luka  

                  ale jo, kdyby clovek mel cas.. ale proste pres tejden je to naprd. nemuset do prace, valim se u vody a stridam to s bikem… ale proste sezeni na pudeli cely den v totalnim vedru, ve vydejchanym vzduchu, kterej se neda vyvetrat, to proste jednoho zmuze. venku je celkem prijemne

                  0 0
              • blue  

                chod do prace driv a z prace pozdej, to ti takovy vedro v busu nebude :-)

                0 0
                • Luka  

                  :) to u nas nejde…takze v pul sedmy do hokny busem a nejdriv vpul paty vyrazit dom, coz je i s nakupem na hodinu a pul… nedejboze kdyz mam v praci dlouhou… to pak tak v osm dom…

                  0 0
                  • blue  

                    no vzdyt prave… nerikej, ze v pul sedmy je uz takovy vedro… a v osm z prace? to je jeste brzo, lepsi je to tak v deset jedenact :-) ty chodis nakupovat kazdej den? :-)

                    0 0
                    • Luka  

                      to ti nevysvetlim takhle… je to slozitejsi. proste casu malo…a chuti k veceru jeste min

                      0 0
          • BiSon  

            No, na kole to jeste neni nejhosri… Treba vcera na treninku – piju, az mi to zblunkalo v brichu, moc veci uz sundat nemuzu, ke konci jsem navic pravidelne chodil s hlavou pod kohoutek a stejne mi moc nechybelo k dalsimu ukazkovymu upalu :-(

            0 0
            • Luka  

              to ti nezavidim.. a vetra ti helma? … protoze me nejvic vadi kdyz je mi horko na hlavu, na zada a na bricho…

              0 0
              • BiSon  

                jj, na kole to jeste vetsinou „udejcham“. ty treninky jsou horsi.

                0 0
                • Luka  

                  ja teda trenuju na kole… ;D

                  nerekls, ze trenink na kole neprobiha :D

                  0 0
                  • BiSon  

                    to je fakt, nerekl… ja mam kolo pro radost, tam kdyz to nejde tak v klidu zastavim, ale trenerovi by se to nelibilo :-)

                    0 0
                    • martt  

                      cital som o jednom dievcati ako trenovala na ironmana. Postavila valce do sauny a jazdila tam :-)

                      0 0
                      • BiSon  

                        fujtajbl… to abych pred treninkem rovnou zavolal funebraky ;-)

                        0 0
          • Lišák  

            Tak si ten bederák protáhni nějakým poutkem (nebo pavoukem) na čelní straně batohu a zapni. Řeším to tak u „civilního“ batohu.

            0 0
    • Peslezedirou  

      Vozím i v těch největších pařácích campelo (triko bez rukávů) a na to dres, buď s rukávem nebo bez. A taky volné šortky, bez nich by to nešlo. Fusky od Vietkongu se stejným složením vláken jako od sensoru a paráda :o)

      0 0
      • Luka  

        hele, blacklistaku ;) … co ty fusky? Jakou maj vydrz? lisej se hodne od senzoru? booo senzor vozim, jsou paradni jak drzej tvar a nevytahavaj se, nikde se neshrnujou a odvadi pot… ale ta cena…

        0 0
        • Peslezedirou  

          No, já jsem si šel minulý rok koupit takové ty uplně krátké ponožky pod kotník na normální nošení. Pak jsem koukal na jejich etiketu a složení bylo v procentech +/- stejné jako ty od sensoru. Polyester + bavlna.....stály jedny 30 Kč. Sensory vozím taky a rozdíl v pohodlí jsem nezaznamenal :o)

          0 0
          • Luka  

            nojo, tak ja mam od tjongu taky pod kotnik fusky, nejaky 4pary za 120.. jenze se vytahavaj a nesedej proste tak dobre… a navic, lebka je lebka :))) ale diky za odpoved!

            0 0
            • Peslezedirou  

              Mě se zatím Hoči Min nevytahali. Dobře drží tvar od sensoru ty, které mají v sobě více polyesteru. Fusky s větším procentem bavlny se po roce trochu vytáhnou. No jo, lebka je lebka, ale závodní pruhy to je panečku frajeřina :)

              0 0
              • blue  

                srdce, jedině srdce :-)

                0 0
                • Luka  

                  závodní srdce? mnojo, kdyby mi nejaky chteli implantovat jako pridavnej obvod, vubec bych se nezlobila :)

                  0 0
          • vlk  

            hm, já koupil rovnou senzory za 30Kč.Osobně mi ponožky přijdou do pařáku nejlepší ty moiry, ale ne ty nové modely ale loňské vlastně předloñské-ty jsou tenší.

            0 0
      • fousac  

        a co ten tvuj model ala „velka vecerni“?? dres bez rukavu a navleky.. to vypadalo uzasne.. :DD

        0 0
    • Jirik123  

      funkcni pradlo v lete ano, ale bez dresu:-)

      0 0
    • goood  

      Ja vozim pod dresem scampolo od Craftu s Pro Coolem a urcite to je mnohem prijemnejsi nez bez nej, lepsi odvod potu.

      0 0
    • scret  

      Pri teplotach od 20stupnu pod dresem nic nevozim,je to nesmysl!Pri teplotach kolem 30 vozim dres bez rukavu. PS: Moira je dneska za zenitem! Doporucuju Craft ProCool nebo treba High Point Coolmax,prip. Sensor Coolmax…

      0 0
      • martt  

        pripadne Lidl Coolmax. Tie minulorocne modely su uzasne priedusne.

        0 0
    • bikaf  

      zásadně na vostro!!!!

      0 0
    • jivo  

      Ja zatim jezdim pouze s funkcnim eleven. Vypada to jako sensor, bylo to levnejsi. Docela jsem se bal, protoze je to dost tlusty. Ale prespokojenost. Jedina nevyhoda je ta, ze se behem tydne zcuckovatelo vlevo.

      Ale jeste testnu sensor.

      p.s. Jinak to puvodne je na lyze. Moira se moc trha. Ted jsem testnul Climatex a nic moc.

      0 0
    • Beeda  

      v tohmle paraku jezdim skoro nuda, vcera sundany lacle i rozeplej dres..B.

      PS: tak si vohol si podpazi:-))

      0 0
    • PIWNIK PONURY  

      ve vedru urcite bez moiry, driv jsem dodrzoval pravidlo „fcni pradlo pod dres za kazdeho pocasi“, ale takhle je to mnohem prijemnejsi…

      0 0
    • orca  

      Moiru či Jitex stále bez ohledu na venkovní teplotu – snad jen podle teploty jiný druh funkčního prádla . A třeba pod přilbou mám i moira čepičku ultralehkou a je to mnohem lepší než aby mi tekly čůrky potu po bličeji… Ale myslím že jde o zvyk … Jukni do profi peletonu někdo má a někdo nemá je to holt individuální…

      0 0
      • ehvie  

        2× som v hice vyrazil bez moiry a 2× som prechladol, aj napriek tomu ze bolo aspon 30 stupnov, takze moira a dres vzdy. Ono totiz ked vylezies niekde do 1000 mn.m., kde je 21 stupnov tak v nasldenom zjazde je rozdiel ci sa Ti lepi na telo mokry dres alebo nie.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.