Objímka na sedlovku - jak určit průměr?

40 nepřečtených
  • Kóča Popovič

    Rád bych se Vás zeptal, co je rozhodující při nákupu objímky na sedlovku. Průměr sedlovky nebo vnější průměr rámové sedlové trubky. Rád bych přes eshop pořídil objímku od Pellsu, ale nevím jaký průměr. Děkuji za odpověď. pcshop.pells.cz/shop/de­fault.asp?cls=spre­senttrees&strid=1458

    0 0
    • Vrci  

      A nebylo by jednodužší, rychlejší a hlavně spolehlivější jim zavolat nebo napsat?

      0 0
    • prodi  

      No co myslíš? Objímku dáváš na sedlovku, nebo na sedlovou trubku? :)

      0 0
      • Kóča Popovič  

        Přijímám lehkou ironii. Na druhou stranu, jestli jsi se podíval na nabídku, tak průměry nabízených objímek jsou stejné jako běžné průměry sedlovek. Mám teda vzít „o číslo větší“, abych zohlednil tloušťku materiálu rámu. Průměry objímek řídí průměry sedlovek a průměr rámu se bere jako víceméně shodný a s malými rozdíly se již počítá?

        0 0
    • Daf  

      Presmykac se taky nekupuje na vnitrni prumer :)

      0 0
      • Kóča Popovič  

        Vtipné, ale poněkud nepřesné. Objímka sedlovky plní jinou funkci než objímka přesmykače – tam se to dožene delším šroubem. Naopak u objímky sedlovky je žádoucí, aby „objímala“ co nejvíce. Napovědět by Ti mohlo, že u přesmykačů budeš mít tak možná normal a oversize velikost, kdežto u sedlových objímek narazíš na pět průměrů.

        0 0
        • Vilém  

          Proto je nejjednodussi to zmerit.Pokud ma ram ztencovanou sedlovou trubku tak je prumer sedlove objimky vetsi nez prumer smyku.Suplera je jistota,urcite lepsi nez to tu pul dne resit a k nicemu se nedobrat.

          0 0
        • Daf  

          Ale davaji se na stejnou trubku a tak v 95% to bude bud 34.9, nebo 31.8mm stejne jako presmyk.

          0 0
    • Vilém  

      Vem posuvku a zmer vnejsi prumer sedlove trubky ramu.Vetsinou to byva ± 31,8mm.

      0 0
    • drtic  

      jak je to s tim smykem???když mám sedlovku širokou 31,8mm a jedina velikost smyku co chci je 34,9mm, je možné to nějak dát dohromady???čtu tady něco o delším šroubu-ale to tam bude muset být ještě nějaká podložka,ne???Přece nejde stáhnout objímka o 3mm jen šroubem nebo jo???

      0 0
      • kubad  

        Ne nejde, ale dají se tam dát redukční podložky :-) z 34,9 na 31,8mm. Viz foto v příloze.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Podle me jde. Vzdyt pise jasne, ze ma sedlovku 31,8mm :D

          0 0
          • kubad  

            Jo máš pravdu blbě čtu pochopil sem, že má sedlovou trubku 31,8mm a né sedlovku.

            0 0
    • Jane  

      menší dotaz :) vnější průměr sedlové trubky je cca 35.8 mm, smyk na tom mám XT Down Swing 34.9 mm (ten průměr 35.8 mm je i u smyku). Sedlovou objímku (viz obr) mám zvolit 34.9 mm nebo 36.4 mm – ten větší průměr je tedy určen hlavně pro rámy Klein, GF a Trek, já mám Meridu

      0 0
      • Daf  

        Podle me to skoro urcite bude 34.9.

        0 0
      • MARIN  

        Pokud chces objednavat zrovna tu na obrazku tak bych nejdriv zasel do cykloobchodu a tam urcite budou mit objimku na 35mm a tu nejdriv vyzkousel. Ale jestli mas opravdu 35,8 bude asi lepe sedet ta 36,4

        0 0
        • Daf  

          Zalezi taky kde merila ten prumer. Jestli na konci sedlove trubky pri povolene objimce, tak to tak klidne muze vyjit. Jinak napruzit lehce objimka pujde taky. Moc se mi nechce verit ze by tam mela pasovat prave 36.4mm. Navic to vyrabi snad jenom Bontrager prave pro Treky a ze by to tak bylo i na Meride se mi nechce moc verit.

          0 0
          • MARIN  

            Taky verim tomu, ze tam pujde ta 34,9mm ale pro jistotu nez bych objednal HOPE bych to precijenom nejdriv nekde vyzkousel

            0 0
    • svobikk  

      sháním podsedlouovou obímku jenom na utáhnutí rukou momentálně mám na imbus. měřil sem šuplerou venkovní obvod sedlovky (nestáhnutý od obímky) a je to 35,30 je to možný ? děkuji nebo podle čeho se to určuje ?

      0 0
    • wego1991  

      Má někdo tip na nějakou objímku na imbus 34,9?

      Na bazaru sem si vyhlédl tuto http://www.bikeinvest.cz/…va-objimka-2 ale už je prodána, tak buď si ji objednám a nebo pokud má někdo zajímavý tip na nějakou černou pecku tak sem s ní…

      0 0
      • tonik666  

        Mam tu obycejnou cernou z Banshee, za 250 je tva.

        0 0
        • wego1991  

          Dík ale hledám něco decentně,, tuning'' viz. ta Hope. Nabídku sem prolezl a nic moc krom jedné tune a Thomson sem nenašel, tak se jen ptám jestli někdo nemá tip a něco pěkného co mi třeba uteklo (chci cz eshop vcelku na to spěchám)

          0 0
          • tonik666  

            co chces tunit na objimce? tam se da tunit jen hmotnost a thomson ani hope nejsou zrovna lehke

            jeste u nas sla poridit salsa liplock, pripadne nejaje odlehcene zhovadilosti, ale do rech bych nesel. thomsona i hope jsem mel a hope spis zklamani a z thomsona jsem vyrostl.

            0 0
          • lidumil  

            Jakou chceš barvu? Jedna černá Hope by se mi měla doma válet.

            0 0
            • wego1991  

              Černou nebo nějakou černou s trochou zelené nebo oranžové, ale to chci asi moc :) už sem ale stejně objednal tu Hope z odkazu výše, takže už to asi nemá cenu řešit

              0 0
          • kubad  

            někde mám thomson 34,9mm

            0 0
      • Johnnyxjr  

        posledně jsem bral tuhle

        http://www.kolokram.cz/…r-light.html?…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.