• james11

    Zdravím, zajímala by mne tak trochu strava co baštíte. Poslední dobou se mi stává že mám často „hlaďák“ a pak neujedu ani „ň“. Poradíte mi co jíst před vyjíždkou?

    0 0
    • fousac  

      klobasy, vepro-knedlo-zelo, segedin…

      2 0
      • james11  

        nebo špenát s bramborama a vajíčkem a pak to vykosit :-D

        0 0
    • rasto  

      asi po 12 letech na kole jsem letos zjistil, ze neni nad PERNIK!! 1 pernik mi vydrzi tak na 20km. pro me zadne musli tycky, ktere jsem zobal doted. problem zaziju ale v lete, kdy na perniku cokolada ztekuti… uprimne, navedl me Rabon, ktery se o vlastnostech perniku rozpovidal nekdy v breznu? 2006 v rozhovoru v Pelotonu.

      1 0
      • filipes  

        hele, ze jedes na perniku bys asi nemel moc verejne ventilovat…

        1 0
      • pepino  

        Rabon určitě povídal o dopingu a ty sis to splet se zákuskem:-)

        0 0
      • wroum  

        smazko! :-)

        0 0
      • Sinuhet  

        Nezdá se Ti, že moc přežířáš?

        0 0
      • cabbage  

        jako kurýr…;

        0 0
      • Gorgov  

        jo to uz vim delsi dobu, pernik je dobrej.

        0 0
      • 123J  

        mariánka není tak škodlivá.

        0 2
      • BikerM  

        Me to starej Rabon rikal nekdy na podzim 2005. :D od ted doby za chladneho pocasi na delsi svihy beru taky pernik a tak nejak me to vyhovuje, hladak nemam a ani nic jineho me netrapi. Horsi je to v tech vedrech, ktere posledni roky panuji. Vselijakych tycek jsem uz prezran a uz nevim co kupovat, protoze mi to desne nechutna.. :/ Inu resim to ve vedrech pri dlouhych svihach zastavkou na kavec se strudlem, zapiju hodne vodou a jinak do kapsy strkam 1–2 tousty.

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak před vyjížďkou nebo tréninkem se snažím 1 až 2 hodiny nejíst, protože pak bych se asi poblil. A když už, tak jenom něco lehkého nebo lehce stravitelného, např. těstoviny atd. V žádném případě se nepřejídej müsli, protože vláknina v nich ti v žaludku naboptná, protože do sebe nasaje vodu. Takže se cítíš nejen nacpaný, ale taky působí jako „odvodňovač“. Jinak nevím co bych ti dál poradil, do závodní stravy se teprve dostávám. Hlavní je, se nepřežrat… :))

      0 0
      • james11  

        závodní stravu jsem nemyslel, spíš neco co by mi dodalo energii, stává se mi že při delší vyjíždce (více než 60km) mívám „hlaďák“

        0 0
        • smallbrother  

          …cokoliv sladkého. Jinak přijedeš domů a vyžereš celou ledničku. :)

          0 0
          • mawerick  

            To má ale taky svý kouzlo ne?;) :D

            0 0
          • james11  

            Jo bílý sex! Vstanu o půl noci a udělám celou ledničku :-D

            1 0
          • pelt  

            sladky neni dobry napad – ma vetsinou vysoky glykemicky index a v dusledku nedela dobrotu – viz. fyziologicka poradna na www.kpo.cz

            0 0
        • Biker jak Pes  

          Tak to bys měl jíst i během jízdy. Bavil jsem se s jedním skoro profíkem a říkal mi, že má nastavené stopky a 50 min po začátku jízdy začne jíst a potom jí každých 20 min. U každého to je ale jiné. Kdybych takhle jedl já, tak se asi pobliju. Já třeba vydržím jeden den nejíst 90 km a druhý den bych na 80km snědl nevím co všechno. Taky záleží jakou obtížnost má trasa. Vyzkoušej třeba nějaké müsli tyčinky nebo tatranky (ty jsou prý lepší). Až budeš lepší, tak můžeš potom pokročit třeba na takové věci jako Turbo, Enduro, Speed8 atd. Nebo třeba hned… :))

          0 1
          • james11  

            no ty Turbo, Enduro, Speed8…to už se tu probíralo, to jsou myslím pěkné sajrajty

            0 1
            • Biker jak Pes  

              Jsou no. Ale jako hobík to nepotřebuješ. Pokud bys chtěl dělat cyklistiku na vyšší úrovni, tak jak se říká: „kdo dneska nesype, tak nevyhrává“. Možná na tom něco bude, ale čím později s tím začneš, tím líp…

              0 0
              • james11  

                na ty sajrajty nepotřebuju. To rači Red Bull ať mám křídla :-)

                0 0
              • chupas  

                myslim ze se speed8,atd moc nesypes. to spis nandrolon, clenbuterol, clomid, darbepoetin, taxomifen a dalsi. kdyz tohle beres tak sypes. v ostatnich pripadech placebo – mozna funguje, ale kdyz to neni zakazany tak to asi neni moc ucinny.

                0 0
          • Gorgov  

            Kdyz ses trenovanej, das 4 h trening( na silnici tak 130–150 km) bez zradla. Takze to chce jezdit a jezdit a… dulezity je se najist tak 2 hodky pred svihem. Speed8 a pod neni nic cim bys zahanel hladak, to je spis stimulace

            0 5
            • raw 4  

              Mno tak to jsi slušně borec..4 hodiny v tempu bez jídla…:-)

              0 0
              • kubad  

                zaleží v jakém tempu, nepředpokládám že myslel jet šrot

                0 0
                • MichalOld  

                  No tak píše, že 130 – 150 km/4h = 32,5 – 37,5 km/h. To je rozhodně na amatéra šrot. Alespoň já to tak vidím :)

                  6 0
                  • ladys  

                    Na rovině se to dá, myslím těch 130km za 4h. Ale jídlo si beru, není důvod se trápit…

                    1 0
                • raw 4  

                  Vzhledem k průměru bych neočekával, že by to jel v Z2…a i v Z2 by si měl na 3 až 4 hodinové projizdce něco zobnout.

                  0 0
                  • vik  

                    Mám pocit, že se často dává, jakože hodně nahlas, najevo, že jezdit bez jídla nebo s málem jídla, je jaksi lepší výkon, frajeřina a tak:-)

                    3 0
                    • VojtaXY  

                      Tak i koureni byla frajerina a vysledky dnes vidime. I s tim jidlem to bude podobne. :)

                      1 0
    • MlokCZ  

      Ono to možná nebude ani tak stravou, ale taky příliš vysokou intenzitou. Pokud pojedeš např. kolem AP v základní vytrvalosti, tak musíš být schopen jet pomalu celý den v kuse bez jídla a žádný hlaďák nedostat.

      Já třeba teď v Chorvatsku při 31km výjezdu a předtím ještě 20km snědl 2 tyčinky a ani náznak hlaďáku (i přesto, že doba jízdy až nahoru byla přes 4hodiny). Ale jel jsem si pohodu, žádný překračování ANP (a vlastně ani žádné těsné přibližování), spíš jsem to jel celý jen lehce nad AP.

      0 0
      • smallbrother  

        TO JE ONO, JEZDIT JEN NA VLASTNÍ TUK. :)

        0 0
        • filipes  

          Hmm, tak to asi moc nejde. Ikdyz s cukrama hodne setris, tak je proste spotrebovavas, a to i vyrazne pod ANP.

          0 0
          • Blade  

            No ja dal vcera 70Km na urovni AP, nic sem nejedl a uplne v pohode.. Jindy mi staci 50Km ostrym tempem ±ANP, zeru kde co a hladak stejne dostanu.

            0 0
        • james11  

          tak tuku mám dost, ale jak donutit tělo aby si z něho začalo brát energii?

          0 0
          • TheIF  

            Právě potácet se v tom hlaďáku to máš jistotu, že už na cukry nejedeš :-)

            0 0
          • Biker jak Pes  

            Stačí trénovat. Když si vyjede na kolo nějaká netrénovaná slečinka, tak její tělo začne okamžitě spalovat cukry, protože její tělo není zvyklé na takovou zátěž. Tuky začne spalovat až po 30 – 40 min. Zato když si vyjede trénovaný cyklista (nebo jakýkoliv jiný sportovec), tak jeho (její) tělo už je zvyklé, že bude asi následovat zátěž a začne okamžitě spalovat tuky. trénovaní jedinci jezdí na cukry pouze závody, ty se jezdí tzv. na krev… Jinak na trénovanost prý stačí, když 3× až 4× vyjedeš na hodinku na kolo a naučíš své tělo spalovat tuky…

            0 0
            • james11  

              toto zkusím, díkes

              0 0
              • Biker jak Pes  

                Ještě jsem zapomněl, jestli skutečně chceš, aby tvé tělo spalovalo tuky, tak musíš jezdit v anaerobním pásmu, tzn. že nesmíš jet nadoraz, ale tak aby se ti jelo v pohodě, protože tuky se spalují pouze za přístupu kyslíku. Říká se, že se to pozná tak, že bys měl za jízdy být schopen mluvit. Ale to asi znáš… :))

                0 0
              • rasto  

                mas-li moznost dojizdet do prace, zkus to. pak jde vaha dolu ani nevis jak ;-) to se pak dupou maratony!! :-)

                0 0
                • Biker jak Pes  

                  To zas nevím já, to zkusím. Stačí 7 km do školy a 7 km z školy ? :))

                  0 0
                  • Sinuhet  

                    Jo stačí, ale po škole si někam vyjeď a dřív než za dvě hodiny se nevracej.

                    0 0
                    • Biker jak Pes  

                      Tak to zas ne, to bych se stavil domů pro jiné kolo a převlíct se, protože s aktovkou se špatně jede a tréninkové kolo do školy tahat nebudu… :))

                      0 0
                      • Sinuhet  

                        Jo, klidně se převleč. To nemá na funkci vliv. Budeš se cítil lépe a ve škole nebudeš smrdět :-).

                        0 0
                        • Biker jak Pes  

                          Ne, já jsem to myslel, že ze školy bych se stavil domů, převlíkl se, vzal jiné kolo a až potom bych vyjel…

                          0 0
                • james11  

                  do práce jezdím celý rok na kole, ale mám to moc blízko, to mi snad s váhou nedělá vůbec nic :-(

                  0 0
                  • pelt  

                    moc blizko, moc blizko… to je ale trapna vymluva – najdi si nejakou ZKRATKU… tak 50 kilacku:).

                    0 0
                    • james11  

                      tak to se zas mám rád. Vstávat o hodinu nebo víc ráno dřív abych si zajel zkratku…

                      0 0
                      • rasto  

                        nene rano. po praci ;-) jako ja: rano 30 (kladno-praha), po praci 60, (dle Pelta :-) zkratkou pres dobrichovice-rudnou ;-) rano bych vic nezvladl: jezdim na lacno a obvykle specham :-)

                        0 0
                  • Smepet  

                    Ja to mam do prace 10 km a taky jezdim zkratkou 62 , takze to je jen vymluva :-)

                    0 0
            • Gorgov  

              Hmm, kdepak, to sis precet tak mozna ve velu. Neni pravda, ze trenujes jen na tuky a zavodis na cukry. Taky neni pravda, ze do AP spalujes jen tuky. Nechci ti do toho kecat, ale nez nekoho blbnout, radsi si o tom neco precti a pak az rad:)

              0 0
      • Sinuhet  

        To vypadá na Sv.Jure. Jel jsi to z Podgory nebo Makarské?

        0 0
        • MlokCZ  

          Jeli jsme to z Bašky Vody (takže pak od Makarský), celý to dalo něco přes 100km. Ovšem hlavní síla zážitku byla, že jsme od půlky kopce (od té poslední chaty po cestě) jeli v hustém a trvalém dešti a v pěkný zimě. Nahoru to ještě šlo (ale už jsem měl na sobě všechno oblečení), horor nastal při sjezdu dolu.

          0 0
    • goofy  

      Pred zavodem jednu tabletu „Vitaminu E“ :o)

      0 0
      • mdk  

        U mna sojove rezy tak 3 ticinky na 80 kilakov…ale ked som mal teras tizden pauzu a presiel som len 50 kilakov tak 2 bolo malo…ide aj o to abi si tvoj organizmus zvykol na nedostatok inych latok ako cukry

        0 0
        • Ruprecht  

          jo jo, sojové řezy jsou super, taky na ně jezdím .-)

          0 0
          • smallbrother  

            No, Hruška v nějakým rozhovoru jednou říkal, že jezdí Hradec Králové – Zlaté návrší – Hradec Králové na jedno jabko. Když přišel, svýho času, do ONCE (nebo kde to byl?) tak mu řekli že je tlustej. :)

            0 0
    • ehvie  

      No mne funguju spolahlivo cestoviny s olivovym olejom tak 1 hodinu pred vyjizdkou. To mi staci tak na 80 km, potom najlepsie rohlik :-) A ako regeneracia mi kupodivu perfektne funguju sušienky z Lidlu (1 kg 70 Sk) ktoré si máčam v jarnom mede. Keď ale máš dosť peňazí tak Enervit R2!

      0 0
    • james11  

      a co kdybych zkusil fazoli?? mohl bych pak za jízdy využívat raketového pohonu :-D

      0 0
      • Komi  

        No jasně – den před závodem: snídaně musli, svačina fazole, oběd hrachová kaše, svačina celozrnné pečivo, večeře fazolový guláš a pak jedeš maraton bez šlápnutí :-D

        0 0
    • Meesha  

      kone :-)

      0 0
    • chupas  

      hodinu a pul pred si dam cokoliv, ale malou porci. potom jen uz piju vodu. a behem se v intervalech zcela nahodnych plnim jablkama (to ze zacatku) a koncim na perniku (to ke konci). pernik je sladky a pritom slusne „lehky“ do zaludku i do batohu. lepsi nez tatranky (ty vozim, ale jen ty od sedity). banan nevozim, moc nevydrzi. musli tycka je predrazena mrcha. pernik to vyhrava na plne care.

      0 0
    • enjoy  

      tak ja jeste porad experimentuju:-).asi to bude tim,ze je mi to dost jedno.. nekdy nejim vubec,ale to pak teda fakt dost blby:-)),jindy neco pojim,ale moc se do toho pred jizdou nemam,telo uz je nejaky nevrly,vi ze se pojede:-). tak proste neco snim,je mi jedno jak je to tezky nebo lehky a jedu.ono se vzdycky ukaze:-)

      0 0
    • Darkson  

      řízky! chrti ti sice budou tvrdit, že se blbě trávěj, ale nevěř jim :-)

      0 0
      • Biker jak Pes  

        ŘÍZKY NEE, ty se blbě tráví !!!!!!! :))

        0 0
        • Darkson  

          jeden takovej malej kuřecí mi v sobotu možná zachránil život. takže k řízečkům s úctou, mladej :-)))

          0 0
        • mastihuba  

          škoda že nezadal anketu. Řízek rullezzz :)))

          0 0
        • sasafras  

          jest treba vsetko, ale potom to treba aj niekde spalit. …na pitie pri zatazi je dobry liter mlieka, samozrejme + nejaku cistu vodu…

          0 0
          • pened  

            oni to pak spali i s tebou najednou, to neres – v urne se to nepozna :-)

            0 0
            • sasafras  

              ..na tvoj vek, si k tomu spaleniu bizsie a stale si srandista…hehehe

              0 0
          • Gatier  

            liter mlieka? blaznis??

            0 0
            • PjSky  

              no pokud si vpominam na otcovo vypraveni tak nekdy v 70 letech jim treneri cpali redene solene mleko.. prej humus nejvetsi ale slapalo se dobre. Pravda kdovi jak tenkrat v CSSR resili absenci tech ISO napoju? Jinak chvalim testoviny! dal sem si dneska hodinku pred jizdou 250g tortelin s masem a kecupem, pred jizdou pak neco na tema {{Guarana (120mg kofeinu), Muira Puama, Rhodiola rosea a Schizandra sinensis), L-tryptofan 300mg, DL-PA 250mg, kyselina citronová, vitamin C 120mg (200% DDD), inositol 50mg, Glycin 50mg, vitamin B3-niacin 36mg (200% DDD), vitamín B5 – pantothenan vápenatý 10mg (167% DDD), B6 – pyridoxin hydrochlorid 10 mg (500% DDD), B12 – kyanokobalamin 10 mcg (1000%DDD)}} a pak 30minut pred klicovym stoupakem s udoli Berounky a k Bubovicim po susence Emco musli susenky [1 kousek ma 193 kJ !!! sakra mastne obili] a sakva slapalo mi to jedna basen… z sameho nadseni sem si pridal 25km v kopcich u Berounky..

              0 0
      • MlokCZ  

        A to je přeci dobře, že se blbě tráví. Trávíš je dlouho a dlouho ti vydrží a spomalí i trávení těch sacharidů co k nim sežereš (teda pokud se neláduješ jen samotnýma).

        0 0
    • Sinuhet  

      Jídlo je určitě důležitý, ale pokud jedeš v pohodě a dost piješ, tak si na jídlo skoro zapomeneš.Stačí po dvou hodinách dát perník nebo tatranku. Příliš sladké tyčinky nejsou dobré Mě se osvědčil ISO drink od firmny Nutrend a švestkový perník. Na dlouhý štreky nebo větší výkony musíš mít najeto. Jezdi na jaře nízkou intenzitou (teda tam kde to jde). Pokud nemáš měřič jeď tak, ať to udejcháš nosem.

      0 0
    • Jane  

      Docela dobrý články o jídle, sacharidech, hubnutí jsou zde – teď jsem se do toho nějak začetla…:-)) Nějaký odkazy: www.f-sport.cz/print.php?id=5 www.f-sport.cz/print.php?…

      0 0
      • nadrazak 2  

        já jsem dříve do sebe ládoval koblihy,klidně i 8.k tomu kafe.pravda než si to sedlo,tak to trvalo tak dvě hoďky.teď jím od každého něco,rohlíky se šunkou,sýrem,ovesné vločky emco,rohlíky s medem atd.....ono je to nakonec stejně jen o tréninku a část. o stravě.jak to nejede tak to hold nejde.

        0 0
      • james11  

        díky za inspirační článek!

        0 0
    • tomas tt  

      ked som zacinal s bikom, tak som sa orientoval podla ostatnych /musli tycinky, tatranky,perniky/. moc mi to nexutilo, ale su skladne a vsade sa zmestia. Ked som si kupil hydrapak a vylety zacali byt vacsie a intenzivnejsie, sladke som redukoval, radsej som si pribalil napr.granatir­.teraz,ked mam 9–12hod jazdy,berem syr plesnivec+celozrnne pecivo,niekedy bryndza. Skratka co najnormalnejsie sa najest, pretoze byt len na sladkom cely den je na blvanie a je to aj hlupost. dobre su banany,jablko. najnovsie vyskusam olivovy olej s chlebom, strasne mi to chuti… RESUME-cim dlhsie v sedle, tym vacsi pozor na kvalitne jedlo

      0 0
      • PjSky  

        ja zas zalepim tmavy chleba odlehcenym maslem [aby nebyl deravy ale aby nebyl mastny] a pak pokryju bohate syrem gervais nebo jak tomu nadavaji, cesky snad Lucina] musli je fakt hloupe, to je pro ty slecny ale staci par kopcu na ceste domu a je po musli. syr jeste prisolim, ikdyz by stacilo oklepat celo :D
        Na tyhle bilkoviny nedam dopustit. Ovocny cukr [jablko, merunky] doplnuju akorat v lete, samozberem po ceste :D

        0 0
    • ZuzicK  

      Před vyjížďkou těstoviny na všechny způsoby (třeba jako salátek se zeleninou – rajčata, salátovka, olivy atd. a se sýrem; nebo nasladko; …). A během vyjížďky banány, banány, banány.. :)

      0 0
      • jobekr  

        Já si nepomůžu, ale když se jede kratší trasa tak před jízdou je nejlepší nic nejíst a když se jede delší trasa, tak před jízdou si dát jen lehkou svačinku – housku se sýrem a papriku k tomu, bo tak něco, nebo ty těstoviny, ty se mi zdaj taky jako moc dobrej nápad, ale nemůžu soudit, nejim je před jízdou. A během jízdy zobat müsli a nebo v poslední době se mi hodně osvědčili piškoty, ty jsou energeticky dost bohatý a když máš na kole přední kapsičku tak se daj jíst i za pohodovější jízdy:)) A pořádně se nadlábnout až po jízdě. Toď můj názor :))

        0 0
        • kubajs mtb  

          nejlepší je margotka v tý je živin :o)

          0 0
          • PjSky  

            kdyz uz ziviny tak burakove maslo :))) mam to v lednicce a jedinkrat sem ochutnal lzicku: ta vec hreje uz na jazyku :-o

            0 0
    • cyklista86  

      Na me vyskocila tahle stranka https://www.precisionhydration.com/eu/en/ a kde vam to da zhruba plan toho kolik davat cukru a tekutin. Je to takove zhruba, ale urcite je to presnejsi nez jist tak podle nalady a chuti.. Ja tam treba zadal 70km gravel jizdu na 3 a pul hodiny a ze to pojedu za teplot ani ne vedro ani ne zima. Zadal jsem tam vahu 90kg, vek, ze to pojedu ve slusnem tempu, ale uplne se neodrovnam. Zadal jsem, ze se docela potim, ze vidim po jizde na dresu solne mapy a na zaklade toho z toho vylezlo 60g cukru, 500ml vody a 1000mg sodiku na hodinu. Ta davka sodiku me docela prekvapuje. To jsou nejake 4g soli cca pulka kavove lzicky na hodinu.. v tom 500ml bidonu vody.. Schvalne napiste co jste tam zadali a co vam to vyfluslo. :) Ja to budu urcite pouzivat, abych si jen tak zhruba overil, ze to co prijimam neni uplne mimo.. Je me jasne, ze tady je to vetsina lidi co to neresi, ale nekoho to muze zajimat..

      0 2
      • Kouba_2005  

        A zadej si tam, že jsi diabetik, a celej síťovej graf můžeš zahodit :-) Takovýhle obecný návody jsou super … ovšem jen pro někoho.

        0 0
        • kejda  

          Prosím tě, yura oživil pomalu 20 let mrtvé vlákno a ty mu to takto shodíš :))

          2 0
        • cyklista86  

          Hele trn v zadku prelezl i do dalsiho vlakna. :) Dalsi zajimavej argument. To je jako kdyby jsi vlezl do vlakna s brejlema a zacal tam vykladat, ze slepemu jsou fotochromaticka skla k nicemu. Zajimavy a prinosny poznatek opravdu..

          1 1
          • kejda  

            Tak si do té aplikace zadej třeba běh na 10 km do 50 minut a zjistíš, že nepotřebuješ vlastně vůbec nic pít ani doplnit. Aplikace k ničemu, když neumí zohlednit žádné vstupní data od zadavatele, kromě data narození.

            A slepému jsou foto chromatiky fakt k ničemu :))

            0 1
            • cyklista86  

              Je to orientacni. Co vic by jsi tam chtel zadavat krome pohlavi, vahy a veku?

              0 0
              • kejda  

                Je to opravdu hodně, hodně orientační. Pro sportovce k ničemu. Ten už dávno ví, co potřebuje.

                0 1
            • jmaselnik  

              a jenom takovej dotaz, co potřebuješ na 10km běhu? To sebou neberu nic ani na lačno…

              Jinak ovšem co se té apky týče, souhlas, je to úplně triviální kalkulačka

              0 0
              • kejda  

                Na 10 km běhu se stačí trochu předtím napít. Pokud to teda neklusáš hodinu a něco :))

                0 0
              • -b-n-x-  

                Já treba před během nemuzu sezrat vůbec nicht. Poslední jídlo tak půl dne předtím.

                Jinak mi to zblunka a skáče v břichu, což je někdy dost nepříjemné. Ovšem už tak dva roky nebeham kvůli bolave patě. Zničil jsem si ji při běhu.

                0 0
                • kejda  

                  Máš si dát sluchátka, abys to neslyšel :). Pokud máš bolavou patu, můžeš cupitat a tvrdit, že to je triatlonový styl běhu :))

                  2 0
                  • Kouba_2005  

                    Jooo, BF, tady se prostě najde lék na všechno :-D

                    1 0
                  • -b-n-x-  

                    O zvuky vůbec nejde. To je mi tak nějak jedno. Ale v tom břichu to je dost nepříjemné.

                    Jinak, já stejně vždycky cupital. Akorát jsem tomu neříkal třiathlonový styl běhu. Tak díky :-)

                    0 0
                • jmaselnik  

                  přesně, za mlada mi to šlo, ale dneska min 3 hodiny před tím nemůžu jíst, jestli to má aspoň trochu k něčemu být.

                  0 0
                  • kejda  

                    Tak to je jasný. Já, když jdu večer běhat a mám třeba pozdní oběd v jednu, půl druhé, tak v šest večer furt cítím, že mám břicho tak nějak plné. Ale pravda je, že zase sežeru vagón žrádla :))

                    0 0
              • scalar  

                Trenink nic, závod jedna tableta Enervitu v půlce.

                0 0
      • dr nick riviera  

        Bacha čéče, 1 gram sodíku opravdu nejsou 4 gramy soli.. Je to něco málo přes 2.

        1 0
    • KoudakT  

      Mně se osvědčila Jesenka nebo Piknik…

      0 1
      • adam1  

        Mi kubík nebo kokosek :))

        Všechno o hlavě a kolik máš najeto :)

        Cyklistiku neoj.beš :)))

        Ale jsou výjimky a těm je to všechno šumák a prostě jim to jede :)

        0 1
    • RapMan  

      ráno jedu aerobně na lačno, není třeba během jízdy jíst, to samé odpoledne.

      1 1
      • Melvin  

        Tak záleží jak dlouho jedeš, že.

        0 0
        • cyklista86  

          No a taky zalezi na pocasi ze. Uz ho vidim jak jede po x hodinach hladoveni hodinu v silnem protivetru. Myslim, ze by hrsti haribo medvidkou nepohrdl.. :)) Jinak to musi byt panecku zabava. Neustale si hlidat tepovku, aby nahodou neklesl cukr a ja se pak nedej boze musel napit neceho sladkeho.. To chce hodne zvlastni motivaci tohle nonstop provozovat..

          1 4
          • jmaselnik  

            odtrénovat aerobně ráno na lačno je úplně normální a běžně praktikovaná věc. Že se hlídá při tréninku tepovka je rovněž úplně normální, ale to bys musel aspoň vzdáleně chápat, co to je trénink, že jo.

            0 0
            • cyklista86  

              Trne v zadku ja to pisu ve spojitosti s RapManem, ktery nejezdi takhle jen na lacno, ale musi tak jezdit pokazde kdyz jde na kolo protoze je pro nej slovo sacharidy/cukry sproste slovo. Vzhledem k tomu, ze pro tebe je zase slovo dieta sproste slovo, tak ti asi musim vysvetlit, ze kdyz nemas v sobe zadny glykogen a pokousis se o trochu intenzivnejsi aktivitu kdy se hodne zveda spalovani glukozy, tak to moc dobre nefunguje. Musis se plahocit, aby jsi byl schopny nejakym zpusobem udrzet stabilni hladinu cukru v krvi i bez jejiho prisunu z venku.

              0 0
              • jmaselnik  

                Ty sice vůbec nic nevíš o stravovacích návycích dotyčného jedince mimo jízdu, ale stejně budeš budeš dělat chytrého. On ten aerobní trénink je právě o tom, že se cíleně o vyšší intenzitu nepokoušíš.

                0 0
                • Melvin  

                  Dotyčný tu několikrát stravovací zvyky i trénink zmiňoval a opravdu to není příklad hodný následování. Teda aspoň pro toho, kdo to s tréninkem myslí trochu vážně.

                  3 0
                  • jmaselnik  

                    může být, nicméně já se primárně vyjadřoval k rannímu tréninku na lačno, což je celkem normální a běžná věc. Stravovací návyky rapmana taky neznám, proto je nekomentuju.

                    0 0
                    • Melvin  

                      Popravdě by mě zajímalo, jak běžná věc to mezi profíky je v dnešní době. Někde jsem četl, že podobně funguje, když člověk vyjede na lačno a po nějaké době už začne jíst na tom kole. A ne až po 1–2 hodinách po tom co přijede domů.

                      1 0
                • VojtaXY  

                  tady najdes jeho stravovani https://www.bike-forum.cz/…ro-sportovce, dost casto tady prispival

                  0 0
    • vaclaw  

      Mě fungují gely. Před jízdou a pak co hodinu cca. Ale záleží co konkrétně jedu, občas si dám ráno rovinku na silnici na lačno třeba a jindy zase dám cukru trochu víc. Akorát je potřeba to občas proložit i něčím normálním když jedu dýl,protože energii to sice dodá, ale hlad nezažene:)

      0 0
    • Pikaču  

      Koukam že se nic nezmenilo a lidstvo nepokrocilo od roku 2006 co tu vzniklo to vlakno. Lidi stale jezdi na tatrankach, jasenkách a pod :)))

      Jiný zase nemůžou pred sportem jist 6h :)

      A všem to jezdi.

      0 0
      • cyklista86  

        Stravovani se u lidi kteri chcou maximalni vykon zmenilo dost zasadne. Mas ale pravdu, ze BF je stale to same tzn. kdo sni vic jak pul jablka a vypije vic jak 2dcl ciste vody na 100km, tak je totalni chcipak a nemuze patrit do exkluzivniho klubu..

        2 7
        • liborg1982  

          Od praktiky jíst jabka a současně pít vodu samozřejmě varují již Rychle šípy, tak se toho držíme.

          1 0
          • Cabasekxxx  

            Nepleteš si ty jablka s třešněma? Po těch se totiž Jindrovi Hojerovi udělalo zle potom co se napil vody. Obecně totiž na peckoviny se nedoporučuje pít.

            3 0
            • liborg1982  

              Máš pravdu. Byly to v tom příběhu třešne. Ale nakonec bylo varování: Nepijte na ovoce. :-)

              1 1
              • kejda  

                Stejně jako se nemá skákat přehřátý do vody, že ano.

                A už vůbec ne se pokoušet vysát zmijí jed ústy. Co kdybys měl poraněná ústa nebo otevřený zub?

                0 0
                • TK75  

                  Taky se nemá zkoušet jestli je v balíčku kokain tím, ze do něj namočíme prst a olizneme:)

                  2 0
                  • -b-n-x-  

                    Počkej!

                    :O

                    0 0
                  • Cabasekxxx  

                    Vždyť je to nejspolehlivější test jestli jde o kokeš :-) Nesmíš to tedy testovat několikrát po sobě. To vypadá nápadně :-)

                    0 0
                  • liborg1982  

                    Tenhle díl mi nějak unikl. :-)

                    1 0
                    • vaclaw  

                      Ten byl po tom díle, kde se řešil konsenzuální styk a před tím, co museli Štětináči zlomit tři prsty, aby z něj dostali ty peníze co mu Jirka půjčil na automaty…

                      0 0
        • jmaselnik  

          je rozdíl trénink a závod, což ale Ty zjevně moc nechápeš. Ani profíci moc nefutrují, když trénují ZDV.

          0 0
          • ms82  

            Neni. Mnozstvi zavisi na intenzite a delce. A profici maji LT1 dost vysoko, takze i Z2 muze vyzadovat hodne energie (=cukru).

            0 0
            • jmaselnik  

              no vždyť říkáš, to samý co já :-). Jinak hezky o tom píše třeba Wiggins v té své knížce, když vysvětloval, jak udržel váhu i výkonnost: dělal jsem to jako s autem: před výplatou (nízká intenzita) nádrž jenom do půlky a tankovat až úplně na konci, při penězích (vysoká intenzita) natankovat do plné před jízdou a klidně doplňovat, protože v otáčkách to žere víc :-).

              0 0
              • KRoser  

                Teda nevím, Wiggins vyhrál tour před 12 lety, za tu dobu se toho celkem dost změnilo v tu eru se věřilo, že 60g cukru na hodinu je max co člověk dokáže strávit. To co uváděl třeba Froome veřejně tak jezdil 6hodinové tréninky na jedno vajíčko a trochu lososa :), moc bych tomu nevěřil, nebo možná věřil, ale nebral bych to jako návod na trénink v roce 2024.

                0 0
                • Melvin  

                  Myslím, že to byl Kreuziger, který popisoval jak hladověl na tréninkovém kempu, aby shodil váhu. Tak jen losos a skoro žádné sacharidy.

                  0 0
                • cyklista86  

                  Maselnik je uplne mimo. Sleduju nespocet profiku kteri zdileji jak trenujou, zerou a pod. a vsichni tam tlaci cukr pod tlakem. Neni to tak davno co jsem se ptal Victora Campenaertse a ten odepsal, ze nejezdi nikdy zadne low carby ani jizdy na lacno a v treningu nejde pod 100g cukru na hodinu. Coz je mozna extrem, ale jen ukazka toho jak se to posunulo. To kdyby delal pred 15 lety, tak si jeho treneri klepou na celo..

                  0 0
                  • KRoser  

                    Když jde člověk nad 80g na hodinu tak je potřeba celkem poctivě a dlouho trénovat i žaludek. Tak určitě nebude trénovat na 50g kdyby tam pak v závodě poslal 120g tak se z toho zebleje :).

                    Je potřeba tu hranici cukru na hodinu posouvat podle výkonu, pro amatéra který má 200W FTP je 120g na hodinu nesmysl, ale takových 60–70g určitě.

                    Já mám Z2 na 210W a běžně jezdím vytrvalost s 40–50g cukru na hodinu ve flaškách :).

                    0 0
                    • cyklista86  

                      Co davas za cukr normalni cukr nebo maltodextrin?

                      1 0
                      • KRoser  

                        Dávám podle toho kolik toho na vyjížďku potřebuji. Když stačí méně jak 300g tak jedu normál cukr, když potřebuji více tak maltodextrin+frut­kozu, rozpustit více jak 300g normálního cukru do 2× 800ml flašek je celkem umění :). Ten maltodextrin jde rozpustit o něco lépe.

                        0 0
                        • cyklista86  

                          V zimě kdy se moc nepotis to jde, ale v létě taková koncentrace cukru musí dehydratovat ne? Nebo máš ještě jednu flasku s čistou vodou? Mě sedí tak tech 30 max 40g na 500ml bidon a zbytek radši doplním něčím mimo treba nějaké gumové sladkosti a nebo jak se prodává v decathlonu tahová ta měkká nadoba/ sáček říká se tomu flusk nebo tak nějak. Tam naperu max koncentraci co se rozpustí zahřátím na plotně a mám to jako jeden velký gel.. tam se pak dá přidat treba i sůl, kofein nebo nějaké aminokyseliny.. Btw kdy zahřejeme cukr s vodou tak se rozpoji ta glukóza s fruktóza na volné formy a je to lépe strebatelne.. Menší šance na to se ******.. :))

                          0 0
                          • KRoser  

                            Ve zimě ve flaškách mě to ani zas tak nevadí, celkem jsem si zvykl, dávám do flašek trochu citronové šťávy to tu sladkost trochu řízne. Jinak v létě ty flusky taky vozím a jednu flašku si nechávám jen čistou vodu. Na závody v jedné z těch flusks vozím taky ten kofein jak píšeš a taky jedlou sodu (Sodium bicarbonate).

                            0 0
                        • ms82  

                          Zacal jsem to delit na flasku s cukrem a flasku s cistou vodou. Napiju se cukrove vody a vyplachnu cistou, kvuli zubum. Takze do jedne flasky musim toho cukru nacpat hodne. Ale i 240g nebyl zase takovy problem. Nejdriv cukr, pak do poloviny vodu, dele protrepat a dolit.

                          0 0
                          • KRoser  

                            Je potřeba to rozpustit v teplé vodě pak se z toho udělá takový skoro gel :). Vždy večer před to hodím do sklenice od okurek zaliji vřelou vodou, nechám rozpustit a pak to hodím do lednice :), taky citronová šťáva do cukrové flašky hodně pomáhá na tu sladkost.

                            0 0
                            • ms82  

                              Jo, citronovou stavu davam rovnez. Moc se nepotim, tak sodik pres zimu neresim, ale na leto davam i ten. Planuji nahradit sul citratem.

                              0 0
                              • KRoser  

                                Místo samotné soli dávám tohle? to mi přišlo opravdu v pařácích a vyjížďkách 6hod+ celkem dobré.

                                0 0
                                • vik  

                                  Jsem na tom podobně jako ty a ms. Cukrová voda, citronan sodný a krapet citrónky. Poslední švih přes pět hodin v horní Z2, skoro 300 g. v bidonu, v druhém čistá voda. Po cestě jen doplňovat vodu do obou. A jelo mi to fakt dobře. A neměl jsem ani hlad a gel a tyčinka v kapse byly jen pro strýčka příhodu:-)

                                  0 0
                                  • KRoser  

                                    Tak nějak, od té doby co na kole vozím cukrovou vodu tak už ani nemám chutě na sladké mimo kolo :). Ten citronan sodný je dobrý tip, dlouho jsem hledal samotný sodík bez chloridu. To co používáš je něco takového ?

                                    0 0
                                    • vik  

                                      Kupuju tohle: https://www.drhoffmann.cz/…g-id597.html a oproti soli je tam nějaká lepší něco s ionty při rozpouštění ve vodě. Pro tělo lepší než sůl, ale chemicky tomu nerozumím. Každopádně to bude i lepší pro žaludek.

                                      0 0
                                      • KRoser  

                                        Díky, určitě zkusím.

                                        0 0
                                      • ms82  

                                        To je v pohode, akorat kvuli tomu, ze to je dihydrat se toho musi dat vice na vahu pro stejne mnozstvi sodiku. Da se spocitat pres molarni mnozstvi.

                                        0 0
                                • ms82  

                                  Misto smesi preferuji ciste veci, kde vis, ceho kolik davas. Navic telo ztraci pocenim hlavne ten sodik, takze ostatni elektrolyty doplnis ze stravy v pohode.

                                  0 0
                                • jindrich  

                                  Kolik gramů se toho dává do 0,5 litrů vody? Dík

                                  0 0
                                  • cyklista86  

                                    To musis vyzkouset. Ja osobne nevidim duvod proc do sebe cpat neco jako oxid horcnaty ktery ma opravdu minimalni vstrebatelnost. Obecne oxid horciku pouzivaji lidi spis jako projimadlo.. Kup si keltskou nebo himalajskou sul. Vyzkousej ktera ti vic chutna a to si pridavej do vody. Pridas par kapek citronu, cukr(ja davam trtinovej) a mas fakt perfektni napoj. Bych nemel problem exnout bidon s timhle mixem jeste predtim nez vylezu z baraku. :D Ale jinak ten shop namaximum je urcite jeden z lepsich. 4fitness vyjde jeste lepe co se surovin jednotlivych tyce spolu s fichemou. Kdo toho pozere hodne, Proteinaky, kolageny, ruzny cukry a pod. tak jinde bych rozhodne nenakupoval. Tady fakt muze clovek usetrit hodne penez.. Koupit si 1kg hydrolyzovaneho kolagenu za nejakyh 370kc a nebo 200g nakapslovanych pod nejakou znackou za stejne penize a nebo cisty protein 350kc za 1kg a nebo 2kg pixlu s pridanyma dochucovadlama za 1500kc. To uz se za rok fakt nastrada..

                                    0 1
                                    • KRoser  

                                      Zas to nemůžeš brát tak černě :). Toho hořčíku je tam na 1000mg dávku 5.5mg, tak pokud toho nedáš do flašky 200g tak tě to určitě neprožene :).

                                      0 0
                                      • cyklista86  

                                        No to je vec druha ze tam je defakto stopove mnozstvi. Aspon vidis, ze to je uplne k nicemu. Je tam trosicka te nejhorsi formy horciku jen proto, aby mohli napsat, ze tam je horcik, ale ze to je horcik k hownu uz vetsina lidi netusi.

                                        0 0
                              • cyklista86  

                                Jakou výhodu má ten citrat? Telo potřebuje i chlorid a sůl je na to ideální. Když dáš např keltskou sůl tak ta ma I docela dost horciku. Mě teda podle chuti nejvic sedi taková ta lehce naruzovela himalajska.. soda bikarbona taky není úplně mimo. Dodá sodík a bikarbona je dobrý bafr proti překyselení svalu.. Ale neutralizuje žaludeční kyseliny, takže se to nedá kombinovat s pevnou stravou..

                                0 0
                                • KRoser  

                                  Co tak nějak chápu tak stolní sůl je 70% chloridu a 30% sodíku, nebo tak nějak a právě poměr sodíku a chloridu v potu je právě naopak většina sodíku a minimum chloridu. Potom v létě na dlouhé trasy kdy dávám třeba i 15g soli do flašek tak mě to osobně dělá bordel v žaludku :), proto je dobré kombinovat většinu čistého sodíku a normál soli, ale zatím jsem nic jiného než normál sůl nezkoušel.

                                  0 0
                                  • dr nick riviera  

                                    Normální sůl je 40/60 sodík/chlor. A v potu je chloru +/- stejně jak sodíku. Proto taky ty solné mapy na dresech.

                                    0 0
                                  • ms82  

                                    Jak pises. Doplnovat normalni soli neni idealni kvuli velkemu mnozstvi chloridu, ktereho ma telo uz i tak dost z jinych zdroju.

                                    0 0
                                    • dr nick riviera  

                                      Z jakých zdrojů, kromě soli, má tělo dost chloridů?

                                      0 0
                                      • VojtaXY  

                                        zluta voda :)

                                        https://zlutavoda.cz/

                                        2 0
                                      • ms82  

                                        Dobra navodna otazka. Chloridy jsou soli, takze asi z zadnych :-) Ale co treba z jinych nez cyklopiti?

                                        google

                                        0 0
                                        • cyklista86  

                                          Aha a kdyz někdo nekupuje průmyslové zpracované potraviny? Já třeba konzumuju něco kde je pridana sůl uplne minimalne. Když si dám jednou za čas klobasu. To je všechno..

                                          0 0
                                          • ms82  

                                            Tak se asi nemusis bat kuchynske soli v bidonech. Ja si obedy nevarim, takze chodim na jidlo a vecer jsem se taky soli prestal bat, protoze naopak do bidonu pres zimu nedavam zadnou.

                                            0 0
                                        • dr nick riviera  

                                          Myslel jsem chlorid sodný A.K.A. sůl. Ty píšeš, že je problém velké množství chloridu. Já říkám, že problém je vysoké množství sodíku. To je ten point.

                                          0 0
                                          • ms82  

                                            Prodal jsem, jak jsem nakoupil. Mas pravdu, ze jsem to nestudoval. Prislo mi, ze je jedno, jestli sodik budu prijimat jako chloride nebo citrat, a pokud vim, ze chloridu mam dost, tak bude citrat lepsi.

                                            Na Tvuj popud jsem se podival a zadny dukaz skodlivosti jsem rychle nenasel. Na druhou stranu, pri suplementaci sodiku na kole kuchynskou soli, se dostanes rychle na nekolikanasobek bezne populace. Jak moc to nekdo zkoumal, nevim.

                                            A ano, bezne je problem s prijmem sodiku. Proto jsem byl hodne opatrny s pridavanim soli do bidonu a neco jsem si o tom precetl (ve spojitosti se sodikem).

                                            0 0
                                            • cyklista86  

                                              Ale ty ten sodík vypotis. To neni to samé jako kdyz žeres brambůrky a čumís na TV. To máš to samé jako ten cukr. Kterej hned spalujes jako energii. Jinak sodík není problém pokud 1. Ten příjem neskace a telo se nestíhá adaptovat tzn. Nic nic a pak sežrat 2 balení chipsu.. 2. Pokud vybalancujes ten příjem sodíku draslikem. Tyhle mineraly se navzájem udržují v nějaké normální hladině. Kdyz mas moc sodíku a málo draslíku tak se tělo začne zavodnovat a tím stoupá krevní tlak. Kdyz mas málo sodíku a hodně draslíku, tak má telo problém s udržení hydratace. Proto třeba kulturisti před zavodama neboli a perou tam draslik. Aby neměli v podkoží žádnou vodu.. Někdo říká že je ideální poměr 1:1. Ja myslím že 2:1 je stále v pohodě tzn. Třeba 10g sodíku a 5g draslíku. Problém je, že dnes mají lidi klidně 5:1 což je hodne špatný..

                                              1 0
                                              • ms82  

                                                Ano, vim, ze ho vypotim. Ja treba mnohem mene nez nekdo jiny. Potim se relativne malo a uplne bez solnych map. A chtel jsem si byt jisty, ze nebudu zbytecne prijimat jeste sodik, ktereho uz mam ze stravy dost. Ale kdyz jsem videl rozmezi ztraty sodiku pri poceni, tak i dolni hranice je dost vysoka a oproti bezne populaci ta potreba sodiku vyrazne stoupa.

                                                Rad mam ve vecech jasno a kdyz vim, ze budu poslouchat, ze do sebe rvu tuny cukru a soli a ze to skodi, tak si o tom neco dopredu prectu, abych mohl vysvetlovat s klidnym svedomim.

                                                0 0
                                            • dr nick riviera  

                                              Jasnačka, díky za věcnou reakci. Ta suplementace soli na kole má právě v některých případech smysl – když je někdo tzv. „salty sweather“, tak může za hodinu ztratit potem klidně 4 g soli, tedy v zásadě celou doporučenou denní dávku. No a když takový člověk pojede třeba 4 hodiny, tak tu sůl suplementovat prostě musí.

                                              3 0
                                              • ms82  

                                                Ano. Ucim se pomalu, ale uz nejezdim na suchou vodu a mozna jeden banan. Cukr a sul, a vody vic, nez mi je prijemne, kdyz je teplo.

                                                0 0
                                                • cyklista86  

                                                  Taky jsem trpěl roky zbytečně. Díky názorům z for jako je BF.. :))

                                                  0 0
                                                  • dr nick riviera  

                                                    Je potřeba brat to pozitivně – testovals možnosti svého těla a jeho schopnost adaptace na suboptimální podmínky v zátěži:-)

                                                    1 0
                                                  • cyklista86  

                                                    No hlavně ten nedostatek tekutin. Na to se tělo moc neadaptuje. Jsem vždycky nechtěl nikde stavět tak jsem popíjel tak aby to co mám vystacilo celou cestu. Ted v létě bez zastávky nedam vic jak 2 možná 2 a půl hodiny na 2×750ml bidony. Pak beru pumpu útokem a beru kolu a slazenou mineralku.

                                                    0 0
                                                  • ladys  

                                                    Ty jedeš dvě hodiny vraždu a pak se z toho hodinu léčíš na benzínce… :D

                                                    1 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Hodinu fakt ne. Nemam rad dlouhe prestavky, abych uplne vychladl. Kdo ma pak znovu roztacet ty nohy.. Exnu pul litra koly, doleju bidony a jedu. :)

                                                    1 1
                                                  • becis  

                                                    Proč tohle vlastně rešíte? Nějaké přidávání sodíku, cukru, magnesia atd. Však stačí koupit dobrý a správný iontak, který všechno tohle obsahuje a nemusíte řešit tuhle „alchymii“.

                                                    6 0
                                                  • Hagner  

                                                    Tohle nebylo dobrý :-D

                                                    0 0
                                                  • ms82  

                                                    Ale tak kazdemu trva, nez se nauci. A nekomu cely zivot :D

                                                    0 0
                                                  • vik  

                                                    Tak já si míchám, protože nepotřebuju pít další věci, který jsou zbytný, ale hlavně mne nebaví platit často fakt hodně předraženou sladkou vodu:-)

                                                    1 1
                                                  • cyklista86  

                                                    Protoze si nechci znicit zuby kyselinou citronovou treba? Ano taky ji zeru kdyz zeru gumove medvidky, ale jeste do piti ji fakt davat nemusim. Pak jsou nejake kvalitnejsi produkty, kde neni zadna chemie, ale to pak platis za trochu soli a cukru uplne absurdni penize. Takze je lepsi si to namixovat sam defakto zadarmo. Ja se vubec nedivim, ze maji vsichni problemy s travenim, zaludkem, strevama kdyz do sebe perou ty kupovane gely a pod.. Vzdyt to ma uplne sileny slozeni. To je kysele, ze bych se zeblul z jednoho gelu a ne tak zrat 2 kazdou hodinu na 6 hodinovem svihu..

                                                    1 1
                                                  • becis  

                                                    Přesně, protože ono v dnešní době kdy je na výběr zhruba 128 výrobců iontaku se nedá najít nic vyhovujícího :D

                                                    1 0
                                                  • gerrard  

                                                    Tak jestli ti nevadi platit za 100g iontaku obvykle 50–100Kc tak to neni problem. Za maltodextrin das tak 10–20Kc za 100g a jako bonus tam nemas zbytecnou chemii.

                                                    1 1
                                                  • Hagner  

                                                    S bonusem se potom tělo může cítit ošizený :-D

                                                    0 0
                                                  • Jason Voorhees  

                                                    Pivo je ten správnej ionťák.

                                                    3 3
                                                  • J1RKA  

                                                    Nejlepsi

                                                    0 0
                                                  • dr nick riviera  

                                                    Ne. Není ani zdaleka. Už jenom proto, že je v něm iontů minimum.

                                                    0 0
                                                  • kejda  

                                                    Ale cukrů dost, a rafinovanejch :)

                                                    0 0
                                                  • cyklista86  

                                                    Nealko je ok, ale klasicke pivo je samozrejme tezce kontraproduktivni.

                                                    4 1
                                                  • J1RKA  

                                                    tak to nevim, kamos potom jezdi jako drak

                                                    0 0
                                                  • kejda  

                                                    Já taky, hrozně mi to pomáhá.

                                                    1 pivo místo tyčinky a letím jako ďas.

                                                    0 0
                                                  • Jason Voorhees  

                                                    Já taky. 1× za hodinu dám nejdřív 0,4l točKofolu a jedno pívo na stojáka a jede to krásně.

                                                    0 0
                                                  • Maka123  

                                                    Já si dám pivo a končím ????????

                                                    0 0
                                                  • Jason Voorhees  

                                                    Chybí Ti tréning v putýži no :-D

                                                    0 1
                                                  • Maka123  

                                                    Jako když ti seberou nohy no ????????????

                                                    0 1
                                                  • J1RKA  

                                                    Presne, u nas se jede zavod, kde je soucasti vypit 3 piva, odjedes 50 nakole a pak je 5km beh plus to pifko

                                                    0 1
                    • obda  

                      Na GCN to nedávno zkoušeli a 120 g už je pro většinu lidí fakt hodně. Každopádně při 200 W pokryje 120 g tak 5/7 spotřeby energie. Takže i s 90 g za hodinu jsi určitě v deficitu.

                      0 0
                      • KRoser  

                        Souhlas, ale pro netrénované lidi je největší problém aby to vůbec vstřebaly a nebylo špatně, když na to člověk není zvyklý tak i těch 60g je hodně.

                        0 0
                      • cyklista86  

                        Tak něco si bere telo z tuku a něco z glykogenu. Takže zase nemusíš doplňovat přesně to co spalujes.. Je dost zásadní v jakém stavu na tu jízdu jdeš. Jestli jsi odpovíte a plně hydratovaná, nacukrovny a nebo si úplně rozbitej, nedoplnenej, nevyspalej. To pak nezachrání ani 100g cukru na hodinu a pojede to na howno.. :)

                        1 0
                        • obda  

                          Však jo. Nicméně větší dávkou cukru pošetříš glykogen, a tedy i regeneraci. A hlavně nebudeš mít po jízdě tendenci všechno sežrat :D

                          Nicméně sám se tím (ke své škodě) neřídím ;) Jako turista sem-tam zobnu nějakou tyčku :D

                          0 0
                          • cyklista86  

                            Já doplnuju, ale ještě to neřeším tak, že si řeknu tak jedu 5 hodin potřebuji xxx g cukru a pod.. Prostě žeru a piju podle chuti a ono to tak nějak vzdycky vyjde kolem těch 50–60g cukru na hodinu.. Jo ten pocit kdy dojedeš a nechceš sladké ani vidět je urcite lepší nez přijet uplne vyzdimanej s vlcim hladem..

                            0 0
                      • ms82  

                        Jeste bych doplnil, jak jsi k tomu dosel:

                        200W*3600s=720kJ ~ 700Cal (Ucinnost cloveka na kole 0.25, takze je treba 2880kJ. A velke Cal jsou zhruba 4 kJ)

                        Pak 1 g cukru jsou 4 Cal, takze 120g je 500 Cal.

                        0 0
                    • ladys  

                      Je to naprosto individuální. Pokud je trénink intenzivní dokážu 120g cukru za hodinu zkonzumovat bez toho, aby jsem to trénoval.

                      FTP a udávané watty je blbost, jelikož záleží na tom kolik dotyčný váží a někdy i měří… W/kg

                      0 0
                      • ms82  

                        Naopak. Blbost jsi napsal Ty :-)

                        0 0
                        • ladys  

                          To se výkonnost ovíjí jen od FTP? A váha ani výška nemá na výkon vliv?

                          0 0
                          • KRoser  

                            Jasně pro výkonost jsou W/kg to nejdůležitější, ale myslím, že pro určení kolik jíst při tréninku stačí absolutní watty. 700 kal spálených při hodině na 200w je stejných ať už vážíš 60kg nebo 90kg. Proto jsem psal jen Z2 číslo a nic dalšího.

                            0 0
                            • ladys  

                              Spíš zóny, z těch se odvíjí potřeby. 200W je stejných, ale záleží na výkonnosti. Ty jedeš v Z2 a někdo v Z4. A ty potřeby jsou úplně jiné. Proto i někdo s FTP 200W může potřebovat sypat 100g pokud pojede 200W. Nebo pojede níže a vydrží to déle.

                              0 0
                              • ms82  

                                Exogenne prijimany cukr je preferencni palivo, takze kdyz jej budes telu dodavat, bude ho spalovat. Jinak mas pravdu, trenovanejsi jedinec bude mit na stejnych watech mensi spotrebu cukru, kdyz s nim bude setrit.

                                0 0
                              • TheJD  

                                Tohle je sice pravda, ale rozhodne to neni linearni zavislost. Jde pouze o lepsi ekonomii pohybu zdatnejsiho cyklisty, ktera neni radove jinde. Profici na tom muzou byt o cca 25% lip nez rekreacni cyklisti.

                                Jinak to, ze nekdo potrebuje 100 g pri 200 W… To „potrebuji“ vsichni, kdyby chteli ten vykon plnohodnotne zasobovat z jidla/piti a ne z telesnych zasob. Obecne nejsi schopny pokryt kompletni spotrebu energie jen jidlem a pitim i pri mensich intenzitach.

                                0 0
                                • ms82  

                                  Ekonomii pohybu bych do toho netahal. Ta je zrovna na kole docela nezavisla na trenovanosti (narozdil treba od behu). Ta trenovanost se projevi v tom, co se spaluje a to jsi asi myslel.

                                  S druhym odstavcem nejde nez nesouhlasit :-)

                                  0 0
                                  • vik  

                                    Ta trénovanost je fakt znát a ještě v tom jsou výjimky. Zase můj táta: jezdí fakt hafo kiláků, myslím, že to všechno valí někde v tempu a opravdu mu stačí bidon a nějaká tyčka či gel na tři čtyři hodiny. Říkám, si, že kdyby mne poslechl se sugar water, tak už bych mu vážně nestačil:-)

                                    0 0
                                    • ms82  

                                      Nevim, jestli souhlasis nebo nesouhlasis s tim, co jsem napsal :-) Trenovanost ma vliv na to, co telo spotrebovava, kdyz nema vnejsi cukr. Ale je dost studii na to, ze nema vliv na ekonomii pohybu – ucinnost cloveka jako stroje je dost podobna u zacinajicich i profiku.

                                      0 0
                                      • vik  

                                        Souhlasím:-) Já jen, že táta nějak to své tělo přeměnil trochu v rozporu se studiema:-) Žádná Z2, žádné vzorové budování mitochondrií, jen každý švih na plný pecky, kdy mu to skoro nikde neklesne pod 31 až 30, a to na jakoukoliv vzdálenost s téměř jakýmkoliv převýšením…

                                        0 0
                                        • ms82  

                                          Jestli jezdi delsi vzdalenosti, tak „plny kecky“ budou spise tempo, nebo mozna dokonce presne L1. A pokud nejezdi kazdy den, tak to muze byt idealni pristup, jak budovat vytrvalost. Anebo je to proste tim, ze ma najeto tolik, ze je jedno, co jezdil, vypracoval se tomu navzdory :D

                                          1 0
                                        • cyklista86  

                                          Na tom neni nic prevratneho. S tim nizsim prijmem energie behem svihu pokud nejezdi dotycny denne a intenzivne, aby se ten deficit a horsi regenerace stihla akumulovat, tak to problem neni. Dela to tak vetsina hobiku, ze se znici behem vikendu a pak maji pracovni tyden na to se dat dohromady. Pokud ovsem chces nejaky progres a dosahnout nejakeho sveho maxima, tak to jde proti sobe. Nejhorsi je ale ten omezeny prisun tekutin. Telo se dokaze adaptovat, takze se min poti. Prehrivani, dehydratace.. To nema jen negativni dopad na vykon, ale muze z toho byt i akutni zdravotni pruser. Zejmena u starsich lidi..

                                          1 0
                                    • KRoser  

                                      Jo s tou starou gardou je to těžký, taky se snažím roky mého tátu přemluvit aby něco jedl :). Na mém taťkovi je ale strašně vidět jak mu každou jízdu vždy dojde a trpí jak pes, ale nedá a nedá si říct :).

                                      Ono ani tak nejde přímo o výkon, ale co potom jak z kola slezeš když pořádně jíš, tak člověk sleze z kola po 6hodinách jízdy na doraz a je relativně v pohodě bez hladu a druhý den může v pohodě znovu.

                                      To když jsem na kole nejedl skoro nic jsem přijel, vyžral ledničku a pak byl týden k nepoužití :).

                                      5 0
                                      • ladys  

                                        Kamarád říká, po tréninku musíš být schopný jít dělat dřevo :)

                                        0 0
                                        • J1RKA  

                                          myslis, natahnout se jak prkno :D

                                          3 0
                                        • gerrard  

                                          Co dělá šachy?

                                          0 0
                                          • ladys  

                                            Rád jezdí a běhá na kole do kopce, chceš ho půjčit :)

                                            0 0
                                            • gerrard  

                                              No kdyby to byla kamaradka, tak se domluvime :), ale co s chlapem nevim. Ale mohl bych mu poslat nejaky intervalovy trenink od kluka. Jen jestli pak pujde na drevo nebo bude rad, ze vyleze schody. :)

                                              0 0
                                              • ladys  

                                                S chlapem na pivo :) Každopádně trénink pošli, rád vyzkouším a poreferuji. A pošlu výsledek.

                                                0 0
                                        • keymaker  

                                          Ja to teda delam naopak. Nejdriv drevo a pak kolo :-)

                                          0 0
                                          • vaclaw  

                                            A taky to máš tak, že po dřevě musíš dát na kole aspoň kilo v tempu? :)

                                            0 0
                                            • keymaker  

                                              Radsi dve :-D. Drevo delam v zasade jen v Beskydech, tak to beru vzdy pak pres Lysou a snazim se urvat KOM :-D

                                              0 0
                                  • TheJD  

                                    Mas pravdu, ze je nezavisla od trenovanosti, nicmene statisticky plati, ze zkuseni cyklisti ji maji lepsi nez ti rekreacni.

                                    Ze se trenovanost projevi v tom, co se spaluje (resp. pomer), je pravda a vec, na kterou jsem zapomnel a mas pravdu, ze to bude mit vliv vyrazne vetsi.

                                    2 0
                          • ms82  

                            Text byl o vlivu cukru na vykon, pripadne o mnozstvi potrebneho cukru v zavislosti na vykonu. A ano, mnozstvi vykonane prace zavisi pouze na vykonu, ne na velikosti jezdce.

                            Rychlost jezdce se neresila, takze vliv vahy a CdA je mimo tema.

                            0 0
                      • Pi†el  

                        Jedna vec je zkonzumovat, druha stravit..

                        0 0
                        • cyklista86  

                          Kdybys to nestravil a proslo ti to do tlusteho streva tak to poznas hodne snadno, protoze by jsi mel brutalni vetry a nebo rovnou prujem…

                          0 0
                      • tomxxx  

                        Nesmíš to tak pitvat. Prostě napsal FTP 200W – jakože je to málo, což je málo pro kohokoliv.

                        120g za hodinu je taky hodně – pro kohokoliv.

                        0 0
              • cyklista86  

                Wiggins se musel pretransformovat pro jeho telo do uplneho extremu. Jiste ze musel hladovet. Proc bys omezoval prijem cukru behem vykonu na kole, kdyz 1.prijmem toho cukru nijak neblokujes tukovej metabolismus pri treningu o nizke intenzite a 2. zbytecne tim vycerpavas telo, snizujes imunitu, prodluzujes dobu regenerace atd. atd.? Skrti jidlo mimo trening pokud potrebujou stahovat vahu. Rozhodne ne na kole. Nehlede k tomu, ze ty to tu srovnavas s tim co jsem napsal ja tzn. bezny amater co rozhodne nejezdi jen Z2 tempo a stejne si mysli, ze cim min prijmou energie tim jsou to vetsi frajeri a ze to je jako neco dobreho nebo co. Pak dojedou domu a vyluxujou lednicku. Pritom aby to melo hlavu a patu, tak by to meli delat presne naopak. Prijimat dostatek na kole a neprezirat se v klidovem stavu. Coz jde v jejich pripade dost blbe, kdyz to telo vycerpas do posledni kapky a dostanes ho do stresu ze.. Hacecky s CSM o tom vyklada neustale. Chodi k nemu neustale hobici a nejcastejsi chyba. „neji na kole“..

                2 0
          • cyklista86  

            Jde videt ze nemas absolutne zadny prehled. Tohle tema me dost zajima a sleduji ho. Dneska se prave futruje i u te zakladni vytrvalosti. Ty doby kdy se jezdilo jen na kavu jsou uz opravdu davno pryc. 50g cukru na hodinu v Z2 je dnes na prosto bezna vec. Trenovat bez prisunu cukru a pak od tela ocekavat, ze zvladne efektivne stravit a vyuzit treba 120–150g na hodinu tak to opravdu nefunguje.

            3 1
            • jmaselnik  

              to, že jsi někde na youtube odkoukal, že je potřeba konzumanci sacharidů trénovat, ještě neznamená, že tak jedí každý trénink. Ale to je marný řešit s člověkem, kterej akorát pindá o věcech, který sám nikdy ani nezkusil.

              0 2
              • Melvin  

                V komentářích pod videem jeden profík psal, že se pohybuje od 60–120g v závislosti na tréninku. Takže to sedí.

                0 0
              • skaj  

                Hele sorry, ale mimo jsi prave ted ty. Pokud se vratim k tvrzeni „Ani profíci moc nefutrují, když trénují ZDV.“ tak to platilo pred 10lety, dneska uz ne. Zrovna to co pise Wiggins je prekonane. Pokud nejezdi se zamerem shodit (ale i to uz delaji velmi rizene) tak do sebe proste perou sacharidy horem dolem kazdou jizdu. Zvlast ve srovnani se situaci pred 10–15lety to vynikne.

                3 0
                • jmaselnik  

                  no jo no, tak jsem asi zůstal trochu opožděnej. Ládovat se cukrem ale kvůli tomu nezačnu :-)

                  0 0
                  • Funnysek  

                    Nikdy neříkej nikdy :) Mě tedy cukrování výkon hodně zvedlo, ale zároveň si držím i ten tukovej metb a je myslím dobrý si dát alespoň jednu jízdu týdně bez cukrů, nižší intenzitou a když člověku dojde tak to přece tak nevadí, když ví že stejně cíleně ten den nikam nespěchá a vyblbne se až příště na cukrech, počítá s tím a má připravené doma to správné proteinové jídlo, to by ti mladí cukrblíci měli taky dělat, i Sagan to tak ještě dělal :)

                    0 0
    • tomcat5  

      Kdo má březnové 53×11, tak přesně o tomhle tam je dost zajímavé čtení.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.