Camelbak, Hydrapak - boj proti plísni

27 nepřečtených
  • Kóča Popovič

    Napadlo mě skladovat vak a hadičku po vypláchnutí do ledničky resp. mrazáku – moje teorie je, že se v chladnu podstatně hůř tvoří plísně. Co vy na to? Není to blbost?

    0 0
    • kovar  

      já to skladuju v tekutém dusíku

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • stream  

      Vymeju, necham vykapat, otřu a dam v plastove tašce do mrazáku. Po vyjmutí vždycky jen opláchnu vlažnou vodou a naplním. Bez problémů to funguje.

      0 0
    • Martin  

      Proč tak složitě? Prostě občas vypláchni Savem proti plísni.

      0 0
    • náčelník  

      Otázkou je, v jaké míře ovlivní ty teplotní skoky životnost toho plastu, z kterého je pytlík vyroben.

      0 0
    • lendl  

      To neni blbost, tak to skladujem cez zimu. Inak pri dennej prevadzke s tym nic nerobim, len tam necham vzdy trochu vody v bagu aj v hadici. Ona ta plesen potrebuje aj vzduch, takze vo vode sa nemnozi. Samozrejme raz za cas Savo, vyvratit bag a vysusit.

      0 0
    • grafik  

      staci vzdy umyt jarem, hadicku protahnout lankem s kusem hadru do sucha, rozebrat naustek a nechat vse poradne proschnout a no problem. Tento system praktikuju uz rok a po plisni ani vidu ani slechu. Ale je pravda, ze jsem si udelal na suseni vaku takovej zlepsovak kterej ho roztahne jako maxi kapsu :)

      0 0
    • MARIN  

      Na boj proti plisnim je opravdu nejlepsi SAVO. Zrovna jsem resil nechutne vegetaci zarostly naustek Camelbaku. Neslo to seskrabat nicim, uz kdysi jsem Savo zkousel ale moc nepomohlo, tentokrat jsem ho nastrikal nezredene primo do naustku a po 3hodinkach pusobeni je naustek jako novy – dukladne vymyti musi samosebou nasledovat. O lednicce (mrazak uz je trochu moc nizka teplota a riziko poskozeni) jsem taky premyslel ale moc mista v ni nezbyva i kdyz je pomerne velka :)

      0 0
      • MARIN  

        … jo a na suseni pouzivam takovy bazmek k nabirani spaget(stejne to nikdo nepuizival:), ktery strcim do vaku a ten krasne vetra a schne.

        0 0
      • luke777  

        presne to ted resim vyjel sem na kole rikam si ten iontak chutna divne a ejhle 3mm plisen chutovka nacpal sem tam mydlo jar a cistee:))

        0 0
    • mara53  

      na čištění používám rozpustné tablety na zubní protézy, někdy, když zapomenu čistit delší dobu, přidám i octovou vodu, na nedostupný místa uvnitř vaku mám starej zubní kartáček-ze svárů s ním jde bordel nejlíp, na hadici drátek a vatový chomáček – teď mě napadla kravinka – šly by použít i dámský potřeby „tampóny“ – to by byl mazec .. ??? NA sušení mám lehce upravený plastový ramínko,který se uvnitř samo rozevře a celý vnitřek tak pěkne vyschne.Ledničku neřeším, pokud je vak suchý-plíseň nemá šanci..

      0 0
      • palkac  

        ty tablety pouzivaam taky, jen kdyz to tam necham pres noc, tak i po desatym vyplachnuti ten iontak chutna, jako kdybych si prave vycistil zuby :-(

        0 0
    • Peslezedirou  

      Cikne ti kámoš jestli nechceš vyrazit na bike a ty si budeš chtít vzít pití a povezeš na zádech ledový válec. Postupně se měnící v ledovou tříšť :o) Myslím, že stačí vak pořádně vymýt, protáhnot lankem hadičku na který namotáš třeba vatu a pak do vaku strčíš třeba utěrku. Podle mě to takle stačí......

      0 0
      • Kóča Popovič  

        Do ledničky jsem ho chtěl dávat samozřejmě prázdný. Jinak výše uvedené postupy čištění a sušení samozřejmě fungují a sám je používám. Hledám způsob, jak zabránit plísním vzniknout a nemuset čistit – ne způsob jak plísně čistit. Jsem prostě línej.

        0 0
    • BB  

      hydrapak nemusíš nikde skladovat, stačí obrátit naruby a pověsit

      0 0
    • Darjan  

      Ja ho obcas proplachnu octem. Nutno vsak dodat ze nejcasteji vozim vodu a ne sladke stavy. Zredenym octem to trosku desinfikujes. Pokud chces ovsem bojovat s prealesnimi rostlinami tak uz jen snad S.R.P. :) Nekdy taky hydrapak necham v teple lazni a kdyz je dostatecne zmeklej, tak ho obratim naruby – vytahnu ho tim nejvetsim otvorem, a pak ho kartacem zbavim vseho moznyho.

      0 0
    • Frankie  

      Ja tedy nevim, ale v mem Sourcu jsem nikdy zadnou plisen nezaznamenal a to ho jen proplachnu horkou vodou a necham vyschnout. Zadny mrazak, zadne savo…

      Naopak ale musim peclive cistit nahubky od bidonu, ty jsou na to nachylny.

      FV

      0 0
    • jihra  

      Savo proti plísním vše během chvilky spolehlivě zlikviduje (jak z camelbagů tak i z bidonů a náustků). Pak několikrát vyopláchnout vodou a vyrazit.

      0 0
    • JMT  

      nikdy sem kemla nevymejval a nikdy nespesnivel, ale je pradvda ze tam nedavam nic jinyho nez vodu

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Když jsem ještě vozil camelbak, tak jsem ho po každé vyjížďce propláchl vodou, dovnitř jsem dal smotaný drát, aby to větralo a pověsil na věšák na prádlo. Jinak jsem to jednou za čas propláchl Savem proti plísním. Jednou jsem to špatně propáchl a na další vyjížďce voda chutnala po Savu… :))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse