• Gorgov

    Zdar, zajímalo by mě, dají-li se vyměnit ložiska v miskách určených pro nové kliky typu Hollowtech 2. Nebo je nutný koupit novou osu? Myslim, ze se to tu nekde resilo, ale nepovedlo se mi to najit a ted to musim rychle resit. Díky

    0 0
    • Seppy  

      Tak ja ti to ulehcim teda, kdyz ses neobtezoval vyhledavat: zadej do jednoho policka „loziska“ a do druhyho „hollowtech“

      0 0
    • Hnoj  

      A já to ulehčíém ještě víc.

      Nedá… musí se koupit novej střed…

      0 0
    • vili  

      a ja ti to ulehcim uplne nejvic :-) osu tady myslim jeste nikdo prelisovavat nezkousel, ale jestli se ptas na loziska tak ty jdou koupit i samotny. viz link nade mnou

      0 0
    • Extremist  

      Daji se vymeni bez problemu. Jen jsem sehnal lozisko o 1 mm sirsi, tak to trochu precniva, ale jinak no problem. Loziska byly gratis, tak to neresim.

      0 0
      • Extremist  

        Pred casem jsem zde psal (viz. muj predchozi prispevek), ze jsem sehnal nahradni lozisko vzdy o 1 mm sirsi. Original ma sirku 6 mm, standardne se vsak prodavaji loziska pouze sirky 7 mm.

        Podarilo se vam jiz nekomu od te doby sehnat lozisko o sirce 6 mm?

        0 0
    • raceman  

      asi blbá otázka, ale jak ste to ložisko dostali ven? asi nějak vyklepali že? šlo to v domácích podmínkách, nebo někde v dílně?

      0 0
      • Extremist  

        Dostat lozisko ven a nalisovat ho zpatky je to nejmensi.
        Staci moje univerzalni kladivo, ktere pouzivam snad na vsechno, co se tyka kola, bytelny sroubovak a sverak. Misku chytnes do sveraku a pomoci sroubovaku a kladiva vymlatis lozisko ven.

        NEJVETSI PROBLEM JE SEHNAT LOZISKO O SIRI 6 MM! Zatim se mi to nepodarilo, tak tam davam ty sirsi. Trochu to sice vycniva, ale zivornost je proti originalu, ktery ma z nepochopitelnych duvodu tesneni pouze z jedne strany.

        0 0
        • Extremist  

          Chtel jsem samozrejme napsat, ze zivotnost novych lozisek je vyssi, ale nejak mi to uletelo :-)

          0 0
          • Roma  

            Uz to mam.Ten plast je dost tenky tak bacha at vam to nekrupne.Podle navodu do sveraku, vetsi sroubovak a s citem klepat do hrany plastove krytky.Samotne lozisko jsem nemenil, chtel jsem se podivat jenom dovnitr.

            0 0
        • Roma  

          Jak jsi sundal ten plast?

          0 0
        • claid  

          ty ole!!!co to tady radíš!!!!vymlátit ložisko ven??to je pěkná blbost!!!domeček je hliníkový, ložisko ocelový..to ti nic neřáká?? stačí trošku nahřát a ložisko ti samo vypadne!! a zrovna tak s novým..trošku nahřád doměček a ložisko bez jakéhokoliv násílí lehce naklepnot jen o stůl a je „tam“..to tě táta nic neučil?? :-))

          0 0
          • Pavlos  

            cim to nahrat zapalovacem to bude ocmouzene:(

            0 0
            • claid  

              no když jsem to dělal, tak máme doma takový mylý gril, tak jsem tam na chvilku to pouzdro, nebo domeček s ložiskem dal a pak už jen vyklepnul vem.. a zpátky taky tak, nahřál domeček a pak nasadil ložisko a lehce klepnul o ponk a bylo to..ohřát to můžeš třeba v troubě a jsou i další možné způsoby..jen do mikrovlny bych to nedával.. :-))

              0 0
              • multib  

                To bych se bál, že se zdeformuje plastové zakrytí .. J.

                0 0
            • multib  

              Horkovzdušnou pistolí, když už ,, J.

              0 0
              • claid  

                o jakém plastovém zakrytí to mluvíš?? to přeci musíš už sundat před vlastní demontáží ložiska..to vůbec nenahříváš!!klidně to zkus horkovzdušnou pistolí, jen to ohřej poměrně rychle a rovnoměrně..budeš překvapený jak dobře to jde..skoro samo..:-)

                0 0
                • claid  

                  jestli jsi myslel vlastní zapouzdření ložiska…tak tomu se nic nestane..tedy pokud to tam nezapomeneš a neupečeš to…:-))

                  0 0
                • multib  

                  Bea a Hodný Soused udělali níže snímky, tak z nich vycházím .. J.

                  0 0
              • claid  

                jo a ještě..ohřeje ti to horkovzdušná pistole na cca 80–100°C? princip je že ložisko se ohřívá minimálně, pokud možno jen to pouzdro a pak rychle vyklepnout nebo naklepnout..a neboj je to vyzkoušený..už jako klucí jsme si tunili motorky a měnili ložiska na klikách..šup s karterem (půlblok motoru) do trouby, občas na něj plivnout a když to zasyčelo..byla ta správná teplota na výměnu ložiska.. :-))

                0 0
          • jecnak  

            Blbost je co tu rikas o naklepavani noveho loziska – jakykoli naklepavani je prave pro lozisko likvidacni.

            0 0
            • multib  

              Píše " .. ložisko bez jakéhokoliv násílí lehce naklepnot .." .. to rozhodně nemůže vadit .. J.

              0 0
              • jecnak  

                Pro nekoho je „lehce naklepnout“ vzit petikilovy kladivo a „lehce“ naklepnout. Nemluve to tom, ze nejakym naklepavanim ani nahodou nenalisujes lozisko souose s miskou.

                0 0
                • multib  

                  Napsal o stůl, žádné kladivo, jen váhou misky a ložiska ..
                  ..souosost ..? díra musí přesně lícovat s osou, jinak by osa netrefila do protilehlého ložiska, takže nasunutím osy se ložisko srovná, jednak osa s klikou je páka, která ložisko srovná a když proleze oběma ložisky, tak jsou souosá .. J.

                  0 0
                  • jecnak  

                    Nic takoveho nepsal, nauc se cist.

                    0 0
                    • multib  

                      Právě že to psal, nauc se cist. :-) J.

                      0 0
                      • jecnak  

                        Hod se citaci.

                        0 0
                        • jecnak  

                          Hod sem citaci.

                          0 0
                          • multib  

                            A parafrázuji Tebe: „.. Hledej. Kdyz se mrknes do inkriminovaneho postu, tak jsi ho zrejme cetl – kdyz jsi ne něj odpovídal ..“ :-) J.

                            0 0
                    • multib  

                      Cituji ho „.. ložisko bez jakéhokoliv násílí lehce naklepnot jen o stůl a je "tam“.." .. :-) J.

                      0 0
                      • jecnak  

                        - Precteno olkyc (31.12.2007 07:39:21) 89.24.55.xxx 8×> ložiska misek Hollowtech 2 (^ odpověď na 7× ^) Napsal o stůl, žádné kladivo, jen váhou misky a ložiska .. 

                        Opravdu to napsal?

                        0 0
                        • multib  

                          Tobě není zřejmé, že naklepnout ložisko o stůl neznamená kladivo?? Mi ano ..!! J.

                          0 0
                          • jecnak  

                            Nekomu se to holt musi vysvetlit jako blbcovi. Nenapsal //o stůl, žádné kladivo, jen váhou misky a ložiska .. // jak se tu snazis tvrdit. Vsimni si, ze specialne pro tebe jsem nestejnou cast tvrzeni ztucnil. Jeho vyrok si laskave vyhledej a porovnej se svym sam, verim, ze to zvladnes a dal ze sebe jeste vetsiho vola delat nebudes.

                            0 0
                            • multib  

                              Zcela zjevně se demagogicky chytáš stébla v podobě napadení mého tvrzení .. :-) .. napsal „.. ložisko .. lehce naklepnot jen o stůl ..“ .. opět se Tě ptám, jak si toto vysvětluješ, resp. jak je možno si to vysvětlit, aniž by se někdo ironicky usmíval?? J.

                              0 0
                              • Medunka  

                                Staci moje univerzalni kladivo …

                                0 0
                              • jecnak  

                                Odkdy je demagogie trvani na tom, aby se clovek vyjadroval presne. Cemu se rika demagogie je to co tu predvadis ty a to, primysleni si neceho k vyrokum druhych at uz proto ze jsi je jen spatne pochopil a nebo proto ze se ti to zrovna hodi do kramu. Takze az odpovis ty na moji otazku pak zvazim zda odpovim ja na tvoje.

                                0 0
                                • multib  

                                  Demagogie je dokazování nepravdy .. obecně řečeno .. A Ty odvádíš pozornost na můj výrok, přestože jde o to, že jsi nesprávně napadl původní tvrzení .. A Ty dokaž, že původní tvrzení Claida „.. ložisko bez jakéhokoliv násílí lehce naklepnot jen o stůl a je "tam“.." umožňuje Tvůj výklad o kladivu .. to je podstata věci, ne co jsem já řekl .. J.

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Pro nekoho je „lehce naklepnout“ vzit petikilovy kladivo a „lehce“ naklepnout.

                                    Verim, ze se nebudu muset opakovat dotretice.

                                    0 0
                                    • multib  

                                      To bys měl a ne demagogicky vyjímat něco z kontextu .. co kdybys citoval jeho tvrzení celé?? Pročs to neudělal?? Záměr, přiznej to .. :-) J.

                                      0 0
                                      • jecnak  

                                        Chudacku, podrbat za ouckem bys nechtel? Cekam, ze se svou prirozenou inteligenci si zvladnes najit to z ceho cituji.

                                        0 0
                                        • multib  

                                          mne nabádáš k citaci a sám to nedokážeš?? No, dokázals svou omezenost .. :-) ..
                                          nezávislý pozorovatel mi napsal toto : " .. D ‎(8:25): proč se s ním o tom bavíš? je to ztráta času. ale ty máš rád adrenalin a rád se hádáš co? ztrácíš čas s pitomcem, který ani nevá, co blije. nesnáším, když někdo používá výrazy, kterým sám nerozumí. je to projev nízkého IQ" .. :-) J.

                                          0 0
                                          • jecnak  

                                            Vis kam te poslu? Do historie. Pozdravuj tam nekde v Ostrave, je to nejak zvlastne poznat.

                                            Nezavisly pozorovatel at si zopakuje vsechny vyznamy inkriminovaneho slova v ruznych oborech.

                                            0 0
                                            • multib  

                                              nezávislý pozorovatel je manažerem jedné velké pražské firmy a tedy má obrovský přehled a pálí mu to .. dokonce víc, než mi .. a to je co říct .. ! Tož tak .. :-) J.

                                              0 0
                                        • multib  

                                          Jo a poslal mi ten nezávislý pozorovatel pro Tebe IQ test .. :-) J.

                                          0 0
                                        • multib  

                                          Něco pro Tebe od jednoho moc dobrého známého mám .. cz.iq-test.eu/ .. Tak se tuž ..:-) J.

                                          0 0
                                • multib  

                                  Sleduje to nezávislý pozorovatel a na ICQ mi napsal: „D(8:16): nemá to podle mě s tautologií co do činění jestli on(Ječňák) ví, co to je “

                                  0 0
                                  • jecnak  

                                    Ted uz je to teda spis chaos, protoze neumis radit prispevky. Presto ale trvam na svem.

                                    0 0
                        • multib  

                          Jak Ty bys vysvětlil formulaci „.. ložisko bez jakéhokoliv násílí lehce naklepnot jen o stůl ..“ ?? Z čeho dedukuješ použití kladiva? J.

                          0 0
                          • jecnak  

                            Nech laskave tech tautologii.

                            0 0
                          • Pebe  

                            Z čeho dedukuješ nepoužití kladiva? P.

                            0 0
                            • olkyczase  

                              ty nerozumíš významu slov „ložisko bez jakéhokoliv násílí lehce naklepnot jen o stůl“?? je tam stůl. ložisko .. žádné kladivo .. jakékoli jiné vysvětlení je zcestné a pochybené .. není jiné vysvětlení .. J.

                              0 0
                              • Pebe  

                                rozumim a právě proto, že tam není napsaný žádný nástroj, můžeš si myslet co chceš… to je stejný jako „naporcoval jsem maso na gril“ a normální člověk si představí nůž, prkýnko a maso. Ale je to o představách to konkrétního člověka a jeho zkušenostech. Ovšem vždycky se nejdou jedinci, co si vybaví tuto situaci úplně jinak www.bike-forum.cz/…ostatni.html?…

                                0 0
            • multib  

              Čili to chápu, že by to šlo pěstí, anebo palicí .. J.

              0 0
          • jáá  

            No konečně někdo se selským rozumem,osobně bych chtěl vidět to mlácení kladivem…

            0 0
    • jecnak  

      Hledej. Kdyz se mrknes do inkriminovaneho threadu, tak jsi ho zrejme cetl – kdyz jsi do nej prispival…

      0 0
      • Extremist  

        To jako ja?

        0 0
        • jecnak  

          To jako ten na koho prispevek reaguju. Viz.

          jecnak (10.02.2007 15:11:09) 62.177.123.xxx 2×> ložiska misek Hollowtech 2 (^ odpověď na 1× ^)

          0 0
    • Včelda  

      Dnes jsem byl v servisu pro kolo a mám úplně stejný problém. Zatím jsem to nechal, ale odpověď je:

      Ano, stačí vyměnit ložiska+misky. Original Shimano stojí cca 900. Tak asi tolik. Skol

      PS: Najeto na tom je cca 6500 km. Nejsvětší chybkou v údržbě asi bude zbytečně časté mytí Cyklostarem (moje chybka)

      0 0
      • hodny soused  

        stejná chyba,mytí cyklostarem.Odešlo ložisko :-(

        0 0
        • brantec  

          Hm, tak asi mam zadelano na stejnej problem, ptz po umyti cyklostarem mně pri kazdym slapnuti hrozne vrze ve stredu, coz je k zblazneni:-( Najeto jen asi 2000km. Zitra to rozdelam a zkusim nejak promazat, snad to pomuze a nejakou chvili vydrzi..

          0 0
          • hodny soused  

            tak to jsi na tom uplně stejně,taky jsem najel cca 2000km.Nakonec jsem koupil nový střed,do vyměnování ložiska jsem nešel.Akorát jsem měl velký problem misky povolit,tak hodně štěstí

            0 0
    • sportovni_biker  

      Sice to není o ložiskách, ale přidám sem svůj dotaz.

      Jak silně utahujete černou plastovou matici na levé klice? Koupil jsem si na ní ten spec. hliníkový klíč, ale zdá se mi, že když to dotáhnu rukou, jak nejvíc to jde, tak jako kdyby se ty kliky přidřely. Jednoduše, když roztočím bez řetězu, tak se otočí mnohem míň, než když to utáhnu míň. Zajímá mě, jestli to dotahujete, co ruká dá, nebo jenom s citem a pak už samotnou kliku?

      0 0
      • jecnak  

        Pomocí TL-FC16 utáhněte krytku. Utahovací moment: 0,4 – 0,7 Nm (4–6 palec.libra)

        To mas na pace 1m 0.04–0.07kg jestli se nepletu. Takze jen zlehka rukou.

        0 0
      • vifon  

        Nedotahovat na krv. Ak to dotahniem prilis silno, robi mi to co tebe, kluka potom drhne. Shimano predpisuje utahovaci moment od 0,7 do 1,5 Nm – co je naozaj malo.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Ty dotahovací momenty mi takhle nic neříkají. Zase mám strach to dotáhnout málo, aby se mi to při jízdě nějak nevyklalo

          0 0
          • vifon  

            pre priklad: tie imbus. skrutky na lavej kluke sa maju utahovat 12–15 Nm. Takze plast. maticu zhruba 10× menej ako tieto skrutky:-)

            0 0
            • sportovni_biker  

              To je sice pravda, ale jak si mám v ruce představit 12 Nm :-)

              0 0
            • vifon  

              Schemka

              0 0
              • sportovni_biker  

                Tohle všechno mám, ale jde mi o to, jak zhruba si představit sílu momentu 0,7 Nm. Jestli třeba jenom prstama, nebo ten klíč chytit dlaní anebo v extrému si ho přibržet palcem a rvát to dokaď to jde (tenhle případ nee)

                0 0
                • vifon  

                  Dotahujem iba koncekmi prstov. Potom vyskusam roztocit kluky. Ak nedrhne, ide zlahka tak dotiahnem imbusy.

                  0 0
        • Extremist  

          Kdyz to dotahnete hodne, tak se vic ojizdeji ty gumove gufera. Lozisku by to nemelo udelat nic.

          0 0
          • Zdyn  

            kdyz se to utahne moc, tak kliky tlaci axialne na loziska a to neni pro loziska dobre. Sak i nahore psal , ze kdyz se top moc utahne, tak se kliky spatne toci. Loziska pak mohou rychleji odejit. Je to jak pretazene konusy.

            0 0
      • MlokCZ  

        Ještě dodám k tomu co tu už napsali ostatní, že to nejprve na krev utáhnu (abych tim měl zajištěno, že se to někde nezaseklo (třeba u pravé kliky, že není doražená na doraz). Pak to povolim a dotáhnu s citem, aby to bylo akorát.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Takhle jsem to taky udělal. Sundal jsem kliky, otřel jsem bordel z boku z misek, pak kliky nasunul. Rukou poklepal na pravou stranu, aby mi co nejvíc zajely. Pak levou kliku, šroub jsem dotáhl co nejvíc, povolil a jenom prstama lehce otáčel, dokaď to vznikl odpor a víc už to prstama nešlo (samozřejmě kdybych to chytil dlaní, tak můžu točit směle dál). Kliky se otáčí dle mě bez problémů a teď jenom doufám, že je to dostatečně utáhnuto a není žádná vůle. Sice jsem s tím zkoušel zacloumat, ale moc to poznat nejde.

          0 0
          • HLAVA  

            Jak pozám že jsou ložiska zadřené podle meho nazoru pokud už jsou nefunkční tak musi prokluzovat osa na ložiskách nebo to tak není???a nepoškodí se osa?? dik :)

            0 0
    • vysmátej bajker  

      Našel jsem že originál jsou zapouzdřené jen z jedné strany,tak bych potřeboval vědět jestli z té druhé jsou vidět kuličky ve věnečku. Taky bych se chtěl zeptat jak to vypadá když jsou namontovány ty širší to se vlastně zvětší řetězová linka?Nemáte fotku?

      0 0
      • Hnoj  

        A co takhle vyhodit jednu z podložek? :-)

        0 0
      • foxhound  

        Zapouzdřené jsou z obou stran. Jestli je chceš vyměňovat, tak si zajdi někde, kde prodávají ložiska, ukaž jim ho nebo jim dej rozměr a kup ho tam. Já jedno sehnal za 90 kč ;)

        0 0
    • vysmátej bajker  

      Našel jsem že originál jsou zapouzdřené jen z jedné strany,tak bych potřeboval vědět jestli z té druhé jsou vidět kuličky ve věnečku. Taky bych se chtěl zeptat jak to vypadá když jsou namontovány ty širší to se vlastně zvětší řetězová linka?Nemáte fotku?

      0 0
      • Extremist  

        Retezovou linku vubec neres…

        0 0
      • jecnak  

        To zapouzdreni zalezi na typu a jeste asi i na roku vyroby – stare LX meli loziska zapouzdrene jen zvenci, novejsi XT maj zatesneni z obou stran. Co se tyce sirsich lozisek – mrkni na muj clanek na Bajk.cz, u naposledy jsem to vyresil tak, ze jsem takove ty plastove mezikrouzky lehce nalisoval do lozisek, takze celkovy rozmer je nakonec uplne stejny jako predtim.

        0 0
      • claid  

        jo jsou zapouzdřený jen z vnější strany a z té druhé jsou vidět kuličky…ty širší ložiska se do domečku v poho vejdou, jen jsem musel ubrousit z krycího umělohmotového kroužku osazení, které na něm je a to právě 1mm..

        0 0
    • raceman  

      mel bych dotaz na zdejsi odborniky pres loziska…

      schanim nove spodni lozisko do integrovaneho hlavoveho slozeni ritchey WCS roznery: D = 41 d = 30 B = 7 ale vnejsi i vnitrni okraj je zkosený pod úhlem 45°(odhad, ale vychazim z toho, ze 45° byva nejbeznejsi) chtel bych nejake lepe utesnene, tohle odeslo uz nekdy v cervenci a musel sem ho rozebrat a promazat… ale nechcu za nove davat 400 u SKF

      tak sem se chtel zeptat, jestli mi tu nedoporucite neco lepsiho a ne moc draheho…

      diky

      0 0
    • hodny soused  

      Tak jsem si koupil nový střed Truvativ GPX team,a k tomu jsem si přiobjednal oříšek na Hollowtech II.Dělám výměnu poprvé,ale nikde jsem tu nenarazil na to,že by se někdo zmínil,že každé ložisko má jiný vnitřní průměr. Takže ten klíč jde nasadit pouze z jedné strany,z druhé se nevejde kvůli středu (označeno červeně na foto)

      Nu což,zkusím sehnat někoho v Praze,co má frézu a ten milimetr ufrézovat.Pak se to do toho užšího ložiska vejde.

      Ten kdo si kupuje ložiskana střed Trvativ pozor,každé ložisko má jiný vnitřní průměr!!!!!

      0 0
      • jecnak  

        Jestli budes menit loziska v puvodnim truvativu, dej sem pls rozmery. Diky

        0 0
        • hodny soused  

          Až (jestli) se mi povede zdemontovat původní misky z kola,tak je z toho zkusím „vypreparovat“ a změřit.

          Nově koupený střed (orig. Truvativ) má vnitřní rozměry ložisek (pravá miska)24,1mm (levá miska)22,2mm.

          0 0
        • petebike  

          jestli chces, mam doma jeden GPX stred, klidne daruju, na kolo mi to uz nesmi…

          0 0
    • Excel  

      Dneska jsem našel totonc, to už je slušná cena na to, aby se v tom člověk nehrabal a jen vyměnil komplet. www.eobchodnidum.cz/…cr-isis.html Já sehnal náhradní ložiska-japonskej výrobce, tak jsem zvědavej, samozřejmě o ten milimetr širší.

      0 0
    • Blade  

      Hej hola. Bráchovi na bajku odešlo levý ložisko a moje levý se taky řítí do záhuby(podle dnešní preventivní kontroly). Tak bych chtěl poprosit ty z vás, co už je třeba kupovali, jestli by sem nehodili konkrétní odkazy na nějakej éšop, případně brněnskej kameňák. Jde mi jen o samotný ložisko bez misky.

      0 0
      • jiri1975  

        Čau zadej do vyhledávače (61805 ložisko) a najde ti to eshopů docela dost a ještě se podívej než koupíš nějaké ložisko na tohle Konstrukce : ložiska ve standartním provedení
        ložiska s těsněním – zakrytá ložiska s kontaktním těsněním, označení ( Z, 2Z, RSH, 2RSH, RS1, 2RS1 )
        ložiska s těsněním – zakrytá ložiska s nízkým třením ( RSL, 2RSL, RZ, 2RZ ) odkaz na tohle je tady dlouho jsem nevěděl jaké ložiska mám vlastně shánět a tady mi ten odkaz docela pomohl. Je to něco málo o rozdělení kuličkových ložisek. www.exvalos.cz/…ova-loziska/ Jinak já jsem je koupil tady

        symbol

        ASW Valivá ložiska spol. s r.o.

        Dukelských hrdinů 14, 695 01 Hodonín tel.: +420 518 341 4­28 fax: +420 518 341 430 e-mail: info@asw-loziska.cz www.asw-loziska.cz

        logoASW

        Nabídka č. 2008/0084/VA

        Vážený pane Hřebačka,

        Děkujeme Vám za Vaši poptávku a nabízíme Vám:

        Zboží: kuličkové ložisko

        Typ: 61805 2RS- rozměry:25×37×7mm, sysntetické krytky

        Množství: 2 kusy

        Cena bez DPH: 160,– Kč/ks

        Výrobce: ROLLWAY

        Termín dodání: 1 týden

        Dodací podmínka: EXW Hodonín

        Platba: dobírkou

        Platnost nabídky:1 týden s výhradou meziprodeje

        S pozdravem

        Darina Vaňová Cena dvou ložisek byla 380 Kč sakum prdum jenom proto že pracuju v Hodoníně tak je mám pochopitelně bez dobírky

        0 0
        • KAPLIS  

          Já jsem měnil ložiska v klikách race face a i s daní stály obě 110,–. Nevím jestli shimano má stejné ložiska, ale kompletní misky shimano jdou použít i pro race face. Koupeno v normálním obchodě s ložiskama. Podle čísla na starém ložisku. Dodáno do týdne…

          0 0
          • Blabas  

            V obchodě s ložisky jsem koupil ložisko do RF, ale vyplázl jsem za něj 280 Kč. Bylo z ciziny. Zkusim příště jinej shop

            0 0
            • Blabas  

              Ložisko sehnat problém v zásadě není. Výměna taky ne. Mě ale prskla při sundavání klik (Deus ex) ta černá prachovka, bohužel přesně v přechodu z kroužku do trubičky, která je uvnitř. Dá se to nějak sehnat nebo nahradit? Už kvetu z toho, jak to nemůžu nikde najít ( na netu ). Za radu dík.

              0 0
              • kubad  

                Dovozce RB

                0 0
              • MARIN  

                sikovnej soustruznik?

                0 0
                • Blabas  

                  Jo soustružník a nylon, to už mě napadlo. Ten bude mít radost jestli mu to přinesu. Koukal jsem o něco výš, že některý sady ložisek to zkrátka neřeší. Jen kroužek, žádný kroužek/nátrubek dovnitř. Mám ale dojem, že to vymezuje vůli, že?!

                  0 0
                  • Blade  

                    Vymezuje..

                    0 0
                    • Blabas  

                      No a origoš se nějak samostatně nepovedlo sehnat. Zakoukal jsem se do koupě celý nový osy Ceramic od fy Acros, jenže nějak jim nejdou stránky. Čeká mě asi výlet do Dresden:-)

                      0 0
                      • kubad  

                        zavolej si k dovozci www.racebike.cz/ mají vše skladem, není to drahé a bez problémů pošlou. Nedávno sem něco podobného řešil

                        0 0
                        • Blabas  

                          Zkoušel jsem loni. Vlažná reakce. Zkusim tedy ještě jednou. díky.

                          0 0
                        • KAPLIS  

                          Ty plasty určitě nemáme (RB). Já jsem si je točil na soustruhu. Je to ten největší problém při výměně. Pokud to praskne (to je problém vždy :-) ) Jěště jsem si udělal přípravky na vyklepání a jde to krásně…

                          0 0
                          • MARIN  

                            Nemas nahodou vykres tech plastu, kdyz jsi je tocil? Nechal bych si je predvyrobt a nechce se mi kvuli tomu rozebirat kliky a stred

                            0 0
                            • MARIN  

                              Teda pokud je to na Race Face

                              0 0
                              • KAPLIS  

                                výkres nemám dělal jsem to podle těch starých.

                                0 0
                              • MARIN  

                                Tak dneska jsem musel loziska taky menit. Blbec jsem po 10letech umyl kolo wapkou :(

                                U Race Face Evolve mi samozrejme to pouzdro prasklo taky a neni divu ložisko je na nem chyceno takovym „perglem“ nebo jak to ñazvat. Jelikoz jsem na to prisel v praci hned jsem nechal udelat 2ks z duralu. Pripadny vykres na pozadani – v praci mi nejak nefunguje vkladani obrazku.

                                Jinak na Race Face pasuji primo loziska 6805 pripadne 61805

                                0 0
                        • KAPLIS  

                          Jó a nelepší je podle mně nakoupit ložiska v normálním obchodě s ložiskama. Třeba v prodejně, kde se prodávají ložiska do všeho možného. Vyklepnout to staré, opsat si číslo a oni ho objednají. Pokud dělají ložiska všeobecně, tak nebude žádný problém. U nás jsem to objednával 3* a vždy do týdne to bylo připraveno. Speciálky na kola budou určitě drahší…

                          0 0
              • jiri1975  

                nedávno jsem sháněl to stejné www.bike-forum.cz/…8/forum.html#…

                Je to tam i z fotkou toho dílu. Neoriginální osa i s podložkou stojí asi 460 Kč Ale v servisu kde dělají hodně výměn a oprav by to snad mohli mít. Já to sehnal od jednoho hodného člověka tady z bike-fora

                0 0
      • jiri1975  

        no nějak mi to vyhledávání nefunguje nevím proč v práci mi to bez problémů jelo

        0 0
        • jiri1975  

          no jo musím před to napsat nsk – a nebo jiné – skf – rollway 618052 a už to jede a ceny se hodně různí a to docela fest

          0 0
          • kubad  

            kvalita taky – jiné než nerezové ložiska bych nebral.

            0 0
            • kycis  

              No to je otazka, nerezove ma vyhodu ze nezrezne :-) (To jsem vam rek novinku, co?) No ale zase oproti klasickym maji mensi unosnost, protoze bezna ocelova loziska maji drahy kalene, ale nerez je blato ktery tepelne nezpracujes..

              0 0
              • RedAce  

                nerez rezne…

                0 0
              • mara53  
                1. nerez rezne – jen za delsi dobu, nez klasicka loziskova ocel – nejcasteji SUJ2/JIS=100C­r6/DIN,apod.
                2. kde jsi se setkal s tvrzenim, ze loziska z nerezove loziskove oceli maji nizsi unosnost oproti stejnemu typorozmeru z klasicke loz.oceli – vis,prodavam loziska uz pres 10 let a takovou … jsem jeste neslysel …

                blato jsou snad jen cinska loziska, …

                0 0
                • pepek  

                  Každé nerezové ložisko má nižší unosnost, než stejné normální. Stačí se podívat do tabulek. To že to nevíš není novinka, taky jsem o tom jednoho dovozce ložisek přesvědčoval, zavolal až za 2 týdny, že jsem měl pravdu. Takže soudruzi, kteří tady kdysi psali, že čínské ložisko nikdy, že tam dají nerezové, tak dostanou jen horší ložisko za mnohem více peněz.

                  0 0
                • MARIN  

                  a loziska ZVL

                  0 0
              • kubad  

                Na kole není většinou problém se ložiska zničí používáním, ale dostane se tam voda a bordel a ložisko vyrezne a konec :-)

                0 0
      • petebike  

        ja bral loziska od firmy Coroll s.r.o. – SNK, jsou z Hronova, a docela dobry pristup, cena 196 s DPH… a ty loziska po vimene se krasne toci a ne jak original shimano, sem zvedavej na novy Rka jaky maj loziska, jinak nejaky clanek ma Jecnak na bajk.cz

        0 0
        • RedAce  

          pasovaly přesně?

          0 0
          • petebike  

            XT misek presne, XTR meli presah – nemeril sem to ale tak 0,5–1 mm

            0 0
            • mara53  

              to nee, myslim ze to spis byly jen setiny,tisiciny, ze … ale 0,5–1mm, to urcite ne .. :)

              0 0
        • Patar  

          Byla ta „vimena“ hodně náročná?

          0 0
          • petebike  

            sry za I :-(, prosim te delal to Jecnak, ja nemam doma svěrak :-(

            0 0
          • jiri1975  

            Po sundání té plastová krytky jsem tu misku s ložiskem položil stranou na které je ložisko na horkou ocelovou desku(ale jde to nahřát i horkovzdušnou pistolí) a po nahřátí a uchopení samozřejmě v rukavici jsem to ložisko krásně vyklepl o ponk bez použití nářadí a to nové ložisko jsem tam hned zese naklepl vlastní váhou ložiska zase o ponk. No a to je všechno i z nahřátim práce asi na 15 – 20 minut.

            0 0
          • jiri1975  

            Po sundání té plastová krytky jsem tu misku s ložiskem položil stranou na které je ložisko na horkou ocelovou desku(ale jde to nahřát i horkovzdušnou pistolí) a po nahřátí a uchopení samozřejmě v rukavici jsem to ložisko krásně vyklepl o ponk bez použití nářadí a to nové ložisko jsem tam hned zese naklepl vlastní váhou ložiska zase o ponk. No a to je všechno i z nahřátim práce asi na 15 – 20 minut.

            0 0
        • mara53  

          dovolim si opravit autora – znacka lozisek je NSK, jinak zdravim a preju hodne km bez loziskovych defektu :))

          0 0
      • Blade  

        Dík za rady. Napsal jsem pár mejlů, tak uvidíme :o)

        0 0
      • mara53  

        Zajdi v Brne do Loziskarny-je to nas prodejce znacky NSK pro tenhle krasny kraj, a poptej se tam – urcite ti nabidnou …

        0 0
        • vysmátej bajker  

          Výrobce?

          0 0
          • Rychlej turista  

            Netuším, stejně by mi to nic neřeklo. Možná něco mají svých stránkách.

            0 0
            • vysmátej bajker  

              tak jestli si vzpomeneš napiš jak dopadly po sezoně.Na EZO mám zhruba 10 a zatím drží ale pochybuji že vydrží 6×tolik jak ty tvoje.

              0 0
              • Rychlej turista  

                Za tuhle cenu životnost řešit nehodlám. Proto jsem jich vzal tolik. Vždyť jen za poštovné jsou více, jak 3 ložiska :-) I tak ale pochybuju, že budou horší, než ty origo šimaňácké. Spíš mě štvou ty šílené plasty, kvůli kterým se to vůbec netočí. Možná by šly nějak ořezat, ale když to zmrším, mám po ježdění.

                0 0
                • jecnak  

                  Plasty porezavat nemusis, staci vytahnout takovy gumovy tesneni co je na nich. Funguje to bez nej uplne v pohode. Ale o ty gumicky prijdes pri vykuchani puvodnich lozisek.

                  0 0
    • Excel  

      Máte tu někdo vychytanej postup, jak tu plastovou krytku sundat aniž by prdla? To považuju za největší problém. Já mám tak 50% úspěšnost :-(

      0 0
      • Blade  

        Úplně v pohodě nožem. Ale ne špičkou, to je nejlepší způsob jak ji zničit. Musíš páčit co největší plochou čepele a na několika místech a půjde dolů jako po másle.

        0 0
      • jiri1975  

        Dva ploché šroubováky proti sobě a jde to v pohodě. Mě se totiž podařila zlomit tak že jsem při rozdělávání dostal nečekanou návštěvu v podobě manželky a našeho dvouletého syna a malý mi na tu podložku tak troch šlápl a bylo vymalováno.

        0 0
      • McBlacky  

        a sehnat ji zvlášť by někdo uměl?

        0 0
    • Luke  

      Vzhledem ke zvukům, které se nesou z ložisek, mě taky čeká výměna. Kliky mám shimano FC-R600.

      Na několika eshopech jsem našel náhradní keramická ložiska cca za 500Kč kus. Třeba tu:

      http://www.kupkolo.cz/…ni_4269.html

      Má to smysl? Máte s nimi někdo zkušenosti? Nebo koupit něco obyč za 200–300Kč jak je řečeno v předchozích příspěvcích?

      0 0
      • buboman  

        Co se tyce me, tak jsem si koupil radsi normalni klasicke po 170Kc. Pochybuju, ze kdyz zaplatis trikrat vic, tak ti to trikrat vic vydrzi. Keramicke nebo ne, musi byt dobre utesnene. Jak se do loziska dostane spina, je po nem. A ty puvodni shimana moc utesnene nebyly.

        0 0
        • Luke  

          A je to v hajzlu pánové. Nejde mně povolit jeden šroub na levé klice. Ikdyž jsem na to vzal fungl nový imbus, tak po druhém pokusu se klíč protočil a hlavička je v … Fascinuje mě, že někteří výrobci jsou schopni šetřit na šroubech a dávají tam takové blato. Nemáte někdo zaručený recept jak povolit šroub se strženou hlavou? Pomalu to začínám vidět na katastrofický scénář – flexa a nové kliky. Nějak mě nenapadá, jak to rozebrat bez poškození kliky…

          0 0
          • kubad  

            není v klice dostatečná mezera aby ten šroub šel plátkem přeříznout?

            vytočit by pak už měl jít

            0 0
            • Luke  

              v mezeře je (asi) plastová podložka, plátkem bych se tam možná mohl dostat. Naštěstí je to šroub na vnější straně, takže naděje tu je. Kuva to jsou radosti tak navečer…

              0 0
              • kubad  

                podložka tem být nemusí – je to jen pojistka proti přetažení těch šroubů

                0 0
            • pepek  

              Bych radši odvrtal hlavu, když je to takový blato (nebo byl spíš klíč blato?)

              0 0
              • kubad  

                je to imbus – zase takové blato to nebude, ale je to taky řešení

                0 0
                • miki  

                  Nebo naštoubovat druhej šroub a víc ho dotáhnout a povolovat ten poškozenej .

                  0 0
                  • Luke  

                    To jsem zkoušel hned po prvním pokusu… bezúspěšně

                    0 0
              • Luke  

                klíč byl nový a furt vypadá jak nový. Jen jsou nepatrně stržené hranky… Vrtačka bude možná rychlejší, aspoň to pak pude sundat a potom už ten šroub snad nějak dostanu ven…

                0 0
                • Vilém  

                  Pokud mas doma sadu torx klicu, tak to jeste pred vrtanim zkus torxem. Torx klic vhodne velikosti naklepnes do sestihranu sroubu a nekdy to jde jeste povolit.

                  0 0
          • kafac  

            A co takhle pouzit vytahovaky na srouby?

            http://www.levne-naradi.cz/…u-c-101.html

            0 0
    • Bafoon  

      nevíte prosím někdo co to je za závit na těhle miskách? stoupání? potřeboval bych protáhnout závity v rámu, díky

      0 0
      • Vilém  

        anglickej:) to uz si snad najdes. Jinak je to napsany na temer kazdem stredovem slozeni, myslim to oznaceni zavitu.

        0 0
      • kubad  

        speciální BSA standard z hlavy nepamatuju a hledat se mě to nechce, ale v každém slušném servisu mají přípravek kterým ti to protáhnou.

        0 0
      • Pebe  

        ;-)

        0 0
      • multib  

        1,37 × 24

        0 0
        • Pebe  

          ajo vlastně, to je stejně jako volnoběžky, dráhové pastorky, šroubovací torpédo, stará vícekolečka

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.