• palladin

    V jednom nejmenovaném e-shopu, který je proslavený tím, že člověku obvykle pošle něco jiného než si objednal jsem si koupil hydru 525. Nemám s tím žádné zkušenosti, tak se chci zeptat zda je nutné při uchycení třmenu šrouby použít takové ty plastové podložky proti uvolnění šroubů. (bohužel mi v e-hopu přibalili jen jednu a měli by tam být tři, dá se to normálně sehnat?) a pak jsem se chtěl zeptat na distanční vložku brzdových destiček. Je to nutně důležité pro seřízení. Tu mi totiž taky neposlali i když by to mělo u brzdy asi být. Co se týče kotoučů, tak nemám absolutně žádné zkušenosti (doteď jsem vozil véčka).

    0 0
    • mar_tin1  

      plastove podlozky nemusis pouzit, stejne by na tech sroubech mel byt loctite nebo neco podobneho, takze by se to nemelo povolovat. bez tech distancnich vlozek se taky obejdes, trmen seridis na kotouci. povolis ho, zabrzdis, tim se nastavi do spravne polohy, utahnes a je hotovo.

      0 0
      • palladin  

        moc dík…ještě prosbička…jak ho dostanu na ten kotouč..mezi destičkama je málo místa..potřeboval bych je trochu roztáhnout..kvůli tomu musím patrně otevřít na páce tu komoru,ne? a pak je zatlačit zpátky.

        0 0
        • kafac  

          Nic nerozdelavej, neco strc mezi desticky – spejli od lednaku nebo neco cim nedokurvis desticky a optarne je roztahni. Nebo vyhod desticky a zatlac pistky prstem. Ty distancni vlozky nejsou ani tak na serizeni brzdy, jako spis k tomu, kdyz mas vydelany kolo (treba kvuli transportu) tak tam vrazis tu vlozku, aby ti po zmacknuti brzdy nevyjely pistky ven. (kazdej si vzdycky zmackne :-) )

          0 0
        • mar_tin1  

          jestli je potreba otevrit nadrzku, to nevim. nekdo tu psal, ze ani ne. a kdyz uz budes ty pistky zatlacet, tak vyndej nejdriv desticky, at je neznicis.

          0 0
          • McBlacky  

            nevim co bys na nich tak chtěl zničit. já to normálně roztahuju šroubovákem a pohoda :)

            0 0
            • mar_tin1  

              co ja vim… mne prijde ta smes docela krehka na paceni hranou sroubovaku…

              0 0
              • kafac  

                Sak to nemusis pacit, dyt to jde skoro samo…

                0 0
                • mar_tin1  

                  ja jsem jeste desky neroztlacoval, jeste je nemam sjete, vychazim jen z tady precteneho. nekdo psal, ze to jde ztuha. takze ja bych je preventivne vyndal.

                  0 0
                  • kafac  

                    to de lehko, kdyz budes sikovnej, tak to prstava stlacis aji bez vytahovani desticek – pekne nehtika z obou stran – aby se pistek nekrizil a jde to jak po masle

                    0 0
                    • mar_tin1  

                      ted uz jen doufat, ze si to precte i palladin :-)

                      0 0
                    • goofy  

                      No asi jak u ktere brzdy, ale ja na to musel vzdy dvema sroubovakama a hrubou silou…

                      0 0
                      • Jogador  

                        Já teda u LX05 tedy 585 musim bud otevřít nádržku, nebo dost ztuha a to je dost o desky…

                        0 0
                        • goofy  

                          Desky pochopitelne vzdycky vytahuju. Otazka 3 vterin…

                          0 0
      • vratan  

        s tym nepouzitim distancnych podloziek je to mierne povedane nestastne riesenie. v kazdom pripade je dobre mat presne vycentrovane prasa. pri nevycentrovanom prasati kazdy piestik zabera inak, dochadza k ohybaniu kotuca a taktiez sa jedna dosticka derie viacej ako druha…

        0 0
        • palladin  

          dají se někde sehnat? zkusím se zeptat v ňákém kameňáku…každopádně moc dík všem za rady.

          0 0
          • Peslezedirou  

            Distanční podložky seženeš v každém kameňáku. Taky jsem jich pár potřeboval a dostal je za dara. Zeptám se, máš ofrézované dosedací plochy na zadní a přední vidlici?

            0 0
            • palladin  

              ofrézované dosedací plochy? teď nevím jak to myslíš…no je to na předek…mám novou vidli..je jen na kotouče..tudíž jsem byl nucen koupit hydru…to musím ještě něco frézovat?

              0 0
              • palladin  

                už vím o co jde…my se tu každý bavíme o něčem jiném..já se ptal na distanční vložku co se dává mezi desky…při seřizování…ne distanční podložky…

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Ono to není frézování v pravém slova smyslu, jde spíš o odstranění laku z dosedacích ploch. Je to lepší udělat, brzda pak můře vybrovat nebo vrzat a tak. Udělají ti to v servisu, je na to taková frézka. Když se to udělá dobře tak je vše rovnoběžně s osou kola a nemusíš moc docentrovávat třmen…Občas se musí hodně mat. ubrat na navářce na zadní vidli, přpad RB…

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak za prve je na to fréza a za druhé, kdyz je na to fréza tak jde o frézování v pravem slova smyslu. Btw. většinou nejde jen o lak.

                    0 0
                    • Peslezedirou  

                      Někdy je navářka udělaná přesně a stačí odfrézovat nebo odstranit jen lak, občas musíš vzít materiálu trošku víc, stačí.

                      Hele já na kole moc nejezdím, ty to víš na stopro líp, tak si mu tom mohl napsat hned a nebo ho poslat cucáku do historie.

                      BTW jakej je rozdíl mezi frézou a frézkou, se nechám poučit?

                      0 0
                  • palladin  

                    no ještě jí ani nemám namontovanou na vidli..takže zatím nic frézovat určitě nebudu…uvidím jak se bude chovat…a pak se zařídím…snad to bude v poho…

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No to bys mel frezovat pred montazi.

                      0 0
                      • yetti  

                        Jo to je pravda. Ja nez to na Arturovi nechal udelat tak to s novejma LX brzdama vibrovalo jako prase. Zajimavy je, ze predtim jsem tam mel mechanicky Hayesy a zfrezovat to nepotrebovalo :-(

                        0 0
                        • Pijer  

                          U RBčka přechod z mech. Hayesů na hydry úplně to samý.

                          0 0
                    • mar_tin1  

                      jeste si muzes stahnout navod na hydry od shimana z jogadorovy stranky www.bso.wz.cz/stah.html tam najdes i to odtlaceni pistku

                      0 0
        • Pá-dlista1  

          nerekl bych

          0 0
        • kafac  

          Ono na tom pistku je takovej bazmek, kterej umoznuje urcitou stranovou vychylku, takze pokud je dobre ofrezovanej uchyt na vidli – no problema. Ja mam vepredu Post Mount – primo na tom trmen a nic me neskrda, desky se sjizdi stejne. Vzadu IS + adapter na PM a taky bez podlozek – OK.

          0 0
    • Lister  

      další laický dotaz:

      je normální, že vlhký kotouče pískají jako kráva. jsem z toho byl dost v šoku, véčka si taky občas popískly, ale tohle troubí jak jelen v říji, jak se to odpaří, tak to přestane, ale první zmáčknutí je fakt síla :(

      Oni vlasdtně pískali od začátku, ale to bylo tím, že nebyly zajetý, to už se upravilo, ale za mokra to troubí vesele dál…

      0 0
      • enjoy  

        z vlastni zkusenosti jsem dostal pocit,ze to je normalni. ps:v zime na snehu te to donuti nebrzdit a to bys pak koukal kam az posunes svy moznosti,kdyz te to nuti zbytecne nebrzdit:-D

        0 0
        • wroum  

          me v mokru nepiskaj ani jedny kotoucofky. kup si poradny brzdy :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja mam pocit, ze me taky ne. Vlastne moc nevim jak to zjistit, protoze kdyz je mokro je i bahno a v bahne to dela sileny zvuky jen ne piskot :)

            0 0
          • enjoy  

            no jo,poradny brzdy.. ale mi vysvetli,v cem budou ty jiny brzdy jiny,ze najednou jako nebudou piskat.ony ty jiny hydry snad budou fungovat na jinym principu?to uz nebudou pistky stlacovat desticky ke kotouci?

            0 0
            • wroum  

              ted mam na jednom HFX9 a na druhym BB7 a nepiskaj ani jedny. neptej se proc nebo jak sem to udelal, nedelaj to samy od sebe. hajesy s origo deskama si v mokru obcas piskly, ale s kulstopama sou jak nemy.

              0 0
              • enjoy  

                tak v jinejch threadech se clovek zase docte ze s coolstopama jsou brzdy hrozne urvany…:-).tak ja nevim.jednou je urcite zkusim.

                0 0
                • goofy  

                  No ja mam ted original sintered Hayesy, a zarvou si pekne, to nemohu rici… :o)

                  0 0
                • Jogador  

                  Když to je logický, neřvou, protože nebrzdí…:)

                  0 0
              • Pá-dlista1  

                Vcera mi jedno kolo pripomnelo, ze MX-2 mi piskaji porad :)

                0 0
      • fousac  

        vcelku bezny jev.. aspon co kolem sebe pozoruju..

        0 0
        • Lister  

          tak to je dost blbý, další mínus pro kotouče, si začínám říkat jestli jich není až moc :(

          0 0
          • kesu  

            nee neni :D

            0 0
            • Lister  

              no jak se to veme, z mého pohledu a po prvních zkušenostech začíná převažovat názor, že mechaniky by byly nejlepší řešení :(

              0 0
              • mastihuba  

                copak problémy? shrň to ať vím nač se těšit.

                0 0
                • Lister  

                  spíš takové celkové rozladění dané spostou okolností, nikomu svůj názor nenutím, jen je to prostě nynější moje nálada. Tak začalo to tím, že nemůžu sehnat náhradní olivu a jehlu potřebnou ke skrácení hadice – nemá ani dovozce a dokonce ani neví kdy něco takového bude mít – už to je podle mě dost nepochopitelná situace. Přední kotouč přišel lehce skřivený takže pořád cinká – spíše psychologický efekt, ale zamrzí. Brzdy se poměrně dost zásadním způsobem přehřívají – nejde o minuty tvrdého brždění, ale o desítky sekund běžného spomalování, páka tvrdne, zkracuje se krok, klesá účinost, desky se přibližují ke kotouči a ten potom pořád dře – trvá to tak 5–10 minut než to vychladne a vše se upraví – nevím jestli je to přehříváním nebo jestli jsou brzdy zavzdušněné, ale v každém případě je to velmi nepříjemné. Tenhle problém myslím mechaniky nemají, teda aspoň si nedokážu představit co by se tam přehřívalo. Pak to pískání v morku. Vždycky jsem si celkem zakládal na tom, že mi brzdy nepískají a taky mi nikdy nepískaly, to co předvádí disky je velmi nepříjemné a dost mě to rozčiluje.

                  Tak to je asi to nejdůležitější. Si říkám jestli ty véčka byly fakt tak špatný. Proti účisnosti disků žádná, ale má to pro mě zatím spoustu much – třeba se to vše vyřeší, díly na zkrácení seženu, tvrdnutí páky bude jen zavzdušněním a názor změním, ale zatím jsem fakt dost rozladěný.

                  0 0
                  • vlk  

                    a to píšeš o těch avidech juicy 5 hydrách? Se docela divím. Mám sice jiné hydry, ale takovéto problémy nemám. Až tedy na občasné zvuky v mokru.Si je zkus odvzdušnit.

                    0 0
                  • goofy  

                    Olivy – no jo no… Skriveny kotouc muzes dostat i u mechanik – mozna bych zkusil reklamovat. Prehrivaji se i mechaniky. Jedna se o to, ze prehraty kotouc s prehratyma deskama nebrzdi tak jak ma. Prebytecna kapalina by mela putovat do expanzky. Musi se tudiz povolit paka. Pokud neputuje, neco je spatne. Moc kapaliny? Jinak pouzivat prerusivane brzdeni. Piskaji i mechaniky.

                    0 0
                  • mastihuba  

                    je fakt že já jsem celkem nenáročnej, ale zatim mi to brzdí dobře snad jen s vyjímkou jednoho nočního sjezdu. Myslel jsem si že už došlo obložení na deskách. Tak mizerně to brzdilo a takový to vydávalo zvuky. Pak jsme se ale dostaly ven z lesa a dalo se to víc pustit a během pár km to rozchodily.

                    0 0
                  • dzabo  

                    dobre zo som si vybral shitmano (nahradne diely zohnatelne bezproblemov), zlate sainty =)

                    0 0
                  • dzabo  

                    .

                    0 0
      • dieegoo  

        a nejhorší je to za deště po městě… to se pak bojíš za každým biť jen trošku břibrzdit, aby se chudák nelek a nespad ještě pod auto :D

        0 0
      • rasto  

        ano, je to normalni. ale jen na urcitou dobu, po dobu vysuseni kotouce/ desticek. tedy alespon u me ;-)

        0 0
      • lubos  

        Mne avidy troubi za mokra. Muzu pak delat jakoze jsem auto, a klaksonem vytrubuju tu uzasnou znelku tu,tu,tututu .. nebo jak to delaji, kdyz se hraje hokej :P

        0 0
      • police  

        Jezdi za sucha! :)

        0 0
    • palladin  

      když už jsem založil tenhle thread tak v něm budu pokračovat. Brzda (525) je namontovaná…dva dny s ní jezdím a zdá se v poho..je mi jasné, že plnohodnotný brzdný účinek se projeví až po zajetí, ale řeším jiný problém…něco mi při jízdě po nerovnostech vepředu cinká…vidle to nebude..vychází to patrně ze třmenu…kotouč je přitáhnutý na krev a nic jiného to být nemůže…ozývá se to zejména při kodrcavé jízdě třeba po kostkách…mohla by to být ta sponka co se dává do třmenu? je tam dost volně… nemá s tím někdo kdo má 525 zkušenosti?

      0 0
      • MlokCZ  

        Jestli to nedělá moc, tak bych to neřešil.

        Nejspíš to prostě dělá kotouč o destičky z důvodu nedostatečné tuhosti brzdné soustavy (nejspíš na vině vidlice nebo náboj) – na hodně nerovném povrchu by to odpovídalo, působí větší síly na vychílení vidlice. Shimano brzdy mají obecně poměrně blízko destičky ke kotouči, takže jsou na škrtání náchylnější. No ale zase se u nich skoro nikdy neřeší vibrování při brždění, oproti čemu je cinkání úplná banalita (která navíc ničemu nevadí a objevuje se často u hodně brzd, zvlášť u některých „super tuhých“ vidlic.

        0 0
        • palladin  

          no já to musím vyřešit páč je to dost hlučný a jako mnoho ostatních nesnáším takové pazvuky na kole..vidle je novej recon…kolo novej zapletenej mavic…v tom bych problém neviděl…asi to bude ta sponka…že v tom nějak lítá… neřekl bych že se jedná o kontakt destičky s kotoučem…je takovej drncavej zvuk..

          0 0
          • vlk  

            Taky mě to dřív štvalo.Teď už na to kašlu, to se nedá najít.Zvlášť na fullu, a ještě k tomu zeslabovaným, tam se nese zvuk rámem, že to není vůbec poznat odkud to je.

            0 0
            • vlk  

              to myslím různé pazvuky z kola obecně.Bych to neřešil, když to nemá na funkci vliv.

              0 0
          • MlokCZ  

            Jestli je to drcavý zvuk, tak to třeba vůbec nejsou kotouče. Na silničce jsem hledal chvíli ve předu drncavý zvuk a myslel jsem, že mi drnčí polar v držáku (má po aretaci lehkou vůli) a pak se ukázalo, že to dělala povolená šroubovaná pojistka galuskovýho ventilku o ráfek (stačilo dotahnout nebo ji vyhodit a problém fuč). Ale chvilku mi taky trvalo zjistit problém.

            0 0
          • MlokCZ  

            A ještě taky podobný zvuk může dělat povolený hlavový složení.

            0 0
            • palladin  

              no může být..na pár takovejch špeků jsem už narazil…musím to pořešit…kdyžtak dám vědět co to bylo…vliv na jízdu to nemá…ale nemám rád když mou jazdu doprovází zvuky jako by se vysypala šroubárna :-)

              0 0
              • Egon  

                nedavno sme tohle samy resili na brachy kole, byla to ta zavlacka… :o)delalo mu to i kdyz prednim kolem „zabouchal“ o zem, po pridrzeni ty zavlacky rukou to prestalo…ale nevim jestli a jak to vyresil

                0 0
              • chemik  

                Ještě zkus roztáhnout vratnou pružinku destiček.

                0 0
      • kovar  

        celkem mám tři 525 (dvě přední, jedna zadní) a zkušenosti s cinkáním nemám, necikne si ani jedna. Mají to zakázáno.

        0 0
        • MlokCZ  

          Nechceš ke mě zajít a mojim Juicynám zakázat vibrovat :-) Bych třeba ani nemusel měnit kotouč a zkoušet další úpravy.

          0 0
    • des_v_ocich  

      mám také laický dotaz: dá se nějak a pokud ano, tak jak seřídit vzdálenost destiček od kotouče? přijde mi, že po vyndání zadního kola nesedí kotouč přímo ve středu. v příloze je vyfocen třmen pro lepší lokaci šrooubovátka:)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.