• dusan1

    Můžete mi někdo popsat jak velký je rozdíl mezi těmito dvěma systémy, co se týká brzdného účinku. Nemůžu se nějak rozhodnout, které brzdy si mám pořídit na novém kole.Je to i částečně omezeným rozpočtem.Srdce říká hydry – rozum a peníze jsou proti. Díky za rady a názory.

    0 0
    • wroum  

      jediny mechaniky co stojej za to jsou Avidy BB6 a ty stojej vic nez slusny hydry Shimano 525 (napriklad)

      brzdit to muze stejne, ale hydry maj lepsi chod paky a lepsi davkovatelnost

      0 0
      • Manas  

        IMHO i BB5 brzdej vice nez dobre.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tu tvoji hapinu by do smyku nebo na predni dostala i 475ka :) Zkus si je vymenit za magy na druhym kole ;)

          0 0
      • Lister  

        BB6 – nějakej novej model :o)))))

        0 0
      • Radek Broz  

        je to BB7. To s chodem paky a davkovatelnosti je povera – muze to chodit stejne.

        0 0
        • Luka  

          za jakych podminek? Jestli mi seridis moje avidy aby brzdily, davkovaly a chodily jako 525, tak te budu uctivat do konce tvych dni..

          0 0
          • mawerick  

            No fakt ale je že tobě to teda nebrzdí docela extrémně;)

            0 0
            • Luka  

              japato vis?

              0 0
              • mawerick  

                dyk jsem to na tom hlaváku zkoušel;) To si byla tak opilá že si to nepamatuješ?;) :D :D

                0 0
                • Luka  

                  fakt? ja si to nepamatuju… akorat tu urvanou pumpicku… tyjooo… JOOOOO, v metruuuuuuuuu, jasne! pamatuju

                  0 0
                  • mawerick  

                    No jo:) A tu si vlastně uřvala kde?;) Tak vidíš;) Ona ta alkoholová mlha je mrcha;)

                    0 0
                    • Luka  

                      :) pri skoku z vlaku. se mi to zachytilo za batoh a buch…

                      0 0
                      • mawerick  

                        Aha:) no jo… Já ti říkal že jíá máš vozit v batohu;) Ale ty ne;) Ty musíš mít vždycky pravdu:)

                        0 0
                        • Luka  

                          mnojo, ted ji budu vozit..slibuju

                          0 0
                          • mawerick  

                            já ti to jen navrhuju;) je to tvoje pumpička;) Ty jí nekdě potratíš;) Já jí vozím v batůžku a nikdy se jí nic nesatlo;)

                            0 0
          • zirecek  

            Doufám, že konec mých dní nebude tak brzy. Kukám, že máme ale pracovní morál jak cip.

            0 0
          • lubos  

            Hmm, Tobe mechanicke Avidy nebrzdi dobre ? No kdyz jsem dostal HMX1 temer na uroven hyder, tak jsem presvedcen, ze to musi jit.

            0 0
            • McBlacky  

              nevěřím… hmx jsou fakt divný, nezkoušel jsem jedinou která by brzdila…

              0 0
              • wroum  

                ver… ty hydry co to s nima porovnaval byly bez kapaliny a s namazanym kotoucem :-)

                0 0
              • lubos  

                Nasroubovana skrutka na prasatku, cantilever paky. Brzdi a davkuje dostatecne. Puvodne jsem zamyslel na zimak dat hydry, ale jelikoz mi nejak nejdou poradne nasadit, tak jsem nechal nakonec mechaniky. A jsem spokojenej. Bez upravy nebrzdi, bohuzel :(

                0 0
                • Lance  

                  Na cantilevrech jezdim do ted, a ted po silesii jsem teprve vcera menil od novoty v predu spalky,jinak jsem je tam mel od koupi pred osmi rokama:) Jinak na tom kole rom plastu a retezu a zadnich spaliku a hlavoveho slozeni nebylo meneno nic:)

                  0 0
          • RomanH  

            Opet musim rici „Ty a Tvoje nestastne AVIDY“.

            Vse okolo nastaveni maximalniho ucinku jsem Ti sem psal drive.

            Jen mam jeste jeden novy poznatek – diky destickam Barradine se mi hodne ojel kotouc (na sirku desticky tam byl takovy zlabek, ze pokud jsem mel dostelovany desticky na pozadovany chod, nemohl jsem vyndat kolo). Prvne jsem odmastoval kotouc, vymenil desky a porad nic. Pak jsem dal kotouc novy a opet to brzdi vyborne.

            Skoda, ze nejsi nekde pobliz, abych se na ty Tvoje AVIDY podival, nebo jsi zkusila ty moje.

            0 0
            • Luka  

              mozna mam fakt smulu, ale volsovejma rukama to nebude, bo si je od jiste doby nesestelovavam sama. zeptej se myho muze. Ten je z brzd a sedlovky (moji) uplne zelenej… desticky pouzivam originalni, kotouce tez. Jednou je Habib seridil tak, ze uz to i brzdilo, ale srovnavat se to napriklad s 525 vubec neda. to je nebe a dudy. A kdo se na tom svezl, ten rika, ze to nebrzdi… fousac, mawerick, Paja, Habib atd atd…

              0 0
              • RomanH  

                Ja Ti verim, ze to nebrzdi. Jen mi neni jasne proc (i kdyz u sebe jsem ted pred tou vymenou kotouce taky nevedel, podle me tam bylo jest dost materialu, aby to brzdilo).

                0 0
              • lubos  

                Doma se mi vali Hayes hfx-9 hd, nechces ? ;-)

                0 0
                • Luka  

                  ne-e … diky.. ja ju zkousela a moc se mi nelibila… vim co chci, a pres to vlak vetsinou nejede. jenze na to nejni. tak az nasetrim (cti, az se muz nastve tak, ze mi brzdy proda/zahodi/ka­tapultuje/spa­li/roztavi/roz­dupe), tak koupim 525 … a budu snit o novym kole s juicynama :D

                  0 0
                  • mawerick  

                    zkus radši někde sehnat 555;) cenovej rozdíl není moc velkej

                    0 0
                    • Luka  

                      mno, to je celkem fuk, bude to „mezipristani“…

                      nejhorsi zjisteni bylo vcera v takovy pekny vostry zatacce, pesinka mezi stromy a krovim… tak si rikam, riznu to tam smykem, jen tak trosku, aby mi to pomohlo do zatacky.. a vono to nejak nechtelo smykovat.. potvora

                      0 0
                      • lubos  

                        btw, dle fotky to nevypada na original kotouc od Avidu. Nebo jo ?

                        0 0
                      • mawerick  

                        a kdo to nakonec vyhrál? strom, křoví nebo ty?:)

                        0 0
                        • Luka  

                          byl to boj… mno… ale byla to plichta :) … nejak jsem to vybrala, ovsem neda se rict ze se cti…

                          0 0
                  • lubos  

                    Hmm, proc prave 525 ? Vzdyt Juice5ky lze koupit docela levne. Tusim , ze za 5t max.

                    0 0
                    • Luka  

                      jednu?… 525 jsou za 3,8 obe…a fakt brzdej.

                      0 0
                      • lubos  

                        Ne jedna. Obe dve. Ja jsem koupil Juice7 za 7800,– obe dve a myslim, ze jsem videl prave 5tky za cca tuhle cenu.

                        0 0
                        • lubos  

                          Hmm .. asi to byla akce, nebo co a uz to nemuzu najit. Akorat 7ky za 7200 :P

                          0 0
                    • lubos  

                      Aha jo .. novy kolo :P

                      0 0
                  • vlk  

                    Juicy-tak si vem jen přední-zadní kolo ubrzdí snad vše.Juicy 5 přijde na nějakých 2,9 tis.

                    0 0
                    • lubos  

                      Jsem nejak hledal levnejsi Avidy a nemuzu to najit. Mas nekde poruce link .. treba i s touhle cenou ?

                      0 0
                      • vlk  

                        zítra dodám

                        0 0
                          • lubos  

                            Dik.

                            0 0
                            • Lister  

                              nějaký drahý ne???

                              bagbike.cz/?cmd=257

                              0 0
                              • vlk  

                                otázka je jestli prodávají i zvlášť přední a zadní za polovinu té ceny.

                                0 0
                                • Lister  

                                  aha se omlouvám, se nějak přehlídl, že potřebuje jen jednu :o)

                                  0 0
                                  • vlk  

                                    já nevím co chce, já mu jen dával k dispozici další alternativu.Ta cena je prostě relativně dnes normální, není to jen nějaká ojedinělá akce. Však jinak dík za Tvé odkazy.Jistě se budou hodit.

                                    0 0
                            • Lister  

                              kdybys chtěl sedmičky :o)

                              bagbike.cz/?cmd=256

                              0 0
                              • Luka  

                                jakej je mezi nima rozdil?… krom moznosti koupit s vetsim kotoucem ty 5tky?

                                0 0
                                • Lister  

                                  I ty Brute,, :o)))))))))

                                  www.bike-forum.cz/…9/forum.html#…

                                  Jinak větší kotouče nemají ani pro 5 takže si jaksi nemůžeš vybrat ani tam, vím to protože mi je kvůli tomu neposlali, tak teď čakám na novou zásilku, kdy by měli být s tím kotoučem 160 :o)

                                  0 0
                                  • Luka  

                                    dekuji, dekuji

                                    0 0
                                  • MartinXC  

                                    Sedmičky se sedmičkou za sedmičku bych jedny nové volné měl, pokud máš zájem ;-)

                                    0 0
                                    • Lister  

                                      to asi nebylo na mě :o)

                                      0 0
                                    • Luka  

                                      avidy na protiucet asi nevezmes co? :)

                                      0 0
                                      • MartinXC  

                                        Pár zásobních BB7 mi leží v krabici – v tomhle bodě ti výjimku neudělím. Ale po garančce bych mohl shodit J5 z kola (třmen+páka) a dát si tam J7. Pak by to byly „lehce jetý pětky se sedmičkama za pětapůlku“ :-)

                                        0 0
                                        • Luka  

                                          zni to dobre…ale nejdriv musim prodat ty svoje obludy, az se mi to podari, objednam ty 7.. ale to je hudba budoucnosti :))

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Kdyby sis zacala stavet zimaka, tak nemas takovejhle problem. A uz bys mohla jezdit… i brzdit.

                                            0 0
                                            • Luka  

                                              zimak byl.. ale pro usetreni mista byl odprodan… bylo to zlaticko… s tezky srdcem slo do sveta…

                                              0 0
                                              • Pá-dlista1  

                                                No tak zacni znova. Brzdy uz mas…

                                                0 0
                                                • Luka  

                                                  :) nemam ho kam dat a stejne jezdim na letnaku… a az bude novy letnak, pak tohle bude zimak… a brzdy budou tak jako tak dvoje :)… navic i par vecer se nekde doma pod posteli v krabici najde…

                                                  0 0
                                                  • goofy  

                                                    Na zimaka Vecka? Odvazna divcina… :-)

                                                    0 0
                                                  • Luka  

                                                    divcina si na veckach v zime dobre rozbila hubu, od ty doby si rekla ze vecka ji uz na kolo nesmi :)) …

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    navic i par vecer se nekde doma pod posteli v krabici najde… Tim padem bych tohle v prizpevku vyse vynechal ;-)

                                                    0 0
                                                  • Luka  

                                                    mnojooo. to je nouzovka… vecka.. ale co kdyby, ze, jeden nikdaaa nevi

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    No ja jsem si je taky nechaval jako nouzovku a ted mi odesla predni brzda, tak bych je i nasadil, akorat uz nemam cepy na vecka, tak jezdim bez a vecka jsem uz prodal… :-)

                                                    0 0
                      • PePu  

                        Co třeba toto? www.bagbike.cz/?…

                        0 0
                        • lubos  

                          Jo, tak to jsem byl slepej nebo nevim. Hmm, a 7ky jsou za 7t. Nj. Toz dik za link. Snad Luka ted zavrhne 525 :P

                          0 0
                • goofy  

                  Hmm… Kolik by si chtel za tu devitku? ;-)

                  0 0
                  • lubos  

                    Hmm. Nevim. Tak 4t bez kotoucu? Resp. jeden kotouc 160 mam navic. Predni adapter na 203mm. Ale jedine ted pres vikend :)

                    0 0
                    • goofy  

                      Tak ted asi este ne. ja jenom tak uvazuji, ze kdyby mi nebyli porad schopni opravit tu brzdu, tak se na to vy*eru a koupim nove :-)

                      0 0
                      • lubos  

                        Co mas s brzdou ?

                        0 0
                        • goofy  

                          Prodlouzil se krok packy (jde az na riditka). Jedni tvrdili zavzdusnene (neni), pak tu jsou domenky, ze je spatne tesneni na pistku, noa pak je domenka, ze to neni ani jednim, protoze nikde nic netece… :-)

                          0 0
                          • lubos  

                            To jsem mel stejnej problem. Jsem to dal do do jinyho servisu a bylo po problemu. Rekli mi, ze byla zavzdusnena. Taky mi odvzdusnili i zadni, o ktere mi v tom prvni tvrdili, ze to odvzdusnili. Dvakrat jsem to tam daval!

                            0 0
                            • goofy  

                              A kdepak jsi ji daval?

                              0 0
                            • goofy  

                              Aha. Ted se divam, ze jsi z Bratislavy. Tak to mam trochu z ruky… :o)

                              0 0
                              • lubos  

                                Jo .. ponekud moc daleko :) Akorat vim, ze ti prvni to delali asi tak klasicky nejak rucne .. nevim, v druhym servisu to necim tlakovali, asi specialni odvzdsnovaci bazmek. Mozna se tam zitra stavim a kdyz nezapomenu, tak se pozeptam. Jinak je to Sportservis :) .. to kdybys nekde nahodou projizdel kolem a zavzdusnila se i brzda :)

                                0 0
                                • goofy  

                                  Budu si to do budoucna pamatovat. Nebo si udelam vylet k sousedum. Z Brna to neni tak daleko :o)

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Takovej mensi maratonek :) Jako trenink. Nekteri tady jezdi do Ostravy jenom tak. Ty bys mel duvod :P

                                    0 0
                                    • goofy  

                                      Tak to vemu na dve etapy. jeden den do Brna, a za mesic, kdyz se zregeneruju, tak budu pokracovat dal.. ;o)

                                      0 0
                                      • lubos  

                                        Hehe :) Jo, to by slo. Oni to stejne nedelaji na pockani :-)

                                        0 0
                                • mar_tin1  

                                  sportservis? to ten v biskupiciach? a to je ten „dobry“, ci ten „zly“? a ten druhy bol ktory?

                                  0 0
            • marapara  

              Vidiš, jsem v nějaké threadu už dřív psal, že mi desky Barradine sjely kotouč. Je to asi 2 roky, co jsem ty šmejdy vyhodil. Jinak dobře brzí destičky originály avid a a2z. To bych chtěl teda vidět Tvou brzdu Luko. Já mám starší avidy cps a brzdí to jako 525 hydry. Včetně citlivosti dávkování. Zkus si kupit páky Avid SD5 a tím kolečkem to seštěluj na cantilever. Sice se prodlouží krok, ale brzda bude lépe dávkovatelná a o dost silnější. Já to tak ke své spokojenosti používám asi 2 sezony. Vepředu mám ještě 180 mm kotouč.

              Ještě mám dotaz. V neděli jsem na zadní brzdě po pádu v malé rychlosti, sjížděl jsem padák jako prase na rozbahněném podladu a ujelo mi přední kolo, tož jsem to položil, ale zadní brzdou jsem trefil nějaký kámen. Lépe řečeno tím štelovacím červeným kolečkem. Asi po 50ti metrech jsem zjistil, že jej nemám, vrátil se na místo pádu a hledal, hledal, ale nenašel. Asi zapoadlo někde do bláta nebo listí. Nevíte někdo, kde by se dalo sehnat? Popř na prodej nějakou starší nefunkční avidu brzdu, kde to kolečko je za symbolickou cenu? On mi tam ten čulibrk na přibližování destičky sice zostal celý a jde to krásně lehko točit i bez toho kolečka, ale je tam dírka a může se to lehce ****** blatem.

              0 0
              • marapara  

                Aha, tak to sorry. Teď jsem se díval na Tvého bajka Luko a máš tam avidy páky. Tak to se fakt divím, že nebrzdím jak je máš seštělované? Zkus větší kotouč. Mi to teda brzdilo dobře i na původním 165 mm kotouči, u starších cps byla taká netypická velikost kotouče 165 mm. Ale musí brzdit i ty Tvoje, to není možná.

                0 0
        • enjoy  

          zasadne nesouhlasim:-))

          0 0
    • mawerick  

      rozhodně hydry… Mech. mají neřesti V-ček a nedosahujou brzdné síly hyder (vyjma asi BB6 od avidu, ale to už je tkay docela ranec), navíc hydry jsou prakticky bezudržbové:)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        neco mi uniklo, vy dva?

        BB6?

        0 0
        • Luka  

          taky na to koukam.. ja vzdycky myslela ze se mi pletou jen bb5 a bb7 … a von je tu jeste jeden tip

          0 0
          • JJ  

            No aby nemuseli psat BB5 a BB7 tak to zprumerovali, ne?

            0 0
        • mawerick  

          No co no… 5 je hned vedle 6 a 6 hned vedle 7 ;) tak se člověk taky občas může upsat ne? :)

          0 0
    • rasto  

      hydry. ani o nich nevis, ze je mas. nemusis se starat. zadna udrzba lanek/ bovdenu.

      0 0
      • Radek Broz  

        Obcas je zahrejes tak, ze nebrzdej, obcas vymenis ne moc levnou prervanou hadici.

        0 0
        • rasto  

          ano, co se tyka zahrivani, mas pravdu, muze se stat ;-) ale co se tyce protrzeni hadicky, a kole jsem po dobu 12 let nemel pod 4k km/ rok a jeste se mi nestalo, ze bych urval lanko :-)

          0 0
    • Helma  

      Planuju dopředu koupit ze zacatku nejakou mechaniku, myslíte že to má cenu kdyz tam mám deoreckovy V?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Pokud to bude treba Avid BB7, ale to uz vyjde financne lip hydra ;)

        0 0
      • Luka  

        vykasli se na mecha. kup 525 a budes spokojenej, usetris

        0 0
      • Luka  

        nebo kup 525 a ja je s tebou vymenim za super kultovni bb6 :DDD .. s magneziovejma pakama… zradlo..

        0 0
      • RomanH  

        Nebudu Ti rikat, kup Hydru, ale kup brzdu, ktera bude brzdit a bude Ti vyhovovat.

        Pokud mechanika, tak BB7, ale vyjde to komplet opravdu draz nez treba 525 (chce to kvalitni paky a bovden).

        Neni to o cene, ale o volbe systemu. Ja se snazim mit kolo co nejjednodussi a pokud mozno opravitelne s minimem zvlastniho naradi, proto BB7.

        0 0
        • Lister  

          tak podobnej přístup, ale nakonec jsem se nechal přemluvit a budou hydry, IMHO vidlici si taky opravit neumím, tak už je to vlastně jedno :o)

          0 0
      • Peslezedirou  

        O mechanikách nepřemýšlej, je to sejný jako kdyby jsi se v roce 96 rozhodoval mezi V brake a centelivrem. Mechaniky je hudba minulosti. 525 bych nekupoval, jsou těžký. Vybírej někde jinde........

        0 0
        • fousek  

          bych spis rek ze je mechaniky jsou krok stranou, asi jako hydraulicky rafkovy

          0 0
          • lubos  

            kdyz to muzou mit motorky …

            0 0
            • fousek  

              jaka motorka ma mechanikou kotoucovku?

              0 0
              • lubos  

                Babetta se mi zda, a ruzne mensi motorky myslim mivali lankovou brzdu. Ale mozna jsem spatne videl .. co ja vim :) V aute mam taky mechanickou brzdu .. rucni :P

                0 0
    • Helma  

      Planuju dopředu koupit ze zacatku nejakou mechaniku, myslíte že to má cenu kdyz tam mám deoreckovy V?

      0 0
      • filipes  

        vozil jsem rok vepredy hydru, vzadu Vcko. Jako docasna kombinace to funguje, stejne das hydru i dozadu, protoze ta davkovatelnost hydry je fakt parada.

        0 0
        • McBlacky  

          mě to vydrželo přesně 3týdny pak šla hydra i dozadu :) hydra/mech(v) je fakt kombinace, vůbec jsem to neměl pod kontrolou

          0 0
          • goofy  

            No ja jezdil pres rok vepredu hydru s 8" kotoucem, a vzadu V-cko, a nemel jsem zadny zasadni problem v davkovani, nebo tak. Na V dozadu jeden prst staci, to byla hlavni podminka. Akorat problem byl na snehu.

            0 0
          • filipes  

            ja jsem mel pomer zdvihu 13/8, takze brzdny ucinek byl asi rozlozeny ok. Klidne bych si to nechal, ale nova kostra nema navarky na V. K…a, zitra jdu k doktorum na rozsudek, bych jezdil az bych brecel

            0 0
      • zirecek  

        Buď Včka nebo hydry na obě kolesa. Časem stejně dáš i na zadek, jde jen o to kolik máš peněz/kdy. Mi stačí Včka, :-)).

        0 0
    • mastihuba  

      Hydry. O vikendu dostaly bahení lázeň a je to prostě lepší. Lanko už bych nechtěl.

      0 0
    • be.r.ry  

      ja mam hmx2 a nestezuju si......asi to bude zvykem…a na deskach taky zaleži zhe…

      0 0
    • cabbage  

      100

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.