• vlk

    co byste si pořídili na kolo se 100mm zdvihem nad zadním kolem za levnej tlumič.Jaké máte zkušenosti. Zatím koukám po levných vzduchových: SID dual AIR(starší model uiž se nevyrábí), něco levného od manitou Radium apod.,Rock shox Bar.Zamykání nepotřebuji.Kdyžtak poraďte i jiné levné. Díky

    Anketa: který tlumič

    3x
    23%
    10x
    77%
    0x
    0%
    0 0
    • vlk  

      potřebuji ho na xc/marathon kolo.Truchu se bojím, že by Radium nebyl dost citlivý a říkám si že by u dual air řešení od rockshox se dalo nastavit počáteční citlivost-tedy lépe se dal vyladit proti pohupování při šlapání a přitom byl dostatečně citlivý.

      0 0
    • kesu  

      dal bych sida protože se dají nastavit obě komory.Radium a bar sice podle mě mají dvě komory taky ale nejdou nastavit. eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=31&kat­=385&trideni=ID_KAT&po­cet=10

      0 0
      • vlk  

        no právě co jsem našel tak radium a bar mají jako negativní pružinu MCU-v zhledem k tomu, že to budu jezdit i v zimě tak se toho dost obávám.Ale zase radium by mělo mýt něco jako spv -což je dobré proti pohupování při šlapání-ale žehlí to pak zase drobné nerovnosti?

        0 0
        • Jenda  

          no nevim kolik toho v zime najezdis ale zase to radium ma vyhodu ze se ti aspon neposere tesneni u negativky – rekl bych ze problemy s prepoustenim vzduchu z negativky do pozitivni komory tu byly reseny na muj vkus az moc casto. Jo a tesneni v mraze taky funguje OK (narozdil od foxu:-)

          0 0
          • lubos  

            No ale ten problem uz Fox snad vyresil. Ne ? Jinak s tim Foxy nemavaji problem. A manitou tam ma elastomer, tak nema co pustit. A elastomer v zime .. hmm.

            0 0
            • Jenda  

              no to vim ze elastomer v zime je na ho… ale vzhledem k tomu ze v mrazu najezdim tak max 200 km tak je mi to uprime jedno – v zime se ma lyzovat:-)

              0 0
          • Vilém  

            Prepousteni vzduchu se netyka jen SIDa nebo FOXe.Dva kamosi vozi Manitou Q a oba maji v zime problem s prefukem vzduchu:(

            0 0
    • speedy gonzales  

      hlasoval sem pro radium pac na mem bajku funguje bezproblemove. s ostatnima zkusenost nemam.

      0 0
    • o.ndra3  

      Doporučil bych SIDa, jeden se mi válí doma – délka 185 mm. Dokud mi neprdnul rám, tak jsem s ním byl spokojenej.

      0 0
      • vlk  

        no jo, já spíše potřebuji 165mm.na 185 bych musel pořídit i vyšší vidlici.

        0 0
        • o.ndra3  

          To je taky důvod, proč ho mám pořád doma, 185 mm nikdo nechce.

          0 0
          • Vilém  

            Tech 185mm bylo myslim na tech RockMachinech 4000,to by mohlo jit prodat.

            0 0
            • vlk  

              problém bude spíše s tím, že si lidi budou na freedrive brát spíše pružinový tlumiče.

              0 0
              • Vilém  

                To ano,ale najde se dost lidi,kteri chteji z jakehokoli duvodu vetsi zdvih a pritom se nechteji moc houpat.

                0 0
          • mountaineer  

            A kolik ma najeto,kolik bys za nej asi tak chtel?

            0 0
    • 100kg  

      Měl jsem RS BAR 2003 a ten byl bez štelování tlumení -hrozně přetlumený a byl nerozebiratelný. Měl mít automaticky plněnou negativní komoru podle tlaku v pozitivní. Po roce to přestalo fungovat a nafouknul si negativku na tlak z pozitivní a nepustil ani násilím, takže byl vyhozen. Kromě mého, znám ještě další, ten samý případ se stejným koncem. Má-li pořád stejné vlastnosti – bez tlumení a nerozebiratelný, tak ho neber. Nahradil jsem RS ARIO – max spokojenost.

      0 0
      • vlk  

        no tak teď mám doma sid,ale bez nastavení tlumení-chdí docela slušně-není přetlumen,Kdosi mi říkal, že jde tlumení nastavit zpětné-jen zevnitř.To že je rozebíratelný-tím myslíš to že je na pístnici takový ten šroupech?Co jsem koukal do manuálů an netu, tak jsou rozebíratelné všechny, akorát na to musí být specielní klíč.Mám ještě do konce týdne možnost jej vrátit.Toho manitou bych Radium R bych měl o 500 dražší měl bych nastavitelný zpětný zvenku, ale zace negativní komora je MCU-což mě dost štve.

        0 0
        • 100kg  

          SIDy jsou rozebiratelné všechny, zvlášť jestli se tlumení šteluje vevnitř. BAR byl výjimka. Nešel rozdělat abys vyndal píst nebo vyměnil těsnění.

          0 0
          • lubos  

            Ja mam sice BAR, ale model 2005, je rozebiratelnej, ale pri nizkem tlaku nepuzitelnej. Ale 200mm.

            0 0
        • lubos  

          Jeste je moc dulezite, jakej tlak tam vozis. Pokud tak kolem 100psi, tak na Fox zapomen. A taky na Rockshox. Jestli nejezdis pod asi 5 stupnu, tak co treba CaneCreek AD5 ? Cena je neco pod 5 tisic.

          0 0
          • vlk  

            proč při 100psi zapomenout na rockshox a fox to je na ně moc nebo málo.

            0 0
            • lubos  

              Moc malej tlak. Oni maji tlmeni udelane tak, ze to lze pouzivat pri tlacich min. 150 a vys. Tedy mozna nekterej Rockshox mozna ne, nevim, mel jsem jenom BAR. Ale pocitam, ze jo. A Fox jsem zkousel taky. Manitou Swinger je ok, a taky CC. Ostatni nevim.

              0 0
              • MlokCZ  

                Rockshox mc3.3 vozim na 70 psi a žádný problém s tlumením. Ale je pravda, že mám tlumení téměř na minimum (ale ještě mam malou rezervu, kdybych chtěl ubrat).

                0 0
              • vlk  

                no já to zkoušel jak na 100,150 tak na 170 a zdálo se mi že to tlumí stále stejně.Možná to měli sidy vymakanější.Jak tak koukám tak bar je asi pěknej shit.

                0 0
              • o.ndra3  

                U toho SIDa co jsem měl se dalo tlumení nastavit v neuvěřitelně širokém rozsahu: od prakticky nulového útlumu, kdy to bylo jak na hopíku po režim, kdy se tlumič pohyboval pouze směrem dolů a já to používal na silnici místo locku. Takže indukuješ špatně. Regulace na Swingerovi je proti tomu jemné dolaďování.

                0 0
                • lubos  

                  Hmmm, tak potom je problem v tom BARe. Ale myslel jsem, ze ostatni RS maji tlumeni obdobny … tlakovane a vyzadujici vyssi tlak. Hmm. No ale myslet, znamena … :o)

                  0 0
              • filipes  

                To se mi moc nezda. Rek bych ze dost zalezi na stavbe ramu? Ja vozim tak 120. Jinak vzdycky jde vymenit olej za hustsi nebo ridsi, ne? Stejne hustota oleje funguje lip nez hejblatka.

                0 0
                • lubos  

                  No prave stavba ramu ovlivnuje tlak. S tim olejem … n kdyz mas tlumeni na minime, olej 5W, a zatlumene je to tak, ze se tlumic vraci 2sekundy z celeho zdvihu, tak nepomuze ani 0W. Maji malou diru kudy tece olej, a proste je to tak divne udelany. Ja nevim.

                  0 0
                • 100kg  

                  Zkus se na konkrétní tlumič zeptat v servisu. Já to měl vzhledem ke své váze a foukání na maximum opačně. Mě nový RS Ario (levný, vzduchový) reguloval tlumení na konci štelování v průběhu čtvrt otáčky. V Bikelive mi uvnitř něco přenastavil (při stejném oleji) a tlumení teď je v širokém rozsahu. Spokojenost v mraze i horku.

                  0 0
              • wroum  

                ja davam do foxu max kolem 110 a zadnej problem s tlumeni.

                0 0
                • lubos  

                  Ktery fox to byl ? Ja jsem mel v ruce Fox Septune a byl nepouzitelnej pri tomhle tlaku.

                  0 0
                  • wroum  

                    float R, ale kamos vozi podobny tlaky i v RP3

                    0 0
                    • lubos  

                      Hmmm. No je pravda, ze Float se dava i na ramy, kde predpokladam nizsi tlak. Tak nevim pak, proc tohle. Ale stejne m neni sympatickej ani Fox ani RS :)

                      0 0
                • Peslezedirou  

                  Já dokonce 100 PSI.....

                  0 0
              • vlk  

                dával jsem na to od 100PSI no 170psi a tlumí to v obou případech dobře.Takže asi tento problém budou mít jenom bary.

                ten první je tak na sjezd-a myslím, že by pak nebyl problém dostat zadní stavbu nadoraz, noa bteď to vozím na 170 i myslím, že to je ideál-bere skoro vše- a pohybuje se asi 2–3mm při šlapání.

                0 0
                • vlk  

                  tak jsem se ustálil na tlacích 165/100 a jsem spokojen slumič ode mne dostává docela záhul.Suprově tlumí a zatím žádné problémy.V podtatě jsem to ještě zcela nadoraz nedostal vžda mi aspom2mm na tlumiči zbyly.

                  0 0
                  • vlk  

                    Teda mluvím o sidu, který jsem nakonec vzal.

                    0 0
    • easyrider  

      Bar nebrat-třikrát reklamován -zkracuje svou délku.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.